Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:55:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2011 11:04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Peregrin Took pisze:
Patrz Pan, a zdawało mi się, że Marynarz wygra bez kłopotów.

...no właśnie... to świadczy ile jeszcze tzw. sztuka wysoka musi pokonać, aby wejść na zasłużony szczyt.... :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2011 13:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pietruszka pisze:
sztuka wysoka

:skrzypek:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 21:30:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek

Dziś uważniej przysłuchałem się płycie "Virtual XI" Iron Maiden. Fragmenty znałem od dawna, ale dziś naszła mnie ochota, żeby samodzielnie zdiagnozować schorzenie. Najpierw odsłuch w drodze do pracy, później po powrocie do domu podczas konsumpcji obiadu i zmywania naczyń.

Należę do osób, które bardzo cenią płytę"The X-Factor". Nie jestem wielkim fanem IM, ale śmiem twierdzić, że lepszej płyty niż debiut z Blazem ten zespół nie nagrał. Tak wiem, to odosobniony punkt widzenia. Może nawet fanaberia. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego fani nie lubią tego albumu. I dziś chyba mi się to udało. Jeśli postrzeganie ogółu jest takie, jak moje albumu "Virtual XI", to wszystko staje się jasne. Nie dziwię się też, że nigdy nie powstał trzeci album z tym wokalistą, jeno szybko zadzwoniono do Bruce'a. Blaze jednak nie ponosi całej winy. Reszta zespołu grała tak, jakby za chwilę miała skonać. Do tego niezrozumiałe dla mnie zastosowanie klawiszy... Wszechogarniające dziadostwo. Nie jest to jednak aż tak dramatyczny album, jak choćby ostatni studyjny album Iron Maiden.

No, to ode mnie tyle. :D

Ocena: **1/3

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 grudnia 2012 11:44:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Trochę off, ale co tam:
https://www.youtube.com/watch?v=AihjrlrTiTU.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 20:08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
"Can I Play With Madness"

Oglądąłem dzisiaj na youtubie ich występ i myślę, że Bruce spokojnie by sobie poradził.

http://www.youtube.com/watch?v=p1bq7O7Fvk8

HEHEHE, ale jestem jajcarzem. Całe życie chciałem powiedzieć ten żart 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2013 20:14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehehehe :D .

Ale ci są fajniejsi niż Ajron :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 09:46:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wreszcie zabrałem się porządnie za "The Final Frontier". Trochę mi to czasu zajęło, bo mnie Budyń skutecznie zniechęcił pisząc, że podobna do "Dance of Death", który to album miałem w pogardzie. Inna sprawa, ze w trakcie trwającego u mnie aktualnie Ajrono-Szału i na nią spojrzałem łaskawszym okiem niż ongiś, ale ja nie o tym, nie o tym, nie o tym...

Wracamy do "The Final Frontier"... i dobrze, ze mam zamiar pisac o muzyce, bo gdybym chciał pociągnąć recenzowanie okładek, to ta dostała by pół gwiazdki... a może nawet zero. O mamusiu! Takich rzygów to nie wypuszczały nawet polskie zespoły hewi-metalowe w głębokich latach 80-tych. Okładki Ajronów zawsze trąciły kiczem, ale powiedzmy sobie, że ten kicz w ramach przyjętej konwencji trzymał się pewnego stylu, który miał swój urok i mógł się podobać (czy to ze względu na pomysł, czy na smaczki jak choćby na "Somewhere in time"), a to co dostajemy tutaj, to dramat. Nie dość, że Eddie nie jest do siebnie podobny i wyglada jakby zafundował sobie nieudaną kurację botoksem, w wyniku czego jego głowa wyglada jak meduza z zębami, to jeszcze dobór kolorów woła o pomostę do nieba. Jedyne czego brakuje do pełni rozpaczy, to żeby jeszcze logo zespołu było napisane czcionką w kolorach tęczy, albo coś w tym stylu. Bieda, tragedia, dno.
Przejdźmy do muzyki...

...a płyta zaczyna się dziwnie. Zupełnie nie po Ajronowemu. Satelitte 15 brzmi jakby stała za tym jakaś metalowo-industrialowa banda z lat 90-tych.... tym bardziej, że Dickinson wchodzi dośc późno. Dopiero kolejny kawałek wraca sprawę na właściwe tory. No a później jest przyzwoicie... przeciętnie, ale przyzwoicie. Tzn. Takie wrażenie miałem po pierwszym przesłuchaniu. Ot, Ajroni wydali kolejny album i tyle. Pewnie przesłuchał bym ze dwa-trzy razy i wrócił do niego najwcześniej za kolejne 5 lat.

Ale na szczęście równolegle z tą płytą poznałem "En Vivo!" czyli koncertówkę z zeszłego roku z trasy promującej "T. F. F." zarejestrowaną w Santiago. No i proszę Państwa ze zdziwieniem stwierdziłem, że te nowe kawałki mają elegancki potencjał koncertowy i w legendarnym już ajronowym szoł wypadaja lepiej niż tylko dobrze. Do tego stopnia, że z koncertowego tria, ktore ukazywało się na przestrzeni ostatnich lat - "Rock In Rio"/"Death On The Road"/"En Vivo!" ("Flight 666" nie liczę, bo to jednak trochę inna bajka), tą ostatnią oceniłbym najwyżej. Oczywiście może nie tak wysoko jak "Live After Death", bo tamta płyta jednak nie bez powodu jest stawiana na piedestale obok takich dzieł jak "Made In Japan" czy "No Sleep Till Hammersmith", ale już takiemu "Maiden England '88" wydanemu pełnoprawnie w tym roku dorównuje... a pozostałe przewyższa. A dzieje się to za sprawą nowych numerów właśnie. Po dokonaniu tego wiekopomnego odkrycia wróciłem z uważniejszym uchem do "The Final Frontier" i ze zdziwieniem stwierdziłem, że to co wcześniej oceniałem jako zaledwie "przeciętne" jest w rzeczywistości bardzo dobre... Wszystkie te El Dorady, Alchemisty czy Talismany pokazują, że Ajrony po 35-ciu latach działalności są w stanie nagrać naprawdę bardzo dobrą płytę. Z pewnością lepszą od dwóch poprzednich studyjnych albumów. Czy równie dobrą jak "Brave New World"? Napisałbym, że co najmniej tak dobrą, ale boję się reakcji Budynia. :mruganie:

Podsumowując wszystkie Ajronowe zaległości z ostatnich lat:

"The Final Frontier" * * * *
"En Vivo!" * * * * 1/2
"Maiden England '88" * * * * 1/2

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 18 lipca 2013 12:00:13 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 10:26:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Posłucham i sprawdzę, czy słusznie się boisz.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 10:33:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Posłucham i sprawdzę, czy słusznie się boisz.



Ja to pisałem o "The Final Frontier", a tego to już chyba słuchałeś. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 18 lipca 2013 12:00:30 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 11:52:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Nic już nie kumam, co to jest "The last frontiers"?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 11:57:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Nic już nie kumam, co to jest "The last frontiers"?


:oops:

"The Final Frontier" of kors.... nie wiem co mi się we łbie ułożyło, że tak przekręciłem ten tytuł... już poprawiam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 12:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Ok, a więc ja w międzyczasie włączyłem sobie tę płytę coś tam zacząłem robić i w zasadzie zapomniałem, że gra... To jednak nie dodaje jej u mnie gwiazdek :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 12:10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Ok, a więc ja w międzyczasie włączyłem sobie tę płytę coś tam zacząłem robić i w zasadzie zapomniałem, że gra...



No i tu lezy pies pogrzebany. Ja tak mam z połową "Brave* New World". :oops:

...zaś "The Final Frontier" ("Final" psia krew, a nie "Last") potrafi przykuć moja uwagę prawie w całości.

*) jełop

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 18 lipca 2013 13:53:09 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 13:05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
co Ty masz z tymi tytułami?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 lipca 2013 13:50:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
co Ty masz z tymi tytułami?



Ja mam z nimi problem :(

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group