Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 19:57:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2023 01:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Posłuchałam Lacuna Coil i Artrosis. I o ile Artrosis jest bliskie temu, co rozumiem przez gotyk, ale niekoniecznie przez metal, o tyle Lacuna Coil jest dla mnie metalowa i w sumie wciąż czuję się głupia w temacie. ;)
Natomiast tam, gdzie różnice jednak słyszę, to muszę przyznać, że znacznie bliżej mi do gotyku, niż do doomu, no i gwiżdżę na to, że dla niektórych to ch... ;)
panek pisze:
jak wszystkie tego typu zespoły jest zaliczany i do doom metalu, i do gothic metalu

No właśnie, łączenie tych etykietek nie jest czymś niezwykłym, więc może z moimi uszami nie tak całkiem źle... ;)

Lacrimosa... kiedyś lubiłam ją i inne, jeszcze bardziej patetyczne kapele. Potem mi przeszło, ale kto wie, może czas przypomnieć sobie, może wróci. ;) Ten zlinkowany numer fajny jest, chociaż w nim akurat nie ma patosu znowu tak wiele.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2023 20:43:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Fengari pisze:
Posłuchałam Lacuna Coil i Artrosis. I o ile Artrosis jest bliskie temu, co rozumiem przez gotyk[...].


Wybacz, ale naprawdę nie mogę zaakceptować takiego stanowiska, że uznajesz to za gotyk. Tzn. oczywiście możesz tak uważać, ale nie podoba mi się to :). A znasz The Sisters of Mercy? Albo Bauhaus? Przypomnij sobie ich muzykę i zobacz jaka jest różnica między nimi a Artrosis.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2023 21:48:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Dla mnie gotyk to pewien klimat. I nie jest z nim tak, jak z tym techno, co to się okazuje, że pod tą etykietkę można dużo rzeczy wrzucić? Nawet gothic techno? :lol: (a od tej etykietki moje wyobrażenia o świecie runęły w gruzach :lol: )


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2023 22:07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wszystko jest dozwolone o ile nikogo nie krzywdzisz ;). Natomiast stąpając twardo po ziemi, to rock gotycki jest pewną stylistyką, która ma swoje źródło. Tym źródłem jest muzyka nowofalowa z przełomu lat 70./80. Czyli niejako klasyczny gotyk wywodzi się nieco z punka. W związku z czym gothic metal nie jest klasycznym gotykiem. Tak samo zresztą jak grupy electro, które są popularne w środowisku dark independent,

Dlatego pewnie powstał termin dark independent - stworzony przez niemieckich marketingowców i dziennikarzy - do którego wrzuca się właściwie wszystko co jest popularne wśród "gotów". Czyli zarówno rock gotycki, electro, metal gotycki, industrial, synth pop a nawet i techno.

No ale dark independent nie jest stylem muzycznym.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 lutego 2023 23:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
No niestety, temat mnie przerósł. Ogarnianie gatunków muzycznych to jest jednak coś ponad moje możliwości. :)

Ja rozumiem, że znajomość źródeł i klasyki jest ważna... ale próbuję zrozumieć, czym jest istota, ten pierwiastek, który decyduje, że różne gatunki dostają etykietkę gothic. I jakoś tam go niby czuję, ale nie do końca, i słuchając różnych konkretnych zespołów wzmiankowanych tu przez Was mam serio problem ze zrozumieniem, dlaczego coś tą etykietkę dostaje albo nie.
Poddaję się! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lutego 2023 09:31:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Nawet gothic techno? :lol:


Ja bym się nie śmiał, bo w pewnym momencie ta elektroniczna odsłona gothicu stała się główną siłą w tym nurcie (o ile wciąż nią nie jest - nie wiem, nie śledzę). Na przełomie lat 90-tych i 00-ych właściwie każda impreza gotycka wyglądała jak techno-party, z tym, że wszyscy byli ubrani na czarno i mieli tapiry. I właściwie nie było do tego żadnej alternatywy. Dopiero nadejście Old Skulli w 2004 zmieniło sytuację.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lutego 2023 13:37:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Pet pisze:
Na przełomie lat 90-tych i 00-ych właściwie każda impreza gotycka wyglądała jak techno-party, z tym, że wszyscy byli ubrani na czarno i mieli tapiry.


Z tapirami to tam różnie bywało, ale że na czarno i że królowało electro to fakt. Przykładowe hity tamtych czasów:

phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lutego 2023 13:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
I tu jeszcze raz Diary of Dreams. Proponuję zwrócić uwagę jakiego ma ładnego irokeza pan z gitarą.

phpBB [video]

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lutego 2023 13:53:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
wyrzuciłem z pamięci, że było AŻ TAK źłe

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lutego 2023 14:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Było jak było. Mimo wszystko wolę to od jakiejś Łydki Grubasa czy tym podobnych przaśnych wynalazków woodstockowych.

A taki Covenant czy Diary of Dreams słucham do dzisiaj.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 lutego 2023 00:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Ej, ale to jest nawet niezłe! :D (nie wierzę, że ja to mówię, nie wierzę! :lol: )
Diary of Dreams całkiem spoko.
Distorted Face - po usłyszeniu pierwszych dźwięków chciałam od razu wyłączyć, ale ciekawość w co to się rozwinie, kazała zaczekać. I tak słuchałam z coraz większą, niezdrową fascynacją tego gothic-death-ambient-techno tworu, i gdyby nie to, że ten bit jest naprawdę niekompatybilny z moim systemem nerwowym, to może bym się nawet bliżej zainteresowała twórczością tego zespołu. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 lutego 2023 00:14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 20:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Fengari pisze:
Ej, ale to jest nawet niezłe! :D (nie wierzę, że ja to mówię, nie wierzę! :lol: )
Diary of Dreams całkiem spoko.
Distorted Face - po usłyszeniu pierwszych dźwięków chciałam od razu wyłączyć, ale ciekawość w co to się rozwinie, kazała zaczekać. I tak słuchałam z coraz większą, niezdrową fascynacją tego gothic-death-ambient-techno tworu, i gdyby nie to, że ten bit jest naprawdę niekompatybilny z moim systemem nerwowym, to może bym się nawet bliżej zainteresowała twórczością tego zespołu. :lol:


Dla pełnej jasności tylko dodam, że "Distorted Face" to tytuł utworu a grupa nazywa się Hocico. Panowie są z Meksyku :).

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 lutego 2023 00:27:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
No, jest to Hocico na okładce i miałam wątpliwości co jest czym. Dzięki. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 lutego 2023 21:01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Żeby powkurzać obrońców prawdziwej gotyckości, pociągnę wątek metalowy, bo w metalu gotyckim/symfonicznym pójście w elektronikę było (jak mi się zdaje) późniejsze i nawet do teraz chyba trochę trwa. Przykładem ewolucja Within Temptation.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lutego 2023 19:37:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Within Temptation ma przecież tylko dwa kawałki!

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group