Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 08:16:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 maja 2005 16:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
lotan pisze:
Przecież jeszcze rok temu Houk najzwyczajniej w świecie pogrywał na Juwenaliach, ludzie dobrze się bawili i nie czuło się wcale, by było to jakieś nietypowe wydarzenie. Więc nie bardzo rozumiem to "koncert Houka dziś". Aż takiej nieciągłości chyba nie ma.

Na pewno rok temu? Z tego co pamietam to Houk ostatni koncert zagrał na Juwenaliach w Warszawie, ale dwa lata temu.
Jak rok temu 1 maja gadałem ze Ślimakiem o Houku, to on właściwie tylko machnął ręką, więc troche mnie zdziwiła mnie informacja, że rok temu był koncert Houka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 maja 2005 23:25:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Pewnie masz rację. Mam kiepską pamięć i z dwóch lat mógł mi się zrobić rok :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 maja 2005 23:50:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 03:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
Też uważam, że najlepszy sklad to pierwszy skład, chociaż na "generation X " też było pare fajnych numerów, "extra pana" nie znam..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 maja 2005 08:22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
mnie chodziło o to, co napisał Lotan oczywiście...

a ten złoty okres o którym pisze Pet, najlepszy skład itd. kojarzy mi się z tekstami o Brylu w Armii... chodzi mi o to, że na tej zasadzie niektórzy nie poszliby teraz na koncert Armii, a jak wiadomo to niewłaściwa postawa jest :)

no i jeszcze jedno nie widziałem koncertu Houka z sadkiem i falą, widziałem kilka ze slav'em i grubym i były fenomenalne... Moim zdaniem mimo wszystko Houk to w dużej mierze Maleo - ten człowiek to zwierze koncertowe, on sobie potrafi owinąć publikę wokół palca i to dla mnie była siła Houk - niesamowity, ekspresyjny frontman... inna sprawa, że muzycznie, czy artystycznie zespół nigdy nie dorównał Transmission...
pamiętam, że jak wyszedł Generation x i na singlu pojawił się pieniądz to odmówiłem współpracy z tą płytą - trąciło mi to zrzynką z tych wszystkich Ratm, biohazardów itp. itd., zwłaszcza, że na polskim rynku była wtedy duża konkurencja - choćby KNŻ... ale po dłuższym czasie, głównie za sprawą woman wróciłem do tej płyty i uważam, że jest mimo wszystko świetna...

Extra Pan też się broni, ale za długo czekali z wydaniem tej płyty... w 1998 grali już dwa utwory z niej na koncertach - I'm on th erock i stand on my 2 feet i wtedy robiły duże wrażenie, ale dwa lata później juz mniejsze... no i pod koniec 98 Maleo mówił, że już wchodzą do studia :)

a Houk... myślę, że już nie wróci... Maleo co jakiś czas gada, że już, już... ale on nie ma na to czasu, a dużo bardziej dochodowym przedsięwzięciem jest MRR i na ich koncerty przychodzi więcej ludzi i płyt się więcej sprzeda, a z czegoś trzeba żyć...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 maja 2005 08:36:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21394
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KoT pisze:
a ten złoty okres o którym pisze Pet, najlepszy skład itd. kojarzy mi się z tekstami o Brylu w Armii... chodzi mi o to, że na tej zasadzie niektórzy nie poszliby teraz na koncert Armii, a jak wiadomo to niewłaściwa postawa jest


No coz... Po pierwsze Armia, to Armia, a Houk, to Houk. Armia niezaleznie od zmian skladu kroczy taka droga tworcza i posluguje sie takimi rodzajami ekspresji, ze zachwycam sie nimi niezaleznie od tego kto je tworzy (moze to kwestia doboru muzykow), natomiast z Houkiem tak nie bylo. Nie twierdze, ze drugi (i kolejne sklady) byly kiepskie, nie umialy grac czy cos takiego. Oczywiscie to wciaz byla pierwsza liga i swietny zespol, ale mimo wszystko w porownaniu z pierwszym skladem wypadal dosc blado... szczegolnie bylo to slychac na koncertach, gdzie brakowalo, "mieska" i takiego szamanskiego nastroju. Nie zgodze sie tez ze Houk=Maleo. Owszem pozniej tak rzeczywiscie bylo, ale na poczatku, Houk to byl ZESPOL osobowosci. Oczywiscie - Maleo byl frontmanem, ale to muzycy potrafili stworzyc nastroj. Zgadzam sie tez, ze Darek potrafi owinac sobie publike wokol dowolnego palca (wlaczajac w to palce u stop ;) niezaleznie od tego z kim gra. Ale z zadnym innym skladem nie potrafil wykrzesac takiej energii jak z Fala, Tadkiem, Robertem (a pozniej Affkiem). Reasumujac: to ze kiedys BARDZO lubilem Houka, nie znaczy, ze musze sie nim zachwycac rowniez teraz, kontraktu zadnego nie podpisywalem ;). Po prostu kiedys Houk to bylo: zjawisko, petarda, klimat, magia, czadzik itp, itd (niepotrzebne skreslic, potrzebne dopisac), a pozniej, to juz "tylko" bardzo fajny zespol.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 maja 2005 02:56:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
Po prostu kiedys Houk to bylo: zjawisko, petarda, klimat, magia, czadzik itp, itd (niepotrzebne skreslic, potrzebne dopisac), a pozniej, to juz "tylko" bardzo fajny zespol.

........też tak uważam..!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 maja 2005 15:59:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
no cóż - ja tych czasów nie znam, nie pamiętam - poznałem Houk od płyty Generation X - i pokochałem od pierwszego riffu...
i dlatego nie rozumiem takiego poglądu
KoT pisze:
jak wyszedł Generation x i na singlu pojawił się pieniądz to odmówiłem współpracy z tą płytą


i się niestety z tym nie zgadzam....

ale Houk to rzeczywiście fajny zespół - i szkoda że w Polsce jest coraz mniej fajnych zespołów

kto był na MRR w Lublinie - wież że przy momentach ostrzejszych publiczność szalała najmocniej - np. przy wstępie do tego kawałka Rise Up! - aż chciało się aby ten wstęp to był główny riff...
...ja jednak czekam wciąż na koncert Houka. Mam nadzieję że doczekam :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 01:30:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Właśnie zrobiłem sobie minipowtórkę z Houka (Generation X i Transmission)+ Maleo Rege Rokers.
I wolę Houka, jest bardziej energetyczny i milszy dla ucha :)
I również nie rozumiem jak można nie lubić Generation X, a numer "Pieniądz" bardzo fajny jest, choć zajeżdża Clawfingerem na kilometr.....

A na Maleo RR zaplułem się mocno po usłyszeniu tekstu:
BYŁ NAPOLEON
BYŁ STALIN
BYŁ HITLER NO I CO?
JAK TO SIĘ STAŁO
ŻE UWIERZYŁ IM KTOŚ

To gruby debilizm - stawianie Napoleona w jednym szeregu ze zbrodniarzami... Co za kretyński tekst.....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 03:29:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 01:41:24
Posty: 592
może chodzi o to że z jego rozkazów ginęła masa ludzi...tak gdybam tylko

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 08:49:38 
Piła pisze:
To gruby debilizm - stawianie Napoleona w jednym szeregu ze zbrodniarzami... Co za kretyński tekst.....

Ponoć, dla połowy Europy Napoleon jest właśnie jednym z największych zbrodniarzy w historii...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 08:51:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21394
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Kamik pisze:
Ponoć, dla połowy Europy Napoleon jest właśnie jednym z największych zbrodniarzy w historii...


No ale akurat nie dla tej polowy, w ktorej my sie znajdujemy :). Jakby nie bylo, nawet w Hymnie Narodowym mamy Bonapartego. Glupio, by bylo gdybysmy doszli do wniosku, ze byl najwiekszym zbrodzniarzem Europy :).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 09:07:56 
Pet pisze:
Glupio, by bylo gdybysmy doszli do wniosku, ze byl najwiekszym zbrodzniarzem Europy.

No, jeśliby spróbować patrzeć obiektywnie, to pewnie można by z czystym sumieniem do takiego wniosku dojść... co innego, że pamięć historyczna narodów, chyba raczej obiektywną być nie może... zaznaczam, że piszę to jako osoba pozbawiona choćby elementarnego wykształcenia historycznego (jakoś w szkołach udawało się prześlizgiwać...)...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 12:07:13 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
To stary mumer Immanuela. Z tym Napoleonem chyba chodziło tylko o to,że miał imperialne ambicje.... Jak dla mnie tego typu ambicje są chore.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 12:18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
WIĘĘĘĘĘCEJ NOJJJJJJZUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 16:37:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
czy sa tu jacys grzesznicy ?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group