Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:46:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 18 listopada 2005 14:11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
moim skromnym zdaniem "najlepszy wokal Polski". ostatnio wyszla nowa plyta homo twista w calkowicie zmienionym skladzie (ktorej niestety jeszcze nie slyszalem), wiec temat o Malenczuku jak najbardziej na miejscu. Ktore z jego wcielen lubicie najbardziej a ktore najmniej ? Czy macie go - tak jak ja - za geniusza majacego wszystkich wokalistow w Polsce pod soba, i do tego bardzo sprawnego gitarzyste, czy za zmanierowanego pseudoartyste z polszitu ?

poki co chyba nie odwaze sie gwiazdkowach wszystkich plyt MM, ale

Homo Twist *****
Pudelsi ****
Maciej Malenczuk *****+ (moze plyta Ande la More ****-)
Cantigas de Santa Maria ****** !!!

zapraszam do dyskusji

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2005 14:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ja tu sie zapewne wpiszę, ale kiedy zdjęcie będzie zmniejszone :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2005 14:59:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
ceigrektezet pisze:
Czy macie go - tak jak ja - za geniusza majacego wszystkich wokalistow w Polsce pod soba, i do tego bardzo sprawnego gitarzyste, czy za zmanierowanego pseudoartyste z polszitu

ani to, ani to...
Talentów wokalnych mu nie odmawiam, mimo że osobiście jego glos bardzo mnie drażni i nie mógłbym słuchać - ale na pewno nie ma startu do Niemena i Riedla ;-)
a zmanierowany jest jak nic, ale czy to znaczy że jest "pseudoartystą"? Chyba nie.

Niestty ponieważ nie wchodzi mi ale to wybitnie jego głos, nie znam żadnej z odson Maleńczuka na tyle, by zróżnicować Homo Twisty od innych rzeczy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 listopada 2005 16:09:25 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Uważam go za świetnego artystę, bardzo lubię i cenię. Szczególnie Homo Twist i solo. Pudelsi zdecydowanie mniej - mogą być 2 pierwsze płyty (Narodziny Zbigniewa i Veribus Unitis). Najnowszej płyty jeszcze nie słyszałem, poza jednym numerem, którego na płycie zresztą ponoć nie ma...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 11:30:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nigdy nie lubiłam go, choć elrond od początku naszej znajomości ciągle coś jego śpiewał mi. zawsze drażniła mnie jego maniera, a im później tym jeszcze gorzej. nie uważam go jednka za pseudo artystę. oprócz maniery nie podoba mi sie także jego cyniczne podejście do sztuki. oprócz pudla z gwadelupy nie mam ocghoty na słuchanie niczego tego Pana. choć czasami (coraz rzadziej) muszę...

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 14:53:48 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
hmm, w sumie mi trudno się określić, są rzeczy które lubię Homo Twist - za czad, pudelsi za żartobliwe podchodzenie i cyniczne, prześmiewcze uwagi; solo natomiast za balladowy klimat. Z drugiej strony postawa Maleńczuka na ostatnim koncercie w Pile, zachowanie i odzywki zraziły mnie i to dość mocno.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 21:25:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Maleńczuka niszczy pozerka. Pusta poza - bardzo szkoda. Tak jak teraz ta sataniczność. Mam wrażenie, ze wydaje mu się, że tworzy "przeciwległy porządek" (cytat z Lwa Szablastego z ostatniej plyty Homo Twist), ale to w moim odbiorze "pustka pustki", że zacytuję Dymnego :wink: - antyteza ale pop kultury - i to jest niestety dość żałosne!
Sataniczność u niego to nic nowego, zresztą ten krakowski stary andergrand był taki. Myślę o starych Pudelsach (tych z Korą) albo takim zespole Vavel Underground (z którego zresztą lew szablasty jest wzięty - ale podretuszowany). Przy czym kiedyś w tym była jakaś treść, sataniczność można było odczytać jako oddawanie pewnego aspektu rzeczywistości. I przede wszystkim wyzierała z tego prawdziwa rozpacz. Tak jak w tej piosence Pudelsów "Na krańcu wszechświata" - tekst jest brzydki i fatalny, ale nie to w dawnej jego interpretacji (koncert z Maleńczukiem z 1987) wydaje się najważniejsze, ważniejsza jest elementarna rozpacz, skumulowana około wersu "stosem leżą martwe serca". A potem Pudelsi nagrali to jako Mszę - pusto, brzydko, bez sensu, cynicznie - wyszedł paskudny komiks.
Mam nadzieję, że Maleńczuk się jeszcze odnajdzie i przemówi ludzkim głosem. Zawsze to podobało mi się najbardziej. Podsiadło zwracając się do kobiety życzył jej "wielogodzinnego orgazmu" a Maleńczuk mówił "miej zawsze dużo dobrych rzeczy do jedzenia, ubieraj sie w kolory nie na czarno"...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 21:34:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Ja na temat Maeńczuka mam takie zdanie jak Crazy i Natalia :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2005 00:11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
Maleńczuka lubię, ale nie za Polsat i nie za Pudlową "Wolność słowa". Pudli lubię bardzo, ale wcześniejszych, jeszcze Psychopop był dobry.
Nie uważam, że facet dysponuje jakimś rewelacyjnym głosem - śpiewa tak sobie, ale przy jego muzyce taki wokal się sprawdza i jest OK :)

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2005 23:38:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
żenujący wywiad we wczorajszej wyborczej. w sumie to mnie nie boli, własnie taki zawsze był dla mnie malenczuk. ale mimo to trochę :shock:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2005 10:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Maleńczuka niszczy pozerka.


Dokładnie tak.
O ile mogę jeszcze posłuchać Maleńczuka (szczególnie Homo Twist), to jego pseudofilozoficznych, głupiomądrych wystąpień pozamuzycznych wręcz nie znoszę.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2005 11:53:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
arasek pisze:
), to jego pseudofilozoficznych, głupiomądrych wystąpień pozamuzycznych wręcz nie znoszę
...niestety taka jest smutna prawda.. bo jak sie czyta ten wywiad z GW to za przeproszeniem " żal d.... ściska "

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony śr, 23 listopada 2005 16:27:15 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2005 13:35:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 02:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
..nie czytalem wywiadu z GW,czytalem i widzialem kilka innych.
Bardzo lubie pare numerow Homo Twist ,szczegolnie z pierwszej plyty,natomiast jak widze w TV i czytam wywiady to sie odechciewa wszystkiego.
"Nie ma jak szpan"- tak można to ując....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2005 14:12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 12:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
ujar pisze:
...niestety taka jest smutna prawda..jak sie czyta tan wywiad z GW to za przeproszeniem " żal d.... ściska "


Tak, tak, panie Elrondzie. W porannej prasówce pochłonąłem również inkryminowany wywiad. To jest trochę jak bełkot szaleńca, Maleńczuk podaje się za satanistę i wygaduje różne inne głupoty.

Ale jego muzykę bardzo lubię.

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2006 20:53:37 
Crazy pisze:
a zmanierowany jest jak nic, ale czy to znaczy że jest "pseudoartystą"? Chyba nie.

Chyba tak
antiwitek pisze:
Maleńczuka niszczy pozerka.


Gdzieś tam rozwijałem ten wątek, zapewne w kilku różnych tematach. Mam sporą schizę słuchając jego tekstów, bo jak kiedyś pisałem zaprzecza on sobie okrutnie. Na koncert bym się nie mógł przejść chyba, bo to byłoby jakby Pan Budzyński po przejściu na ateizm, śpiewał Jezus Chrystus jest Panem.
Sztuczność przeokrutna.
Maniera wokalna drażni mnie przeokrutnie (stąd w życiu się nie zgodzę na tytuł najlepszego wokalisty dla tegoż Panie cytz) i długo się nie mogłem przekonać, ale jak juz posłuchałem to mi się parę rzeczy spodobało. Choć sa takie kawałki gdy już ucieka we własną megalomanię tak, że padam - Bema Pamięci, Wampir itp - prawie na każdej płycie znajduje się taki kawałek, który ma podkreślić jakim jest wielkim artychą, ze straszny gniot w jego ustach będzie super.
Zdecydowanie nie chwytam.

Solową działalność najmniej, bo to kawałki nieoszlifowane, które można usłyszeć (w większości) na płytach innych formacji. Bardowanie z gitarą to ja moge co najwyżej szanować, ale sam się w tym nie zasłucham. A co do drugiej płyty, to jest to żenua, począwszy od kosa i mosa(Dawid Bowie po Polsku nagrał płytę w rodzinnej miejscowości, Pędziwojach Dolnych ;).
Najbardziej lubię Homo Twist, a płytkę o tym samym tytule chyba najbardziej. Chociaż Moniti Revan niewiele mniej, a Cały ten seks jest nieco surowy (ale też lubię) Co do koncertówki, ok, ale koncertówki zawsze traktowałem jako bonus do podstawy twórczości.
Pudelsi są dla mnie cholernie nierówni. Początek tej kapeli był bez Maleńczuka i grali rockowe aż do bólu (na modłę amerykańską) melodyjki. Potem artystyczny melanż z Korą (kocia muzyka rege jest bomba :), choć ja nie jestem zwolenniikem melanży, to i tej płytki nei łykam. Narodzin Zbynia również.
Najciekawsze są płytki Psychopop i Wolność Słowa, dla mnie Wolność Słowa lepsza, bo na Psychopopie taka mieszanka słabych i b. fajnych kawałków. Poza tym (jesli czegoś nie pomijam), to kawałki wydają mi się najbardziej autentyczne, czyli swą postawą nie zaprzecza ich treści.

Wywiadu 'satanistycznego' nei czytałem. Jeżeli odczytywać satanizm jako ciągłe mieszanie, to może coś w tym jest. Podejrzewam że on zniszczony jest brakiem moralności, alkoholem i dragami strasznie. I wciąż w to brnie, a przynajmniej chciałby.
Idol to porażka kompletna, ale mieści się w jego artystycznej drodze. Niestetyż
[a Pani Doda umie śpiewać i jak dobrze się polansuje, to może być Polską Madonną - ja tam za Madonną nie za bardzo, ale jak na pop dosyć przywoite - nie miałem gdzie tego napisać ;) ]


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group