Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 16 grudnia 2017 23:42:34

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 września 2013 11:46:38 

Pet pisze:
Ale prawdę powiedziawszy, trochę źle to rozegrali z marketingowego punktu widzenia. Powinni wystartować wczesną wiosną. Mogli by wtedy obskoczyć majówkowe festyny, jakieś juwenalia, plażowe imprezy organizowane przez producentów płynów do mycia naczyń i dożynki, a tak, to na co oni liczą? Na Ogólnopolski Dzień Grzyba?

Piękne. :D

Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 września 2013 11:57:25 
Awatar użytkownika

Byliby idealni na Ogólnopolskim Dniu Po Kiego Grzyba 8-)

Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 września 2013 21:40:01 
Awatar użytkownika

Budyń pisze:
Maanam z Korą był dla mnie po "Derwiszu..." nieporozumieniem, widzę godną i twórczą kontynuację. Kibicuję.
Dla mnie ostatnia dobra płyta Maanamu i Kory to była "Róża".
Ja tam chłopakom kibicuję też, choć kompletnie nie znam kto to ta nowa wokalistka. Chłopaki, którzy chcą grać, wiele lat grali z Maanamem także fajnie, że chcą przypomnieć stare kawałki. Ciekawe co o tym pomyśle sądzi Janusz Yanina Iwański, bo i on też grał z Maanamem w ostatnich latach jego aktywności.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 września 2013 11:13:45 
Awatar użytkownika

beda dwa Manamy:) Jedno przez Maanam a drugie pewnie przez Mannam. Niezle jaja....

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain

Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 października 2013 23:46:45 
Awatar użytkownika

Bialy_Kruk pisze:
beda dwa Manamy:) Jedno przez Maanam a drugie pewnie przez Mannam. Niezle jaja....

...ten drugi z Wojciechem Mannem na wokalu :wink:

Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 11:13:02 
Awatar użytkownika

http://www.tu.prw.pl/records/view/54187 ... cze-Rock-a

Ciekawy materiał - można sprawdzić, że np. "Boskie Buenos" istniało już w 1978 roku i było wtedy grane na akustykach :) Utwory z "Helicopters" Portera z Korą w chórkach też pyszne.

PostWysłany: ndz, 15 października 2017 22:41:37 
Awatar użytkownika

Uderzyło mnie dzisiaj jak dobrym utworem jest "Pałac na Piasku". Ciekawa hybryda - nowofalowy trans, taki aż maniakalny, ale z drugiej strony gra go zespół ze starej, rockowej szkoły, mający swoisty swing i luz, lekka psychodelia, bo wszystko jest powtarzane tyle razy (ten główny gitarowy motyw i wokaliza Kory), że aż może się od tego zakręcić w głowie, wreszcie - nakładka gitary pod koniec, zakręcone, powyginane solo i powtórka głównego motywu, ale na innym brzmieniu niż dotychczas. Cała płyta "O!" jest spoko. Tam zespół jest bardzo wyluzowany, to nie jest debiutancki album, gdzie Jackowski gra akordy, a Olesiński wymiata solówy, na "O!" oni się bardziej swobodnie przeplatają. Jest na tej płycie własnie dużo specyficznej psychodelii, jakiejś abstrakcji, takiej trochę atmosfery lekkiego, dziwnego kaca - choćby numer Stańki, końcówka "Die Grenze", "Parada Słoni i Róża". Być może odbieram tę płytę poprzez kontekst okoliczności jej powstania - początek Stanu Wojennego i Maanam, wyizolowany gdzieś w studiu, nagrywający tę płytę na wiecznym przepiciu. Ale z drugiej strony mam też w głowie słowa Jackowskiego z 1982 roku, że jest to album nawiązujący do najlepszych rockowych wzorców (cytuję niedokładnie i z pamięci) - tak! czuć tu dużo Stonesów, dużo rock'n'rolla, no i wreszcie ta solidność muzyków, ten swing, który obecny był w muzyce rockowej lat 60 i 70, te soczyste, melodyjne partie gitary. Super płyta.

PostWysłany: pn, 16 października 2017 19:27:07 
Awatar użytkownika

Zgadzam się, że bardzo dobra, ale jednak do tego nieskrępowanego czadu debiutu trochę dla mnie brakuje. Maanam na dłuższą metę mnie nieco męczy, ale za każdym razem, kiedy słyszę jakieś powiedzmy Buenos, Żądzę pieniądza, Oddech szczura czy Szare miraże to sobie myślę, że kurde łooooooo!

PostWysłany: pn, 16 października 2017 21:22:00 
Awatar użytkownika

Tak! Miałem okazję kilka razy puszczać starą polską muzykę na klubowych imprezach tanecznych i jak dowaliłem "Boskie Buenos" albo "Szare Miraże" na full i na mocnym sprzęcie, no to jeszcze bardziej doceniłem te numery. Mega czad!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.