Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 12:13:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 14:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
ale fajny wątek!

ale pewnie nic nie napiszę, bo i czasu mało, i nie wiem, czego mam się wstydzić (Bad Boys Blue, C.C. Catch), a czego nie (Kim Wilde, Sandra).

Ale Mchael Jackson jakoś mnie nie porywał nigdy, mimo tego, że teledyski miał wyjątkowe, jak na ówczesne standardy.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 14:47:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
jeśli chodzi o dziewczyny, to dla mnie przede wszystkim Nena i Kim Wilde.

Bardzo lubiłem Limahla, dziś miło mi się słucha z TV niektórych kawałków Pet Shop Boys, Bronski Beat też fajne, choć co tu kryć, ultrapedalstwo mnie rozbraja w tym przypadku.

W Polsce się działy ciekawe rzeczy, typu Roxa (zespół jednego przeboju "A ona tańczy"), reszta nie do słuchania, sporo lepszy Klincz i najlepszy chyba Mr Zoob, choć to już inna bajka. Dorzucam jeszcze Bajm, którego pierwsze płyty sobie cenię, są dość nierówne, ale kawałki "Małpa i ja" i "Płynie w nas gorąca krew" się bronią i wypadają całkiem nieżle, świetne jest też "Co mi Panie dasz" (nawet kiedyś planowaliśmy to kowerować, może jeszcze do tego wrócimy) i z drugiej strony "Prorocy świata"... No.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 17:23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jako Naczelny Przytakiwacz Crazy’emu – najpierw muszę podziękować za założenie wątku, który pokłady wspomnień obudził.
Oczywiście że Limahl najpierw! „Neverending story” to hit numer jeden mojego dzieciństwa i nie zmienię tego nijak. Ten teledysk… no i oczywiście ten film, ta książka…. Zaryzykowałbym twierdzenie że gdyby nie Limahl i jego hit (który mnie do filmu i książki zachęcił) to nie robiłbym dziś Polconu… Kajagoogoo – pamiętam teledysk „The lion’s mouth”, ale to już nie było to.
Teraz kilka kapel na rozgrzewkę, z których wyróżniłbym tylko jakieś pojedyncze kawałki:
Duran Duran „A view to a kill” – nie od dziś wiadomo że piosenki z Bondów rządzą!
Ultravox „Vienna”
Midge Ure „If I was” – przecież to było rewelacyjne!!!
Nik Kershaw „Wouldn’t it be good?” – ta przesterowana gitara (pewnikiem z syntezatora) na początku…
Sal Solo „San Damiano”, brawo DB! A do tego Classix Noveaux „Never never comes”
Wham! “Edge of heaven”.. .szkoda że “Last Christmas” zepsute przez rozgłośnie bo to naprawdę niezłe było
George Michael „Careless whisper” i „A different corner” – przeurocze melodie.
Shakina Stevensa nie znoszę. Cindy Lauper – no tu Crazy’emu jedno muszę wypomnieć: “True colours” – zgoda, ale czy zapomniałeś “Time after time”???
Sandra – się wie: „Maria Magdalena” (do dziś ze znajomymi z Kamiennej słuchamy przy wódce) i „Hiroshima”. Sandrom, Samanthom i Kimom Wildom dziękujemy. Madonna…. Lepsza zdecydowanie w latach 90tych, wyróżnię „Material girl” i „Dear Jessie”. Nena – rzecz jasna „99 Luftbaloons”.
Jackson – no kurczę! „Dirty Diania”!!!! Dziejowy numer! W ogóle płyta „Bad” się ładnie broni
I słów kilka o kapelach nieco dla mnie ważniejszych i lepszych:
Depeche Mode – w ogóle inna bajka. Świetny zespół, zwłaszcza od trzeciej płyty. Faktycznie osobny wątek mile widziany.
a-ha – przesympatyczna ekipa. „Hunting high and low”, „Manhattan skyline”, „Cry Wolf”, tak mi się coś wydawało że z gustami Mareckiego też mi po drodze…. Aha – jeszcze „The living daylights” – nie od dziś wiadomo że piosenki z Bondów rządzą!
I Pet Shop Boys – twórczości ichniej z lat osiemdziesiątych skrzywdzić nie dam! A już „It’s a sin” mam za dzieło wybitne i może mi Dzyń wmawiać że to ściągnięte melodycznie z Cata Stevensa, nic sobie z tego nie robię. Ba, jestem nawet obrazoburczy! Uwielbienie dla twórczości Ciechowskiego w niczym mi nie przeszkadza twierdzić że echa twórczości PSB pobrzmiewają w dziejowym kawałku „Nie pytaj o Polskę”.
Polska – brawo dla Araska za L4 i Azyl P., acz za oboma nie przepadałem. Wolałem prawdziwy rock, Bogu dziękować było go w ówczesnych mediach sporo. Papa Dance się nie wypieram. „Pocztówkę z wakacji” i „Królową fal” do dzisiaj sobie lubię zanucić, a co….
Tyle pierwszych wrażeń… będę tu zaglądał i swe dwanaście groszy wtrącał. Liczę że temat się owocnie rozwinie!
Pippin

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 17:36:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
tak mi się coś wydawało że z gustami Mareckiego też mi po drodze….
dzięki, dzięki, wzajemnie
aż się wzruszyłem :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 18:13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy - ja przede wszystkim gratuluję inicjatywy! bardzo podoba mi się istnienie - rozwój tego wątku :)
Goszej z samą muzyczką... takie wspomnienia mogą być zabójcze! Powiem tyle: Madonna, nie Tina (nigdy nie lubiłem Tiny, natomiast piosenki Madonny.. o ta ostatnia co ona se tak idzie i idzie - ta mi się nawet podobała..).
No i Ace of Bace (Bacy?) nie było takie złe....


Przy czym ja tu widzę mam ogromne zaległości!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 18:27:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
antiwitek pisze:
No i Ace of Bace (Bacy?) nie było takie złe....


Piotrek to samo mówi, ale ja Acy of Bacy organicznie nie znosiłam/nie znoszę :!: Mdłe to dla mnie ekstremalnie, no! ;)

Kiedyś się tu wypowiem być może szerzej - na razie brak czasu...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 18:34:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elsea pisze:
10 lat póżniej Stachury
- hi hi - pamietam jak z siostrą do rozpaczy doprowadzaliśmy rodziców słuchając bardzo często Mszy Wędrującego w wykonaniu Anny Chodakowskiej :) Ciekawe jak dziś bym to odebrał? Takie były kiedyś stachurowe czasy....
Przepraszam za off top!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 19:17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
ojjj
wy nawet nie wiecie, co mi robicie...
teraz Crazy wróci z pracy i postanowi POSŁUCHAĆ tego wszystkiego...

pójdę wtedy chyba włączyć sobie MTVBase...

Swoją drogą ciekawe dla mnie byłoby przyłożenie wyników ankiety "ciężko czy szybko" to "lubię i nie lubię 80."... Bardzo mnie zastanawia, czy jest jakiś związek? Bo w moim przypadku związek taki widzę - ja jestem zdecydowanie za "ciężko". Słodkich melodyjek nie znoszę. W ogóle melodia mnie nie rusza. No, czasem jako ozdobnik...? ;)


Witku! :-))))

A o Stachurze też by się watek przydał, ale to raczej nie ja...



PS - off totalny - jesli Wiewiórczak czyta ten watek - bardzo przepraszam za nieodpowiedzenie w wątku designowym - wciąż się zbieram i wciąż mi weny nie starcza, bo z niektórymi rzeczami to się nadal nie zgadzam ;DDDD


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 19:51:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
antiwitek pisze:
(nigdy nie lubiłem Tiny, natomiast piosenki Madonny.. o ta ostatnia co ona se tak idzie i idzie - ta mi się nawet podobała..)



Oooooo... Nie cierpię Tiny!!!
Esencją niestrawności jest zaś dla mnie duet Tiny Turner z Erosem Ramazotti (są prawie nieodróżnialni), ale to nie na temat.

A Madonna - rzeczywiście, rozwinęła się. Poza tym, kiedy słyszę kolejne gwiazdki wykładające się na jej kowerowaniu, widzę, że już dawno miała talent... (Mam wrażenie, że już coś takiego tu pisałem, może to w czasach OFM.)

A Pet Shop Boys byli super (bo lata 90. z Go West na czele, to już mniej).



[ciekawe, czy ten list pojawi się dwukrotnie]

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 20:33:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
no dobrze, ewentualnie Kim Wilde i Nena z jednym przebojem i sesjami fot. w niemieckim Bravo wspomina mi się sympatycznie z czasów podstawówkowych. tej pierwszej to fryzura także mi się podobała :D
depeche mode jeszcze pamietam słuchałam jednej płyty. ale jakiej? nie pamietam. zreszta to bardzo krótko było, może tydzień.

poza tym w latach 80tych słuchałam sex pistols i joy division i cure. :P

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 20:43:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ja na przykład w ogóle nie znam Depeche Mode - prócz utworu którym trójka jakiś czas temu infekowałai jeszcze takiego drugiego gdzie w rytmie było takie pff pff pff :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 21:26:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Arasek!! Przypomniales mi nazwe zespolu nad ktora glowilam sie pol nocy. L4!! i ten teledysk z zakochaną para dzieci jedzących lody chyba. A szminka kapala dziewczynce...
Perry!!! Nick Kershaw 'Wouldn`t it be good...." - tak, zajefajnie sie tego sluchalo. Lubie wracać :)
A Madness?? Znany wszystkim "Our House", czy mniej znany, lecz bijący reszte na łopatki "One Better Day"!!
Entuzjazm Mareckiego do A-ha jak najbardziej podzielam :) A przy "Take on Me" pogo jak sie patrzy! :D Duran Duran i ich ponadwiekowy mega utwór "Save a Prayer". Dreszczyki, dreszczyki.....
Depeche Mode i "Masters and Servants" przebojem w pierwszej klasie...
A kobiet jakos gorzej mi si esluchalo. Wyjątkiem Madonna wczesno80sionowa była. Ten klip gdzie na Merlin utleniona siedzi samotnie w ciemnym pomieszczeniu na krześle i śpiwo. Jaki tituł, cholerka?? OOO, albo Flittutmak, pisany nie pamietam jak :). I ichni "Seven Wonders"!!! Albo "Little Lies". No ale tam wplatał sie męski wokallo... No i Krejziii, racya! "True Colours laleczki Sindy rządzą! O, i jeszcze jedna pioseneczka, w ktorej wyprowadza sie z przyczepy od goscia w beretce i odjezdza pociagiem... I taka blond grubcia jeszcze. Alison Moriset chiba.... I Eurytmix!!! "Talk to me, like lovers do...." Ee, to jednak nie tak malo tych kobit sie mi uchowało...
A Limahlowy 'Never ending..." przestal mi sie podobac, odkad na Liscie Wszechczasów Trójki rypia go kazdego roku... I jakis za słodki on dla mnie. Co innego kilka kawałków Kaja GooGoo..... Tytułów nie pomnę, ale chodzi mi o te emitowane w przebojach Dwojki...
A Sh. Stevens zdecydowanie nie. Zbyt szybko nudzil mnie jego repertuar.
Wham tez przysłodkawo grał. Wyjatkiem jest tylko "Ajm joooor meeeen"
jeszcze bede pisac.... :twisted:

O polskich osiemdziesionach proponuje zalozyc osobnii wątek :)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 21:50:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dyingbride pisze:
Depeche Mode i "Masters and Servants" przebojem w pierwszej klasie...
o to własnie słuchałam też w pierwszej klasie . ale chyba liceum :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 21:54:12 
Kaja Goo Goo..... :oops: świetne mieli kawałki.....potem już byli Ironi


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 21:55:15 
dyingbride pisze:
I taka blond grubcia jeszcze. Alison Moriset chiba....

Alison Moyet... więcej tego wątku nie odwiedzę!!!... dokopaliście się do jakichś zakazanych pokładów mojej schorowanej pamięci...

Crazy i reszta, DO KĄTA!!!


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group