Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 07:44:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 06 czerwca 2016 12:51:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Prazeo - dzięki! Petarda!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 czerwca 2016 14:52:41 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
Prazeodym pisze:
03. Faz (1984/5 - inna wersja niż na LP)
04. Faza (1985 - inna wersja niż na LP)
05. Faza III (1985 - inna wersja niż na LP, wydana na singlu Tonpressu)
06. Faza IV (1985 - nna wersja niż na LP, wydana na singlu Tonpressu)


Dzięki !! nie wiedziałem !!, zwłaszcza o tym singlu. Czy można prosić o jakąś podpowiedź jeśli chodzi o 03. i 04. Jak tego szukać ?

Prazeodym pisze:
16. No Co To Ma Być (1987?, utwór wspomniany przez Araska )

Rozumiem, że inny niż na kasecie Zespół Gitar Elektrycznych ?

Pozwolę sobie jeszcze dopytać. Czy ktoś ma jakieś koncertówki z przełomu 80-90-tych ? Chętnie posłuchałbym raz jeszcze wiązanki "Anemerikange/Autobus" ;-) Sorry za tytuły, wiem, że są jakieś inne ale nie umiem sobie przypomnieć.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 czerwca 2016 19:02:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
Pozwolę sobie jeszcze dopytać. Czy ktoś ma jakieś koncertówki z przełomu 80-90-tych ? Chętnie posłuchałbym raz jeszcze wiązanki "Anemerikange/Autobus" ;-) Sorry za tytuły, wiem, że są jakieś inne ale nie umiem sobie przypomnieć.


Wizyta I/Wizyta III. Ja znam (i mam) tylko płytę "Koncert", gdzie te utwory są obok siebie, ale nie są połączone. Napisz coś więcej :)

Cytat:
Prazeo - dzięki! Petarda!


Spoko :) Liczę, że niedługo będą jakieś konkrety z twojej strony!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 czerwca 2016 19:13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Też na to liczę ;)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2016 13:22:10 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
Prazeodym pisze:
ytat:
Pozwolę sobie jeszcze dopytać. Czy ktoś ma jakieś koncertówki z przełomu 80-90-tych ? Chętnie posłuchałbym raz jeszcze wiązanki "Anemerikange/Autobus" Sorry za tytuły, wiem, że są jakieś inne ale nie umiem sobie przypomnieć.


Wizyta I/Wizyta III. Ja znam (i mam) tylko płytę "Koncert", gdzie te utwory są obok siebie, ale nie są połączone. Napisz coś więcej


Pamiętam koncerty 89,90. W pałacu kultury przed Jacquiem Higelinem z FR, w teatrze Buffo, i pewnie różne inne w Warszawie, bo chodziłem wtedy na wszystko Voo Voo.
Był taki moment koncertu, gdzie sekcja (Ryszka, Jan Pospieszalski) wyłączali się i na froncie WW z Mateuszem zaczynali "Łorje Łorje anemerikange" (dla mnie utwór znany z płyty I ching). Grała gitara i saksofon.
I grali tak kilka minut, i coraz bardziej włączał się Mateusz, coraz więcej zakręcenia na trąbce i potem przechodzili na "wieczorem wsiadłem jak co dnia do autobusu" z bardzo żywiołowym refrenem "no i co stało się z moim cieniem". Miałem to na pewno nagrane na kasecie z jakiegoś koncertu ale ponieważ nagrywającemu padała bateria i taśma zwalniała, więc przy odtwarzaniu było przyspieszone ;-)

Sam koncert w pałacu organizowało Radio France International i gwiazdą był J.Higelin (taki francuski David Bowie/Iggy Pop/Lou Reed) a supportem było Voo Voo. Ale większość młodzieży przyszło na Voo Voo i zupełnie nie znało Francuza. Po kilku pierwszych kawałkach wbiegliśmy stadem na scenę, tańce, te sprawy, dziewczęta, chłopcy. Pamiętam, że jeden koleś wypił Mateuszowi kolę.

Pamiętam też, że koncert z Buffo był bodajże w telewizji. To był taki mały festiwalek. Pierwszego dnia Klan, drugiego Osjan, trzeciego Voo Voo.

Może kiedyś odszukam, bo to jest kaseta, której nigdy nie digitalizowałem.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2016 17:22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
strunowiec pisze:
Był taki moment koncertu, gdzie sekcja (Ryszka, Jan Pospieszalski) wyłączali się i na froncie WW z Mateuszem zaczynali "Łorje Łorje anemerikange" (dla mnie utwór znany z płyty I ching). Grała gitara i saksofon.
I grali tak kilka minut, i coraz bardziej włączał się Mateusz, coraz więcej zakręcenia na trąbce i potem przechodzili na "wieczorem wsiadłem jak co dnia do autobusu" z bardzo żywiołowym refrenem "no i co stało się z moim cieniem".



O, to jest chyba to, co mówił Waglewski w rozmowie z Maczkiem:

Cytat:
to jest podobna sytuacja jak przy pierwszej płycie wuwuoskiej, tam gdzie graliśmy utwór pod tytułem „Autobus”. On miał jakiś tam tytuł F1 – nie F1, czy tam F-któryś. I my graliśmy ten „Autobus” chyba przez 10 lat – i cokolwiek byśmy nie grali – „Jak gdyby nigdy nic”, „Łobi jabi” i tak dalej – to jednak zawsze ten „Autobus” był czymś takim, co było naprawdę duszą tego zespołu, takim sercem. Mantrowe granie, przytrzymane – i szaleństwo Mateusza.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2016 20:43:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
No właśnie - panie MAQ, panie Antiwitek, jak tam "Koncert"? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2016 22:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Kurde, pochorowałem się trochę i nie usiadłem jeszcze do tematu, myślę, że do przyszłego piątku się uwinę :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 lipca 2016 17:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3129
Skąd: Poznań
Już jutro koncert w Poznaniu, tymczasem prasa lokalna donosi:
Obrazek

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 lipca 2016 18:40:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Hahaha! Wspaniałe!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 lipca 2016 12:01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Oni w tym roku naprawdę MIAŻDŻĄ.
More, comming soon 8-)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 13:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
coś w tym jest.
kiedyś słuchałam wywiadu z Wojciechem i Fiszem.
Przyszedł mail z pytaniem do Fisza, czy był w tedy i wtedy tam i tam, bo jeśli tak, to wysyłająca maila go widziała.
Fisz odpowiedział, że nie był. Pewnie to był jakiś sobowtór.
Prowadzący spytał się W. Waglewskiego czy ma sobowtóra, a Wojciech odpowiedział: "Tak, mam. Nazywa się Lech Janerka"

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 14:37:32 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
Prazeodym pisze:
Postanowiłem, że zrobię listę wszystkich znanych mi nagrań Voo Voo, które powstały w latach 80 i nie znalazły się na płytach studyjnych grupy. Większośc była nagrana dla Trójki, część znalazła się na singlach. Jeśli ktoś, kto słuchał radia w latach 80 (Arasek? Witek?) jest w stanie jakoś uzupełnić tę listę - będę wdzięczny :)

Pogrubione utwory są wydane, albo krążą po internecie.


01. Fa (1984/5 - utwór, który nie trafił na pierwszą płytę, chyba z pierwszej sesji, opowiada o wolności, w internecie krąży tekst)
02. Zatoka Spokojnych Głów (1985, wersja z Fiolką)
03. Faz (1984/5 - inna wersja niż na LP)
04. Faza (1985 - inna wersja niż na LP)
05. Faza III (1985 - inna wersja niż na LP, wydana na singlu Tonpressu)
06. Faza IV (1985 - nna wersja niż na LP, wydana na singlu Tonpressu)
07. Bukiet Myśli (1985/86 - wydane na składance "Przeboje na Trójkę")
08. Nie Pytaj (1985/6 - wydane na składance "Przeboje na Trójkę")

09. Flota Zjednoczonych Sił (utwór w wersji koncertowej znalazł się na LP "Koncert", w ogóle nie wiem czy istniała wersja studyjna z lat 80., ale podejrzewam, że mogła istnieć)
10. Sprężyć Krok (utwór w wersji koncertowej znalazł się na LP "Koncert", w ogóle nie wiem czy istniała wersja studyjna z lat 80., ale podejrzewam, że mogła istnieć)
11. Tyłem (utwór w wersji koncertowej znalazł się na LP "Koncert", w ogóle nie wiem czy istniała wersja studyjna, ale podejrzewam, że mogła istnieć)
12. Riders on the Storm (1987, inna wersja niż na LP "Zespół Gitar Elektrycznych, z dęciakami)
13. Nim Stanie Się Tak Jak Gdyby Nigdy Nic Nie Było (1987, inna wersja niż na LP "Zespół Gitar Elektrycznych", z dęciakami, wydane na składance "Radio nieprzemakalnych")
14. Dzwon i Młot aka. Gdy Będę Miał Dzwon (1987, inna wersja niż na LP "Zespół Gitar Elektrycznych, z dęciakami, wydane na singlu Tonpressu, był również teledysk)
15. Spacer po Berlinie (1987, utwór z singla Tonpressu, anglojęzyczny)

16. No Co To Ma Być (1987?, utwór wspomniany przez Araska :))
17. Świta (???, utwór wspomniany przez Wagla w wywiadzie dla czasopisma Rock'n'Roll w 1990 roku)

Czy ktoś wie o czymś jeszcze?



Przypomniałem sobie także wersję sfory zmor z chórem czy też organami.
Słyszałem tylko raz w radiu.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 14:38:51 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
A i jeszcze jeden, z refrenem "chciałem pić do rana razem z nim, zawsze przynosił jakieś wino lub gin, .... " z refrenem: "chciałem pić, całą noc".
Znam z koncertu, nie wiem czy wyszło na jakiejś płycie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lipca 2016 14:39:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Tak leci "Ubogi duchem" z "Łobi Jabi" :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group