Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 14 grudnia 2018 21:45:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2017 00:49:16 
Awatar użytkownika

O! Dzięki! Czyli te kilka lat to było 12 ;).

Bardzo się z tego koncertu cieszę, bo wcześniej - z różnych powodów - lubiłem podchodzić do klasycznie wykształconych muzyków z dystansem, a w ten sposób trochę się zmieniło.

Widzę, że w nowym roku akademia nie zwalnia tempa, więc liczę na jeszcze więcej przygód :).

PostWysłany: śr, 05 września 2018 08:53:34 
Awatar użytkownika

Polecam I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. Są transmisje przesłuchań, a od dziś recitale uczestników.

Touch your hand to the wall at night

PostWysłany: śr, 05 września 2018 09:48:50 
Awatar użytkownika

Weronika ogląda, twierdzi że jakaś babka gra na fortepianie z roku 1837 i aż widać, jak jej się ręce trzęsą :)

PostWysłany: sob, 15 września 2018 16:44:19 
Awatar użytkownika

Miki, wielkie dzięki, że wtedy napisałeś! Będąc w ogólnym amoku wczesnowrześniowym, zupełnie przeoczyłem ten konkurs, ale od razu sobie zacząłem spoglądać. Kwestię wybrania się do Filharmonii brałem pod uwagę, ale nie było jak. Z transmisji na żywo wiele też nie skorzystałem, bo głównie mnie nie było, ale skorzystałem dużo z tego, że strona NIFC wrzucała wszystkie przesłuchania i można było sobie obejrzeć nagrania. Oczywiście nie wszystkiego słuchałem, wybierałem trochę na chybił trafił, a po ogłoszeniu wyników szukałem oczywiście zwycięzców. Na razie nie doszedłem jeszcze tylko do etapu finałowego, ale jeżeli chodzi o występy solowe posłuchałem, czego chciałem. Najbardziej kibicowałem Krzysztofowi Książkowi, który niezwykle mi się podobał w Konkursie w 2015 i chyba został pokrzywdzony niedopuszczeniem go do finału. Teraz też brzmiał przekonywająco, ale muszę powiedzieć, że zwycięzca - Tomasz Ritter - podobał mi się chyba bardziej. No, nie licząc mazurków, które wg mnie za bardzo gonił i próbował je chyba wirtuozować, co mazurkom rzadko wychodzi na dobre.
Natomiast rewelacyjnie zaczął występ w II etapie od dwóch "drugorzędnych" polonezów, które trzeba zagrać dwa, żeby się liczyły, ale zaczarował mnie nimi. I potem sonata bardzo interesująca - momentami wydawało mi się, że coś mu nie wyszło, ale potem tak to jakoś obracał, że jednak grało!

Niewiele słuchałem tej Aleksandry Świgut, co zgarnęła drugą nagrodę, ale przypadkiem trafiłem na jej Etiudę Rewolucyjną i wcale nie wiedziałem, że to ona, a pomyślałem od razu ŁOOOOOO! ;-)

PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 10:47:20 
Awatar użytkownika

..może tu..
Obrazek
..w czwartek byłem w Chorzowskim Centrum Kultury na koncercie inaugurującym 13 Festiwal Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.
A tam:
Camerata Silesia śpiewa Chopina
Tomasz Orlow-improwizacja /fortepian
Kamila Święcicka -taniec
Soliści Cameraty Silesia
Anna Szostak -dyrygent
Jadwiga Grygierczyk-reżyseria
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.

Koncert to spektakl.
..na koncercie Cameraty pojawia się..w właściwie ożywa..Jan Sebastian Bach..
Czy można śpiewać Chopina? Można i to jeszcze jak! Polecam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa UTC+1godz.