Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:03:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 lipca 2009 15:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
znajomy mi podesłał więc linkuję i tu, pewnie się znajdą zainteresowani :wink:
Obrazek
Obrazek
SIMON AND GARFUNKEL - TOKYO 2009
:shock: nawet nie wiedziałem, że oni znów razem koncertują :roll:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 września 2009 17:42:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
marecki pisze:
oni znów razem koncertują
To cieszy... I "I'm a rock" brzmi tak samo wspaniale jak przed laty... Niezgorzej też "Cecilia"...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 14:14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Słuchając ostatnio znowu Simona i Garfunkela, doszedłem po raz kolejny do tych samych wniosków ;-)

Piosenkowo jest to coś cudownego. ja nie wiem, czy dla mnie w ogóle nie są oni autorami najpiękniejszych piosenek ze wszystkich piosenek. Za to aranżacyjnie jest to przeważnie całkowita klapa. Czy przyłożą trochę mocniej, czy dodadzą orkiestrę, czy jakieś uderzenie perkusji - zwykle wszystko brzmi beznadziejnie. oczywiście sumarycznie i tak się broni, bo zwracam uwagę na ich głosy (jeden głos to jest!!!), na melodie, na słowa, a reszta jest trzeciorzędna. Ale jednak nie szlo im z temi aranżami. M

Najlepsze są oczywiście te jak najbardziej ascetyczne. Tam gdzie gitara i koniec. O, udane jest też to coś pod spodem Scarborough Fair (brzmi klawesynowato). A perkusja sprawdza się chyba raz, w Hazy Shade of Winter, tam naprawdę dodaje dynamiki i jest na miejscu.
Za to nie przeszkadzają mi w ogóle aranżacje z Central Parku, gdzie czasem niektórzy mówią, że za dużo klawiszy albo dęciaków. Mi się podobają. Ten pan w niebieskim sweterku zwłaszcza :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 15:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Crazy pisze:
Za to nie przeszkadzają mi w ogóle aranżacje z Central Parku, gdzie czasem niektórzy mówią, że za dużo klawiszy albo dęciaków


nic dziwnego, bardzo są osiemdziesionowate ;)

natomiast co do płyt to się nie do końca zgadzam, to znaczy mistrzami aranżacji generalnie nie byli, ale z Simonem i Garfunkelem jest tak, że zdaje się istnieć dość wyraźny podział na piosenki bardzo udane i bardzo nieudane - i jednak songwriting jest tu decydujący, po prostu nie ma żadnej piosenki którą produkcja by wyciągnęła do góry, a do dobrych piosenek jakaś specjalna produkcja potrzebna nie była

oczywiście są przykłady na to jak beznadziejnie Simon z Garfunkelem brzmią na rockowo (Richard Cory), ale są i kontrprzykłady (Keep The Customer Satisfied)

co do perkusji to raczej zgoda, wiele zespołowi nie dała, choć jednak częściej niż tylko w A Hazy Shade of Winter jest więcej niż trzeciorzędna, jednak między akustycznym i elektrycznym Sounds of Silence JEST przepaść, a Cecilia to przecież wyraźnie opiera się na rytmie

i jednak jest całkiem kilka ;) utworów, w których jednak aranż jest decydujący: czym był by Bridge bez tego crescenda w trzeciej zwrotce (ile tam dają właśnie te puknięcia w werbel!), czym byłby Boxer bez tego narastania głosów pod koniec (no jednak wersja z Parku jest dość tutaj słabawa), czym byłby The Only Living Boy In New York bez tych setek głosów w tle, akurat wiemy czym byłby Patterns w wersji jak leci (jest na płycie Paul Simon Songbook, która polegała (w 1966) na tym że odgrywał wszystko na jednej gitarze i do jednego mikrofonu)... a I Am a Rock bez Hammonda? A Scarborough Fair? Grany na gitarę i dwa (tzn. jeden) głosy jest płaskim numerem folkowym, nie ich nawet, dopiero to wplecione w nie Canticle (i, jak powiedziałeś, klawesyn) nadaje głębię i wieloplanowość. A The Dangling Conversation bez smyczków? Lubię pierwszą płytę bez żadnych tricków i bez dodatków, ale jednak cieszę się że ten zespół wyszedł poza to.

P.S. przeczytałem cały wątek i zobaczyłem że już się raz nie zgodziliśmy co do perkusji w Bridge, ale też widzę że mi się zmieniło bo jednak teraz wolę wersję The Sound of Silence z perkusją (nic jednak nie pobije in minus wersji Simona solo z miałczącymi babamy)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 września 2012 08:40:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
uwaga ! kamon Ger !!!
http://insearchoflostchord.blogspot.com ... lence.html

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 września 2012 13:28:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Muszę powiedzieć, że pod wpływem tych recenzji Gera poznałem już dwie pierwsze płyty Simona i Garfunkela! I też myślałem o tym, żeby odświeżyć ten wątek :) . Dotąd uważałem, że składak S&G wystarczy, a teraz wychodzi na to, że, jako świeżak, oceniam te dwie płyty mniej surowo niż Ger. I już cieszę się na następną! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 września 2012 13:57:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
Dotąd uważałem, że składak S&G wystarczy,

też tak miałem

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 września 2012 15:57:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...kamon Ger !!!!
http://insearchoflostchord.blogspot.com ... ubled.html

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2012 09:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..kamon kamon!!!! :D
http://insearchoflostchord.blogspot.com ... -1967.html

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2013 21:10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ha, choć zawsze lubiłem ten wątek, nie spodziewałem się, że będę miał w nim coś do powiedzenia. Co prawda winylek "Greatest Hits" trochę u mnie kiedyś tam pośmigał i zostawił bardzo przyjemne wrażenia, ale wydawało mi się, że to tyle, a tymczasem wpisy na blogu Gera sprowokowały mnie do posłuchania całych płyt duetu Paula i Artiego - trzech pierwszych i szóstej. No i polubiłem się z nimi - sam z siebie często mam ochotę wracać i słuchać.

Ostatnio nosiłem w empetrójce "Sounds Of Silence" - bardzo podoba mi się ten krótki longplej!
Wszystkie numery są w porządku, a na pewno żaden nie jest mi niemiły :) .
Podoba mi się też to, jak wchodzą jeden po drugim, choć trzeba powiedzieć, że niektóre niepotrzebnie idą parami. Najbardziej szkoda, że po "Somewhere They Can't Find Me" wchodzi instrumentalna "Anji", która oparta jest na motywach poprzedzającej piosenki - w innym miejscu płyty mogło by być to fajne nawiązanie. Albo to, że samobójstwa, o czym wspominał Ger, następują jeden po drugim. Aż dziwne, że numery o czasie oddzielono od siebie wieloma trackami :) .

Niby brzmi to wszystko folk - popowo - delikatne, a jednak ma też jakieś złuszczenia, pleśnie i mroki, ma też tę świeżość pośpiesznej realizacji... Trudno mówić o samej słodyczy. No i jest też w tej muzyce jakiś fajny nerw, coś przyjemnego, żywego i wesołego. Bardzo mi to pasuje.

W "Sound Of Silence" najbardziej lubię te ciche fragmenty na początku i końcu... Reszta też wciąż w porządku, choć nie wiem czy zyskuje dzięki wprowadzeniu dodatkowych instrumentów. Ale początek wciąż porusza. Na "Leaves That Are Green" zwrócił mi uwagę wpis Gera, ładna piosenka, ma dużo uroku - ale już "Blessed" wkraczając rozpychając się nieco. Fajne brzmienie. Podoba mi się zwłaszcza kiedy Simon melorecytuje, Garfunkel robi "uuu", i słychać to wybrzmiewające bum! Zostaje ten numer w pamięci. Super też, skrytykowana przez Gero, "Kathy's Song". Może i jest to po prostu pojedynczy głos z gitarą, ale za to ile wdzięku. No i myślałem, że to jeden z bardziej pastoralnych fragmentów na płycie? :P "Somewhere They Can't Find Me" zaraża subtelnie wesołym podekscytowaniem! Fajnie, że te różne dodatkowe dźwięki dochodzą dopiero z drugiego, trzeciego czy czwartego planu - niby pospieszna realizacja, a taka świetna! Wiedzieliście, że "Richard Cory" oparty jest na wierszu Edwina Arlingtona Robinsona z 1897 roku? W każdym razie jest to kolejne udane wejście dynamicznej piosenki po chwilach wyciszenia. Bardzo mi się podoba - wciąga i każe słuchać. Choć nie wiem czy nie zostawiłbym sekundy ciszy po kuli... Troszkę słabiej jest z "A Most Peculiar Man", ale też, o dziwo, mi się podoba. Może przez to, że jest to jednak chyba dość przewrotny utwór? A potem już wspaniała końcówka: ujmująco delikatny "April Come She Will" (rymy do miesięcy podobają się nawet mi, który przecież nie zna języka); przy "We've Got a Groovy Thing Goin'" zawsze skacze mi poziom endorfin, zawsze też, nie wiem czemu, przypominam sobie Morelkę :D . A finałowy "I Am A Rock", mimo że trochę ograny, to jednak tylko o jakiś promilek obniża atmosferę (Crazy - czy nie jest to świetna sekwencja, świetne, jak na "Uprising", zakończenie płyty? :) ).


Wciąż się trochę dziwię, że tak spodobała mi się ta muzyka, ale też uśmiecham się do tego faktu. Że nie tylko mrok, wściekłość, rytm i trans, ale też ładność.


Ładność ok! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2013 22:30:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
antiwitek pisze:
Niby brzmi to wszystko folk - popowo - delikatne, a jednak ma też jakieś złuszczenia, pleśnie i mroki


pięknie ujęte

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2013 11:03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
zy nie jest to świetna sekwencja, świetne, jak na "Uprising", zakończenie płyty?

ho ho :-)
W tym zestawieniu to jednak wolę Uprising. Ale fajne skojarzenie. I w ogóle fajnie, że słuchasz to! Po latach odpowiedziałeś na wezwanie:

Gero pisze:
Zaklinam wszystkich: słuchajcie to(!)


:D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2013 11:08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Gero pisze:
Zaklinam wszystkich: słuchajcie to(!)



Próbowałem, ale nie dałem rady. Po wysłuchaniu więcej niż trzech piosenek pod rząd zamieniam się w tego pana:

Obrazek

...i wizje krwawych rzezi zaczynają stawać mi przed oczami.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2013 11:33:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pan podobny do Lemmiego :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2013 11:41:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Pan podobny do Lemmiego



Ja w sumie ostatnio trochę też. :oops:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group