Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:36:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2015 11:06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
po raz drugi w życiu ściągnęli(ście) tyle naszej muzyki z Bandcampa, że skończył się free download limit (do końca sierpnia) :)

dziękujemy i zapraszamy na nasze profile na Soundcloud, Reverbnation i YT

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2015 11:17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Gero pisze:
po raz drugi w życiu ściągnęli(ście) tyle naszej muzyki z Bandcampa, że skończył się free download limit (do końca sierpnia)
to chyba ja wyczerpałem ten limit :oops:

ściągnąłem 17 płytów we flacach

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 sierpnia 2015 11:54:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
to wspaniale :)

ale to nie tylko Ty :) nie wiadomo skąd nagle 7 ściągnięć albumu Downhill Uphill (to też super, bo to mój drugi ulubiony po Good Reinerz, na dziś Eternity byłoby na trzecim)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2015 08:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
chłopaki chodzily popieninach:

Ace Never Active

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2015 08:40:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, pod koniec Gero się całkiem wyluzował :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2015 08:46:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
zapuścił brodę i okulary?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2015 10:38:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
pod koniec Gero się całkiem wyluzował
Gero pisze:
zapuścił brodę i okulary?
chyba nie o ten podkoniec chodzi :)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 września 2015 12:28:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
przywrócili nam free download na Bandcampie, znów zapraszam do ściągnięcia "Eternity"

https://thesoundrops.bandcamp.com/album/eternity

"To dobra płyta"
(Evening Standard)

"Dość udana płyta, ale nie tak dobra jak pisze Evening Standard"
(Daily Mail)

"Kto to widział tak cytać?"
(Pęguin)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2016 12:16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Słucham sobie tego, od czego wszystko się zaczęło: starej kasety w okładce z kalendarza, z napisanym flamastrem tytułem "Songs From The Clouds". At my un-open door... Angel and ox, eagle and lion... The merry-go-funfair blown by the night.... Aż w końcu: Towards the east I made my preparations - i historia zatacza to niesamowite koło, że pewien poznański śpiewak-półamator nagrał sobie w kuchni - czy nawet łazience - piosenki swojego i mojego ulubionego zespołu, wydobywając z rzęsistego gitarowego czadu niezgłębione pokłady melodyjności i harmonii, po czym po wielu wielu latach zaśpiewał tę samą piosenkę z nimi na scenie i lider tegoż zespołu nadał swojemu filmowi życia tytuł z tejże piosenki poznańskiego śpiewaka-półamatora.

Jest to jedna z najlepszych historii z życia wziętych, jakie w ogóle znam.

A kaseta też jest jedną z najlepszych, jakie mam i ma ewidentne pięć gwiazdek!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 22:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niedawno zabrałem się za zebranie moich ulubionych teledysków The Soundrops i, oczywiście, zrobienie z nich listy. No i zrobiłem. Ale wtedy Gero wziął i znienacka zrobił dwa teledyski, które w tej liście straszliwie namieszać musiały. No i namieszały.

Oto poniżej efekt.

Lecz na początek, nim odpalimy prawdziwą listę, poza kolejnością znajdzie się tzwany slide show, a normalnie slide showami nieco, prawda, gardzimy i za teledyski ich nie uważamy. Jednak tu rzecz się ma odmiennie, jest to bowiem...

Wastes Of Loneliness - wspaniałe wspomnienie o wartości i kronikarskiej pewnie, i sentymentalnej, dla mnie wyjątkowo cenne, bo naszych artystów w tamtych czasach nie znałem. Ale serio, to się tak ogląda, że jakbym Was jednak trochę wtedy znał!
Tak naprawdę dałbym to wysoko na liście, ale dzięki temu, że zrobiłem z niego osobną kategorię, zmieszczę jedenaście zamiast dziesięć!
(za chwilę będzie jeszcze jedno takie oszustwo)


10. Long Summer Days

Jeden z absolutnie podstawowych utworów w repertuarze The Soundrops ma teledysk wielce nieoczywisty, bo zbudowany w dużej mierze na martwych naturach. Bardzo interesujące! Martwe natury i widoki z okna, i ciemność dobrze tu gra. Ale fajnie, że pod koniec jednak pojawia się zwykły Gero ;)

Tymczasem i drugie oszustwo, bo w tym miejscu wyróżnienie specjalne za najlepszy teledysk nieoficjalny otrzymuje...

Long Summer Days raz jeszcze
(autorem - przypomnijmy - antiwitek)

9. Life In Abundance (Uptempo)

Co za czad! Szaleństwo! Koncert jednej osoby, ale ta się nie oszczędza ;) Inna rzecz, że znalazłem trzy różne wersje z trzema różnymi teledyskami i wszystkie mi się podobają, i wszystkie tchną swarzędzkim latem, jednak pierwszorzędna jest dla mnie (i muzycznie, i teledyskowo) wersja morelkowo-uptempowa.
Chociaż jak w wersji duetowej Gero biega po krasneńskiej łące albo Witt gra solo, to jest też bardzo zabawne :D


8. One More Time Up

Taniec z wynżem! Aras i inni goście! Widok z Górki Kazurki! Mojego brata Gerarda...!
Istne szaleństwo :D

7. Ringwraiths and People

Pięknie się komponuje ten obraz z piosenką, choć niby piosenka nie jest o pociągach at all, a nawet nie było jej na filmie Podróż na wschód, ale jednak... Dzięki temu naprawdę ma klimat i tym wygrywa, bo przecież dynamizmem czy humorem na pewno nie może mierzyć się np. z dwoma powyższymi. Ale inna rzecz jest taka, że jestem zachwycony i zaszczycony, będąc tam wraz z rodziną ma. Best moment: Marcin wołający pipul! :)
No i Gene Simmons!!!

6. Fruitless Tree

Tak jak Gero, najbardziej lubię teledyski, gdzie są forumowicze, a już najbardziej na Uonce. Tu zimowa Warszawa (te płynące kry!) kontrastuje z latem (w Swarzędzu znów?), są mijające się pociągi, jest moje solo, jest piotrpanek grajacy pałeczkami na pianinie, wreszcie - jest mały Marcin! To samo mogłoby podnieść pozycję tego teledysku jeszcze wyżej. Mam z nim małe dwa problemy, które ostatecznie sprawiły, że umiejscowiłem go całkiem niewysoko, jak na taki potencjał. Po pierwsze obraz się tnie i chyba nie jest to celowe, w każdym razie na pewno nie ułatwia oglądania. Po drugie obrazy zdają mi się być nieco obok piosenki, jakby nie miały z nią zbyt wiele wspólnego. No ale i tu mamy ten szałowy moment, kiedy Crazy leży zgonem na podłodze, a wokalista zapytuje: Christian Christian, where is your fruit? :lol:
Ogólnie coś pięknego!

5. TV Lorien

Co za wspaniała rola charakterystyczna antiwitka w roli Gera :D Jest ten teledysk przepięknie letni, ale też niezmiernie zabawny. I nie ukrywam, że rozwala mnie końcowa przyśpiewka!

4. Making Heartway

Jak się zdaje jest to indeed obiektywnie najlepszy teledysk Soundrops. Pozostawienie go poza podium jest niesprawiedliwe. Tyle niezapomnianych scen, karny, oświadczyny, wyrzucenie z pokoju, odbijanie piłki... Dałbym go na trzecie, ale nie za bardzo can.

3. Laid Up With Jealousy

Miał być ulubiony, ale jednak wylądował na trzecim. Jest to wszelako teledysk numer jeden, który bym pokazał komuś, kto chciałby obejrzeć teledysk Soundrops, nie znając osób. Maska, tory, mikrofon z gałęzi, groźne odgłosy. Zima! I naprawdę super piosenka.

2. North

Ta pozycja jest inna od wszystkich. Przede wszystkim jest to dzieło Piotrka B., z dawna na forum niewidzianego, a nie Gera. Nie wiem, czy słusznie, ale nie traktuję tego jednak jako teledysku fanowskiego, ma on dla mnie w sobie coś kanonicznego. może dlatego, że choć to dzieło innego autora, to duch Soundrops jest reprezentowany bardzo godziwie: uliczka w Poznaniu, tory... Kontakt z aniołami :!: Przede wszystkim zaś: jest przepiękny. Te ujęcia, światło - jak on to zrobił?! Cudowne wyczucie mocy bliskich kadrów; te zbliżenia to czysta poezja, pokazują one bowiem coś bardzo ważnego, choć nie zawsze wiadomo dlaczego ;) ("ja tego nie rozumiem, ale to czuję").


1. Ultimates

Nie mogło jednak być inaczej. Jest w tym coś, co łapie za gardło jak nic. Piosenka, choć mówi trochę o rozpadach, znakomicie ujmuje również to, co było najpiękniejsze w forumowej wspólnocie. A teledysk ujmuje to jeszcze lepiej. Trochę przez zestawienie bardzo starych czasów z nieco późniejszymi, ale zwłaszcza przez takie charakterystyczne szczegóły: "ja przepraszam", teledysk z x-em, room 4... Jest piękne solo Witka w łóżku i wesoło otoKarowe "łuuuu". Jest Skot! Nie wiem, czy "it's always been unreal", dla mnie chyba do dziś pozostaje to bardzo real.


Taki to zjawiskowy rock z pastwisk!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 22:20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Crazy - przede wszystkim wielkie dzięki, że Ci się chciało (przecież Soundrops to jednak zespół... umowny ;))

musiałem się tu wpisać, żeby przekleić - jako nawiązanie do Twojich słów nie ukrywam, że rozwala mnie końcowa przyśpiewka...

...TO

unagi! klikasz na własno odpowiedzialność

:)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 22:35:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
jasny gwint. Jakie rymy!! (będzie - ubędzie, genialne :!: )

Ja tam ewidentnie słyszę "nasza masa patetyczna" :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 sierpnia 2016 23:32:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Celem zachęcenia do posłuchania i obejrzenia powyżej wypunktowanych piosenek i teledysków zaznaczę, że łącznie zajmują one zaledwie pół godziny :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2016 08:31:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
O, Crazy - fajnie - że trochę mi przypomniałeś o niektórych teledyskach... no i zupełnie mi jakoś umknął "Tv Lorien" - fajny teledysk - i Witek - wciąż żywiołowy (kto by pomyślał, hehe ;) )... no "Zjawy i ludzie" (ten oczywiście widziałem już wcześniej) - chyba jak do tej pory to najlepszy teledysk Soundropsów (wydaje mi się, że walory miejsca robią tutaj dużą robotę, ale nie tylko!)...

Co do dzieła Piotrka B. - to jednak nie do końca zgodzę się do końca z Crazym... piękne kadry, świetnie zmontowane, bez tego "garażowego" (kuchennego!!) ducha... to właśnie przełamanie konwencji jest tu najciekawsze i godne uznania... swoją drogą ciekawe, czy te kadry nagrywał aparatem czy też jednak jakąś kamerą...

Swoją drogą, wskoczyły mi od razu teledyski - w których miałem swój (także muzyczny) mały udział... jakoś ogląda się to z nostalgią i wspaniałymi wspomnieniami... na tych teledyskach jest kawał historii...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2016 21:53:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dobry pomysł z tymi teledyskami. W któryś wieczór sobie obejrzę...

A poniżej wspomnieniowo - setlista z jednego z koncertów zespołu. Koncert odbył się w Poznaniu:

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 62  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group