Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 09:18:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 15:37:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ja mam tak samo jak Marecki... :oops: I też czuję potrzebę nadrobienia zaległości...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 16:55:15 
Monika & Marecki: polecałbym Wam kupno trzech płyt studyjnych (Na drugim brzegu tęczy, Blues i Karate), albo jakiejś bardzo dobrej składanki (kiedyś kupiłem taką dwukompaktową, na której jest 29 utworów - bardzo tenio, na Allegro. wydała to jakaś firma "ABK" - ich tel. z okładki płyty to (602)795884, a warszawski numer faksu 6755317. Składanka nazywa się po prostu Breakout 2CD :-) ).

Na Wigilię Forumową przyniosę tą płytę to sobie posłuchamy, jeśli będziecie chcieli.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 17:03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
K.T.W.S.G. o Karate pisze:
Nie doszukiwałbym się tu plagiatu, a raczej twórczego wykorzystania interesującego pomysłu aranżacyjnego. Te utwory mają różne tempa i odmienną muzykę, a łączy je głównie centralna rola perkusji.


Plagiat to za duże słowo i nie o to mi chodziło. Może masz rację, ale mi Karate za bardzo przypomnia Moby Dicka.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 19:56:36 
Gravi pisze:
mi Karate za bardzo przypomnia Moby Dicka.


To racja, ale dla mnie to nie zarzut :-) Ja bardzo lubię Moby Dicka.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2005 08:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
K.T.W.S.G. pisze:
Teraz, po ponownym zagłębieniu się w tej Muzyce widzę, że z Arcydzieł które są na wszystkich płytach Breakoutu możnaby zestawić dwupłytową składankę, na której każdy utwór miałby nie mniej gwiazdek niż 5 z minusem, pięciogwiazdkowców byłaby większość, a kilka utworów miałoby 5+ lub 6.


Mam podobnie. Na przełomie września/października po kilku latach niesłuchania zapuściłem sobie Bluesa i Karate (mam to na jednje płycie) i ta muzyka zaczęła mnie wciągać. Ostatni raz tego słuchałem z jakieś 8-10 lat temu. Jest to muzyka bardzo dojrzała, wyrafinowana - nie ma w niej typowych dla rocka/hard rocka bebechów na wokalu, bo jest w niej dużo smutku i nostalgii - a przy tym zachowująca urok prostoty.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2005 10:04:04 
Gravi pisze:
Jest to muzyka bardzo dojrzała, wyrafinowana - nie ma w niej typowych dla rocka/hard rocka bebechów na wokalu, bo jest w niej dużo smutku i nostalgii - a przy tym zachowująca urok prostoty.


O! Tak! Tak właśnie jest! :piwo:

...choć Nalepa potrafi pokazać czasem bebeszny pazur, oj potrafi! Żałuję, że widziałem go tylko dwa razy na scenie, bo tam widać było jak łączy to co najlepsze (wokalnie) z bluesa i rocka.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 listopada 2005 11:19:22 
Po dzisiejszym odsłuchaniu utworu Gdybym był Wichrem, daję mu sześć gwiazdek z plusem (a chciałoby się dać 7 gwiazd!) i wprowadzam na pierwsze miejsce wśród twóczości Breakoutu, oraz na pierwsze miejsce międzynarodowej listy najlepszych utwórów blues-rockowych. Brak mi słów.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 listopada 2005 18:57:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
obija mi się o uszy dzisiaj cały dzień ten zespół, i fascynuje mnie tekst: jak ładnie ci w tej sukni/ oni zaraz przyjdą tu.
komu ładnie w tej sukni? kto zaraz przyjdzie? czy to dobrze, że przyjdą, czy źle? nalezy się bać, czy cieszyć? ona na nich czeka? a podmiot liryczny się cieszy?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 18:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
z Kacprem dziś przez telefon rozmawiałem i utwierdziłem się we wniosku, że lepiej, żebym się tu za dużo nie wpisywał, zanim nie posłucham sobie jeszcze raz. A chwilowo wychodzi tak, że ani Bluesa ani Tęczy posłuchac nie mogę. Więc wątek będę odświeżał za jakiś czas!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 21:28:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Wylicytowałam na allegro 4 płyty Breakoutu - "Karate", "Na drugim brzegu...", "Blues" i "Ogień" . Nie są to wprawdzie te nowe piękne w tekturkach ;-) - ale jak najbardziej oryginalne starsze wydania w miłych cenach (w sumie 28 PLN! zachwycam się Allegro ostatnio! (i kupuję unikatowe książki językoznawcze duuuuużo taniej, niż w antykwariatach :!: ))
Na razie dotarła przesyłka z "Karate" i "Na drugim brzegu..." i słucham sobie tej drugiej płyty. Wypowiem się później, gdy rozsmakuję się bardziej, ale już teraz wiem, że jest to muzyka mojego serca :!: I duszy.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 22:09:41 
Monika!

Brawo! ! ! ! !

:piwo: :soczek: :brawa: :bukiet:

:-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 22:52:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Kacper!

To ja dziękuję za założenie wątku, rozpropagowanie Breakoutu oraz polecenie konkretnych płyt na początek!

:D :brawa: :aniolek:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 22:56:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A co do problemu Crazy'ego, to można mu bardzo łatwo zaradzić, jeśli tylko nie zapomnę wziąć tych płyt na Wigilię :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 22:56:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wiesz Kacper, Breakout znam nie na wyrywki, nie wszystko i nie dokładnie, ale we wskazaniu najlepszych utworów z NOL jesteśmy w 100 procentach zgodni!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 grudnia 2005 23:06:20 
WiCia, no widzisz, my brat'ia :-)

A na Wigilię przyniosę wspomnianą gdzieś wyżej dwupłytową i bardzo reprezentatywną składankę!


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group