Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:33:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 16:23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Nie mam kultury :(

Podobny kawał.
Spotykają się dwaj muzycy jazzowi i jeden mówi do drugiego:
- Wiesz, kupiłem twoją nową płytę!
Na to drugi:
- A, to ty...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 16:34:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kajo pisze:
Nie mam kultury Sad


Ty chamie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 19:53:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
laska pisze:
Esbjorn Svensson Trio !!! genialne:


Laska!!! I jazz love you!!! :D

Moze słów kilka o Leszku Możdżerze. O jego okresie Miłości (do Tymona :wink: ) niech moze napisze cos boski jesli wie :wink: Ja mam dwie płyty Leszka. Pierwsza to solowa, osławiona "Piano". Bardzo fajna wedlug mnie acz nie powiem zeby powalała. Brzmienie z racji wysokiej klasy instrumentu i sprzetu nagrywającego, miejsca nagrania i eksperymentów Leszka oryginalne, głębokie, z duzym poglosem (wiadomo kościół), podoba mi sie. Niektórzy zjeżdżali go w recenzjach za to brzmienie fortepianu ale mi sie podoba. Jakość nagrania audiofilska napewno. Ciekawa interpetacja "So what", aż trudno skumać ze to utwór Milesa :wink: Drugą płytą jest "The Time" z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Sam Lechu mówił o niej ze jest pierwszą jego płyta która mu sie podoba. Mi tez sie podoba, nawet bardzo. Jest lekka, nastrojowa, melodyjna przez co dosyć łatwo strawna, taka płyta przy której mozna zastanawiac sie nad sensem życia :D jak i czytać gazeta :) Szerszej publicznosci napewno spodoba sie wykonanie "Smells Like Teen Spirit" Nirvany. W przeciwieństwie do So what na "Piano" praktycznie od początku jasno zarysowany jest temat przez co mozemy podśpiewywać sobie pod nosem dobrze znany tekst :) Zagrane jest to prosto ale z pomysłem, po przez zastosowanie róznych ozdobników, fajnie operując dynamiką, z ciekawą improwizacją utwór słucha sie bardzo przyjemnie. W sumie dawno juz obu tych płyty nie słuchalem (siora wciaz katuje the time, piano ktoś se pożyczył) wiec nic wiecej nie napisze :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 21:04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kajo pisze:
O jego okresie Miłości (do Tymona ) niech moze napisze cos boski jesli wie Wink Ja mam dwie płyty Leszka. Pierwsza to solowa, osławiona "Piano"



:D
Wspomne, że pierwszy utwór z płyty Piano jest autorstwa Tymona, więc trudno mówic o okresie "do Tymańskiego". :)
No i do Piano nagrał trochę albumów:

# "Damage" Zbigniew Preisner (1992)
# "Secretely & Confidentionally" Zbigniew Namysłowski Quartet (1993)
# "Miłość" Miłość (1993)
# "Quartet In 4 Movements" Zbigniew Preisner (1994)
# "A Farewell to Maria" Tomasz Stańko (1994)
# "Infinity" Eryk Kulm Quintessence (1994)
# "Taniec Smoka" Miłość (1994)
# "Chopin - impresje" Leszek Możdżer (1994)
# "------------II------------" Zbigniew Namysłowski Quartet & Zakopane Highlanders Band (1995)
# "Lonely Town" Piotr Wojtasik (1995)
# "Quest" Piotr Wojtasik (1995)
# "Not Two" Miłość & Lester Bowie (1995)
# "Live in Holy City" Michał Urbaniak (1996)
# "New Way Out" New Way Out (1996)
# "52nd Return" Christof Griese Quartet (1996)
# "Talk to Jesus" Leszek Możdżer Sextet (1996)
# "Asthmatic" Miłość (1996)
# "Facing the Wind" Leszek Możdżer & David Friesen (1996)
# "Anniversary Koncert For Hestia" Leszek Możdżer Adam Pierończyk Duo (1996)
# "Talkin' About Live And Death" Miłość & Lester Bowie (1997)
# "Sztos" Miłość (1997)
# "One and Four" Janusz Muniak (1997)
# "Polovirus" Kury (1997)
# "Naga" Justyna Steczkowska (1997)
# "Słodko-gorzki" Marcin Pospieszalski (1997)
# "Live in Sofia" Leszek Możdżer & Adam Pierończyk (1997)
# "Words" Mogrinos (1998)
# "Requiem for my Friend" Zbigniew Preisner (1998)
# "Każda chwila" Antonina Krzysztoń (1998)
# "Cudze szczęście" Marek Kuczyński (1998)
# "Ja nie chcę spać" Henryk Miśkiewicz (1999)
# "Children of Bird" Emil Kowalski (1999)
# "10 Łatwych utworów na fortepian" Zbigniew Preisner (1999)
# "The Third Miracle" Jan A.P. Kaczmarek (1999)
# "Chopin Demain-Impressions" Leszek Możdżer (1999-2003)
# "Moje kolędy na koniec wieku" Zbigniew Preisner (2000)
# "Bosa" Anna Maria Jopek (2000)
# "Jaka Ja Kayah" Kayah (2000)
# "Melassa" Kazik (2000)
# "One Mirror" Cezary Konrad (2000)
# "Aberdeen" Zbigniew Preisner (2000)
# "Lost Souls" Jan A.P. Kaczmarek (2000)
# "Hope" Piotr Wojtasik (2001)
# "Głosy" Zbigniew Preisner (2001)
# "Between Strangers" Zbigniew Preisner (2001)
# "Weiser" Zbigniew Preisner (2001)
# "Blokersi" Soundtrack (2001)
# "Birthday Live" Możdżer, Walicki, Konrad, Olejniczak (2001)
# "Barefoot" Anna Maria Jopek (2001)
# "Nienasycenie" Anna Maria Jopek (2002)
# "Upojenie" Anna Maria Jopek & Friends with Pat Metheny (2002)
# "Teatrowi Logos na XV-lecie" Leszek Możdżer (2003)
# "Sen Nocy Letniej" Leszek Możdżer (2003)
# "Effroyables Jardins" Zbigniew Preisner (2003)
# "Farat" Anna Maria Jopek (2003)
# "19-9-1999" Leszek Możdżer / Adam Pierończyk (2003)
# "Unfaithfull" Jan A.P. Kaczmarek (2003)
# "Rewizor" Leszek Możdżer (2003)
# "Nienasycenie" Leszek Możdżer (2003)
# "Bal w Operze" Leszek Możdżer (2003)
# "Solo in Ukraine" Leszek Możdżer (2003)
# "PUB 700" Leszek Możdżer (2004)
# "Piano" Leszek Możdżer (2004)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 21:36:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Chodziło mi raczej tylko o jego okres yassowy i nie do Tymańskiego a jego `Miłość do Tymańskiego` hehe źle odczytałeś nawias :D To ze nagrał od groma płyt to i ja wiem :) ale chcialem coś wiecej o co niektórych z nich sie dowiedzieć, kto co słyszał niechaj pisze...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 21:42:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
http://www.yass.art.pl/milosc/index.html

Ciekawy tekst.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 23:38:13 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Byłem w zeszłym roku w Filharmonii Białostockiej na koncercie promującym płytę "Piano". Koncert był świetny - odpowiednia sala do takiej muzyki. Przy okazji zakupiłem trochę płyt L.M.

A więc najbardziej lubię:

"Chopin-Impresje", choć jazzowego Chopina wolę w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego.

Kupiłem jeszcze płytę grupy "Miłość" z 92 roku (jak dla mnie bez rewelacji) oraz "Piano" koncertową z DVD (bardziej jako pamiątka z koncertu stoi u mnie na półce niż rzecz, którą sie często "zapuszcza").

Mam też z jakiejś gazety płytę "Tango z Lady M" z muzyką do spektaklu o takim tytule dla Polskiego teatru Tańca (ciekawostka).

Był też w TV kiedyś film S. Latkowskiego "PUB 700" o L.M. - bardzo ciekawy o problemach egzystencjalnych artysty.

Jak dla mnie Możdżer sprawdza się BARDZO na płytach Anny Marii Jopek. Jest taka moja ulubiona płyta pt. "Bosa" na której oprócz L. Możdżera min. Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz i inni. Świetnie zaaranżowane utwory. Nastrojowa. Odniesienia do muzyki ludowej. I inne tego rodzaju epitety.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2006 11:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
pako pisze:
Byłem w zeszłym roku w Filharmonii Białostockiej na koncercie promującym płytę "Piano". Koncert był świetny


Mój kolega był (brat juz sie nie załapał na bilet) - takie same wrażenia...

pako pisze:
Był też w TV kiedyś film S. Latkowskiego "PUB 700" o L.M.


Mam go gdzies nawet ale czy bardzo dobry? hmm no nie wiem...film ogólnie kiepsko zrobiony jedynie sama postać Leszka go ratuje :) bo czy cos z pod ręki Latkowskiego moze być super? :wink: :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2006 14:00:44 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Moim zdaniem historie opowiadane "od kuchni" mogą być ciekawe, jeśli robi się je .. no właśnie ciekawie :D (a film Latkowskiego taki był moim zdaniem).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 lutego 2006 01:17:19 
Kajo pisze:
Szerszej publicznosci napewno spodoba sie wykonanie "Smells Like Teen Spirit" Nirvany

Szerszą publikę to wykonanie rozpierdala na cząstki elementarne
{znaczy mnie :)]


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 kwietnia 2006 23:39:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
John Coltrane - To nie był po prostu saksofonista.To był ktoś kto miał w sobie dar charakterystycznie dynamicznego przemawiania do ludzi. Ta osoba odmieniła ówczesną muzykę, nadała jej nowy charakter a co najważniejsze: robiła to bezinteresownie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2006 20:57:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Byłem dziś na koncercie. U nas w NOK-u, z pięknie brzmiącej serii Jazz Powidła Lasy, którą miało okazję kilkoro forumowiczów stestować na żywo. Niestety wtedy ten koncert był taki mocno średni. natomiast dziś - rewelacja!
Śpiewała Ewa Bem. Czasem mi się ona kojarzy z takim smęceniem dla pierników, ale dzisiaj sobie przypomniałem dlaczego przez lata była polską wokalistką jazzową numer jeden. Co za głos!!!! Wszystko, czego się tknęła, brzmiało świetnie, nawet z wyświechtanego "wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" Skaldów zrobiła prawdziwy show. Właśnie, do tego doskonały kontakt z publiką, energia i witalność, super!
Grali jej ci, co zawsze: Majewski, Jonkisz, Perliński, Łukasik - ale o wiele lepiej niż ostatnie kilka razy, kiedy ich słyszałem. Wydaje się, że po prostu do takiej frontmanki nie sposób było muzykom ich klasy grac jak do kotleta. W związku z czym zagrali na pełen gwiazdek. BYło to DOBRE!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 lipca 2006 22:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
W końcu zainwestowałem w "A Love Supreme" i ta inwestycja będzie z czasem we mnie procentować. Tak przynajmniej sobie myślę, gdy obcuję z tak świeżymi (mimo upływu wielu lat) dźwiękami. Zabrzmi to zapewne zbyt patetycznie, ale odkryłem obszar muzycznej wolności. Co prawda niektóre fragmenty są dla mnie (przynajmniej na razie) trudne do przyswojenia (miałem skojarzenia z płaczem dziecka w pewnych partiach saksofonu, tych najmniej melodyjnych :roll: ).
Hmm, powinienem się tutaj wpisać tydzień temu po koncercie Avishai Cohen Trio. Takiego poziomu spontaniczności i nieokiełznanej radości z grania dawno nie widziałem. Nie wiedziałem, że z kontrabasu można wydobywać dźwięk na tak wiele sposobów. Jednak bohaterami wieczoru byli towarzyszący liderowi muzycy: bębniarz Mark Guiliana i pianista Sam Barsh. Do tej pory nie wiedziałem, że gra perkusisty może się mienić tyloma barwami, a przecież nie było to tylko stonowane utrzymywanie rytmu, przez cały czas coś się działo, a spokojne fragmenty sąsiadowały z tymi, które powinienem określić mianem amoku :D Sam Bars(zcz)h (Bez Ziemniaków :lol: ) cieszył siebie i innych każdym wydobytym dźwiękiem, a najbardziej przemówiły do mnie liryczne motywy. Publiczność mogła sobie w pewnym momencie pośpiewać :D

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony sob, 15 lipca 2006 13:01:19 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 lipca 2006 23:06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..ja też mam tę płytę ...jest nie do słuchania ( jak dla mnie ).....mogę sie z kimś zamienić.........np. na jakiegoś Davisa...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 lipca 2006 08:54:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jaką płytę? Love Supreme?
Ja mam Davisa "Someday My Prince Will Come", jakoś nigdy nie słucham... mogę się zamienić :-)

Czy może powinienem tej płyty jeszcze uważniej posłuchać? Ktoś zna?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group