Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:24:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2018 13:23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
Cytat:
Po drugie kompozycje - bez problemu mogę sobie wyobrazić, że takie tiltowe hity jak "Gdzie Te Serca?", "Szare koszmary", "Tosamoodnowa" czy "Nie wierzę politykom" trafiają na Cosmopolis zamiast "Wojny", "F.U.C.K." czy "Ty i tylko ty"


"Nie wierzę politykom" myślę, że na luzie trafiłoby na "Cosmopolis", bo to jest piosenka o identycznym rodowodzie jak "Wojna" czy "Ty i tylko ty", czyli stary numer Brygady z 1981 roku, problem w tym, że Tomek zdołał go wcześniej nagrać :wink: Tak naprawdę spora część numerów na płytach Tomka (szczególnie na Czad Komandzie, Fotonessie, no i Cosmopolis) to są odkopy z czasów wczesnego Tiltu i pierwszej Brygady (np. "Gdzie te serca" są numerem bodajże z 1979 roku), więc nic dziwnego, że sposób komponowania i układania tekstów może być podobny :) Heh - pamiętam lekki szok jak ogarnąłem, że "To nie mój dom" Tiltu to jest "Except One" z Czarnej Brygady, tylko po polsku...

Notabene - niby piosenki są podobne, niby na Czad Komandzie też grali spoko muzycy, ale jednak różnica, hmm, w jakimś takim podejściu do instrumentów i takiej lekkości grania obu składów (Tiltu i Brygady) jest dla mnie bardzo duża. I myślę, że nie jest to tylko zasługa Roberta, ale też Stopy, no i w sumie całego teamu.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2018 13:55:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
"Nie wierzę politykom" myślę, że na luzie trafiłoby na "Cosmopolis", bo to jest piosenka o identycznym rodowodzie jak "Wojna" czy "Ty i tylko ty", czyli stary numer Brygady z 1981 roku, problem w tym, że Tomek zdołał go wcześniej nagrać Tak naprawdę spora część numerów na płytach Tomka (szczególnie na Czad Komandzie, Fotonessie, no i Cosmopolis) to są odkopy z czasów wczesnego Tiltu i pierwszej Brygady (np. "Gdzie te serca" są numerem bodajże z 1979 roku), więc nic dziwnego, że sposób komponowania i układania tekstów może być podobny Heh - pamiętam lekki szok jak ogarnąłem, że "To nie mój dom" Tiltu to jest "Except One" z Czarnej Brygady, tylko po polsku...


C.N.U.

Prazeodym pisze:
I myślę, że nie jest to tylko zasługa Roberta, ale też Stopy, no i w sumie całego teamu.


I produkcji.

PS: Z podobnych, aczkolwiek wręcz przeciwnych powodów będę stał na stanowisku, że "Falarek to taka Brygada drugiej połowy lat 90-tych". Brygada, to Brygada, a Falarek to zupełnie inna parafia.

... a 52UM jeszcze inna.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2018 14:40:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ależ Pecie, to Izrael nie był psychodeliczny?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2018 15:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Ależ Pecie, to Izrael nie był psychodeliczny?


Ależ antiwitku, ten 12ra3l na 1991 to tak ciut nie bardzo.

Ten na Live 1993 był psychodeliczny jak cholera.

Ale to już było po Cosmopolis.

A wcześniej? Nabij Faję, Duchowa Rewolucja?

Obrazek

Różnica między 12ra3lem, a Brydzią była mniej więcej taka, jaka jest pomiędzy tetrahydrokannabinolem, a dietyloamidem kwasu lizergowego.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 sierpnia 2018 11:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Dosyć poważny argument!

Słuchając brylowego Melodramatu, przeczytałem sobie pierwsze kilkanaście stron wątku. Zwłaszcza te pierwsze - naprawdę super. Też mamy tam kolejne świadectwa edukacyjnej roli forum. Kilkanaście lat temu sporo osób nie znało jeszcze wielu rzeczy :-)

Zauważyłem też, że nikt nie odniósł się do mareckiego gwiazdkowań Tiltu. A szkoda!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 sierpnia 2018 11:46:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
Cytat:
Zauważyłem też, że nikt nie odniósł się do mareckiego gwiazdkowań Tiltu. A szkoda!


Ale wiesz, że potem (fakt, że dopiero kilka lat później) powstał o Tilcie nowy wątek, gdzie dyskusja była żywa? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 sierpnia 2018 15:09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Faktycznie coś takiego było :-)
Może by tam przenieść ten wpis mareckiego?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2019 15:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3075
Skąd: Poznań
OK. Słucham Jestem jeż i w początkowych kilkudziesięciu sekundach słyszę powtarzające się: Bierz co chcesz i wy@##$$%^ wzięte z 117 z Miejskich depresji Schizmy. To samo studio z tego co kojarzę to było.
Mam omamy?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 stycznia 2019 15:32:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A patrzcie to: https://www.facebook.com/brylfest/

Obrazek

Cytat:
Hej ho, Z radością informujemy, że Brylfest powraca w 2019 roku!

25.05 na terenie Klub Proxima odbędzie się szósta edycja festiwalu twórczości Roberta Brylewskiego.
W najbliższych tygodniach będziemy informować o wszystkich szczegółach.

Stay tuned!

Ewa & Sara

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 maja 2019 09:42:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Obrazek

Cytat:
Brygada w Belgradzie,
czy grała też gandzię?
Jeżyk, Frantz i Afa,
Gruszka zemdlał w transie.

Warszawa i Kingston,
Nowy Jork i Belgrad.
A koszulka Gruszki?
- to Warsaw Underground!


:wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 maja 2019 19:52:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..dlaczego odwołano Brylfest?

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 maja 2019 20:47:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Ktoś musiał nieźle nabruździć, że dziewczyny nie dały rady. Smutne.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2019 10:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
Za to z filmów o tematyce muzycznej


- ujawniony został po 9 latach Krótki film o skankowaniu:

phpBB [video]


Mam już tu swoje ulubione sceny :) .


PS. Trochę więcej w tamtym poście

Myślę, że warto też przytoczyć słowa Makena (z fejza - stąd specyficzna gramatyka):

Cytat:
Koniecznie zobaczcie! Ponad rok po śmierci Roberta dziś ma premierę film, który dłuuuugo leżał odłogiem. Wspaniała psychodeliczna historia oczadzona świętym dymem sosnowieckiego ska, budząca niepokój przez udział korporacji, dająca nadzieję z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się ulicznego tańca oraz użycia solidnej muzyki. Dla mnie 200% robryli, rozwaliło skalę! Dziękuję Robert Brylewski, Sebastian Stc Stecyk Steć, Mikolaj Tabako, Gabriela Kinga Naturalna, całe ZiggiePiggie, wszyscy inni zaprzyjaźnieni załoganci w filmie. Dziękuję również Sosnowiec łączy - ta cała historia to Wasz wielki miejski skarb!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lipca 2019 10:36:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Dziś wieczorem sobie chiba sieknę! :wikingos

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lipca 2019 11:38:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Sieknąłem rano, bo wieczorem poszedłem w kierunku bezczasu, no... ale zupełnie nie spodziewałem się tego, co zobaczyłem! Jedyne, co jakoś tam zbliżało się do moich oczekiwań, to była scena z koncertem na końcu, zresztą bardzo fajna. Słowem: spodziewałem się raczej materiału muzycznego, podczas gdy ten film to jest zdecydowanie FILM, a nie muzyka, film zresztą stuprocentowo (czy tam: stubrylowo) offowy i w treści, i w sposobie realizacji, takim trochę z kieszeni, choć jednocześnie z feerią różnych pomysłów. Kurwa odjazd, który mnie trochę za bardzo zaskoczył, żebym nawet umiał powiedzieć, czy mi się podobało, czy nie :shock:
Ten gość w sukience, żrący kapustę i zawijający się w dywan, płaczący na końcu, że energia... :shock: :!: :shock: No nie, co za lot!
Nie wiem nawet, czy mi się podobało, ale na pewno chciałbym obejrzeć jeszcze raz, tylko że nie tak sam przed komputerem, tylko jakoś w towarzystwie kogoś, kto by miał ochotę na podobnie ekstrawaganckie wrażenia :D

ENERGIA!

LIVE UP!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group