Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 14 maja 2024 02:10:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 19:07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
ceigrektezet pisze:
a tu coś o conquer

ten tekst o ortodoksyjnych fanach to trochę taki,,,eee,,, nieprawdziwy,,, (??) poza tym "kwiatkiem" bardzo fajna recenzja,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 19:45:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3787
Smok pisze:
nieprawdziwy


,,,dlaczego tak uważasz ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2008 19:55:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
ceigrektezet pisze:
,,,dlaczego tak uważasz ?

czytam różne wypowiedzi "fanów" czy raczej -słuchaczy- i generalnie nie spotyka się ten album w większości z zachwytem - i jakimś przesadnym zadowoleniem,,, raczej przeważają opinie zbliżone do Twojej,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 września 2008 22:02:49 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 22:56:04
Posty: 252
Mnie się podoba..wydaje mi się, ze jest trochę chyba nawiazań do starego death metalu i to jest super,ja na to czekałem! Przyznam sie, ze jak słuchałem na youtube niektórych utworów, z brzmieniem z internetu, to jakoś mną nie wstrzasneło, ale kupiłem sobie płytę (rozszerzone wydanie z dvd) i pusciłem z płyty, z bardziej selektywnym brzmieniem (zwłaszcza basu i perkusji), to mnie wcisneło w fotel- podoba mi się gra Nuneza. I bardzo mi się podoba zdjecie z tyłu okłądki normalnego wydania- zespół stojacy pośród nagrobków na cmentarzu...czaaaaaaad!


Ostatnio zmieniony wt, 30 września 2008 22:19:34 przez heavy drummer, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 września 2008 22:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
BTW, bo może nie wszyscy przeglądają wątki okołokoncertowe:

23 stycznia SEPULTURA będzie grała we Wrocławiu w Wytwórni Filmów Fabularnych

supporty:

Ill Nińo
Hunter

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 września 2008 23:25:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
chyba chętniej bym przybył na same supporty niż na Sepulturę,,, ale i tak do Wrocławia to dla mnie za daleko,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 19:24:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Hm. Mam w domu (jakieś dziwne) wydanie "Prophecy". Lubię sobie włączyć. Taki łomot od czasu do czasu - czemu nie. Nawet mogę powiedzieć, że podoba mi się czad jak ten.

Natomiast są rzeczy, które mi się nie podobają.

Teksty - ale nie chodzi mi o lirykę, boć nie rozumiem wszyskiego, zresztą przy muzie tego typu mi nie zawsze zależy. Ale czasem zwracają uwagę jako tak zwany przekaz: jest on strasznie naiwny. Takie ryki lub przejmujące zaśpiewy - eee - "każdy musi poznać swoje przeznaczenie"...
Eklektyzm - niby te nieczadowe fragmenty bywają fajne, ale ja nie zawsze daję się przekonać do eklektyzmu z muzyce jako takiego, a tu to jeszcze mi wydaje się takie... jak się w podstawówce marzy o byciu gwiazdą rocka, hehe, to sobie człowiek myśli: jaaa, pomieszamy maksymalny czad z rege, z tym, z tamtym - to dopiero będzie... niezwykłe!

Czasem po prostu myślę, że Maks adresuje swoją muzykę do nastolatków (ej, i te okładki ostatnie...).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 20:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
antiwitek pisze:
Mam w domu (jakieś dziwne) wydanie "Prophecy"

też mam,,, nawet z mocniejszym akcentem na dziwne


antiwitek pisze:
jak się w podstawówce marzy o byciu gwiazdą rocka, hehe, to sobie człowiek myśli: jaaa, pomieszamy maksymalny czad z rege, z tym, z tamtym - to dopiero będzie... niezwykłe!

no,,, ja tak dalej sobie właśnie myślę,,,

antiwitek pisze:
"każdy musi poznać swoje przeznaczenie"

eee,,, zastanawiałem się nad tym - że niby wyświechtane hasełko - czyli tzw slogan,,,
wrzucam tłumaczenie całego tekstu z tej stronki:
Wierzę, to musi być
Wierzę, nieskończoność

Wierzę, to musi być
Wierzę, nieśmiertelność

Każdy człowiek musi
odnaleźć własne przeznaczenie
Po prostu podążaj za sercem
i pozwól, by tak trwało
Wierzę w Boga, nieśmiertelność

Wierzę, to musi być
Wierzę, nieskończoność

Wierzę, to musi być
Wierzę, nieśmiertelność

Każdy człowiek potrzebuje odnaleźć
własne przeznaczenie
Wierzę w Boga aż po nieskończoność
Każdy człowiek potrzebuje odnaleźć
własne przeznaczenie
Wierzę w Boga przekraczając śmiertelność
Każdy człowiek potrzebuje odnaleźć
własne przeznaczenie
Wierzę w Boga, nieśmiertelność

Nie możesz zabić wiary
Nie możesz zabić Boga


No i link do utworu:
Obrazek

dla mnie najważniejsze jest to - co jest pomiędzy stwierdzeniami - "każdy człowiek potrzebuje odnaleźć własne przeznaczenie",,,

według mnie to właśnie TEXTY - które są na Prophecy - sprawiają - że ta płyta jest niezwykła,,, nie mogę się powstrzymać - aby nie wkleić jeszcze jednego przetłumaczonego tekstu z w/w przeze mnie stronki,,, naprawdę - warto wejść w tę płytę głębiej - bo są na niej dźwięki - tak kontrastujące ze sobą - a jednocześnie dźwięki - które zupełnie ze sobą nie kolidują - i łączą się w spójną całość,,, odnosi się to zarówno to klimatycznego instrumentala, utworu reggae'owego - jak i śpiewanego przez pieśniarkę gospel - utworu Wings - jak i tekstów.

Być może nie są to teksty wyrafinowane - które można rozłożyć na czynniki pierwsze i wyciągać drugie i trzecie dno - ale za to to jest KONKRET!

tekst - który jest dla mnie sztandarowym utworem tej płyty:
MOSES
Co jest złego w ludzkości
od początku stworzenia?
Ich brutalność nigdy nie odmieni się, nie
Ojciec daje im życie,
które obracają cierpienie
Oddając cześć politykom,
w ich obłąkaniu
Oni nigdy nie zapanują
nad moim życiem
Nieważne, jaką to ma cenę,
ja przerywam ich beztroskę
Z miłością Jah ludzkość przetrwa
Nieważne, jaką to ma cenę,
ja przerywam ich beztroskę

Mojżeszu, Mojżeszu gdzie jesteś?
Ukaż się proszę,
powiedz dzieciom, co czynić

Ojcze stworzenia
Daj mi natchnienie
Ojcze stworzenia
Daj mi natchnienie
(to czas armagedonu)

Co jest złego w ludzkości
od początku stworzenia?
Ich brutalność nigdy nie odmieni się, nie
Ojciec daje im życie,
które obracają cierpienie
Oddając cześć politykom,
w ich obłąkaniu
Oni nigdy nie zapanują nad
moim życiem
Nieważne, jaką to ma cenę,
ja przerywam ich beztroskę
Z miłością Boga ludzkość przetrwa
Nieważne, jaką to ma cenę,
ja przerywam ich beztroskę

Mojżeszu, Mojżeszu gdzie jesteś?
Ukaż się proszę,
powiedz dzieciom, co czynić

Ojcze stworzenia
Daj mi natchnienie
Ojcze stworzenia
Poprzez cierpienie

W tym świecie,
który tak stracony zdaje się
Jesteśmy wojownikami, czy też nie?
Tak wiele bitew dotychczas stoczyłem
Tak wiele więcej,
jestem Boga żołnierzem
Człowiek przeciw człowiekowi,
nie pojmuję tego
Nienawiść rodzi nienawiść
w tym szczurów wyścigu
My przeciwko tobie, patrząc jak upadasz
Podążaj za mną teraz, krew z mojej krwi

W tym świecie,
który tak stracony zdaje się
Jesteśmy wojownikami, czy też nie?
Tak wiele bitew dotychczas stoczyłem
Tak wiele więcej,
jestem Boga żołnierzem

Wojna plemion
Prawo dżungli
Podążaj za mną
Krew z mojej krwi

Mojżeszu, Mojżeszu gdzie jesteś?
Ukaż się proszę,
powiedz dzieciom, co czynić


to jest jedna z płyt - które mi się podobają prawie zawsze - i chętnie do niej wracam - bo (moim zdaniem) jest do czego,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 20:27:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Smok pisze:
to jest jedna z płyt - które mi się podobają prawie zawsze - i chętnie do niej wracam - bo (moim zdaniem) jest do czego
Smoku, mam nadzieję, że nie uraziłem Cię bardzo moim postem - nie miałem takiego zamiaru. Dzięki za tłumaczenia.

A które numery najbardziej Ci się podobają? Ja już pisałem, że "Mars" a do niego dorzuciłbym "Living Sacrifice" :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 20:35:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
antiwitek pisze:
, mam nadzieję, że nie uraziłem Cię bardzo moim postem

a skądże znowu! raczej zmotywowałeś do pisania w tym temacie :)

Ulubione utwory,,,

Moses
I believe
Wings
Prophecy
Liviing sacrifice
Defeat U

mniej więcej w takiej kolejności na dzień dzisiejszy,,,
wiem, że dużo - ale ta płyta taka właśnie dla mnie jest,,, ulubiona
z pozostałych płyt wybrałbym dziś co najwyżej po dwa utwory,,,

edit:
hehe,, sięgnąłem do mojego wpisu sprzed trzech lat i się okazało - że wciąż najbardziej podobają mi się te same kawałki - i się nic nie zmieniło - albo bardzo niewiele,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 22:37:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Co do tektów w Soulfly to mi się wydaje tak - Max nie jest poetą, więc liryki są proste i to co pisał Smok - konkret. Mi osobiście bardzo się w Soulfly podobają takie słowa-klucze. Krótko, zwięźle i na temat :wink:

A z tym mieszaniem styli ja się nie zgodzę (ale to tylko moje odczucie). W Soulfly jest coś co odróżnia ten zespół od innych, które mieszają w stylach. Być może to cała otoczka...bo Soulfly to nie tylko muzyka tylko ten cały TRIBE. To sprawia, że dla mnei jest to coś wyjątkowego

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 października 2008 12:16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Soulfly - Conquer
Obrazek
Moje ustosunkowanie wobec najnowszego albumu Soulfly jest ambiwalentne,,, czasem bywa, że ten album uznaję za powrót do grania "nudnego metalu" - a czasem odkrywam w tych utworach wielką - choć być może nieco drzemiącą siłę - która rozrywa umysł na strzępy - ale i daje bardzo duże pobudzenie emocjonalne - tak, że się chce dalej iść przez świat - mimo trudności i nieustającej walki,,, Ale do rzeczy!

Blood Fire War Hate - podobnie jak w przypadku nowej Metalliki - niesamowite intro,,, później jest już niestety trochę gorzej -
szybkie i monotonne zwrotki - tylko w środku całkiem miłe dla ucha przejście - no i gościnnie David Vincent z Morbid Angel,,, ale i tak za cały utwór:
**

Unleash - strasznie dużo razy osłuchany przeze mnie kawałek - początkowo raziła mnie totalna niespójność części melodyczno-dubowo-czadowych, ale to już się zupełnie zmieniło - aktualnie to jeden z mocniejszych momentów tego wydawnictwa,,, Wokalnie Maxa wspomaga koleś z kapeli Throwdown (pierwszy raz o nich słyszę - to jakaś znana kapela??).
****1/2

Paranoia - znowu jest szybko, mocno i do przodu,,, na refrenie nieco lepiej - trochę zapada w pamięci z tego antywojennego songu,,, do tego w środku odjazdowa/obłędna solówka Rizzo,,, na sam koniec kolejne zwolnienie i akustyczne momenty - i tak nie ratują utworu - który jest średni,,,
***

Warmageddon
Zaczyna się bardzo wolno - może nawet podobnie jak "Słowo" (2tm2,3). Myślę sobie:"O! wreszcie kawałek silny, mroczny a nie tylko łubudubu",,, niestety później następują dosyć średnie zwrotki - no i około środka jednak ten utwór znowu nabiera tego "czegoś" - co jednak bardzo mi się podoba - zwłaszcza ze względu na perkusję,,,
****

Enemy ghost
Kolejny utwór - który świetnie się zaczyna - ale na "Conquer" postawiono sobie najwyraźniej za cel dorzucenie zamiast etnicznych wstawek w każdym utworze - dodać ultraszybkie przyspieszenie, które jak dla mnie za bardzo oszpecają te utwory,,, tak jest właśnie w tym przypadku,,,
***1/2

Rough
dla mnie to jakiś dziwny klon wcześniejszego utworu,,, słuchając tego kawałka - wydaje mi się, że mógłbym napisać to samo co powyżej,,, jest niby dodany element akustyczny na koniec, ale skoro to już było, więc:
**1/2

Fall of the Sycophants
Utwór - który za wstęp dostaje u mnie już wysokie noty! No bo w Soulfly rzadko się słyszy niemalże identyczne nuty jak w suicie "Ultima thule"! Szybki początek - no i rozwinięcie utworu w środkowej części,,, solówka nie jest obłędnie szybka - ale za to imponująca,,, Gitarki śmigają niezłymi riffami - niczym samoloty po niebie. Na koniec etniczna wstawka - rodem z Egiptu chyba (aj - szkoda że nie w środku! byłoby naprawdę świetnie!!) jest to jeden z najlepszych utworów na płycie,,,
****3/4

Doom
Najlepszy utwór na płycie,,, zaczyna się od pisku gitar! no i ta rytmika!! AGHHHHH!!!!!!!!! Max w świetnej formie - no i zapadający w głowie refren: Scream Muthafucker!!! Scream Muthafucker!! Screem Muthafucker!! Doom!!! oooo!!! text jak za dawnych dobrych czasów!! ;) Solówka - przy której każdy dźwięk pasuje tak świetnie - no i jeszcze raz to podkreślę: RYTMIKA - świetne!!! na koniec akustyczno reggowo-dubowa wstawka - która trwa ze dwie minuty - i jest świetnym wytchnieniem!! tego się po prostu chce słuchać i słuchać,,, jakby trwała trzy razy dłużej - to by mi się nie nudziło! oby więcej takich utworów:
*****1/2

For those about to rot
Po tak dobrym wcześniejszym utworze - wyczuwalny jest jednak kontrast - choć kawałek jest dosyć dobry! tekstowo - podobnie jak większość utworów na tej płycie - antywojenny,,, znowu występuje punkowe przyspieszenie - na które w Soulfly'u jestem nieco wyczulony,,, świetne zakończenie tego utworu podnosi jego ocenę o pół gwiazdki:
***3/4


Touching the void
jest ból, ciężarne riffy - perkusja - która błądzi - szuka celu - i jednak go znajduje! no i wstawki akustyczno - rytmiczne połączone z basowym brzemieniem! świetne!! Wokal, który miażdży,,, również jeden z moich ulubionych kawałków na tej płycie,,, Instrumentalna końcówka doskonale uzupełnia to, czego brakuje następnemu utworowi,,,
*****1/4

Soulfly VI
,,,eeeee co to kurde jest?? Stachurski w latach świetności?? A może to nowy przebój Wilków?? - tak sobie właśnie pomyślałem po pierwszym przesłuchaniu,,, jednak już po kilkudziesięciu odsłuchaniach - patrzę na to zupełnie inaczej. Dobry utwór - może tylko na niewłaściewej płycie - i w niewłaściwym miejscu umieszczona,,, lubię słuchać tego kawałka - jednak nijak ma się on do wcześniejszych etniczno-instrumentalnych dokonań tego zespołu - i klimatem wcale nie pasuje do reszty płyty,,,
** (a jak słucham go w oderwaniu od reszty utworów - to nawet i ***1/2)

i tu się niby płyta kończy, ale w wersji DG Pack są jeszcze:

Mypath
Utwór którego mogłoby wcale nie być - i ja bym tego nawet zbytnio nie zauważył,,, szybkość-szybkość - no i się tak ścigamy - między gitarą a wokalem,,, dobrze, że tylko na zwrotkach i tylko przez pierwsze dwie minuty utworu,,,
**1/2

Sailing On (cover Bad Brains)
YEAAAAAAAAAAH!!!! Co za szaleństwo! momentami w wokalu wyczuwalny nawet lekki obłęd! Świetny cover!! Strasznie podobała mi się wstawka reggae w drugiej części utworu (właściwie to ponad połowa tego kawałka - to ta wstawka),,, słucham, słucham - a tu nagle zabłysła mi w głowie jakaś lampka :idea: Przecież to brzmi bardzo znajomo! no i okazało się, że najwyraźniej Maxowi skończyły sie pomysły - no i zrobił wariację na temat motywu etniczno-dubowego z utworu Doom,,, ale i tak bardzo mi się podoba,,,
****1/2

The Beautiful People (cover - zgadnijcie kogo - już w sumie o nim pisałem wcześniej)
Ten kawałek też mi się podobał - i to coraz bardziej,,, wiem - pisałem wcześniej że to gówno - i że jest beznadziejny (albo coś w podobnym klimacie) - teraz jest natomiast zupełnie inaczej.
***3/4

Ogólnie - w niektórych utworach widać pewną schematyczność - no i nie wszystko porywa - ale niektóre utwory naprawdę dają mocnego kopa!

Do płyty w wersji DG PACK dołączone jest dvd z koncertu w Polsce - bardzo lubię takie dodatki - no i jest to świetny koncert. Jak znajdę chwilę czasu - to może kiedyś coś jeszcze o nim napiszę.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 października 2008 18:55:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ja do nowej płyty coraz bardziej się przekonuję. nie mniej jednak wolałem Soulfly'a tego bardziej etniczno-duchowo-rastafariańskiego czy coś w ten deseń ;) (Primitive, 3, Prophecy)...i w tekstach bardziej nawiązującego do tematyki duchowo-religijnej a nie tylko antywojennej...Jak dla mnie Max w ten sposób świetnie mógłby się realizować i rozwijać w Cavalera Conspiracy

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 października 2008 19:40:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Quilombo pisze:
Jak dla mnie Max w ten sposób świetnie mógłby się realizować i rozwijać w Cavalera Conspiracy

zapewne nie bez powodu było, że płyty Cavalera Conspiracy i Conquer powstawały jakby w podobnym czasie (chyba nawet Soulfly nieco wcześniej (ale pewności nie mam),,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 października 2008 11:57:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Z serii "to zbyt piękne, żeby było prawdziwe":

SEPULTURA odwołała całą trasę europejską. :evil: :x :cry:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group