Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:59:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 10:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bilecik na koncert już u mnie spoczywa! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 12:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Peregrin Took pisze:
Bilecik na koncert już u mnie spoczywa! Very Happy


kurde a mój jest w urzędzie pocztowym w chrząstowicach bo listonosz mnie nie zastał i nie mam kiedy tam skoczyć :shock:

to normalnie można manewry zrobić w chorzowie bo rozumiem że jadą 3bajek, Marecki, mój przedmówca i ja :)
kogoś pominąłem :?:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 12:18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wierzę jeszcze w Monikę!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 13:57:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
btw ja w sumie jeszcze nie gwiazdkowałem mojej ulubionej kapeli :shock: nieniejszym czynię to teraz bez jakiegoś przygotowania i przemyślenia ;)

ten ******

kurde, taka dobra płyta i tyle o niej napisano że nie wiem zacząć... to może nie będę pisał o zawartości bo wszyscyi tak doskonale ją znają.
dostałem tena na urodziny bodaj 13te...i dołączyła do grona paru płyt które zmieniają życie hehe na wszystkich piórnikach zeszytach i innych akcesoriach pisałem markerem pearl jam tak wiem, z błędem ale nieważne hehe zajawkę miałem straszną i została do dziś
świetnie ułożone kawałki .. jak słucham ten'a nie używam funkcji przewijania a za cholerę funckji szafle czy jakoś tak ( nota bene nigdy jej nie używam ;) )
inna moja taka własna weryfikacja to jest taka że jak czytam książkę i słucham muzy i usłyszę jakichs wybitnie dobry kawałek to albo tracę wątek albo przestaję czytać świadomie... przy TENie nawet nie otwieram książki....
_
ale ja nie mam tak że uważam że ten jest poprzeczką nie do przeskoczenia i myślę że w paru miejscach na pearl jam do tej poprzeczki doskoczył a w paru nawet o mały włos podjechał wyżej
o czym później

vs ****

generalnie poznając pearl jam jako szczyl nie znałem za bardzo kontekstów.. nie znałem historii grupy chronologii opinii krytyków etc. i to jest dobre bo słucham muzy i odbieram ją jak mi się podoba na czysto.
vs w 1 gimnazjum była moją ulubioną płytą w ogóle. głównie dzięki nieokrzesanym czadom: GO ! i blood może nie ma tam podwójnej stopki i growli ale dla mnie te kawałki mają takiego powera jakiego żaden metalowy band nie uzyskał.
a tu konfrontacja z tenem - tena zawsze słucham z wypiekami na twarzy a vs może nie tyle znudził mi się ale emocje trochę spadły... teraz numer jeden z tej płyty to dla mnie rearview mirror :!: to jest jeden z tych podskoków ciut przewyższających tena
aaa drażni mnie trochę okładka w sensie to co widać. bo wkłada w środku jest mega....

vitalogy**** i pół wkładka w środku ******
to płyta do której musiałem dorosnąć.. hehe kupiłem ją we francji w jakims hipermarkecie za jakiechs 4 eurasy.. zarzuciłem na długą podróż autbusem i ... nie zażarło od razu. później komuś pożyczyłem później poleżała sobie... a razu pewnego puściłem ją odjechałem w kosmos szeroki rozjazd od mega czadowego spin the black circle ( dołączam do grupy go ! i blood ) poprzez 'środkowe 'courdoy' po wspaniałe ballady betterman i nothing man...
aaaaa no i jak już pisałem.. co za wydanie :piwo: czaaad

ej dobra się rozkręciłem a tak tylko na forum wpadłem na chwilę

cdn. ;)


Ostatnio zmieniony czw, 01 marca 2007 14:10:32 przez stiw, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 14:07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
stiw pisze:
głównie dzięki nieokrzesanym czadom: vs i blood

Eeee.... ten pierwszy kawałek to do czego się odnosi? Bo utworu "Vs" na płycie nie ma.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 14:12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
aaaaaargh sorry już poprawiłem ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 14:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No popatrz, a strzeliłbym że takim skrótem myślowym nazwałeś "Animal", bo tam padają słowa "Five AGAINST one".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 16:14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Generalnie Vedder zastanawiał się czy nie nazwać płyty "five against one",ale nie przeszło.Za to Vs. zostąło zaakceptowane.Przy wymyslani nazwy każdy z członków PJ podał swoj typ.

BTW: też jadę na Pearl Jam.Mam już bileta na płytę :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 16:21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
hehe no nick mówi sam za siebie ale niech no dojdę do yield'a ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 10:11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Given to fly pisze:
Generalnie Vedder zastanawiał się czy nie nazwać płyty "five against one",

Prawda to. Był też pomysł żeby się płyta w ogóle nie nazywała. Który to pomysł wykorzystali w końcu w zeszłym roku. Czytałem też kiedyś gdzieś że była "porcja" drugiej płyty która bez nazwy trafiła do sklepów.

J.T.Fly pisze:
A potem na koncercie w Spodku usłyszałem tekst "This is a song about friedship with a fucker" i zrobiło mi się trochę smutno.

To było chyba "This is a song of being a friend of an asshole".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 marca 2007 21:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Peregrin Took pisze:
Wierzę jeszcze w Monikę!


Ja też jeszcze w nią wierzę :-)
Nie ma jeszcze biletu i w ogóle, ale ma nadzieję, że się uda!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2007 15:45:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kurczę, tak ni stąd ni zowąd mnie uderzyło że Pearl Jam to już chłopaki po czterdziestce! :shock:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2007 18:29:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Cameron nawet 45 w tym roku kończy.Najmłodszy McCready i Ament.Rocznik 67 :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2007 19:35:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
:shock: Zaiste różne mamy źródła informacji. Moim zdaniem obaj gitarzyści 1966, a Ament 1963 :!:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2007 19:40:51 
Cytat:
No właśnie, ja mam chyba podobnie jak Elsea. Pamiętam jak przeczytałem w Tylko Rocku recenzję płyty "Ten", która była TOTALNIE entuzjastyczna. Napaliłem się, kupiłem kasetę i.... nie zażarło mimo, że próbowałem. Innych płyt nie słyszałem, choć ta "Crazy Mary" z radia całkiem mi się podobała.

Napisał Antiwitek :)

Ja na 'ten' nawet trochę narzekałem :) Było straszne ciśnienie na Pearl Jam, więc mi powiewał trochę. Natomiast łyknąłem cały Pearl Jam przy trzeciej płycie, kiedy ich popularność sporo zmalała (zwłaszcza w kraju). Jechałem ze znajomkiem do Paryża i on miał 3 płyty/kasety ;) (a może dwie bez Ten?) i tak słuchałem coraz więcej i więcej i łyknąłem całość.
To chyba jedna z takich kapel że im dłużej się słucha, tym bardziej się łyka, a na początku nie wzbudzają entuzjazmu (miałem tak też z Zeppelinami na przykład).
Pearl Jam to dla mnie jazda totalna, przy każdej płycie płynę i każdą niemal za każdym razem odbieram inaczej!
Ulubiona grupa w końcu.
Przez pewien czas 'Ten', ale z biegiem lat 'No Code' chyba najważniejsze (której długo nie doceniałem-czasem tytuł mylę z Yield :) ). Choć płyty Pearl Jam to dla mnie zanurzanie się w jakąś odmienną (za każdym razem rzeczywistość).No i koncert Torwarowy mam w głowie.

Sorry za powtórki, rzadko tu wchodzę, a posty mnie sprowokowały ;)
zwł.
Peregrin Took pisze:
No Code ***** - kocham tę płytę! Jestem w mniejszości, mało kto ją docenia. Dla mnie jest świetna i już. Pearl Jam gra tu nie jak Pearl Jam. Gra jak Tom Petty, jak Neil Young, jak Peter Gabriel, jak choroba wie kto jeszcze... Kolejna po "Ten" dla mnie płyta bez słabego numeru. A zarazem - dla mnie ostatnia wielka płyta w ich dorobku.


choć ostatnie zdanie kontrowersyjne. Choć sam nie wiem czy z późniejszych płyt nie lubię najbardziej 'Lost dog', która wydaje mi się wiele bardziej spójna niż płyty nie składankowe.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group