Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:44:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 sierpnia 2013 19:52:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Iron Maiden chyba mają nowego fana - siostrzeniec pół dnia słuchał "Best of the Beast" i gapił się na okładkę. Za jakiś czas może jakąś fotę wrzucę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2015 12:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No!

http://muzyka.onet.pl/rock/wokalista-ir ... aka/x3vmnv

I do przodu!

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 sierpnia 2015 10:46:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Oho!

http://www.deezer.com/album/10996164?ut ... medium=web

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 sierpnia 2015 11:20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Jest lepiej niż się spodziewałem. Teledysk bardzo fajnie wyszedł. http://www.youtube.com/watch?v=-F7A24f6gNc


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 sierpnia 2015 20:09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
Energetyczny kawałek w sam raz na singiel. Na ten moment super. Czekam na resztę materiału.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 października 2016 22:32:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Iron Maiden nieznane
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 października 2016 11:36:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie wspominałem w tym wątku a może w ogóle w żadnym - ale od wielu już miesięcy nasza córka Asia jest fanką Ironów. Po Beatlesach, Queen, Metallice, Depeche Mode i Kiss, przyszła pora na nich... śmieję się z niej, że co jedni idole, to nieco gorsi ;-) Ale ona dzielnie i wiernie słucha. Z pokoju dobiegają ironowe dźwięki nieustannie, na szczęście w połowie przypadków, kiedy wchodzę, akurat leci Children of the Damned (serio, nie wiem czemu, bo wcale nie słucha tego więcej, niż innych; ale akurat to lubię, więc jest spoko). Pojechała na początku lipca na koncert do Wrocławia, wróciła zachwycona. Bruce Dickinson awansował jej na drugie miejsce wśród wokalistów, zaraz po Freddiem. Jest fanką najnowszej płyty (Book of Souls), choć mówi, że podobno wielu fanów krytykuje. Powoli, ale stopniowo powiększa swoją znajomość dawnych albumów i oburza się na mnie, kiedy mówię, że Powerslave jest okrutnie nudny, a Ancient Mariner w ogóle nie kwalifikuje się do słuchania :-)

Zastanawiam się, co będzie dalej :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 października 2016 08:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
oburza się na mnie, kiedy mówię, że Powerslave jest okrutnie nudny, a Ancient Mariner w ogóle nie kwalifikuje się do słuchania


Nie przejmuj się Asiu, Twój tata jest znany z takich kontrowersyjnych i niepopularnych poglądów. Na szczęście to jednostkowy przypadek. ;)

Ale to "Book of Souls" to jednak słabe jest. Jakoś się nie dziwię, że chociaż od wydania albumu minęło już trochę czasu, to w wątku cicho jak makiem zasiał.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 października 2016 15:34:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Chyba tylko dwa razy słuchałem tej płyty.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 października 2016 23:47:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Asia poprawiła, że wchodzę zawsze nie na Children of the Damned, lecz na Hallowed Be Thy Name. Bardzo podobne te numery, więc spoko.

Nieco zdegustowana skonstatowała też, jak bardzo się nie znacie i że Book of Souls jest świetne.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 sierpnia 2021 15:44:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
odkopię, bo idzie nowe.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 września 2021 00:00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
I przyszło
https://open.spotify.com/album/3TymcPWXqsCRA5oSL0TkPU?si=Y6jMLA_JSgyrsGQzerUVtQ&dl_branch=1

cała płyta jest na YT

po pierwszych, przymusowo rwanych przesłuchaniach mam wrażenie, że nagrali prawie cała płytę w stylu kawałka "Nomad" z "Brave new wordl", który lubię, ale wole, gdy występuje pojedynczo ;)
tu jest wręcz cytowany
phpBB [video]


poza tym kawałkiem na razie rzuciły mi się w ucho jeszcze dwa

phpBB [video]


i znany już wcześniej

phpBB [video]


są szanse na **** co najmniej, ale zobaczymy. na pewno bardziej mi ta płyta wchodzi od dwóch poprzednich

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 września 2021 22:38:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ponieważ pisałem o płycie do "Nowego państwa", robiłem sobie robocze notatki o poszczególnych kawałkach, które tu przekleję, dodając (jeszcze takie robocze, powiedzmy) gwiazdki:

1. Senjutsu ***
zaskakująco transowy, ale coś za coś - zaskakująco mało dzieje się w sferze perkusyjnej, choć inne partie innych instrumentów zostawiają pole do zmian tempa
2. Stratego *****
I drugi singiel, najbliższy w stylu utworów, które Ironi od wielu lat prawie zawsze wybierali do promocji płyt - szybki, jadący do przodu rock'n'roll, bardzo w stylu zespołu, choć trochę wolniejszy od utworów w stylu El Dorado czy Speed of light. I lepszy od obu tych kawałków.
3. The Writing on the wall *****
Pierwszy singiel. Hard rockowy riff, może trochę kojarzący się z Ac/dc. Cały utwór płynie dość leniwie i bardzo majestatycznie, znów bez zmian tempa 
4. Lost in a lost World ****1/2
Mogłoby się wydawać, że w końcu zdecydowali się na drugą w karierze balladę, ale nie. Potem rwany, metalowy riff, trochę jak z czasów płyty "Somewhere in time", potem dalej Ironowa klasyka, ale bliżej "Brave new World", a może nawet z echami "Afraid to shoot strangers". Tylko znów trochę brak zmian tempa, perkusja gra dużo i ciekawie, ale nie przyspiesza, gdy się już tego spodziewamy. 
5. Days of future past **** 1/2
Wreszcie trochę szybciej, ale nie na długo. Jedna z najbardziej zapadających fraz z płyty "Czekamy na sąd, ale sąd nigdy się nie kończy" 
6. The Time Machine *****
"Maszyna czasu" faktycznie przenosi nas w czasie, razem z muzykami, bo choć pierwsza część utworu jeszcze tego nie zwiastuje, od pewnego momentu, znów jesteśmy bliżej lat 80 - tych, muzyka nabiera energii i młodnieje. 
7. Darkest Hour **** 1/2
Początek drugiej płyty. Znów prawie balladowo, tyle, że bardzo niepokojąco. Patetyczny refren, ogólnie jest dobrze (choć w tekście - niedobrze)
8. Death of the Celts *****
spokojnie, majestatycznie (tło historyczne, konający Celt spotyka duchy swoich przodków z dawniejszych bitew), refren jest wręcz cytatem z utworu "Nomad", ale Ironom zawsze się wybaczało takie drobne autoplagiaty. Całość porywająca, nie dłuży się mimo imponującego czasu trwania - wkraczamy w strefę naprawdę długich utworów. Szkoda tylko, że nie sięgnięto po jakieś dodatkowe, celtyckie instrumenty - konstrukcja głównego motywu aż prosi się o dudy lub chociaż flet. A może to dobrze, że nie poszli w coś tak oczywistego, zostawiając miejsce dla wyobraźni słuchacza. Wolna i patetyczna część wokalno instrumentalna zamienia się w patetyczne tło dla bardzo długiego, lecz nie nudzącego się solo gitarowego.
9. The Parchment *****
znów transowo, znowu skojarzenie z płytą "Piece of mind" i utworem "To tame a land", jednak tu wszystko powoli, lecz konsekwentnie rozwija się i nabiera coraz więcej melodii, by zakończyć się najszybszym fragmentem płyty. 
10. Hell on earth ****
trzeci z potężnych, kilkunastominutowych numerów nie robi już tak wielkiego wrażenia, choć też niczego mu nie brakuje, może po prostu dlatego, że jest... trzeci. Tu zespół wraca do swoich eksperymentów z bardziej progresywnym metalem, bawiąc się tempem i głośnością. 

Ogólnie jak widzicie oceny są bardzo wysokie, a różnice między ****1/2 i ***** bardzo niewielkie i w miarę osłuchania zapewne się zatrą

Przy okazji sporo słuchałem sobie innych płyt z tego stulecia i właściwie wszystkie (poza Book of souls) bardzo w moich uszach zyskały

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 lipca 2022 13:04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ktoś jutro na koncert?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 lipca 2022 13:49:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja. Mimo wcześniej deklaracji, że moja noga więcej na Narodowym przy okazji koncertu nie postanie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że bilet dostałem, a nie kupiłem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group