Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 22:00:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 646 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:36:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17274
Skąd: Poznań
Pet o Lady Pank pisze:
może być traktowany jako jeden z symboli polskiego rocka


zważywszy szczególnie, że dla ówczesnej starszej publiki i tak byli "wyjcami" a w TV prezentowali się na tle Zdzisławy Sośnickiej, Ireny Jarockiej i Bogusława Meca-Kapelindra

Ps. "Mordoplan" - tak jak pablak, mam na vinylu

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
to wystarczy pomyśleć, że za symbol rocka lat 70-tych na zachodzie może uchodzić Moody Blues...
... zły przykład ,bo
nie uchodzi...nigdy się nie spotkałem z takim okresleniem co do moody blues a tak w ogóle nie uważam tego zespołu za "plastikowy"

Pet pisze:
ale w tym wypadku Prazeodym ma rację.

..kreujemy jakąś "nierzeczywiśtość" ?......idąc tym tropem , to symbolem muzyki ostatnich lat w polsce jest nikt inny jak Doda.....problem w tym ,czy jej produkcje można zdefiniować jako muzyka, a to co robi Lady pank jako rock ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:58:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Peregrin Took pisze:
Zrobisz mi CD i podeślesz?
pomyśli się 8)


czytając watek wstecz natrafiłem na:
arasek pisze:
Śmierć Kliniczna - "Nasza edukacja", gdzie Dusza śpiewa w refrenie "edukacja-kopulacja!", zupełnie bez sensu ale jaki rym!
bezsens okazal się proroczy

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 13:59:27 przez pablak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
nigdy się nie spotkałem z takim okresleniem co do moody blues


Nie? Ja natomiast bardzo często spotykałem się z taką opinią, że symbolem muzyki lat 70-tych są takie zespoły jak Pink Floyd, Jethro Tull, czy Moody Blues właśnie (czyli ogólnie pojęty art rock) i jakkolwike bym nad tym bolał, to na hasło "lata 70-te" większość osób wymienia własnie takie zespoły czasami miksując je z jakimiś gigantami disco typu Bee Gees, a tylko garstka pamięta, że lata 70-te to także Clash i Pistolsi... mogę się wkurzać, zrzymac i obrażać, ale nie zmienię tego, że to progresywne dinozaury i nabijane cekinami disco gwiazdki stały się symbolami lat 70-tych, a nie punkowcy z agrafką w nosie.

elrond pisze:
to symbolem muzyki ostatnich lat w polsce jest nikt inny jak Doda



No bo tak jest :lol: . Możemy mieć poczucie bycia elitą i tymi bardziej wyrobionymi słuchaczami, ale prawdą jest, ze to mass-media i mass-publiczność decyduje o tym, kto, lub co jest uznawany za OGÓLNY symbol jakiejś dekady. Doda to i tak pół bidy. Pamietaj, że jako jeden z symboli muzycznych lat 90-tych będzie wymieniane disco-polo ;). Oczywiście pozostaje pytanie co jest warunkiem przyznania takiego "symbolicznego" statusu: Popularność i zasięg pozytywnego odbioru w społeczeństwie? Chyba tak...
Zapotrzebowanie na taka muzykę? Chyba też...
Jej wartość artystyczna? Niestety raczej nie...


elrond pisze:
kreujemy jakąś "nierzeczywiśtość" ?......


Niby dlaczego? Kim niby jesteśmy, zebyśmy mogli wbrew powszechnemu mniemaniu ustalać co było symbolem jakiejś dekady? "Nierzeczywistość" byśmy kreowali gdybyśmy stwierdzili, ze symbolem lat 80-tych jest np. Armia.

Owszem. Działała już w latach 80-tych i zdązyła już odnieść wtedy niemały sukces. Wystąpiła tez w Jarocinie, który był pewnym wyznacznikiem dla pokolenia tej dekady... ale przecież najważniejsze i najdonioślejsze swoje dzieła wydała już w latach 90-tych i to raczej z tą dekadą będziecie kojarzeni... mimo, ze przecież cały czas działacie i wydajecie nowe płyty.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 14:06:38 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 14:00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4703
Ja jeszcze dodam od siebie, że wcale nie jestem fanem Lady Pank. Po prostu uważam, że na ich pierwszej płycie sprzed 25 lat było kilka dobrych utworów.
Ale poza tym nie mam z tym zespołem nic współnego, a ich pozostałe produktu uważam za żigi.
Zaś zdanie, o które toczy się dyskusja było po prostu suchym stwierdzeniem faktu - bo faktem jest, iż różni dziennikarze prawie zawsze gdy piszą/mówią o tej grupie podkreślają, że to jeden z symboli polskiego rocka itp.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22896
Pet pisze:
Tych nowszych płyt nie słyszałem. ale jeżeli grają na nich nawet 10 razy lepiej niż na koncertach, to i tak nie warto.

ja niestety mam płytę "Bezrobocie". Nuda muzycznie i dno tekstowo.

"Mordoplan":
http://rapidshare.com/files/29490597/Kl ... n.rar.html

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:29:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..niestety ale całkowicie się z tym nie zgadzam :
Prazeodym pisze:
Zaś zdanie, o które toczy się dyskusja było po prostu suchym stwierdzeniem faktu - bo faktem jest, iż różni dziennikarze prawie zawsze gdy piszą/mówią o tej grupie podkreślają, że to jeden z symboli polskiego rocka itp.

.... w ten własnie sposób utrwala się w historii pewiem fałszywy mit -jakoby najważniejszymi kapelami tamtych lat - ba symbolami rocka !!! - były koncesjonowane przez władzę ,plastikowe kapele w stylu Lady pank i Lombard... :shock: :shock: a Zbigniew Hołdys już powoli przechodzi do historii jako "niezależny twórca" :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
Niby dlaczego? Kim niby jesteśmy, zebyśmy mogli wbrew powszechnemu mniemaniu ustalać co było symbolem jakiejś dekady?
...sorry ...a kto to ma robić ? gazeta Teraz "Rock" :wink: .....Zbigniew Hołdys ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:34:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A przepraszam! Teraz ja się nie zgodze, bo nikt nie nazwał Lejdi Pank "najważniejszym" zespołem lat 80-tych, a nazwanie kogoś "symbolem" lat 80-tych nie jest absolutnie rónoznaczne ze stwierdzeniem, ze zespół ów jest "najwazniejszy" czy "najlepszy". Oznacza to co najwyżej tyle, że wiekszość osób poproszonych o wymienienie kilku polskich zespołów z lat 80-tych wspomni o Lady Pank. Nic więcej.

To, że byli koncesjonowani i plastykowi, to oczywiście zgoda, ale jednocześnie grali rocka (lepszego lub gorszego) i byli dość popularni w tamtych czasach. Tego akurat nie można im odmówić.

Zdrówka życzę

PS:
elrond pisze:
.sorry ...a kto to ma robić ? gazeta Teraz "Rock" .....Zbigniew Hołdys ?



Ogół ;) ... do którego również my się zaliczamy, ale (niestety) nie stanowimy go w 100%

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4703
elrond pisze:
.... w ten własnie sposób utrwala się w historii pewiem fałszywy mit -jakoby najważniejszymi kapelami tamtych lat - ba symbolami rocka !!! - były koncesjonowane przez władzę ,plastikowe kapele w stylu Lady pank i Lombard... Shocked Shocked a Zbigniew Hołdys już powoli przechodzi do historii jako "niezależny twórca"

Zauważ jednak, że oprócz tego nieszczęsnego zdania napisałem tez coś takiego:
Cytat:
Bardziej produkt, niż rasowy zespól. Ot, Borysewicz miał doświadczenie muzyczne, Mogielnicki pisął teksty, dobrali dobrych technicznie muzyków (sekcja rytmiczna z OZ ) i zaczęli masowo produkować przeboje

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:43:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..... a przepraszam również ! ale coś co jest symbolem, dla mnie jest automatycznie najlepsze np: symbolami rocka lat 60-tych są dla mnie Bitelsi,Rolling stonsi ,Dorsi...a nie ich liczne podróbki...

Pet pisze:
i byli dość popularni w tamtych czasach. Tego akurat nie można im odmówić.

...no pewnie ! ...radio i telewizja była ZAREZERWOWANA dla takich jak oni,więc chyba nic dziwnego...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:48:17 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 19:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Z lat osiemdziesiątych bardzo podoba mi się także zespół Gedeon Jerubbaal, który podobno był puszczany w Teleranku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 15:49:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
elrond pisze:
...radio i telewizja była ZAREZERWOWANA dla takich jak oni,więc chyba nic dziwnego...


Właśnie! Słyszałem taką opinię o polskiej osiemdziesionie, że najważniejsze płyty NIE ZOSTAŁY wówczas nagrane. Dlatego dla mnie jej symbolami (pomijając oczywiście to o co chodziło Krejzjemu gdy zakładał wątek :wink: ) są Izrael, Kult, Brygada Kryzys, Dezerter oraz Armia (jak widzę sceny ze starych koncertów co są na dvd z Łodstoku to rośnie mi irokezik na głowie).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 16:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4703
Cytat:
.. a przepraszam również ! ale coś co jest symbolem, dla mnie jest automatycznie najlepsze np: symbolami rocka lat 60-tych są dla mnie Bitelsi,Rolling stonsi ,Dorsi...a nie ich liczne podróbki...

Symbol to nie zawsze coś najlepszego. Symbol to zwykle w muzyce coś co jest charakterystyczne lub reprezentatywne dal danego gatunku czy dla danych czasów. I z nimi powszechnie kojarzone.
Lady Pank za symbol uważane jest ponieważ tak jak napisał witek najważniejsze płyty i utwory nie zostały nagrane.
Wielu ludzi wspomina lata 80 jako czasy Listy Przebojów III i Telewizyjnej Listy Przebojów. Jak wiec mogą uważać za symbol tych czasów np. Brygadę skoro na LP3 nie było jej utworów...
I tak rodzą sie stereotypy. A ja niechcąco przyczyniłem się do ich umacniania w niefortunny sposób formułując zdanie - za do serdecznie przepraszam.
-----------------------------------------------------------------------------------
Swoją drogą niezły off-top zaczynamy tu robić...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 16:07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Swoją drogą niezły off-top zaczynamy tu robić...


Mędrzec Zen rzecze, że z offtopu najciekawsze wątki powstają ;)...

...a poza tym niby czemu off-top. Temat dotyczy osiemdziesiony, no i my tu twardo dyskutujemy o osiemdziesionie ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 646 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group