Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 19 maja 2024 19:54:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 646 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 09:12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..Budyń spokojnie !...płyty z lat 80-tych a wszczególności :Small parts isolated and destroyed, Sex mad , a nawet Wrong -zdecydowanie tak ! późniejsze płyty no means no są jednak wyraźnie gorsze...i dla mnie próby czasu nie wytrzymują..

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 09:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O przepraszam! Skromnym zdaniem mym "Why Do They Call Me Mr. Happy?" (1993) i "The Worldhood of the World (As Such)" (1995) w niczym nie ustępują tym wymienionym powyżej, a w niektórych momentach nawet je przewyższają. :uszol:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 11:54:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4709
elrond pisze:
naprawdę ???? Very Happy zagranica : Dead can dance ,Killing joke, The Cure, New model army ,Nick Cave ,Tom Waits, U-2, The Police, Motorhead, Dire straits, Talking heads, Rush, Bad brains, Kate Bush, Peter Gabriel, Beastie boys, Metallica, Sonic youth, Pixies, King Crimson, Swans, Black uhuru, Janes Addiction, Clannad, Stranglers, Danzig, No means no, Brian Eno, Misty in roots, Pat Metheny, Public Image ,Voivod....... nono...niezły kicz i tandeta ! ....dla czegoś takiego mówię zdecydowanie TAK !!!! natomiast gdy słyszę nazwy Lombard ,Lady pank i Rezerwat...to mam tylko to..

Elrondzie nie ścigajmy się na ilość :) bo równie dobrze ja mogę walnąć mega-posta z gwiazdami Euro - Disco. Wymienione zespoły z twojego posta bardzo lubię, ale mimo wszystko na zachodzie ginęły one w zalewie kiczu i plastiku. Może przesadziłem z tymi 90 %, ale pamiętaj, że twórcy dyskotekowego syfu byli bardzo pracowici...

arasek - fantastyczny post :piwo:
Cytat:
Śmierć Kliniczna - "Nasza edukacja", gdzie Dusza śpiewa w refrenie "edukacja-kopulacja!", zupełnie bez sensu ale jaki rym! Wink
I jeszcze kilka postpunkowych utworów Śmierci, w tym bardzo dobre "Jestem ziarnkiem piasku"...

Pamiętam, że kiedyś przeczytałem gdzieś, iż Śmierć Kliniczna to legenda polskiego punku lat 80...po takiej rekomendacji kupiłem na allegro ich winylowego singla. Gdy przyszedł pocztą, odpakowałem go, położyłem na talerzu gramofonu i w napieciu czekając na jakiś punkowy czad usłyszałem utwór, który raczej z punkiem nie miał nic wspólnego..
Nienooormalny świat ołeeeooo :D
Cytat:
Kosmetyki Mrs Pinky - wydawałoby się nie do pogodzenia melanż stylów. Trochę tu popu a`la Kajagoogoo, trochę punka, trochę Nie Wiadomo Czego. Wszystko w pigułce w najlepszym ich utworze "Ciągle w ruchu".

http://www.youtube.com/watch?v=TVYAwYw-5Wg - BBC nawet nakręciło im teledysk w 1986. Zdaje się, że w ich muzyce najwięcej było właśnie tego NieWiadomoCzego :)
Cytat:
Process - punk wymykający się prostym regułom, chłopcy potrafili ostro i prosto przyczadzić ("Gilotyna") ale i zagrać wolniej i bardziej ponuro ("Stroszek" i mój ulubiony "Kolejny krok cywilizacji")

Ze zdziwieniem odkryłem, iż Stroszek też jest na Jutubje - http://www.youtube.com/watch?v=xjYlkRXqht0
Ich wokalista miał w swoim czasie ksywę "Nawiedzony" :o
Cytat:
Fotoness - brzmiący do dziś zaskakująco świeżo jednopłytowy projekt T. Lipińskiego. "Like a river" z tej płyty jest jednym z bardziej relaksująco-bezpretensjonalnych utworów jakie znam.

Fajna płyta ale jedna rzecz mnie w niej odrzucała - fatalne partie klawiszy.
Większość utworów tych zespołów ukazało się na winylowej składance Radio Nieprzemaklanych.
Inne zespoły z tej skałdanki.
One Million Bulgarians - kolejna (po 1984) legenda z Rzeszowa. Wydała w 1987 r. jeden utwór "Czerwone Krzaki" i zdobyła pewną popularność. Potem nagrała pełne LP, które miało ukazac się w 1988 r., a (zdaje się, że z powodu kłopotów z cenzurą) ukazała się w...2005. Płytka ta duszna nowa fala z mrocznymi tekstami. Zdaje sie, że na koncertach partie bębnów grane były z taśmy, a na gitarze grał lider Kosmetyków Mrs. Pinky.
Opera - Republika minus G.C. plus Gawliński. Ale utwór ze składanki śpiewa jeszcze Ciesielski. W 1988 r. nagrali nawet w studiu Waltera materiał na płytę, który ukazał się jednak dopiero w latach 90, gdy Gawliński był już gwiazdą. Generalnie pechowy zespół, może dlatego, iż myślano, że będą nową Republiką,a oni woleli grać cos innego.
Róże Europy - wiadomo. Jest chyba nawet o nich oddzielny wątek. Na płycie znalazła się pierwsza wersja utworu "Aleje Jerozolimskie" (zatytułowana "Handlarze") ozdobiona solówkami Grymuzy.
Wracająć do czasu wczesnej osiemdziesiony (82-83) kilka słów o bardziej mainstreamowych gwiazdach.
Oddział Zamknięty - pierwsza płyta ostatnio nawet miała winlową reedycję. Prosta rokendrolowa muzyka, nieco czestochowskie rymy w tekstach,a le wszystko ujmujące szczerością. Drugi LP też był niezły. Potem to wszytsko się urwało...
Lady Pank -według dziennikarzy i tak zwanego ogółu - chyba nie do końca słusznie - symbol polskiego rocka tamtych czasów. Bardziej produkt, niż rasowy zespól. Ot, Borysewicz miał doświadczenie muzyczne, Mogielnicki pisął teksty, dobrali dobrych technicznie muzyków (sekcja rytmiczna z OZ ) i zaczęli masowo produkować przeboje. Nie zmienia to faktu, że płyta debiutancka była bardzo udana. Trochę prostych riffowych utworków (Moje Kilimandżaro, Kryzysowa Narzeczona), trochę rockowej ballady ( Obcy), troche kombinowania z bardziej rozbudowanymi formami (Zamki na Piasku), ironiczne teksty (Vademecum Skauta) i masa przebojów. Od drugiej płyty zaczęła się jazda na maksa po równi pochyłej.
W 1985 nagrali śmieszną płytę anglojęzyczną. Śmieszną ze względu na angielszczyznę Panasewicza - "Jułarehiroł"
Lombard - straszliwie nierówny zespół. Po grali i prostego, średnio udanego pop-rocka, i rocka bez elementów popu, i pop bez elemntów rocka, i elektronikę.
W dyskografii wyróżniają sie płytki "Live" (rockowa), "Szara Maść" (elektroniczna) i "Anatomia" (popowa), a także singiel z utworem "Adriatyk". O reszcie można spokojnie zapomnieć.
Rezerwat - pierwszy LP jest udany i lekko nowofalowy. Drugi z 1987 (ten z "Zaopiekuj...") już niekoniecznie...
Perfect - "Live" to świetna płyta...
Żeby nie było, że jestem nawiedzonym fanatykiem 80s - polska muzyka lat 80 była lepsza lub gorsza. O gorszej można zapomnieć, o lepszej warto pamiętać...


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 16:04:56 przez Prazeodym, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 11:57:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24336
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bułgarzy Bułgarami, 1984 1984em... Ale MADE IN POLAND, Panowie!!!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 12:01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nawiasem mówiąc Bułgarzy odstawiają obecnie taką popelinę, ze Langa za szarganie ich legendy powinno się wrzucić za karę gołego w jakieś czerwone krzaki i solidnie go w nich wytarzać.

Za to 1984 zdecydowanie trzyma poziom... a nawet kto wie, czy go nie śrubuje. Płyta "4891" jest świetna.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 12:28:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24336
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
Bułgarzy odstawiają obecnie taką popelinę

O, dzięki. :) Bo się zastanawiałem czy warto sprawiać sobie ich nowsze płyty.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 12:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tych nowszych płyt nie słyszałem. ale jeżeli grają na nich nawet 10 razy lepiej niż na koncertach, to i tak nie warto.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Prazeodym pisze:
Może przesadziłem z tymi 90 %, ale pamiętaj, że twórcy dyskotekowego syfu byli bardzo pracowici...
...tylko ,że ja disko bardzo lubię ..w odróżnieniu od Rezerwatu czy Lady pank
Prazeodym pisze:
Lady Pank - słusznie lub niesłusznie symbol polskiego rocka tamtych czasów
.. :shock: :shock: :shock: w takim razie słowo rock kojarzy mi się z czymś zupełnie innym....
Prazeodym pisze:
Rezerwat - pierwszy LP jest udany i lekko nowofalowy
..śmiać sie czy płakać ? :D... bo dla mnie Sabrina jest od nich "prawdziwsza"
Prazeodym pisze:
Wymienione zespoły z twojego posta bardzo lubię, ale mimo wszystko na zachodzie ginęły one w zalewie kiczu i plastiku.
..sorry dla mnie nie ginęły....po prostu nie włsuchiwałem sie w Lady pank i podobny im syf :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17284
Skąd: Poznań
Prazeodym pisze:
One Million Bulgarians - kolejna (po 1984) legenda z Rzeszowa.


Bardzo ich lubiłem, a najbardziej kawałek "Gwiazda północy". "Czerwone krzaki" - pewnie dzięki antykomunistycznie odbieranemu tekstowi - były nawet wysoko w na LP pr.III
W latach na przełomie 80/90 nagrali we Francji płytę "Now or never" i właściwie to już było - oprócz tytułowego kawałka - słabe... No a z Peta posta wynika, że proces degrengolady trwał (i trwa) nadal.



Prazeodym pisze:
Opera


Nie lubiłem. Mydłowate...
Z kolei chłopakom z Klausa Mitfocha bez Janerki udało się nagrać bardzo dobry, zimnofalowy "Mordoplan".



Prazeodym pisze:
Rezerwat - pierwszy LP jest udany i lekko nowofalowy. Drugi z 1987 (ten z "Zaopiekuj...") już niekoniecznie...


Mam podobne odczucia... Utwory w stylu "Nowy świetny plan" były całkiem niezłe, ale hitu "Zaopiekuj się mną" nie mogłem wręcz słuchać, ohyda!



Prazeodym pisze:
Lombard


Nie pamiętam z jakiej to płyty... ale tam gdzie był "Gołębi puch", "Ckliwy melodramat" i "Kryształowa" - to był porządny, pomysłowo zagrany pop!



Prazeodym pisze:
Lady Pank


Uważam że pierwsza płyta była bardzo dobra! Oprócz wspomnianych przez Ciebie kawałków znajduje się tam jeden z najlepszych utworów instrumentalnych tej dekady - "Zakłócenie porządku".
"Ohyda" była już o wiele słabsza, a potem nic dodać, nic ująć do słów
Prazeodym pisze:
się jazda na maksa po równi pochyłej.



Od paru dni słucham sobie w samochodzie "Nocny patrol". Kurde, ależ to dobra płyta... :faja:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24336
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
Mordoplan

Poszukuję. Posiadasz?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:24:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4709
Cytat:
.. Shocked Shocked Shocked w takim razie słowo rock kojarzy mi się z czym innym....

Nie przeinaczaj. Nie napisałem, że Lady Pank jest kwintesencją rocka w ogóle, ale że jest symbolem Polskiego rocka tamtych czasów.
Jest różnica.
Cytat:
..śmiać sie czy płakać ? Very Happy

Cytat:
po prostu nie wsuchiwałem sie w Lady pank i podobny im syf Very Happy

Właściwie to chyba nie ma sensu dyskusja - bo po prostu mamy w tej dziedzinie odmienne gusta. Jedni lubią pomarańcze, inni kawior, a jeszcze inni śmierdzące skarpetki. Nie przekonamy sie nawzajem do swych racji tyle.
Cytat:
...tylko ,że ja disko bardzo lubię ..w odróżnieniu od Rezerwatu czy Lady pank

Ja tez lubie Disco - ale z lat 70. No właśnie - może tak założyć wątek o SIEDEMDZIESIONIE :?: Disco, Abba, glam - fajne czasy :faja:
Cytat:
Nie pamiętam z jakiej to płyty... ale tam gdzie był "Gołębi puch", "Ckliwy melodramat" i "Kryształowa" - to był porządny, pomysłowo zagrany pop!

Anatomia.
To takie trochę śmieszne było. Koncert Lombardu na festiwalu w Opolu - Ostrowska wychodzi na scenę w skórze z ćwiekami...i zaczyna śpiewać o Gołębim Puchu :wink:


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 13:28:08 przez Prazeodym, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:27:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Prazeodym pisze:
ale że jest symbolem Polskiego rocka tamtych czasów.
Jest różnica.
...ale dla kogo ? co ten plastikowy zespół ma wspólnego z rockiem ? ..co mają wspólnego kapele z Jarocina ( które sa tu wymieniane) z Perfektem, Lombardem itd? :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 13:31:09 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:31:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Peregrin Took o Mordoplanie pisze:
Poszukuję.
na CD Mordoplan nie wyszedł.
Winyla posiadam.

Prazeodym pisze:
Lady Pank (...) jest symbolem Polskiego rocka tamtych czasów
pewnie wzorcem też :roll:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 13:33:01 przez pablak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:32:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Ja tez lubie Disco - ale z lat 70. No właśnie - może tak założyć wątek o SIEDEMDZIESIONIE Disco, Abba, glam - fajne czasy


Po co zakładać nowy? wystarczy rozszerzyć już istniejący wątek.

elrond pisze:
ale dla kogo ?


A choćby dla niektórych (większości?) dziennikarzy muzycznych, dla publiczności, która w latach 80-tych przezywała największe uniesienia na festiwalu w Opolu etc. Oczywiście możemy się bulwersować, załamywac ręce wtc, ale w tym wypadku Prazeodym ma rację. Lady Pank NIESTETY może być traktowany jako jeden z symboli polskiego rocka lat 80-tych i nikt tu nic na to nie poradzi... a co do jego "plastikowości", to wystarczy pomyśleć, że za symbol rocka lat 70-tych na zachodzie może uchodzić Moody Blues... i od razu nam się robi lepiej. ;)

Co oczywiście nie oznacza, że musimy być szczęśliwi z tego powodu. :|

elrond pisze:
co mają wspólnego kapele z Jarocina ( które sa tu wymieniane) z Perfektem, Lombardem itd?


I tu dochodzimy do rozumienia pojęcia rocka, które to pojęcie jest na tyle szerokie, że mieści zarówno Lombardy i Lejdi Panki, jak i Armie i Dezertery. Po prostu w jednym gatunku istnieją różne nurty...w tym przypadku oficjalny - "overgroundowy" i ten bardziej zbuntowany "undergroundowy"... oba się od siebie diametralnie różnią, zarówno środkami artystycznego wyrazu, jak i postawą wobec publiczności, ale jednocześnie oba zaliczane sa przez publiczność do szufladki z napisem "rock". Ale po co ja to pisze... wszak to oczywistści. :)


Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 24 kwietnia 2008 13:37:27 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2008 13:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24336
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
pablak pisze:
na CD Mordoplan nie wyszedł

Wiem.
pablak pisze:
Winyla posiadam.

Zrobisz mi CD i podeślesz? :mruganie:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 646 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group