Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 18:11:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 914 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 grudnia 2011 15:35:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Budyń pisze:
No ja muszę napisać, ze po ujawnieniu fragmentów płyty łączyłem z kilkoma numerami pewne nadzieje, największe z kawałkiem przedostatnim. Wczoraj ktoś wrzucił go do sieci i się zawiodłem jednak

..tak..trochę stylistycznie może przypominac Siekierę nr2..
W informacjach zawartych we wkładce , autor zastanawiał się czy nie firmowac tego wydawnictwa nie nazwą zespołu. Może był by to dobry krok , ale jak dla mnie nie ma to większego znaczenia.
Ja bym tego wydawnictwa jak i przyszłych (?) nie spisywał na straty..
Jest to dziwna muzyka , może i prosta ,ale coś siedzi w tej muzyce..coś dziwnego i tajemniczego.
Do zagrania muzyki użyto nastepujących instrumentów: klawisze, instrumenty perkusyjne, flet , puzon, gitara klasyczna , fletnia Pana, flet poprzeczny.

..projekt okładki pochodzi z :
http://www.opuszczone.net/zaklady-przemyslu-lniarskiego


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2011 11:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Sieć jedzie jak po burej suce na ten projekt Adamskiego, ale to co słyszę, nawet wpada mi w ucho
Grzechem było tylko firmowanie tej płyty "świętym" szyldem Siekiery. No i sam autor bez sensu puszcza bluzgi.
Muzycznie i tekstowo jednak-słucham z zaciekawieniem, czuć pierwiastki apokalipsy.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2011 13:50:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Meriadok Brandybuck pisze:
Muzycznie i tekstowo jednak-słucham z zaciekawieniem, czuć pierwiastki apokalipsy.

..mam takie same odczucia. Może faktycznie lepiej było by firmowac płytę swoim nazwiskiem. Mi nazwa Siekiera nie przeszkadza. Nagrania pierwszej Siekiery poznałem z płyty "Fala" , no bo przecież te czasy to dla mnie ostatnie lata szkoły podstawowej. Nawet profanacją nie było dla mnie wydanie "Nowej Aleksandrii" ( pierwsze nagrania usłyszałem z kultowego singielka) , a sprawę znam z relacji mojego brata, który to nowe wcielenie Siekiery zobaczył/usłyszał w Jarocinie i wyraził się o zespole bardzo pochlebnie, że ta nowa Siekiera muzycznie jest dla niego ciekawsza.
Dlatego ja nie byłem ortodoksem... bo byc nim nie mogłem z racji wieku..To i mówienie o zdradzie w moim wypadku było by bez sensu. W zasadzie dobrze poznałem ten materiał z płyty "Na wszystkich frontach świata"..
Jeszcze raz o znaku firmowym płyty..Takie moje wnioski i przemyślenia, które mogą nie pokrywac się zupełnie z prawdą..
Chyba we wkładce do wydawnictwa pisze ,że płyta jest wydana niewielkimi środkami finansowymi. W związku z tym jeśli wydana była by pod nazwiskiem Tomasz Adamski i nie posiadała by odpowiedniej promocji, to zginęła by gdzieś w tłoku... A tak..jest nazwa grupy, pojawiają się kontrowersje..tzn. nie chodzi o to żeby materiał muzyczny w domyśle autora świadomie został rzucony na pożarcie w imię promocji własnej osoby..ale o chęc pokazania ..to ja Tomasz Adamski..żyję i nagrywam..to ja wspołtwórca zespołu Siekiera..posłuchajcie co mam do powiedzenia..
Reasumując..
Dla mnie ta płyta nie jest zła. Nie jest to muzyka ukierunkowana na słuchacza który identyfikuje się z poprzednimi odsłonami zespołu..bo będzie zawiedziony. Są to ballady jak sam tytuł mówi. Płyta może się niepodobac albo podobac..a piłka jest okrągła a bramki są dwie :wink: Proste? Proste..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2011 18:07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
miałem okazję słyszeć jednym uchem - muzycznie wydało mi się całkowicie nijakie, a tekstów właściwie nie słyszałem. więc jest tak, jakbym w ogóle nie słyszał ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2012 06:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
w nowym TR wywiad z Adamskim i zachwyty nad płytą (4,5*)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2012 08:13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
pablak pisze:
w nowym TR wywiad z Adamskim i zachwyty nad płytą (4,5*)

Pietruszka 23 listopada roku pamiętnego pisze:
jeżeli płyta jest w klimacie nagrania: jedno jest pewne, sprzedać tego będzie można kilka razy tyle, a i redakcja "Teraz Rocka" uznać będzie mogła płytę za jedną z najważniejszych...


:D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2012 09:53:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
pablak pisze:
w nowym TR wywiad z Adamskim

Wywiad/artykuł dziwny. Adamski jawi się w nim jako człowiek wręcz odstręczający. Postaram się wstukać kilka cytatów na potwierdzenie tej tezy.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2012 11:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
pilot kameleon pisze:
Adamski jawi się w nim jako człowiek wręcz odstręczający

Czy ja wiem? Nawet jeśli, to nie wyłącznie. Mam po tym wywiadzie wrażenie, że cały jego charakter ma też mocno depresyjny wpływ na jego samego, a on nie jest tej wiedzy pozbawiony.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2012 00:43:22 

Rejestracja:
sob, 07 maja 2011 22:30:52
Posty: 16
Płytę przesłuchałem … w właściwie od kilku dni słucham w mirę ciągle. I bardzo mi się podoba. Szczególnie jestem pod wrażeniem „Ludzie mówią” i „A gdyby”.
Dziwny jest ten cały opis we wkładce do płyty. Jakby Adamski kreował taki image… . Niech będzie. Jak słucham, nie musze i nie chcę o tym myśleć.
Dla mnie fajna płyta. Może Adamski się z tym nie zgodzi (nie wiem jaki był jego cel…), ale dla mnie to płyta pozytywna w warstwie tekstowej i pozytywnie nastrajająca mnie do świata. Jakoś tylko nie trawię „Diabelskiego cienia”.
Chętnie bym tego posłuchał w wersji Live.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2012 14:00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Matatjahu (kiedyś maatti) pisze:
Chętnie bym tego posłuchał w wersji Live.
:)

Matatjahu (kiedyś maatti) pisze:
jestem pod wrażeniem „Ludzie mówią” i „A gdyby”.

do mnie trafiły też: "Droga na Szczyt", "Poza Czasem", a także "Po Burzy" i "Konie Kuzmana"... Choć te instrumentalne utwory nie robią takiego wrażenia jak znane wcześniej z Novej Aleksandrii 2 kawałki (Na Zewnątrz i Czerwony Pejzaż)...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2012 16:53:35 

Rejestracja:
ndz, 16 maja 2010 02:45:44
Posty: 229
Kurczę nie zmienię tradycji nie kupowania tr dla jednego wywiadu :D
ale jak będę w pobliżu empika to sobie poczytam a jak nie to trudno.
Ciekawe co z koncertami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2012 17:44:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Mam ostatnio wielką chrapkę na Siekierę! :D Niestety (stety dla współdomowników?) nie mam płyty o Frontach świata (mam jednak o giełdach... trzeba będzie ją znowu włożyć do odbiornika!), za to wygrzebałem tę dość kijową w sumie składankę pod szyldem Punk Rock Later i słucham sobie FALAAAA i YDZIE WOJNA YDZIE WOJNA :D Generalnie prawie nic nie słychać, ale jest czad!

Ale też dzisiaj fragmenty Nowej Aleksandrii mi bardzo podeszły.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2012 13:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
U Muzzyego na facebooku znalazłem kilka dni temu link do utworu "Ludzie mówią" na youtube. I tak: ten kawałek jest zupełnie strawny poza tą nieznośną manierą wokalną Adamskiego, natomiast w kontekście tekstu trochę bawi atak na śpiewanie przez Budzego o Bogu. Podsumowując - nadal nie jestem przekonany, natomiast ponieważ przy słuchaniu sampli obiecujące wydawały mi się trzy fragmenty, wśród których nie było tego numeru, a była "Droga na szczyt", która mnie zawiodła, dalej wychodzi na to, ze może trzy numery są ok... Mój gitarzysta, w żadem sposób nieuprzedzony do nowej Siekiery, ponieważ nie był raczej fanem starej, posłuchał płyty w całości i bardzo potem narzekał.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2012 13:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
W "Polityce" Pęczak bardzo chwali.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2012 13:41:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Mi już starczy argumentów, żeby nie kupować tej płyty, nie musiałeś :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 914 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group