Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:06:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 grudnia 2011 15:29:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
antiwitek pisze:
I co powiesz o tych wydawnictwach?

"BBC Sessions" trochę się w odtwarzaczu pokulało, ale prócz pozytywnego wrażenia nie potrafię wiele dodać. Ciekawy repertuar, fajne kowery, zawsze krótkie kawałki, bez wielkich odjazdów. Mocna pozycja. A "Winterland" leciało może dwa razy (i to wybór, a nie komplet). Bardzo dobrze mi się tego słuchało, ale w głowie nie zostało aż tyle, bym mógł napisać coś o tym wydawnictwie. :oops:

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 grudnia 2011 15:53:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja ostatnio słuchałem trochę tej starej - krótkiej wersji. Zaskoczyło mnie tam "Tax Free" - bardzo stonerowa muza :wink: . Nietypowy wstęp do "Hey Joe"... A, jeszcze bas tak śmisznie brzmi :) . Ogólnie bardzo fajne nagrania!

pablak pisze:
Live At Fillmore East
to pełniejsza wersja Band Of Gypsys


Hm, to chyba nie jest prawda, na LAFE ( :wink: ) są inne wersje! Dla mnie to istotne bo kupiłbym to sobie zamiast BOG i byłbym rozczarowany. Najlepiej mieć jedno i drugie, a jak coś to moim zdaniem jednak "Band Of Gypsys" lepsze.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 maja 2012 11:58:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Od grudnia dużo Hendrixa słucham. Najpierw zakup "Axis", a ostatnio "Electric Ladyland". Wreszcie jest możliwość zanurzenia się w muzykę, bez tych pośpiesznych odsłuchów, często wątpliwej jakości.

Ostatnio zastanawiałem się jak określić poszczególne płyty. "AYE" nazwałbym punkową, "Axis" chyba piosenkową, a "EL" progresywną. Wszystko w wielkich cudzysłowach i z dużym przymrużeniem oka. Siedzi mi bez przerwy w głowie ta muzyka.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 maja 2012 15:34:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ale pamiętaj, że prawdziwe słuchanie to wyłącznie z pierwszego tłoczenia...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 maja 2012 16:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pilot kameleon pisze:
Wreszcie jest możliwość zanurzenia się w muzykę, bez tych pośpiesznych odsłuchów


o to chodzi !

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 10:51:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
14. Złota płyta: Jimi Hendrix, Are You Experienced?
Obrazek

Głosowało 14 osób.

1-3. Foxy Lady … 97
1-3. Manic Depression … 97
1-3. 3rd Stone from the Sun … 97

---------------------------
4. Are You Experienced? … 80
5. I Don't Live Today … 74
6. Red House … 71
7. Love or Confusion … 67
8. Fire … 66
9. May This Be Love … 46
10. Can You See Me … 40
---------------------------
11. Remember … 35


Przebieg głosowania.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 11:38:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Foxy? Ciekawe :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 11:39:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
A niby dlaczego? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 11:42:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bo poczułem się trochę zaskoczony :) .
Ale sam numer, wjadomka, super! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2012 21:52:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pilot kameleon pisze:
Wyniki na podium każą zapytać o sens tego przedsięwzięcia. Ale jeśli przyjmiemy, że nie sensem jest zabawa, a nie wynik, wtedy można bezboleśnie kontynuować ten proceder.


Pilocie, jest to wypowiedź dość zawiła pod względem gramatyki, ale przyznam, że nie do końca też rozumiem jej nie sens ;-) Tzn. domyślam się, że chodzi Ci o to, że wynik nie jest najważniejszy, ale dlaczego akurat powyższa znakomita trójka miałaby podważać sensowność głosowania? Trzy super utwory i bardzo to interesujące, że przy dużej ilości głosujących, i przy dużej przewadze nad kolejnymi numerami, takie niecodzienne egzekwo!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 czerwca 2012 08:42:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Crazy pisze:
Pilocie, jest to wypowiedź dość zawiła pod względem gramatyki, ale przyznam, że nie do końca też rozumiem jej nie sens

Faktycznie, trochę bełkot wyszedł. Napisałem, potem zredagowałem i zamiast raz jeszcze przeczytać opublikowałem.

Po Twoim wpisie nic już nie sprostowuję. Pełna zgoda. :piwo:

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2012 15:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Miałem po prostu napisać w tego słucham tak:


Machine Gun z tej płyty:
Obrazek

jakieś osiem gwiazdek.



Tę płytę nabył mój Tata na początku lat 90. i zawsze wiedziałem, że to pośmiertnie już wydana koncertówka z ostatniego występu Jimiego w Anglii.

Ale patrzę dokładniej w kwestie dyskograficzne i jest to jakieś pokomplikowane. Znajduję bowiem trzy wydania niby tego samego, ale nie całkiem:

1) Płyta pod tytułem po prostu "Isle of Wight" wydana w 1971. Okładka:
Obrazek
Na tej płycie miałoby być tylko 6 utworów: Midnight Lightning, Foxy Lady, Lover Man, Freedom, All Along the Watchtower i In From The Storm.

2) płyta mojego Taty pod tytułem "Live at the Isle of Wight' 70", okładka jak na początku posta.
Płyt ta (w każdym razie kompakt) wydana została w 1991, zawiera 9 utworów i napisane ma (trochę kuriozum): "contains 7 unreleased tracks" - z punktu 1 pozostaje Lover Man i In From The Storm, a oprócz tego są:
Intro/ God Save the Queen, Message To Love, Voodoo Chile, Machine Gun, Dolly Dagger, Red House i New Rising Sun.
Co jednak dziwne, te dwa "previously released" tracks mają inną długość! (w przypadku In From... jest to całe dwie minuty różnicy)

3) płyta - pod tym tytułem wyszło też DVD - "Blue Wild Angel: Live at the Isle of Wight", okładka:
Obrazek
Tu jest aż 18 utworów i ma to być podobno PEŁEN zapis tego koncertu. Okej, są tu wszystkie numery z obu powyższych płyt - ale znowu nigdzie nie zgadzają się długości utworów! (przynajmniej tak jak podaje wikipedia/ tak jak mam na płycie Taty). Czasami są to niewielkie różnice i powiedzmy mogłyby wynikać z liczenia razem z oklaskami i gadaniami albo nie. Ale dwie minuty jak powyżej z In From the Storm to już sporo na oklaski, a w ogóle to podają trzy różne długości tego utworu, przecież z tego samego koncertu:

ad.1) 6.08
ad.2) 4.20
ad.3) 6.14

Szczytem zaś wszystkiego jest Machine Gun, który w znanej mi (ośmiogwiazdkowej) wersji ma 12 minut, ale na tym Blue Angelu ma mieć aż 22!

Nic z tego nie rozumim!

O, ale znalazłem wpis kogoś, dla kogo też kanoniczna jest ta płyta, co ja znam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2013 17:11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
ale na tym Blue Angelu ma mieć aż 22


Hej, ale przecież oglądaliśmy to kiedyś na wideo u Laski! Czekaliśmy na nalot, a on nie następował, choć utwór trwał i trwał :) .


Z koncertówek Jimiego lubię taką, wydaną w 2002 roku:

Obrazek

The Rainbow Bridge Concert

Jakość dźwięku nie jest najlepsza (nawet jakiś czas myślałem, że to bootleg), ale i tak bardzo lubię słuchać tych nagrań. Jest w nich jakiś luz, brak pośpiechu - efekt lekkiego kaca, a może klimat wakacji? Wszak chodzi tu o koncerty grane pod błękitnym hawajskim niebem, na scenie ustawionej w kraterze wulkanu.

Bardzo też pasuje mi repertuar, składający się w większości z numerów, które wyszły na płytach dopiero po śmierci Hendrixa, chodzi o takie rzeczy jak In From The Storm, Ezy Rider czy Freedom (ciekawe, surowe wersje), a zwłaszcza Hey Baby czy Villanova Junction (tu jako Instrumental). Nie ma super brzmienia, niema total czadu, ale jest bardzo piękne granie...






PS. A dziś posłuchałem "Are You Experienced?". Jaki świetny jest tam ten Mitch Mitchell! Pierwszy raz rzuciły mi się w uszy tak mocno te jazzowe cechy jego gry na bębnach.
A druga rzecz (zaskoczę Was) - gitara. Jest wiele takich momentów, że wydaje się, że Jimi nie tyle na niej gra, co ona po prostu w jego rękach ożywa i wydaje różne dźwięki: buczy, popiskuje, warczy... świetna sprawa :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lutego 2013 09:17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Powracam wieczorami do płyty "Axis: bold as Love", która jest naprawdę świetna, ale jednak słuchana na słuchawkach męczy mnie nachalnością efektów stereo.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lutego 2013 10:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzisiaj wieczorem w Multikinie mają pokazywać koncert Hendrixa z Woodstock. Planuję się wybrać!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group