Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:02:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 listopada 2008 11:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Pet pisze:
Pewnie wskaże "Thunder Perfect Mind"
No i zgadłeś. :) To ich najlepsza płyta. Z fazy neofolowej polecam jeszcze "Earth Covers Earth". Świetna jest też "Dogs Blood Rising", ale wtedy grali jeszcze industrialny hałas i płyta nie każdemu podejdzie.
Czasy po "Thunder Perfect Mind" dobrze podsumowuje składanka "Judas as Black Moth", a gdybyś chciał posłuchac jakiejś pełnej płyty z tego okresu to "All the Pretty Little Horses" jest najlepsza.
Warta uwagi jest też ostatnia płyta "Black Ships Ate the Sky". Na przyszły rok Tibet zapowiada nastepną: "Anok Pe: Aleph at Hallucinatory Mountain"

Z płyt Death in June polecam "But, What Ends When the Symbols Shatter?" (wraz z "Thunder Perfect Mind" kulminacja gatunku) i militarnną "Take Care and Control". Tą druga sprawdź koniecznie - było, nie było jest za darmochę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2008 18:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
. pisze:
Ach, jak bym chciał mieć (pięknie wydaną!) płytę...

może stąd?
łączny koszt (płyta + wysyłka) ₤ 14,25

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2008 19:04:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jestem zaczarowana płytą za siódmą górą!
niezwykle przyjazna bajka, dużo ciepła i spokoju.
wojcek to prawdziwy hobbit :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2008 21:56:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
natalia pisze:
wojcek to prawdziwy hobbit
..przyjaciel elfów ..

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 listopada 2008 22:19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
z currenta bardzo polecałbym to


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 14:30:48 
azbest23 pisze:
Za Siódma Górą: "Rogalów – Piosenki ku pokrzepieniu serc"

Na podstawie próbek: świetna muzyka, tylko... chyba zbyt wiele ostatnio wymagam od wokalistów... Teksty chwilami ujmujące (choć chwilami drażniące), ale śpiew - kolejny nie do przeskoczenia... Tom, nie chciałbyś sam zaśpiewać do takiej muzyki?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 15:03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
To musi w końcu nastąpić... to by było coś...

A płyty jestem bardzo ciekaw. Choć okładka taka jakaś słaba.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 18:28:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 11 sierpnia 2007 15:53:19
Posty: 144
Cytat:
Jeśli zaś chodzi o Death in June to sprawa prosta nie jest, bo ich (jego) twórczość dzieli się na kilka nieco odmiennych etapów: zaczynali od takiego zimno-falowego grania ala Joy Division, później był balladowy neo-folk, później klimaty militarne, a ostatnio (w zależności od tego z kim kolaboruje) pojawiają się też motywy industrialno-noisowe.
Dlatego trudno polecić tylko jedną płytę. Na pewno na uwagę zasługuje "NADA" (mostek pomiędzy pierwszym, a drugim okresem i zdecydowanie mój faworyt w twórczości DIJ), "Brown Book", "But, What Ends When the Symbols Shatter?" (niektórzy nazywają tą płytę "szczytem możliwości gatunku zwanego neo-folk"... czy słusznie to nie wiem), "Rose Clouds of Holocaust" (ze względu na wyczerpanie nakładu cholernie ciężka do zdobycia) i ewentualnie coś z zestawu "Take Care and Control"/"Operation Hummingbird" (recenzje obu znajdziesz kilka postów wyżej).


oj, lepiej żeby pewien użytkownik nie dobrał się do symboliki używanej przez DIJ bo będzie ŹLE!

dla mnie DIJ ma kilka wybornych płyt. przede wszystkim "NADA!", zimna, z wyczuwalnymi wpływami Joy Division, utworu "Foretold" mogę słuchać w kółko. potem "Brown Book", "The Wall of Sacrifice", "Rose Clouds of Holocaust" no i "But What Ends...". jednak z tego folkowego okresu bardziej przemawia do mnie C 93, a z późniejszych dokonań Douglasa cenię sobie najbardziej kolaborację z Albinem Juliusem i wymienione przez Peta "Take Care and Control"/"Operation Hummingbird". szkoda, że już się nie lubią.

Cytat:
Z fazy neofolowej polecam jeszcze "Earth Covers Earth". Świetna jest też "Dogs Blood Rising", ale wtedy grali jeszcze industrialny hałas i płyta nie każdemu podejdzie.
Czasy po "Thunder Perfect Mind" dobrze podsumowuje składanka "Judas as Black Moth", a gdybyś chciał posłuchac jakiejś pełnej płyty z tego okresu to "All the Pretty Little Horses" jest najlepsza.
Warta uwagi jest też ostatnia płyta "Black Ships Ate the Sky". Na przyszły rok Tibet zapowiada nastepną: "Anok Pe: Aleph at Hallucinatory Mountain"


a gdzie absolutnie PIĘKNE "Of Ruine or Some Blazing Starre" ? nostalgiczne "Sleep Has His House"? urzekające "Soft Black Stars"? cudownie smutne "Imperium"? można wymieniać długo, C 93 ma w swojej bogatej dyskografii mnóstwo perełek. choćby wspomniane przez cytza "I Have A Special Plan For This World". polecam na romantyczny wieczór przy świecach z ukochaną :)

kończąc wątek neofolkowy (a szkoda, bo ciekawy to wątek) chciałbym jeszcze polecić album Nature & Organisation "Beauty Reaps The Blood Of Solitude" - autorski projekt Michaela Cashmore'a z gościnnym udziałem Davida Tibeta, Douglasa P., Rose McDowall, Stevena Stapletona i innych. perełka neofolka, kawałek "Bloodstreamruns" wyrywa serce z piersi i unosi ku niebiosom.

jeśli zaś chodzi o nową płytę Za Siódmą Górą kupiłem ją sobie na festiwalu industrialnym. Wojcek mówił, że to pierwszy album, z którego jest z pełni zadowolony (tylko co z genialą "Muzyką jakiej świat nie widzi"?). z początku miałem mieszane uczucia, momentami niektóre utwory wydawały mi się infantylne, coś mi w nich nie grało. ale potem mi weszło, klimat tej płyty wleciał mi do głowy niczym piorun kulisty do domu grzesznika i słuchałem tego kilka dni pod rząd. i wciąż zapuszczam to sobie z przyjemnością.

W Rogalowie życie płynie...

_________________
Miłość, przyjaźń, muzyka!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2008 20:19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...... :shock:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 12:22:21 
Powtórzę, bo mnie to jednak bardzo ciekawi:
Kamik pisze:
Tom, nie chciałbyś sam zaśpiewać do takiej muzyki?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 14:55:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...no ...mamy w planach nagrać z Wojckiem wspólną płytę w lecie...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 19:34:56 
!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 20:28:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Rety, ależ informacje!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 20:51:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Cytat:
...no ...mamy w planach nagrać z Wojckiem wspólną płytę w lecie...


Zaledwie jedna linijka, a śmiem stwierdzić, że news roku! :shock:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 listopada 2008 22:56:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..prosiłbym na razie nie rozgłaszać poza wyspął

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group