Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:18:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2013 16:41:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
mathew pisze:
a kiedy i gdzie można Dejwa odwiedzić...

proponuję dojście przez manool załatwiać, ona mieszka ledwie pół piętra odeń!

Ten Soothe My Soul mi się nie podoba.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 kwietnia 2013 21:53:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Crazy pisze:
Ten Soothe My Soul mi się nie podoba.
mnie też Ten Soothe się nie podoba... Szkoda, że akurat ten utwór wybrali na 2 singla, bo i na Delcie jest kilka ciekawych utworów... Czytałem dość pozytywną recenzję tej płyty w DO RZECZY Lisickiego... Ale dla mnie to jest ciągle o wiele słabsza płyta od poprzedniczki, ale czekam na remixy deltowe i inne spojrzenie na te utwory, bo Martin potrafi zawsze czymś zaskoczyć...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 kwietnia 2013 17:02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek
badałem z mp3 kilka razy, podobało się tak bardzo, że kupiłem

świetna płyta! super kompozycje, świetna produkcja.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 kwietnia 2013 14:21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
o DP artykuł Marka Horodniczego w DoRzeczy z minionego tygodnia

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 kwietnia 2013 22:30:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
o DP sporo piszą ostatnio, dobra jak zwykle kolejna ich płyta, ale dla mnie nie jest ona tak świetna jak by się mogło wydawać, ale wersje koncertowe na pewno wszystko zweryfikują...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 kwietnia 2013 07:20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 kwietnia 2005 11:55:44
Posty: 145
Skąd: Stąd (Służew nad Dolinką)/Stamtąd (NY)
http://www.guardian.co.uk/music/musicbl ... -raw-nerve

_________________
Dave


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 kwietnia 2013 07:56:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 kwietnia 2005 11:55:44
Posty: 145
Skąd: Stąd (Służew nad Dolinką)/Stamtąd (NY)
http://www.youtube.com/watch?v=_wlQn6E3DeI

_________________
Dave


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2013 18:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 kwietnia 2005 11:55:44
Posty: 145
Skąd: Stąd (Służew nad Dolinką)/Stamtąd (NY)
http://www.youtube.com/watch?v=SN5DWGcXNfE#

_________________
Dave


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 kwietnia 2013 13:34:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
weź byś kurde coś napisał, a nie produkujesz jakieś linki, których nawet mi się nie chce klikać, bo nie napisałeś co to :evil:

Płyty u tego linkowklejacza wysłuchałem i jednak mi się podobała! Może po jednym słuchaniu trudno powiedzieć, ale chyba już z niej więcej pamiętam niż dwóch ostatnich łącznie ;-)
Dużo fajnych numerów, na przykład jeden, co pono był odrzutem z Songs of Faith and Devotion (!), no może tam byłby przeciętny, ale tu bardzo mi się podobał. Chętnie posłucham dalej (ale nie z nieopisanych linków!).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 kwietnia 2013 15:32:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
zaczynam Wielki Odsłuch wszystkich posiadanych w domu kaset tego zespołu. Stoi mi na półce dyszka... kilka składanek domowej roboty, Black Celebration, Music for the Masses, 101, Songsy, Ultra, przegrywany Exciter... jest jeszcze wybór z pierwszego solowego Gore'a na bardzo starym BASF-ie, na którym kiedyś miałem nagraną Legendę!

I udało się! ;-)

Dzisiaj właśnie przed chwilą ten bardzo stary BASF zakończył się przepiękną piosenką In A Manner Of Speaking z pierwszego solowego Gore'a i wszystkie kasety zostały przesłuchane, niektóre nawet ze dwa razy.

Mógłbym np. wziąć i ogwiazdkować po kolei, też by było fajnie, ale chciałbym podzielić się odnowioną fascynacją czymś rzadko omawianym - instrumentalnymi utworami Depeche Mode.

Na jednej z kaset, które nagrał mi sam Dave, występują równie świetne, co mało znane:

Oberkorn (It's A Small Town), rewelacyjny B-side dodany jako bonus do jakichś tam wydań A Broken Frame, dla mnie lepszy od wszystkich piosenek z tej płyty, które pamiętam

The Great Outdoors, bardzo fajny klimatyczny utworek, w ogóle nie wiem skąd

Christmas Island, nie wiem czy nie najlepszy ze wszystkich, pasowałby rewelacyjnie na soundtrack Zagubionej autostrady, a to jakieś głębokie lata osiemdziesiąte :shock:

Są to rzeczy zupełnie nieznane, a nawet nie fanom, ale osobom jakkolwiek zainteresowanym zespołem bardzo polecam. Bo w sumie na regularnych płytach nie ma tego wiele... przede wszystkim:
- genialny PIMPF z Music for the Masses, a przecież nie jest to sensu stricte instrumental, no ale trochę jednak jest
- dwa ładne drobiazgi na Ultrze: Jazz Thieves i Uselink, oba bardzo fajne, choć przerywnikowe

no i były bonusy, zwłaszcza też do Music for the Masses - świetny Agent Orange oraz To Have and To Hold (Spanish Taster), wersja wg mnie znacznie lepsza od podstawowego To Have And To Hold.

Serdećnie polecam!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 maja 2013 22:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
W ramach moich ostatnich zainteresowań muszę przekopać się przez ten temat. Słucham Depeszów namiętnie po ostatniej przygodzie z nowym albumem. "Delta Machine" wyskoczyła obecnie na pozycję numer jeden jeśli chodzi o 2013 rok. I do odtwarzacza wskakuje regularnie. Na koncert bym się z chęcią wybrał, ale letnia Warszawa raczej odpadnie. A szkoda...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 maja 2013 18:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mnie też ominie, ale już coś słyszałem o następnym halowym chyba w lutym!

w ogóle, pilot, bardzo się cieszę!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 czerwca 2013 19:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
pilot kameleon pisze:
W ramach moich ostatnich zainteresowań muszę przekopać się przez ten temat.

Przekopałem się, przeczytałem to i owo. Ciekawie. Wkrótce kolejne podejście.


Crazy pisze:
w ogóle, pilot, bardzo się cieszę!

Faza trwa. Nie mogę przestać słuchać.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 czerwca 2013 21:11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
w letnie miesiące widzę, że na Narodowym zamiast Lewarka i spółki z Borusji (i całe szczęście) zagra i Paweł Makartnej i Depesi... na tych
Depeszów to nie wiem czemu, ale bardzo chętnie bym się przeszedł, na Paula jakoś mniej...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 stycznia 2015 16:58:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mógłbym napisać w wątku "eureka", bo w gruncie rzeczy chodzi o przyznanie po latach, że to ma pięć gwiazdek, ale że tamten wątek jest raczej o piosenkach, niż o płytach, a z kolei ten wątek schował się daleko w ocenarium, to wybrałem tu...

ULTRA

Od samego początku bardzo spodobały mi się single z tego albumu (Barrel, It's No Good, Home i Useless), a po nich przepiękne Sister of Night. Ale nie mogłem się wsłuchać w jego całość, płyta zdawała mi się bardzo nierówna i za długa. Instrumentalne przerywniki po nic i ostatnie 15-20 minut do wycięcia. Jako spec od przemeblowywania płyt, przegrałem sobie wyżej wymienione 5 utworów i słuchałem ich z wielką satysfakcją, a o reszcie zapomniałem. Potem wszedłem jakoś ponownie w posiadanie całości, ale nadal... Właściwie nie było tam nic, co by mi się nie podobało, raczej wylatywało drugim uchem. W takim stanie uświadomienia pisałem też recenzję Ultry w tym wątku i tak się to generalnie utrwaliło.

Ponieważ na szczęście nie mam jak krowa (pozdro Pippin! ;-)) i chętnie zmieniam zdanie, to nagle po latach odkryłem, że te ostatnie trzy piosenki (Freestate, Bottom Line i Insight) są naprawdę bardzo fajne. Nadal chyba postawiłbym je niżej od singli, ale zupełnie nie uważam, żeby obniżały poziom a tym bardziej, żeby trzeba było coś odcinać. Polubiłem też instrumentalne numery, które budują nastrój a nie są po nic. Nastrój tej płyty jest taki - jak często pisałem przy okazji Depeche Mode - nocny. Słucha mi się tego najlepiej w (pół)mroku i wtedy, gdy muzyka wchodzi w jakiś kontakt z czymś niekoniecznie najbardziej wesołym we mnie, ale to nie znaczy, że włączam Ultrę, kiedy mam doła. Przeciwnie, ostatnio włączyłem na powitanie ferii, kiedy miałem znakomity nastrój, zaraz po obejrzeniu francuskiej komedii "Nic do oclenia" i owszem w pokoju, w którym wyłączone było światło, ale oświetlała go choinka. Słuchało się rewelacyjnie!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group