Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:56:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 21:59:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Kamik pisze:
dokopaliście się do jakichś zakazanych pokładów mojej schorowanej pamięci...


:shock:

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 05:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Kamik pisze:
Alison Moyet... więcej tego wątku nie odwiedzę!!!... dokopaliście się do jakichś zakazanych pokładów mojej schorowanej pamięci...


Pamietam jak Szewczyk w Wideotece opowiadal z wypiekami na twarzy, ze w wywiadzie dla jedenej z zachodnich gazet muzycznych, Alison Moyet opowiedala o tym, iz jako osoba o "nietypowej" figurze, majaca problemy z kupowaniem ciuchow na swoj rozmiar, lubi chodzic po domu nago ;)

Wyobrazasz to sobie Kamiku? ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 29 września 2005 07:58:13 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 06:09:02 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Aviator pisze:
Kaja Goo Goo..... świetne mieli kawałki.....

Byłem na ich koncercie w Hali Gwardii i też sporo słuchałem.

W osiemdziesiątych latach, na początku słuchałem tego, co Pan Niedźwiecki puszczał na liście przebojów pr. 3.
A gdzieś tak od 1985 zacząłem być new romantic sprofilowanym na Depeche Mode. I trwało to tak lat parę, aż w 1989 odkryłem dla siebie The Cure...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 06:59:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Aha - dobrze, że wspomniano tu TALK TALK. Zespół był doprawdy na poziomie.
Dyinbridge - racja, o polskich osiemdziesionach trzeba by osobno...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 07:52:29 
Nie zaglądam już do tego wątku, więc nie mogę ani Tobie DB, ani Tobie Pecie odpowiedzieć...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 07:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Kamik pisze:
Nie zaglądam już do tego wątku, więc nie mogę ani Tobie DB, ani Tobie Pecie odpowiedzieć...


No tak... Naturalnie... To zrozumiale. ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 08:00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
dyingbride pisze:
Madonna wczesno80sionowa była. Ten klip gdzie na Merlin utleniona siedzi samotnie w ciemnym pomieszczeniu na krześle i śpiwo. Jaki tituł, cholerka??
Live To Tell ?
dyingbride pisze:
Flittutmak
:D :D :D Fleetwood Mac ?
dyingbride pisze:
"Talk to me, like lovers do...."
czyli Here Comes The Rain Again - super utwór i video klimatyczne

będzie więcej ale uciekam na spotkania

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 08:58:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
no temat jak się patrzy :) :) :)
napiszę tylko,że do dziś mam przed oczyma kilka teledysków, które w kółko leciały w Wideotece

Elton Dżon "Ajm stil standing", na podstawie tego utworu pan w przedszkolu uczył nas, że po angielsku saksofon to saksoofon

Dżordż Majkel trzymający się za łańcuchy i śpiewjący o zdradzie

Szejking Stivens - czyli lata 50 w latach 80tych, ale kogo to obchodziło, "Kraj dżast a ludyl" i Szejki robiący samolotem serce na niebie

Madonna - czyli podobno pierwsza miłość Merrego, choć on sam zaprzecza ;)

Modern Toking, gdzie rodzina na imieninach (w starym dobrym stylu czyli biała kiełbacha i wódka) zastanawiała się czy to śpiewa dziad czy baba

Rod Stjuart i jego teledysk, gdzie facet skacze "na deche" z jachtu (Łot emaj gona du?)- ech, chciało się popłynąć w dzikie kraje

Yurop i kolejny dylemat rodziny, czy to śpiewa dziad czy baba

Pet Szop Bojs - czyli królowie dyskoteki w 3 klasie (jak się dowiedziałem po latach skąd wzięła się ich nazwa, zapłakałem w duchu nad tym,że tacy osobnicy dzierżyli pieczę nad mym młodym muzycznym uchem i sercem)

Teledysk do Gołstbasters czyli straszna (jak sie pojawiały duchy, to zamykałem oczy ;) namiastka kina nowej przygody (bo większyść kultowych filmów z lat 80 obejrzałem później w telewizji - począwszy od legendarnych Gwiezdnych Wojen w Lany Poniedziałek)

A pamiętacie program "Bliżej świata", jak puszczali "momenty"z satelity, tuż przez dobranocką ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 09:22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Cytat:
A pamiętacie program "Bliżej świata", jak puszczali "momenty"z satelity, tuż przez dobranocką


To była taka wczesna wersja programu europa da się lubić :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 09:54:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 02:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
Przy dzisiejszym POPie tamta muza to ambitne dzieła,
posłuchajcie basu w KAJAGOOGOO albo Level 42.To lekcje dla basistów.Albo sekcja rytmiczna w Duran Duran.Warto posłuchac jak zrealizowany jest "Thiller",dla mnie super album!
Pytanko mam : plyta Jona & Vangelisa " the friends of mister Cairo", to osiemdziesiona jest ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 11:34:15 
ujar pisze:
posłuchajcie basu w KAJAGOOGOO

dokładnie,mistrzostwo świata oczywiście w takiej estetyce.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 12:58:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Basu w Kadżagugu nie pamiętam, natomiast w Level 42 jak najbardziej, to jest wręcz wirtuozeria (choć piosenki nie do końca dawały temu panu możliwość wykazania się ;-))

Wiecie jak mi się podobają wasze wpisy? :-) :-)

Najbardziej boli mnie, że nie mam czasu odpisać. A chciałbym każdemu z osobna! Też Kamikowi bym odpisał o Alison Moyet, i wspólnie pofantazjowalibyśmy na temat jej nagich przechadzek po domu, ale biedny nie wchodzi już na ten wątek.

Widzę swoją drogą, że różne są gusty również w ramach osiemdziesiony samej. Np. Pet wymienił dużo rzeczy, których nigdy zbytnio nie lubiłem albo wręcz słabo znałem (Bronsky, ABC, Classix Nouveaueux, no i Duran Duran jak już wspominałem). Za to Pippin i Merry poszli po całości jak dla mnie i chyba se przekopiuję całe ich posty :D

Merry - George Michael na łańcuchu o zdradzie!!!!!!!!!! Coś pięknego!!!!!

Zaczynam robić Listę Osiemdziesiony - najlepsze piosenki z omawianego nurtu. I na stan obecny pierwsza trójka wygląda tak:

1. Thriller - MICHAEL JACKSON
2. Final Countdown - EUROPE
3.... Careless Whispers - GEORGE MICHAEL
na łańcuchu!!! :D

Lista będzie wydłużana i modyfikowana w razie potrzeby.

PS. Ale właśnie - Jon & Vangelis to rasowa Osiemdziesiona czy nie? Wykonawcy tacy niby z innej beczki. Ale przecież - właśnie oni mieli pierwszy numer jeden na liście Trójki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 14:30:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
o i jeszcze jedno pytanie techniczne:

waszym zdaniem utwór Stop niejakiej Sam Brown - to podpada pod osiemdziesionę czy nie? Bo jeżeli tak, to dla mnie pewnie będzie jeden z ulubionych kawałków.
I niby tak, bo ma trochę tę atmosferę i ogólnie kojarzy mi się z tamtymi latami. Ale też i nie, bo jakoś za ambitnie cokolwiek brzmi!

Jakie wasze odczucia? (utwór chyba znają wszyscy!)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 15:26:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Meriadok Brandybuck pisze:
Kraj dżast a ludyl" i Szejki robiący samolotem serce na niebie
'Cry Just A Little Bit' to pani sprzątająca i tańcząca w domu (poduszka z podobizną Szejkina) i córka wychodąca z chłopakiem (bodajże na koncert?) a Szejkin robiący serce na niebie to 'A Letter To You'

Bas w Kajagoogoo to pan Nick Beggs, który w latach późniejszych był bardzo cenionym muzykiem sesyjnym (nagrywał z całą plejadą wykonawców np. John Paul Jones) i był redaktorem Bass Guitar Magazine

sorrki chyba zaczynam być Mikim wątku :D


Sam Brown - Osiemdziesiona jak nic. Ale jak ja wspominamy to od razu dorzuciłbym Tanitę Tikaram i całą płytę Ancient Heart. Też lubię do tej pory.
Obrazek

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 września 2005 15:58:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ancient Heart to niezła płyta ogólnie, ale główny hit, Twist In My Sobriety, to mimo ogrania jest po prostu wysokiej klasy UTWÓR.

Jakoś ani to , ani Stop nie do końca mi pasuje do stereotypu 80-ny. Ale skoro ty tak mówisz, to musi to być racja ;-)

marecki pisze:
Szejkin robiący serce na niebie to 'A Letter To You'

kurde a nie Teardrops? :shock:
byłem pewien

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group