Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 02:37:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 lutego 2010 12:09:15 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 18:35:01
Posty: 781
8 marca premiera płyty z niepublikowanymi utworami Hendrixa. Tytułowy utwór.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 lutego 2010 23:33:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
w tym roku mają się ukazać specjalne wydania płyt Hendrixa

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2010 09:11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
pablak pisze:
w tym roku mają się ukazać specjalne wydania płyt Hendrixa

W czym objawi się ich "specjalność"?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2010 16:35:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Cytat:
Nowa płyta Hendrixa w marcu!

Czterdzieści lat po śmierci gitarzysty wszech czasów, Jimiego Hendrixa, do sklepów trafi jego 11. płyta.

Hendrix zmarł w 1970 roku w wieku niespełna 28 lat. Ostatnie pośmiertne wydawnictwo studyjnych nagrań słynnego muzyka pojawiło się 30 lat temu ("Nine to the Universe"). Od dłuższego czasu mówiło się jednak, że istnieją nie najwyższej jakości nagrania z nigdy niewydanymi piosenkami Hendrixa.

Trudu "przekopania" się przez ten materiał podjęła się, za zgodą rodziny gitarzysty, firma Sony Music. Efektem jest album "Valleys of Neptune", który ujrzy światło dzienne 9 marca. Znajdzie się na nim 12 nagrań studyjnych gitarzysty, zarejestrowanych podczas sesji w Nowym Jorku i Londynie z 1969 roku, w tym ostatniej oryginalnego składu The Jimi Hendrix Expierence, oraz zapis efektów pierwszego wspólnego muzykowania zespołu Hendrixa z basistą Billy Coxem.
czytaj dalej


Oprócz nagranego w 1969 roku utworu tytułowego, który najprawdopodobniej zostanie wydany jako pierwszy singel, płyta będzie zawierać inne odnalezione piosenki, zarówno oryginalne kompozycje legendy rocka ("Ships Passing Through the Night", "Lullaby for the Summer"), jak i covery (m.in. "Sunshine of Your Love" z repertuaru Cream i "Bleeding Heart" Elmore'a Jamesa).

Wydanie płyty "Valleys of Neptune" to początek przedsięwzięcia "The 2010 Jimi Hendrix Catalog Project", które ma pomóc w uczczeniu czterdziestej rocznicy śmierci wybitnego gitarzysty. W następnej kolejności będą wychodziły specjalne edycje już istniejących albumów.

Cytat:
Valleys Of Neptune - monumentalne dzieło Jimi Hendrixa

12 niepublikowanych, studyjnych nagrań Jimi Hendrixa dostępne po raz pierwszy na "Valleys Of Neptune". Premiera nowego albumu już 8 marca.

Experience Hendrix LLC i Sony Music Entertainment's Legacy Recordings rozpoczną odświeżanie katalogu Jimi Hendrixa, wydaniem płyty "Valleys Of Neptune", którą wypełni 12 niepublikowanych dotąd nagrań. Ten kolekcjonerski zestaw zawiera ponad 60 minut muzyki, która wcześniej nie była dostępna na żadnym albumie Jimiego Hendrixa - artysty, którego magazyn "Rolling Stone" nazwał największym gitarzystą wszech czasów.

Dzieło koncentruje się na piosenkach, które zarejestrowano w czasie burzliwych 4 miesięcy 1969 roku. To ostatnie studyjne nagrania The Jimi Hendrix Experience a jednocześnie pierwsze numery z udziałem basisty Billy'ego Coksa. "Valleys of Neptune" ukazuje nieznany dotąd etap kariery Hendrixa, pomiędzy wydaniem "Electric Ladyland" w październiku 1968 roku a otwarciem studia Lady Studios w Greenwich Village w 1970 roku. To także okres, w którym artysta rozpoczynał prace nad nowym, najbardziej ambitnym w karierze projektem, "First Rays of the New Rising Sun".

Janie Hendrix, szefowa Experience Hendrix LLC, fundacji zarządzającej spuścizną gitarzysty, napisała: "Mój brat Jimi czuł się w studiu jak w domu. "Valleys of Neptune" ukazuje jego perfekcjonizm w zakresie procesu nagraniowego i dowodzi, iż miał równie innowacyjne podejście do pracy w studiu co do gry na gitarze. Jego geniusz błyszczy w każdym z tych cennych kawałków". "Valleys of Neptune" to ponad 60 minut niewydanej wcześniej muzyki Jimiego Hendrixa, pochodzącej z oryginalnych nagrań, ale na nowo zmiksowanej przez sprawdzonego współpracownika Jimiego, inżyniera dźwięku, Eddiego Kramera, który pracował przy "Are You Experienced?" w 1967 roku. Za produkcję materiału odpowiadają Janie Hendrix, John McDermott (który dostarczył także opisy poszczególnych utworów) i Eddie Kramer.

Tytułowy kawałek był od lat jednym z najbardziej poszukiwanych przez fanów gitarzysty. Singel z nagraniem będzie miał premierę 2 lutego, blisko 40 lat po tym, jak Jimi zakończył sesję w nowojorskim Record Plant w maju 1970 roku. Wśród najjaśniejszych punktów zestawu znalazły się m.in. covery "Bleeding Heart" Elmore'a Jamesa i "Sunshine of Your Love" Cream, jak również autorskie kompozycje Hendrixa - "Ships Passing Through The Night" czy "Lullaby For The Summer" - oraz oryginalna wersja "Hear My Train A Comin'" Jimi Hendrix Experience. Na płycie znalazła się także piosenka "Mr. Bad Luck", którą wyprodukował Chas Chandler podczas sesji "Axis: Bold as Love" w 1967 roku.

Początkiem serii wydawnictw, które ukażą się w ramach odświeżania Jimi Hendrix Catalog Project, Legacy Records będą także reedycje deluxe (CD/DVD) albumów "Are You Experienced?", "Axis: Bold As Love", "Electric Ladyland" i "First Rays of the New Rising Sun", których premierę wyznaczono na 8 marca. Wszystkie najważniejsze tytuły w dorobku Hendriska doczekają się reedycji wzbogaconych o krążki DVD z filmami dokumentalnymi, za których reżyserię odpowiada laureat Grammy, Bob Smeaton ("Beatles Anthology", "Festival Express", "Beatles: The Studio Recordings"). Będą on zawierać wywiady z członkami zespołu Experience - Noelem Reddingiem, Mitchem Mitchellem i Billy Coksem, jak również z producentem Chasem Chandlerem oraz inżynierem dźwięku, Eddiem Kramerem. Dodtakowo ukaże się kompilacja "Smash Hits" oraz koncertowe arcydzieło - "Live At Woodstock" - na DVD i Blu-ray.

- Żaden artysta nie zmienił muzycznego krajobrazu tak silnie, jak Jimi Hendrix - powiedział, Adam Block, wiceprezes i menedżer Legacy Recordings. - Jesteśmy niezwykle dumni mogąc wraz z Experience Hendrix wydać "Valleys of Neptune" - prawdziwy skarb zarówno dla oddanych fanów gitarzysty jak i tych nowych. To znakomity początek serii kolejnych wydawnictw z katalogu Hendrixa.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 czerwca 2010 23:06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
W tamto owamto pojawiło się pytanie, czy wolimy Hendrixa koncertowo czy studyjnie. Bardzo trudne. Odpowiedź spontaniczna - koncertowo.

Ale tak naprawdę, czy Hendrixa najbardziej lubię (jak też najbardziej cenię) za to szaleństwo z Monterey?... czy delikatną i najzupełniej genialną muzykalność, która dochodzi do głosu w takim Wind Cries Mary, czy, nie przymierzając, co chwila na płycie Axis?...

ja chyba skłonny byłbym wybrać studyjne.

zwłaszcza, że bardzo lubię Hendrixa wokal, ale TYLKO na studyjnych nagraniach, jego śpiewanie na koncertach to tego... mało przekonywujące ;-)

Wszelako co do Axis - z trzech płyt Experience jest zdecydowanie najmniej przebojowa, ale najwięcej jest w niej właśnie tej muzykalności, o której pisałem. Pewnie właśnie dlatego, że stosunkowo zrezygnował tu z popisów i wirtuozerii... no dobra, Jimi akurat miał się czym popisywać i ani myślę akurat jemu to wypominać. Ale tak to jest, że jak się idze na całość, to miejsca na subtelności jest mniej. Axis to płyta niebywale subtelna, i jak ta muzyka tam płynie! Koi! Najbardziej taka "bujająca" to płyta.

Jej esencją są dla mnie dwa utwory, pięciogwiazdkowe jak najbardziej, a bardzo mało znane szerszemu ogółowi - pierwszy, czyli Up From The Skies (co za wspaniały swing!) oraz blisko końca, czyli One Rainy Wish (co za wspaniała psychodelia, ta gitara pirurirudirudiru w końcówce :D). Może do tego utwór tytułowy. Stosunkowo najmniej interesujące wydają mi się proste rockowe utwory typu Spanish Castle Magic, ale też przecież bardzo dobre! I super przerywnik w postaci She's So Fine - kiedyś nie lubiłem, ale uważam, że bomba :D

Dla mnie płyty Experience mają bardzo jasną kolejność lubienia: Axis, Are You.. i Ladyland. Gdzieś pomiędzy jest Band of Gypsys, w okolicach Are You Exp.

I najbardziej przemawia do mnie gwiazdkowanie Erkeja z początków tego wątku, nawet jeżeli sam nie byłbym aż tak radykalny:


Erkej pisze:
Are You Experienced - sześć gwiazdków
Axis: Bold As Love - sześć gwiazdków
Electric Ladyland - sześć gwiazdków
Band of Gypsys - sześć gwiazdków

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 czerwca 2010 23:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
I najbardziej przemawia do mnie gwiazdkowanie Erkeja z początków tego wątku, nawet jeżeli sam nie byłbym aż tak radykalny:



a do mnie nie....płyty są nierówne ,szczególnie dotyczy to Electric ladyland a jeszcze bardziej Axis
moje typy są takie :
Are You Experienced *****
Axis ***
Electric ****
Band of gypsys *****

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 czerwca 2010 08:45:06 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 18:35:01
Posty: 781
U mnie to wygląda tak:
Are You Experienced *****
Axis: Bold As Love - ****1/2
Electric Ladyland - ****1/2
Band of Gypsys ****

The Jimi Hendrix Concerts *****
Live at Monterey *****

Electric jest dla mnie albumem jednak trochę nierównym, w większości są to wybitne utwory, ale pojawiają się niestety też słabsze. Axis jest płytą równiejszą, ale nie ma na niej tylu perełek co na Electric Ladyland.

Jeśli zaś chodzi o wybór między Hendrixem koncertowym, a studyjnym, to wybieram jego koncertowe wcielenie. Może nie za Band of Gypsys, ale już The Jimi Hendrix Concerts i Live at Monterey przewyższają moim zdaniem Are You Experienced. Gdzieś przeczytałem, że Hendrix starał się przełożyć ekspresję saksofonu Coltrane'a na dźwięki gitary i na tych koncertowych nagraniach to słychać. Wspólna płyta Hendrixa i Coltrena’a, to by było coś!
Co do wokalu na koncertach, to na The Jimi Hendrix Concerts brzmi on świetnie, nie mam się do czego przyczepić, w ogóle lubię głos Hendrixa, za pomocą dość skromnych środków potrafił on przekazać dużo więcej niż spora część wokalistów z wielką skalą.

Na Band of Gypsys trochę brakuje mi sekcji Mitchel – Redding, już pisałem to w wątku o perkusistach, Mitchel jest dla mnie numerem 1 jeśli chodzi o perkusistów, gra Miles’a już mnie tak nie przekonuje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 czerwca 2010 09:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Moim zdaniem Electric zyskuje gdy ogarnąć go całościowo, że to taka mozaika - jakby Jimi chciał pokazać wieloaspektowość swojej muzyki. Idąc przy tym drogą sierżanta Pieprza.


Artur pisze:
Hendrix (...) Coltrane


Santana mówił, że trudno jest grać szybko i głęboko, a że właśnie i Coltrane i Hendrix posiadli tę umiejętność.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 czerwca 2010 22:20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Czy ktoś (pablak?) zaopatrzył się w nowe wydania płyt Hendrixa?
Jeśli tak, to stawiam proste pytanie: czy warto dopłacać parę groszy (myślę o edycji jednopłytowej), by kupić nową edycję, czy wybór tej poprzedniej będzie wystarczający? Jakie różnice są w dźwięku, a jakie w projektach graficznych książeczek?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 czerwca 2010 11:45:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
pilot kameleon pisze:
Czy ktoś (pablak?) zaopatrzył się w nowe wydania płyt Hendrixa?
się nie zaopatrzyłem jeszcze

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lipca 2010 19:38:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
pilot kameleon pisze:
Czy ktoś (pablak?) zaopatrzył się w nowe wydania płyt Hendrixa?
się zaopatrzył w AYE? w wersji USA i A:BAL.

Jeśli chodzi o dźwięk to różnic w stosunku do poprzednich (1997) remasterów nie zauważyłem.
Nabyłem głównie ze względu na DVD, na którym Mitch, Noel i Chas Chandler opowiadają a Eddie Kramer dodatkowo puszcza ciekawostki w postaci wyizolowanych śladów lub alternatywnych take'ów.
Fajnie się ogląda, tyle, ze krótko.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lipca 2010 23:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
O, dzięki Pablak. Hm, wersja USA (tego drugiego skr. nie rozumiem) - jest pokusa. Ale skoro nie ma różnic w brzmieniu to pewnie sobie daruję :) . Będziesz sprawdzał inne?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lipca 2010 23:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
tego drugiego skr. nie rozumiem
:shock: niemożliwe nie rozszyfrowałeś najlepszej wg pewnego użytkownika płyty Heńka? :wink:
Axis:Bols As Love
:)
antiwitek pisze:
Będziesz sprawdzał inne?
już zamówiłem
Electric Ladyland i First Rays Of The New Rising Sun
ale w ich przypadku będzie zapewne tak samo jeśli chodzi o brzmienie.

Jeśli chodzi o AYE? to najlepiej brzmiąca wersja CD (nie poddana redukcji szumów) to pierwsze amerykańskie kompaktowe tłoczenie.
Ale trzeba uważać bo każde następne tłoczenie jest już skopane, a jedyna różnica w wyglądzie to matrix na cd.

antiwitek pisze:
wersja USA
różni się okładką oraz układem utworów:
01. Purple Haze
02. Manic Depression
03. Hey Joe
04. Love Or Confusion
05. May This Be Love
06. I Don't Live Today
07. The Wind Cries Mary
08. Fire
09. Third Stone From The Sun
10. Foxey Lady
11. Are You Experienced?

12. Stone Free
13. 51st Anniversary
14. Highway Chile
15. Can You See Me
16. Remember
17. Red House

lepszym moim zdaniem od wersji europejskiej:
01. Foxy Lady
02. Manic Depression
03. Red House
04. Can You See Me
05. Love Or Confusion
06. I Don't Live Today
07. May This Be Love
08. Fire
09. Third Stone From The Sun
10. Remember
11. Are You Experienced?

12. Hey Joe
13. Stone Free
14. Purple Haze
15. 51st Anniversary
16. The Wind Cries Mary
17. Highway Chile

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 lipca 2010 23:58:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Zgadzam się, że wersja USA ma lepszy układ, już o tym pisałem :) . Różnica, zdaje się, też tkwiła w pytajnieku lub jego braku - nie wiem jak to teraz wygląda.
A jakie zalety ma ta pierwsza amerykańska edycja cd?

pablak pisze:
nie rozszyfrowałeś najlepszej wg pewnego użytkownika płyty Heńka?


Hehe, no - pomyślałem, że ten drugi skrót też odnosi się do "Are You..." - że to jakieś techniczne oznaczenie czy coś :) .

pablak pisze:
First Rays Of The New Rising Sun


Mnie to zwłaszcza interesuję - zgubiłem swoją, mam tylko okładkę...
To czekam na dalsze wpisy!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lipca 2010 12:57:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
pablak pisze:
AYE?


pablak pisze:
A:BAL


:shock:

stosowanie tego typu skrótowców dodatkowo ze znakami interpunkcyjnymi jest to nowa strategia syntezy :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group