Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:14:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 czerwca 2006 15:16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kamik pisze:
A drugi to obecność Katarzyny Nosowskiej... dla mnie to rysa podobna do tej, zostawionej przez Sinéad O’Connor na 100TH WINDOW,


Bardzo ciekawe porównanie (uważam, że całkiem trafne) lecz w całkowicie odwrotnym sensie. Oba numery to najciekawsze utwory wspomnianych na płytach...
:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 czerwca 2006 18:59:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kamik pisze:
Jednak za ostro mi wyszło z tymi płytami. To wszystko są w większości bardzo dobre piosenki. Tyle tylko, że od Voo Voo oczekuję znacznie więcej.

- prawdę mówiąc zaskoczyłeś mnie w ogóle zestawiając te dwie płyty. Rozumiem zestawić "Zapłacono" i "Rapatapa" ale te dwie? Szkicową taką "Zespół gitar" i jednak dopracowaną "Z środy na czwartek"...? Przy czym w stosunku do tej drugiej trudno zdobyć mi się na tak zwany obiektywizm.

Może jednak masz trochę racji?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 czerwca 2006 13:38:14 
Cóż, oczywiście Z ŚRODY NA CZWARTEK jest u mnie na piątym miejscu i jej pokrewieństwo z dwiema pierwszymi płytami Voo Voo (albumu KONCERT nie liczę) jest niezaprzeczalne; oczywiście było to wycofanie się we właściwym kierunku w stosunku do ZESPOŁU GITAR ELEKTRYCZNYCH, niemniej pewne niefajne tendencje jednak kształtują jakoś tę płytę... dopiero, gdyby wyłuskać geniusz rozproszony po tych dwóch pozycjach, można by uzyskać album, dorównujący poziomem opisanej wcześniej czwórce. No i jakoś mi te płyty do siebie pasują. A pary nie ma u mnie tylko jednen album:

Obrazek
ŁOBI - JABI
Dla mnie to kompletna pomyłka... Pożyczyłem sobie kiedyś od kolegi kasetę i po chyba jednym, czy dwóch przesłuchaniach oddałem zniesmaczony... trudno mi było uwierzyć, że ten zespół mógł nagrać coś takiego... niewiele dziś z tego pamiętam, ale też nie tęsknię do zweryfikowania swojego nastawienia...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 czerwca 2006 14:01:50 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Kamik pisze:
ŁOBI - JABI

Lubie z tej plyty "papierosy i gin" i "Front torowania przejsć"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 czerwca 2006 14:38:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dawno nie słyszałem 'Łobi Jabi", ale...

Pamiętam swoje rozczarowanie przy tej płycie... że się prawie całkiem zmienił klimat... że się zrobiło gorąco i słonecznie... że prysnął gdzieś cień, szarość, dramat i schizofrenia - nie mogłem się przyzwyczaić... Że piosenki takie... nijakie...
Z wcześniejszymi płytami kojarzyło się tu niewiele - może tylko 'zatoka spokojnych głów'...

Ale wreszcie przekonałem sam siebie.
Oczywiście płyta nie jest taką integralną opowieścią jak pierwsze. Jest na tej płycie też mniej wyrazistych i przejmujących piosenek. Ale za to jest mnóstwo świetnego grania, sporo gitary, jaka gra sekcji rytmicznej!
Myślę też, że była to dla zespołu płyta ważna, wyznaczająca kierunek. Takie wyprostowanie pleców, zzucie starej skóry, dość zdecydowany odwrót od tego co było wcześniej (może zbyt zdecydowany..) - opuszczenie jamki i poszerzenie horyzontów. Może to wyszło zespołowi na dobre?
Zaletą płyty, moim zdaniem, są liczne akcenty ludyczne, taka witalność. Pewnie, że sporo afrykańszczyzny (samo 'łobi jabi') - ale też nasze klimaty! No i jednak są tu utwory bardzo dobre: 'Flota Zjednoczonych Sił', 'Zatoka Spokojnych Głów', czy 'Front Torowania Przejść' ze świetną grą Mateusza. Gdy kiedyś to usłyszałem w koncertowej wersji to oczki mi aż zwilgotniały... Przyznam też, że bardzo dobrze działa na mnie bezpretensjonalność 'jak łatwo żyć'...

Dla mnie płytą do pary byłoby tu 'zapłacono' - choć ono ma już swą parę...

Może warto by sprobować raz jeszcze Kamiku? Na reedycji zdajesie są jakieś dodatkowe nagrania ale ich nie znam.

Przy tym wszystkim nie muszę chyba dodawać, że po kilku latach z wielka radością i ulgą przyjąłem płytę 'oov oov', która była powrotem VooVoo sprzed 'łobi jabi'....

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 12:06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Wczoraj fajny koncert Voo Voo był na dwójce z Malty 2006.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 12:10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Również widziałam-bardzo sympatyczny koncert, ale jak zwykle dowiedziałam się nie na czas :wink: muszę chyba rzetelniej śledzić ramówkę tvp...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 20:06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
thalie pisze:
Również widziałam-bardzo sympatyczny koncert, ale jak zwykle dowiedziałam się nie na czas muszę chyba rzetelniej śledzić ramówkę tvp...

No fajny koncert tylko krótki jakiś.
Jakby co to nagrałem na DVD.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 20:12:58 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
krotki rzeczywiscie bardzo. i te wstawki z prob byly dziwne i czasami irytujace, ale w wiekszosci po prostu ciekawie urozmaicaly.
ale nie dotrwalem do konca, przysnalem troche.
i znow nasuwa sieodwieczne pytanie retoryczne: dlaczego tak pozno pokazuja takie rzeczy?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 20:53:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
pablak pisze:
Jakby co to nagrałem na DVD.

..o! a mógłbyś udostępnić jakoś...ładnie się uśmiecham :wink:

Zawsze późną porą nadają takie koncerty, bo raczej w dzień to możemy sobie TopTrendy obejrzeć z zespołem Hey..jupi :roll: ...

...a równolegle leciał jeszcze gdzieś tam koncert Dżemu z Mrągowa[?] bodajże...jakiś tak country klimat... :wink:

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 21:51:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
thalie pisze:
..o! a mógłbyś udostępnić jakoś...ładnie się uśmiecham

Mogę. Jak tu się oprzeć ładnemu uśmiechowi.

Powtórka tego koncertu dziś o 2:30 w tvp Kultura

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 lipca 2006 22:24:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Koncercik Voo Voo jak zwykle - klasa.

thalie pisze:
...a równolegle leciał jeszcze gdzieś tam koncert Dżemu z Mrągowa[?] bodajże...jakiś tak country klimat...


Tak apropo Dżemu, to... :

Wtorek
22:10
TVP Kultura
Dżem - koncert z 1991r.

Środa
22:10
TVP Kultura
"Sie macie ludzie" - film dok.

A jak już jesteśmy przy koncertach w tv, to jeszcze we wtorek na TVP Polonia będzie koncert "Raz, Dwa, Trzy śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej" - godz. 21:50.

;)

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 lipca 2006 06:48:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Cały ten tydzień mocno Dżemowy w TVP Kultura.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 lipca 2006 10:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Kurde, dziś w nocy o 3:15 miał być jakiś program o zespole Osjan (nie wiem czy koncert, czy dokument, bo w programie nic więcej nie podali). Chciałam zobaczyć, ale padłam tuż przed 3... :cry: .
Oglądął może ktoś?

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 listopada 2006 09:21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
w zeszłym tygodniu byłem na koncercie VooVoo w Opolu i do teraz jestem pod wrażeniem - bomba energetyczna... To co się dzieje na koncercie ma się zupełnie nijak do tego co się słyszy na koncertach. Na koncercie jest pełny dżez - kawałki stają się zawiązaniem tematu na który panowie długo improwizują. Wszyscy panowie są wirtuozami swoich instrumentów. Najmniej przekonuje mnie Wagiel ze swoim mruczeniem, ale przmienie jego gitarki jest piękne. Karim wymiata na instrumencie swojej konstrukcji - coś na kształt elektrycznego kontrabasu - który zastępuje bas. Stopa... no co można napisać o najlepszym perkusiście w kraju nad Wisłą... ale największą petardą jest Mateusz Pospieszalski. Pamiętacie co on wyprawiał na koncertach Tymoteusza w 2005 w psalmie 137 ? No więc on tak daje czadu przez cały koncert Voo Voo. Jak ktoś nie lubi / nie przepada, to niech pójdzie i zobaczy, bo to co wyrabia Mateusz to jest totalny odjazd. W ogóle fajnie kontrastują mruczanda Wagla i dynamiczne pokrzykiwania Mateusza. Każdy z panów ma parę minut na solo - Stopa był w tym temacie niesamowity. No i nie ma jakiegoś specjalnego momentu z solem Mateusza, bo on to jest w ogóle jedno wielkie solo instrumentalno-wokalne.
Kto nie był na koncercie VooVoo niech żałuje i pójdzie przy najbliższej okazji.

odnośnie poszzególnych pyt to się nie wypowiem, bo znam tylko ostatnie wyczyny, a do tego słabo... jak dla mnie to zespół wyłącznie koncertowy...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group