Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 21 maja 2024 19:45:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2010 21:32:50 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
Bardzo mi się podobało!:) ale nie ma co ukrywać, że jestem kompletnym ignorantem, więc nie potrafię fachowo zrecenzować tego co usłyszałem.. Według brata i rodziców oraz ich koleżanki wykonanie było wyśmienite i prawie bezbłędne... :)
Dziś Wundera z orkiestrą Amadeus słuchałem w radiowej dwójce i znów - piękne to było! Koncert e-moll i cztery bisy. Rodzice słuchali go wczoraj na żywo, na sali było mnóstwo dzieci (koncert o 11 rano) i podobno Wunder cieszył się jak nie wiem co:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2010 17:32:10 
MUZYKA KLASYCZNA TO NUDA!
zieeeeeeeeeeew!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2010 00:04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Był taki uczestnik ostatniego Konkursu, Denis Żdanow, który miał najbardziej ze wszystkich rozbieżne wyniki pomiędzy etapami:
w pierwszym etapie przeszedł JEDNOGŁOŚNIE, w drugim zaś zagłosowało za nim jedynie troje z dwunastki. Ogromna różnica, zwłaszcza, że jury było raczej konsekwentne, jeżeli ktoś im się podobał raz, to zwykle i drugi. Oczywiście były różnice, ale nie takie! Bardzo jestem ciekaw, czemu aż tak mu nie poszło w drugim etapie.

Nie miałem dotąd okazji go słyszeć, dziś linkuję ten jego ze wszech miar doceniony występ w I etapie - rzeczywiście gra jak natchniony!
Postaram się niebawem zobaczyć też, co wyczyniał dalej i dlaczego go wysłali do domu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:40:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Ten post będzie o sonatach Chopina. Podobno są trzy, ale ogólnie znane są dwie:
- II sonata b-moll
- III sonata h-moll


Dużo się zmieniło od dawnych początków tego wątku, kiedy napisałem:

Cytat:
sonaty w całości mnie nieco nużą.


Pamiętam, jak podobną opinię powiedziałem mojej ciotce-pianistce i popatrzyła na mnie wyraźnie zgorszona, mimo, że akurat ona stoi na pozycji dalece ANTYobiektywistycznej. Ale tego było już dla niej za dużo, jak dla Gera, że się woli Herman's Hermits od The Beatles ;-)

Teraz szopenowskie sonaty są dla mnie wspaniałe... ale najpierw spodobała mi się tylko h-moll o dopiero niedawno stało się tak, że b-moll spodobała mi się równie bardzo, a może i bardziej. Chyba podczas ostatniego konkursu? Chyba w sumie za sprawą Awdiejewej, która - przypominam - zdobyła obok głównej również nagrodę za najlepsze wykonanie sonaty. Chociaż byłem bardzo niezadowolony z ogólnego werdyktu, to jeżeli chodzi o nagrodę za sonatę od początku nie miałem zastrzeżeń!

Sonata h-moll ma miejsca zupełnie zachwycające, ale poniekąd mógłbym prawie podtrzymać opinię sprzed lat:

Cytat:
w środku te kolejne mistyczno-kontemplacyjne fragmenty mnie zwyczajnie nudzą. Finał jest jednak porywający.


Trzecia część sonaty, Largo, jest dla mnie za długa i zbyt często nie udaje mi się przy niej utrzymać koncentracji, po prostu przestaję słuchać. Pewnie należałoby spotkać ją na żywo, wtedy te wszystkie piana i pianissima mogłyby do mnie trafić.
Póki co uwielbiam początek... proszę posłuchać:
Ingolf na ostatnim konkursie zagrał to naprawdę pięknie!
no i oczywiście to niesamowite Finale Presto non tanto, które linkuję na samym dole posta. Dla mnie jeden z przebojów wszechczasów ;-)

Natomiast sonata b-moll przez długi czas kojarzyła mi się głównie z marszem pogrzebowym i nie było to wcale skojarzenie zachęcające... Dopiero niedawno odkryłem pierwsze dwie części, które są dynamiczne, porywające i żwawe jak najlepsze utwory rockowe ;-) Aż nie wiadomo, który lepszy, dwa sześciogwiazdkowce :D

Dla niecierpliwych, którzy nie mają może ochoty słuchać całego długiego pitolenia na pianinie ;-) , ale chcieliby wiedzieć, o czym mówię, linki do:
części pierwszej: Grave, doppio movimento
i części drugiej: Scherzo, one są od pierwszej nuty bardzo charakterystyczne.
Awdiejewa gra to naprawdę tak, że to jest coś niesamowitego!

No a Marsz Pogrzebowy, czyli część trzecia... to jest tak, że takie melodie, co się od dzieciaka zna, czasem się osłuchują i człowiek zapomina, że tam jest o wiele więcej niż tylko ten oklepany główny temat. W Marche funebre jest na przykład środkowa część, pomiędzy dwoma odsłonami głównego marsza, która jest tak wzruszająco piękna, delikatna... Marsz zaczyna się grobowo, jak na pogrzeb przystało, potem zaczyna grzmieć rozpaczą, i wtedy wchodzi ta część środkowa - wspomnienie, żal, strata, szkliste oczy... i wraca marsz, chociaż nieco inaczej, z inną dynamiką. Wstrząsająca jest ta wzrastająca moc, jeżeli ktoś to dobrze zagra...
Niechże będzie znowu Awdiejewa, u niej ta końcówka jest też bezbłędna :-)

Niespecjalnie trafiona wydaje mi się tylko ostatnia część... to jest taka freejazzowa miniaturka, która mogłaby być bardzo interesująca gdzieś w środku. Tam jest super, bo gdzieś między wierszami słychać pokrewieństwo z melodią części pierwszej.
Druga część sonaty h-moll jest też jazzowa i krótka (choć jednak znacznie dłuższa) i to idealne dla niej miejsce. Dawanie takiego czegoś na zwieńczenie wielkiego dzieła mnie nie przekonuje. Ja mam gust prosty i potrzebuję na koniec finalnego przyłożenia, żeby szyby się częsły :-)
I tu Finale z sonaty h-moll jest dla mnie skończoną doskonałością.

Na zakończenie tego posta o sonatach co ja mogę... powtórzyć pamiętne słowa Gera z wątku o Simonie i Garfunkelu:

Gero pisze:
Zaklinam wszystkich: słuchajcie to(!)


:D


Ostatnio zmieniony śr, 28 września 2011 10:47:29 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:43:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21437
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Na zakończenie tego posta o sonatach co ja mogę... powtórzyć pamiętne słowa Gera z wątku o Simonie i Garfunkelu:

Gero napisał:
Zaklinam wszystkich: słuchajcie to(!)



Nie dałem posłuchu apelowi Gera, nie dam i Twojemu ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:43:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
mogę... powtórzyć pamiętne słowa Gera

Przyjdzie wtedy Manool i Ci poprawi na "słuchajcie tego". :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Jesteście gupi i macie wszy :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:49:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
macie wszy

Ja? Niby gdzie? :lol:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:49:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Dla Pippina przypominam to źródło, jeśli jest w pracy :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:53:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21437
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Jesteście gupi i macie wszy



Ja nie mam. Łysi, jak wiadomo, wszów nie miewajom. Obrazek

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:57:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fakt, obaj nie mamy! :)

Miki - dzięki, źródło w pracy by nawet ruszyło, ale zaraz by dzwonił infromatyk i pytał, co to się u mnie z łączem wyrabia. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony śr, 28 września 2011 10:57:52 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 10:57:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Fakt, z tymi wszyma to nie trafiłem ani u Pippina ani u Peta ;-)

Ale weź, Pet - nie bądź mietki i włącz sobie na chwilę to: http://www.youtube.com/watch?v=jv7LICoKJzc&feature=related i powiedz mi, że tak między 13 sekundą a czterdziestą którąś... że to Ci się naprawdę i z ręką na sercu nie podoba...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 11:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21437
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Ale weź, Pet - nie bądź mietki i włącz sobie na chwilę to: http://www.youtube.com/watch?v=jv7LICoK ... re=related i powiedz mi, że tak między 13 sekundą a czterdziestą którąś... że to Ci się naprawdę i z ręką na sercu nie podoba...



Miękki to ja bym był jakbym włączył, ale będę stanowczo i twardo stał na stanowisku, że youtuba mam w pracy zablokowanego.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 11:01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
wszyma

Ja się mocno zastanawiam, czy Ty jesteś przekonany do obsadzenia Mannol w roli administratora. :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 11:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Peregrin Took pisze:
Mannol

:dupa:

Pet, ale czy ja mówię, że natychmiast? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group