Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 16:29:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 września 2005 22:19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
rozentuzjazmowałem sie właśnie w temacie 'burning of the midnight lamp' - jak ta piosenka oddaje pewien ulotny stan ducha... i nielicząc hendriksowskiego chałasowania z kaczką, jaka tu jest partia sekcji rytmicznej, co z rytm! hmmm..a długo nie doceniałem tego utworu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 września 2005 23:24:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22880
antiwitek pisze:
chałasowania

*hałasowania, błagam...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 września 2005 23:28:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
:oops:
a ja myślałem ze Budyń ogwiazdkował Hendrixa...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 września 2005 23:38:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22880
no nie znam za wiele...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 października 2005 09:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
antiwitek pisze:
Panowie - operacja nagrywania ukończona pomyślnie! Biorę kasetę vhs do Poznania!

juhuuuuu!!!
(a nie zapominaj, że też Panie - Morella świeżo upieczona fanką Jimiego ;-))

Ranking się zrobi, nie martw się!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2005 16:05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
się robi!

is being made!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2005 21:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Zbiór moich ulubionych utworów Hendrixa w wersji całkowicie prowizorycznej, wstępnej i roboczej... Posłużę się metodą Morelki z wątku o Beatelsach, a więc będę sie podpierał płytami:

Z 'are you experienced'

foxy lady
i don't live today
may this be love
are you experienced
manic depression
love or confusion
3rd stone from the sun
+ purple haze

z 'axis: bold as love' <tu sprawa jest prostsza - nie słyszałem tej płyty kilka długich lat>:

if 6 was 9
little wing
castles made of sand
axis: bold as love

z 'electric ladyland'

burning of the midnight lamp
crosstown traffic
all along the watchtower
voodoo chile - oba!
i kowbojska psychodelia: 1983...(a merman i should turn to be)/moon turn tides... gently, gently away

z 'band of gypsys' oczywiście:

machine gun
who knows

dodałbym jeszcze z koncertowej płyty 'experience'

room full of mirrors
i ... little wing w wersji lepszej niz studyjna...

- no, powiedzmy, ze mamy tu 20 utworów. Postaram się nad tym zestawem popracować, okroić i uczynić z niego zestawienie.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 00:06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
ale nie masz tam dwóch pozycji z mojej pierwszej piątki... i moich dwóch ulubionych piosenek z Axis..

Ale po kolei.

Ja z kolei posłużyłem sie moją metodą na pięciogwiazdkowce.
U Beatlesów znalazłem ich aż 24 (przy czym wyodrębniła mi się wyraźna podgrupa niższa, takiego 5 z minusem, w liczbie 7 piosenek).
Potem u Doorsów było 19 x 5 gwiazdek (w tym 6 z minusem), ale Doorsi mieli ogólnie znacznie mniej tytułów do wyboru).

I Hendrix - tu liczba * * * * * zdecydowanie spadła, do dziewięciu, w tym 3 z minusem. Ale nie powinno to dziwić - po pierwsze piosenek jeszcze mniej, po drugie w sumie u Hendriksa najbardziej lubię całokształt, a bardziej od konkretnych piosenek - długie instrumentalne fragmenty czego bądź.

Najtrudniejsza była dla mnie kolejność pierwszej piątki. Zacznę więc od szóstego miejsca, bo było oczywiste...

6. Burning Of The Midnight Lamp * * * * *

przepiękna piosenka o bardzo ciekawym brzmieniu, to taki ladylandowy Hendrix, najbardziej psychodeliczny i pokombinowany; gdybym miał cokolwiek zarzucić to powiedziałbym, że ciężkie mocno to jest. Ale przede wszystkim piękne.

7. Up From The Skies * * * * * -

mój ulubiony kawałek z Axis! W dodatku na płycie tak cudownie wyłania się z ufoidalnej kakofonii EXP... lekka, porywająca perkusja i kołyszący rytm... i tak przez cały czas... and the smell of the world... that is burning... i delikatna, zupełnie nie jazgotliwa gitara, która dowodzi, że Jimi był mistrzem nie tylko sprzężeń i rzęchów, ale był muzykiem o niesłychanej wrażliwości. Szkoda, że tak mało znany to utwór.

8. Purple haze * * * * * -

jest taka seria utworów, głównie z pierwszej płyty, które mają coś podobnego: proste, ze znaczną dawka gitarowego noizu, nieszczególnie melodyjne. Manic Depression, Foxy Lady, Fire, Can You See Me, z późniejszych np. Spanish Castle Magic i Crosstown Traffic. No więc Purple Haze wydaje mi się z tej serii zdecydowanie najlepsza...

9. Voodoo Chile (wersja pierwsza) * * * * * -

zdecydowanie ta wersja pseudo-koncertowa ponad Slight Return. Jest to blues na maksa, sprawiający wrażenie improwizacji, Stevie Winwood dogrywa super partie na organach, płynie to!

10. One Rainy Wish * * * * 1/2

nie pięć za kiepski refren. Tym niemniej moja druga ulubiona z Axis, i kolejne potwierdzenie, że to moja ulubiona płyta Jimiego. Podobnie jak Up From The Skies ma w sobie nieprawdopodobną lekkość i jeszcze większą wrażliwość. Tym razem też spory ładunek psychodelii. Ach, jakie dreszczowe są te pochody gitarowe na końcu! Utwór o ewidentnej wyższości fragmentów instrumentalnych nad śpiewanymi, ale to w sumie częsty przypadek.

Za pierwszą dzisiątką bylaby kolejna porcja z Axis, w tym - wreszcie ;-) - Little Wing, któremu mam do zarzucenia to, że jest za krótki, jakby ucięty w środku, ale i jakoś nie ekscytuje mnie tak bardzo... mało dramatyzmu. Owszem, subtelność i tak dalej, ale jakoś nie do końca chwyta... 4 i pół gwiazdki ode mnie, więc niby dużo, ale pewnie uznacie, że skandalicznie mało ;-) (przed Little Wing byłoby chyba If Six Was Nine, gdzie znowu instrumentalne rozwinięcie przyprawia mnie o ciary).
I gdzieś obok szeregu Axisów Fire - za ogień!, i Manic Depression - głównie za doskonałą perkusję.

A co z tą pierwszą piątką...

5. Who Knows * * * * * 1/2

Moja ewidentna słabość do tego utworu ma na pewno źródła biograficzne, ale nie tylko... bo na przykład takie wokalizy Buddy Milesa przypadły by mi do gustu ZAWSZE. I strasznie mi się podoba główny motyw gitarowy, niby ciężki a wcale nie. Aż mi się zaczyna wytupywać rytm nogą, kiedy myślę o tej piosence. No i co tu dużo mówić - koncerty Hendriksa to coś, co lubie najbardziej.

4. Wind Cries Mary * * * * * 1/2

Nie chcę po raz trzeci powtarzać o unikalnej wrażliwości muzycznej.. ale co ja mam tu innego powiedzieć?! To jest kawałek, który nominuję do tytulu najlepszej ballady rockowej ever.

3. All Along the Watchtower * * * * * *

A znów ten do tytułu coveru wszechczasów! Geniusz. Aż nie wiadomo, co napisać.

2. Machine Gun * * * * * *

Może powinno być za All Alongiem, ale ostatnio nakręciłem się na MaszynGana okrutnie. Jest to rzęch, który niesie potężny przekaz samym brzmieniem - nie wiem, o czym on tam śpiewa, coś tam 'machine gun' i 'kill you' zrozumiałem, ale w ogóle mi to nie jest potrzebne. Się SŁYSZY te dźwięki i widać wszystko, całą wojenną masakrę, nie mówiąc o samym karabinie maszynowym!!!

1. Hey Joe * * * * * *

Myślałem, że może to tak tylko z przyzwyczajenia, ale nie. Posłuchałem i nie mam żadnych wątpliwości. Status niezwyciężonego nie przeszkadza mi delektować się każdą sekundą tej ballady, która jest ballada w pełnym tego słowa znaczeniu... nawet ma odpowiednio balladowy tekst ;-) I ten tekst jest głupawy generalnie, ale Jimi sięgnął tu szczytów swoich możliwości wokalnych i sprawił, że te wszystkie 'yes I did, I shot her' i 'where you're gonna run to now' są wzruszające i prawdziwe, i porywające. Solo gitary zakończone nieprawdopodbnym pochodem basu zasługuje na co najmniej osiem gwiazdek. Praca całej sekcji rytmicznej powiedzmy na siedem. Dla mnie jest to skończone arcydzieło, pewnie pierwsza piątka wszechczasów, albo bardzo blisko. Może dlatego nigdy nie słyszałem wersji koncertowej, która by mnie zadowoliła...?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony sob, 19 listopada 2005 00:10:14 przez Crazy, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 00:07:01 
Witek, a słyszałeś "If 6 was 9" w wersji projektu Axiom Funk z płyty Funkcronomicon? TO jest prawdziwy trip...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 00:14:52 
O k..... Crazy, aleś dowalił. No nieźle nieźle, ale kolejność i dobór utworów z'deka inna niż u mnie. Od dwóch dni myślę sobie o swojej wersji i pewnie gdzieś za tydzień ją tu wrzucę... Z obserwacji na gorąco - cieszy mnie obecność 6/9 i Little Wing, ale autentycznie zaskoczyła mnie 1 pozycja Hey Joe! To wspaniały utwór, ale nie wiem czy u mnie nie wylądowałby za pierwszą dziesiątką. Szczerze mówiąc tak wysoka pozycja u Ciebie jest mocno kontrowersyjna - nie zamierzam rzecz jasna udowadniać Ci, że Hej Dżoł nie zasługuje na miejsce 1 ;-) ale moja własna lista będzie chyba taką gwiazdkową polemiką i z tą pozycją i z kilkoma innymi. Machine Gun np. będzie wysoko bardzo, a już Naokoło Wieży spadnie niżej. Przewiduję pozycję Burning of the Midnight Lamp w pierwszej trójce (!).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 00:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
1. Hej Joe
2. Red house
3. Purple haze
4. Manic depresion
5. Foxy lady
6. Fire
7. All along the watchtower
8. Wind cries Mary
9. Little wing
10. Stone free

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 00:59:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
O Up from the skies faktycznie zapomniałem! Uwielbiam!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 11:19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
wczoraj (i wczesniej chyba tez, ale pamietam tylko wczoraj) Crazy puszczał Hendrixa (nie wiem co, jak wróci, to pewnie dopowie) i naprawdę mi sie podobało!! Bez wahań - bo mam z Hendrixem problemy czasem, męczy mnie niekiedy. Ale już wiem dlaczego!! Wolałabym, żeby nie śpiewał!!!:o Myślę, że swoją gitarą wyrażał tak wiele, że ten śpiew w ogóle niepotrzebny! Najbardziej podobają mi się urywki koncertowe lub podobne do koncertowych, bez wokalu.
Może muszę jeszcze posłuchać, ale na razie eksploruję bitelsów, więc nie mogę. ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 17:48:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
K.T.W.S.G. pisze:
Witek, a słyszałeś "If 6 was 9" w wersji projektu Axiom Funk z płyty Funkcronomicon?
- niestety nie, nie wiem nawet o czym mówisz.. :)

elsea pisze:
Wolałabym, żeby nie śpiewał!!!

- on czasem też robił wrażenie jakby wolał to samo :wink:

Panowie, ale w swoich zestawieniach pominęliście całkiem utwory nie-piosenkowe! Jesteście pewni? W 100 procentach? Żadnego trzeciego kamienia? ...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 17:51:12 
Witek, o Funkcronomicon mało kto w ogóle słyszał :-) Boskiemu puszczałem, ale chyba nie dał rady obu płyt przesłuchać do końca ;-) Zabiorę to w grudniu do Polski i po Wigilii puszczę Ci próbkę.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group