Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 21 maja 2024 19:59:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 kwietnia 2009 11:45:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
pilot kameleon pisze:
Które?

miłość -miłość i miłość -taniec smoka (obydwie polecam !)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 kwietnia 2009 14:23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
miłość -miłość i miłość -taniec smoka (obydwie polecam !)


Mam, znam i potwierdzam, że są wyborne!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 czerwca 2009 16:37:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obrazek
Ten maziaj na okładce to nie plama na monitorze. To reprodukcja obrazu Jacksona Pollocka "White Light". A umieszczenie go na okładce nie było dziełem przypadku.
Tytuł płyty mowi prawie wszystko: "Zbiorowa improwizacja podwójnego kwartetu Ornette Colemana. Muszę jednak dodać, że grupa podzielona jest na dwia kwartety a każdy gra swoją własną improwizacja w osobnym kanale. W lewym udzielaja się sam Coleman, Don Cherry, Scott La Faro i Billy Higgins. W prwym Eric Dolphy, Freddie Hubbard, Charlie Haden i Ed Blackwell. Oba zespoły tylko chwilami spotykają się w jednym miejscu by zagrac cos razem. Przez większość płyty tworzą zgodną kakofonię. Na słuchacza z każdej strony sypią się dźwiękowe razy: krótkie kąśliwe solówki, melodie trwające raptem parę sekund. Powstaje dźwiękowy chaos jak żywo przypominający odmalowanie dźwiękiem reprodukcji obrazu Pollocka.
Druga część utworu, gdzie rzadzą bas i perkusja sprawia wrażenie bardziej poukładanej. I chociaz zagęszczenie dźwięków jest tam dużo mniejsze, napięcie wręcz rośnie.
Słuchanie tej płyty na słuchawkach, przypomina trochę śledzenie deblowej rozgrywki w ping-ponga. I tak przez 37 minut i 3 sekundy. Wysłuchanie go wymaga nieco wytrwałości. I nie polecam tej płyty komuś kto chciałby się odprężyć. Jeśli jednak ktoś ma ochotę na konfrontacje z żywiołową, pełna energii improwizacją to zachęcam do odsłuchania. ****
Materiał na płytę został nagrany w jednym podejsciu, choć przy drugiej próbie. Wydania CD uzupełnia pierwsze nieudane podejście trwające 17 minut. Ale za to zamiast Pollocka mamy na okładce zdjęcie Colemana:
Obrazek
A skoro Zorn jest ostatnio na fali to wspomnę, że jest on dużym fanem Colemana. Jego płyta z 1989 "Spy vs Spy" to zbiór coverów Colemana w wykonaniach mocno zalatujących grindcore.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 czerwca 2009 17:41:24 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 18:35:01
Posty: 781
Od jakiegoś czasu słucham Kind of Blue. To właściwie mój pierwszy kontakt z jazzem, na początku te dźwięki były dla mnie kompletnie nieprzyswajalne, obecnie zaś płyta ta bez problemów łapie się do dziesiątki moich ulubionych albumów. Coś pięknego. Sięgnąłem więc po Sketches Of Spain, klimat zupełnie inny, ale również bardzo mi się podoba.
Czas chyba sięgnąć po tak tu wychwalanego Zorna, jaką płytę polecacie na początek?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 czerwca 2009 18:25:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
... jeżeli chodzi o Zorna to płytę "Bar Kokhba" polecam bardzo , albo ten koncert Masady z Nowego jorku o którym pisałem na poprzedniej stronie...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 sierpnia 2009 12:54:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
http://www.youtube.com/watch?v=A457q0W- ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=30_-eLFSvjI&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=zqZQmuq8CoE&NR=1

avishai z najnowszej płyty jest rewelacyjny. żaden free jazz, żadne bajery, ale jak się słucha! koncert 8 listopada w sosnowcu!!! moja nowa fascynacja. :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 sierpnia 2009 14:09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 13:34:20
Posty: 803
natalia pisze:
avishai z najnowszej płyty jest rewelacyjny

kurde, zupełnie umknęła mi premiera tej płyty! posłuchałam sobie tego co wkleiłaś i fragmentów płyty, bardzo mi się podoba! 'Shir Preda' jakie ładne, ale zaskoczenie - śpiewający Avishai! :) przyjemna barwa głosu. Trzeba kupić!!!


natalia pisze:
koncert 8 listopada w sosnowcu!!!

O! ale czemu tak daleko :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 września 2009 23:28:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Właśnie wróciłem z koncertu Shofar - trio w składzie Rogiński, Trzaska, Moretti. Zasadniczo free jazz z elementami muzyki chasydzkiej. W wersji koncertowej jednak dominowało free. Tylko, że nie przekonali mnie do końca. Chwilami to było takie losowe dźwięki i wtedy trochę się nudziłem. Na szczęście to były tylko chwile i większość dźwięków była interesująca. Początek trochę chropowaty, ale zespół rozkręcał się z każdym numerem. Gdy zgrywali się razem z jedną melodią robiło się naprawdę gorąco
Rogiński na gitarze na kolana mnie nie rzucił - głównie prezentował jakieś brzdąkanie. Moretti potrafi tak dopierdolić, że dokumentnie zagłuszał resztę. Zwierzak może się schować. Ale co się dziwić - wcześniej grał w Starych Singers i Antigamie. No i Trzaska. Grał pięknie - żadnych popisów. Lekkość i wyczucie. Nawet gdy wydawał z saksofonu kilka pozornie losowych dźwięków, brzmiał tak elegancko i spójnie jakby wygrywał znaną na pamięć frazę.
I ciekawostka. Mogę się mylić, ale chyba byłem najmłodszą osobą na sali :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 września 2009 22:33:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
W końcu dotarłem do pierwszej płyty zespołu "Miłość" - bardzo mi się podoba, szczególnie w wieczory to świetna muzyka, przed snem najlepiej mi się jej słucha :D

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 września 2009 10:22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
zakupiłem niedawno dwie płyty Krzysztofa Komedy:
Obrazek
01. Śniadanie u Tiffany'ego
02. Etiudy baletowe
Obrazek
01. Memory of Bach
02. Crazy Girl
03. II (dwójka rzymska)
04. Po katastrofie

bardzo fajny klimat, nie wiem czy poszczególne utwory rzeczywiście były wykorzystywane w filmach ale nastrój bardzo mi przypomina polskie kino lat 60tych.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 września 2009 18:28:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 20:00:54
Posty: 146
Skąd: my się znamy?
Dzisiaj o 23.25 na "kulturze" koncercik PINK FREUD. Nie przegapta!
Mam nadzieję,że ja nie zasnę znowu zanim się zacznie :lol:

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 września 2009 21:14:52 
A zna ktoś Mulatu Astatke? Chodził za mną ostatnio klimat "Broken flowers" i tak wpadłem na tego ponoć ojca ethio-jazzu. Świetny!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 września 2009 21:51:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...nie słyszałem ,a kto to taki ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 września 2009 21:55:41 
Zobacz na przykład "Yekerme Sew", "Yegelle Tezeta" albo "Metché Dershé".


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 września 2009 23:24:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Fajne!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group