Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 04:43:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2006 11:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...hmmmmmmm...ciekawi mnie to bardzo..ale po "doświadczeniu" z ich ostatnim dvd....doprawdy nie wiem co myśleć...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2006 20:40:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
strasznie duszna ta płyta, klaustrofobiczna, nie starczy mi dwóch przesłuchań, żeby recenzję napisać...
Implosion moją uwagę zwróciło.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2006 21:34:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja wczoraj po trzech przesłuchaniach byłem mocno zmęczony. Ale bardzo przypomina mi poprzednią.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2006 19:54:23 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Jak dla mnie "Hosannas..." to bardzo ekscytująca płyta. Jest pomieszaniem klimatu poprzedniej i Pandemonium. Momentami bardzo transowa, hipnotycznie rytmiczna, co w połączeniu z mrocznym brzmieniem, po jej przesłuchaniu, może powodować wrażenie zmęczenia. Dlatego też do tej płyty należy najlepiej podchodzić będąc wypoczętym. Płynie z niej moc, którą jednak określiłbym jako destrukcyjną. Jednakowoż, z racji tego, że lubię sobie czasami dać w kość, najnowsza płyta kilingdżołka też na pewno będzie w czubie moich ocen. :wink:

Na razie jednak na odpowiedzialne ogwiazdkowanie jest za wcześnie.


[edit]

Po kilku kolejnych dniach słuchania "Hosannas..." swierdzam, że:
- uzależniłem się od tej płyty; :wink:
- jest doskonała, lepsza od poprzedniczki.

Jestem pod głębokim wrażeniem ostatniego krążka. Jak kiedyś wreszcie ogwiazdkuję wydawnictwa Killing Joke'a, "Hosannas..." uzyska na bank maxymalną liczbę gwiazdek.


(edit 2]
Dodam jeszcze, że niesamowite wrażenie robi zamieszczony na płycie teledysk do utworu utworu tytułowego płyty. Jest on po prostu z piekła rodem.

Dobrze się bawię gadając sam do siebie na forum tego forum. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 maja 2006 19:33:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ja słucham, Erkeju..... i chyba zanabędę inkrymionwaną pozycję na CD...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 01:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
Zauważyliście, że "Implosion" zaczyna się jak "Tata w Gestapo" Kultu? :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 10:09:00 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Budyń pisze:
Zauważyliście, że "Implosion" zaczyna się jak "Tata w Gestapo" Kultu?

Hehe.... Faktycznie.... :wink:
Jeśli chodzi o skojarzenia dotyczące muzyki na tej płycie do wcześniejszych dokonań innych zespołów, to mam jeszcze jedno: główne motywy gitarowe w "Implosion" oraz "Judas Goat" przypominają mi Sisters of Mercy z okresu "Vision Thing". Jestem w stanie wyobrazić sobie, że jakaś faktyczna inspiracja mogła mieć tu miejsce.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 10:38:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
Właśnie miałem to dopisać, dokładniej "Judas Goat" przypomina mi piosenkę Sisters of Mercy "Ribbons".

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 12:14:28 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Dwa słowa o brzmieniu płyty. Jest potężne, bardzo mocno podbite są niskie dźwięki bębnów; znacznie mniej selektywnie, niż na poprzedniczce, słychać poszczególne instrumenty. Generalnie - ściana dźwięku (nie taka jednak, o jakiej mówimy na tym forum w kontekście Bryla :wink:).

W drugim pliku video, zawartym na płycie, Jaz opowiada o nagrywaniu materiału na "Hosannas..." - w Pradze, na mało nowoczesnym sprzęcie, bez nadmiernego przebajerowania. Ponadto pokazane jest, jak dyryguje orkiestrą w trakcie nagrywania utworu "Invocation". W tej kompozycji, obok smyków, słychać nawet harfę!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 23:02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
oj pare dni nie słuchałem i po tym co piszesz to chyba sobie zaraz włączę !!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 21:32:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21396
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
W koncu przesluchalem! Pierwsze wrazenie jest takie, ze to chyba najbardziej "transowa" plyta KJ (przynajmniej z tych, ktore slyszalem). Fascynujaco-wkrecajace sa te podklady rytmiczne (chociaz troch zeal, ze zrezygnowali z techniki dogrywania zywej perkusji na samym koncu tak jak napoprzedniej plycie). No i dlugosc kawalkow! Sluchajac tych utworow mialem wrazenie, jakby mi ktos zainstalowal we lbie lampe stroboskopowa. Najsmaczniejszy jak dla mnie jest srodek tej plyty. Poczatek, choc miazdzacy jeszcze nie zachwyca... najlepszy miodek zaczyna sie od "Invocation" z tym zapetlonym rytmem, a pozniej to juz tylko killer za killerem: "Implosion", "Majestic", "Walking With Gods" (ktory kojarzy mi sie nieco z "You'll Never Get to Me", czyli moim faworytem z poprzedniej plyty), az w koncu zostajemy opetani trwajacym prawie 10 minut kawalkiem "Lightbringer". Powiem szczerze, ze ostatnie dwa kawalki moga byc albo znakomite, albo tragiczne, albo przecietne. Nie wiem. Musze ich posluchac jeszcze raz. "Lightbringer" byl dla mnie takim mentalnym nokoutem, ze ciezko bylo mi sie potem skupic na koncowce plyty. Teraz zrobie sobie przerwe i wroce do "Hosannas..." w przyszlym tygodniu. Ciekawym jakie bede mial wtedy wraznia.

Zdrowka zycze

PS: Bylbym zapomnial: * * * * 1/2

PS2: Tak sobie pomyslalem, ze gdybym mial komus opisac muzyke z tej plyty, to przyrownalbym ja do Ministry z okresu "Psalm 69" z zastrzezeniem, ze mniej w tym metalu, a wokal nie jest przesterowany.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 maja 2006 22:28:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
marecki pisze:
Killing Joke' 2003 *****
Kapitalny powrót po latach. Rewelacyjna płyta. Jedna z najlepszych tamtego roku.



w sumie tylko ta płytę dobrze znam... i musze sie zgodzic że rewelacyjna aczkolwiek nei wiem czy dobry powró bo nie znam reszty ;) hehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 maja 2006 11:23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
po ile można dostać dvd kj w wawie ? bo we wrocławiu ni ma, nawet nowej płyty ni ma :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 maja 2006 12:17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21396
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
ceigrektezet pisze:
po ile można dostać dvd kj w wawie ? bo we wrocławiu ni ma, nawet nowej płyty ni ma


Ja kupilem w Saturnie w Jankach, za okolo 56 zl (czyli taniej niz CD, ktory kosztuje od 59 do 64), ale nie wiem, czy nie wzialem ostatniego egzemlarza. W innych sklepach, ku memu zdziwieniu, w tej chwili praktycznie nie mozna tego spotkac (przynajmniej ja juz nie widzialem)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 maja 2006 16:36:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Nie znam nowej płyty ale ciekawi mnie jaki jest Wasz ulubiony utwór na Killing Joke A.D. 2003?


Bo mój ASTEROOOOOOOOOOID!!!!!!!! :shock:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group