Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 08:41:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lutego 2013 11:55:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Pietruszka pisze:
jednak słuchana na słuchawkach męczy mnie nachalnością efektów stereo


Mam wrażenie, że na tej płycie epoka odcisnęła silniejsze piętno niż na debiucie... Ale też muszę posłuchać! :)


Crazy pisze:
Dzisiaj wieczorem w Multikinie mają pokazywać koncert Hendrixa z Woodstock. Planuję się wybrać!


O, ale fajnie! Ciekawe jak Ci się będzie podobać. Ja znam tylko z tv (i z ytb) - mam swój ulubiony moment!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 00:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Niewiarygodne. Byłem na koncercie Hendrixa :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


:shock: :shock: :shock:


:!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 00:43:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Cytat:
Niewiarygodne. Byłem na koncercie Hendrixa



Crazy, zdecydowanie powinieneś się mniej przepracowywać. Połóż się, odpocznij, prześpij. Porozmawiamy jutro. OK?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 00:47:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Jakiś czas temu

antiwitek pisze:
A Crazy jest chyba na koncercie Hendrixa, bo jak odebrałem telefon, to w słuchawce słyszałem tylko tę boską gitarę Very Happy .


:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 00:49:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
A Crazy jest chyba na koncercie Hendrixa, bo jak odebrałem telefon, to w słuchawce słyszałem tylko tę boską gitarę



Witku, Ty też mi wyglądasz na przemęczonego.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 00:53:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
:duszek

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 03:26:51 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3412
Też byłem dziś w Multikinie na woodstockowym Hendrixie. Poszedłem na tę projekcję z bratem, trochę z przyzwoitości i odrobinę z ciekawości, po co to teraz, po latach, robić takie cuś. Znam przecież ten koncert z płyty, z dvd... Ale jak to dzisiaj zabrzmiało! Wręcz zagrzmiało! Moim zdaniem to było na żywo. A jeżeli jednak się mylę, to ewidentnie zadziałała magia kina i Hendrix Jimi został tego wieczoru jak nic przywołany do duchowej obecności.
W pewnym momenie występu, przy Hey Joe bodajże, widać jak objęta parka odchodzi sobie gdzieś dalej, poza teren koncertu. Tak to wszystko sugestywnie na wielkim kinowym ekranie wygladało, że chciało mi się do nich krzyknąć: "Hej! Wracajcie natychmiast! Nie widzicie??? Przeciez tu obok właśnie Hendrix na Woodstocku występuje!". Trudno mi sobie wyobrazić, że można było, będąc tam i wtedy, po prostu sobie odejść przy kosmicznych dźwiękach tej gitary...

Pierwszy raz tłusty czwartek trafił mi się w piękne sierpniowe popołudnie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 12:05:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Cytat:
Moim zdaniem to było na żywo. A jeżeli jednak się mylę, to ewidentnie zadziałała magia kina i Hendrix Jimi został tego wieczoru jak nic przywołany do duchowej obecności.


:piwo:


Cytat:
Ja znam tylko z tv (i z ytb) - mam swój ulubiony moment!

Nie wiem, jak Ty to wyróżniłeś. Dla mnie WSZYSTKIE UTWORY MIAŁY SZEŚĆ GWIAZDEK :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 15:46:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Sprawa jest chyba dość prosta:

Erkej pisze:
Znam przecież ten koncert z płyty, z dvd... Ale jak to dzisiaj zabrzmiało! Wręcz zagrzmiało!


:P

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 22:37:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Pet pisze:
Porozmawiamy jutro. OK?

OK! Człowieku...! To było coś zupełnie niesamowitego. Ja poważnie nie wiem, czy w ogóle kiedykolwiek był w muzyce drugi geniusz tak niewiarygodnie zespolony ze swoim instrumentem i tworzący nim taki kosmos :shock: Może i różni jacyś byli, ale to jakoś dawniej... W każdym razie nie widziałem ich na żywo!!!! A wczoraj jakbym go widział i słyszał na żywo. Przy w sumie dość przeciętnym repertuarze i zupełnie beznadziejnej warstwie wizualnej (koncert w środku dnia, na scenie jakiś bałagan, pełno jakichś ludzi, z odległości nie bardzo widać, który to ten hendrix, pod sceną śmietnisko...), dźwięki, które się stamtąd wydobywały... :idea: :idea: :idea:
No właśnie:
Erkej pisze:
Wręcz zagrzmiało!


Erkej, jak to się stało, żeśmy się nie spotkali?! Byliście w innym Multikinie pewnie? Rozglądałem się po projekcji za jakąś znajomą twarzą, żeby podejść i upewnić się, że też słyszeli to samo :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2013 23:25:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Crazy pisze:
koncert w środku dnia


Hm, zespół Hendrixa wyszedł na scenę wpół do dziewiątej rano, w poniedziałek... Tak piszą w biografii Jimiego.
Mieli co prawda wystąpić w niedzielę o 23, kończąc festiwal, ale były lekkie obsuwy :wink: .

Tak że ta parka, o której wspomniał Erkej to, nie wiem, może zbiera się po weekendzie do roboty - bo mają na dziewiątą? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 lutego 2013 01:58:35 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3412
Crazy pisze:
Erkej, jak to się stało, żeśmy się nie spotkali?! Byliście w innym Multikinie pewnie?

Tak, Crazy, bylismy w Złotych Tarasach na 22-gą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 lutego 2013 12:45:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...chyba pójdę :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2014 20:52:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Mój brat (10 lat) wrócił z obozu, gdzie były rózne zajęcia, piłka nożna, jakieś artystyczne sprawy i w ogóle. Spodziewałem się, że zapisze się na zajęcia sportowe, a tu niespodzianka: brachol wybrał naukę gitary. Po powrocie, wziął mojego telecastera i najpierw grał jakieś proste melodie, których się nauczył, a potem spytał czy słyszałem o "jakimś Hendriksonie, co grał na gitarze zębami". Więc puściłem mu jakieś wideo z Woodstock, coś z Montrey i widać było, że go to ciekawi, trochę pogadaliśmy, opowiedziałem mu co to za gośc i takie tam. A potem wieczorem jak pykaliśmy sobie w Fifę zapuściłem "Are you Experienced?", poleciało dwa razy (akurat włączyłem z komputera, to najpierw poszła kolejnośc brytyjska, a potem angielska).

Cholera, co to za płyta!

Każdy bebech się zgadzał :D

A i minimalnie wolę wersję brytyjską jednak: jakaś taka bardziej nieoczywista (bez hejza i hey joe): w przypadku The Clash te bardziej hitowe utwory baardzo pomagają w wersji US, ale przy Hendrixie w sumie nie ma aż takiej różnicy jakości, jednak miniamlnie wygrywa dla mnie UK ;)

A brat gitarą i muzyką jest dalej zainteresowany: jak słuchałem rano The Who to pytał co to i mowił, że fajne :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 01:46:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Prazeodym pisze:
A i minimalnie wolę wersję brytyjską jednak: jakaś taka bardziej nieoczywista (bez hejza i hey joe)

i bez Wind Cries Mary (!) o nie nie, bez tych singlów to znacznie gorzej!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group