Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 06:44:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 października 2006 23:21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28017
To w meczu Armia - Tymoteusz po stronie Armii? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 11:40:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
natalia pisze:
a to dla mnie siedzi głównie w tekstach :Neutral:


Ja również wolę Armię pod tym względem... może dlatego,że w tych wszystkich metaforach Armijnych wyczuwam, że zwracam się do Niego jednak nie tak dosłownie... u Tymoteusza mamy czyste Słowo... wszystko jest podane jakby na tależu, jest jasność bo muzycy śpiewają Emmanuel czy Jahwe... a u Armii jest Światło.. jest Wiatr jest Duch...
którą wprowadza również waltornia...w 2TM2,3 Joszko wprowadza genialny klimat swoimi instrumentami (np. w Miłości mam wrażenie, że na chwilę przeniosłem się do Jerozolimy) jednak to nie jest ''to coś''. Również jeżeli chodzi o koncerty... ten mistycyzm na Tymku udzielił mi się podczas utworów Homilia Melitona, Marana Tha... przy Armii dzieje się to znacznie częściej...

antiwitku ja wybieram drużynę Armii ;)..mimo, iż 2TM2,3 nową płytą wypracowało sobie jeszcze mocniejszą pozycję niż zwykle.

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 16:00:34 
Ale, dla mnie, to nie ma wiele wspólnego z tekstami.

Kamik pisze:
w Armii ten pierwiastek był obecny bez przerwy, aż do POCAŁUNKU MONGOLSKIEGO KSIĘCIA (gdzie chyba zanikł zupełnie), ale tak bardzo podskórnie, a w 2Tm2,3 występuje tylko niekiedy, ale za to w o wiele większej dawce.

Muzyka mitu (taką sobie ukułem nazwę, zamiast muzki dla czarodzieja) nie mieści się w obrębie rocka. Da się ją tworzyć na gitarach elektrycznych ("Bardo" Karpat Magicznych, znane niektórym z forumowiczów), ale nie robi tego Armia. Muzyka mitu może służyć za podszewkę dla rocka i tak ją wykorzystywała Armia. Armia jednak nie nagrała nigdy kawałków w stylu "Kantyku...", czy tymoteuszowych dokonań Angeliki, które dla mnie są właśnie bardzo i bezpośrednio mityczne/czarodziejskie. No oczywiście z wyjątkiem "Dla Każdej Samotnej Godziny". Muzyka dla czarodzieja to nie to samo, co muzyka bajkowa. Przynajmniej dla mnie.
O! Tak mnie tknęło, że bezpośrednio najwięcej tego pierwiastka było u Armii (poza wymienioną pozycją z LEGENDY) na TRIODANTE w tych wszystkich nierockowych właśnie fragmentach.

Jeśli zaś chodzi o TANIEC SZKIELETÓW, to wskazałbym bez wahania na "Profesora Tutkę na Peronie".


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 23:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 814
Skąd: Warszawa
natalia pisze:
Armia ma właśnie to "coś" czarodziejskiego, czego brakuje Tymkowi

Ten temat chodzi mi po głowie od koncertu Tymoteusza w Proximie. Niby wszystko było extra, bardzo podoba mi się płyta 888, koncertowi nic nie można było zarzucić, ale... Spodziewałem się, że oprócz super zabawy będzie tam można poczuć tchnienie Ducha, jakkolwiek by to rozumieć...W końcu śpiewane będą fragmenty Słowa... A jednak poza kilkoma momentami religijnego uniesienia byłem po prostu na super czadowym koncercie. Tylko tyle i aż tyle...

Tymczasem na każdym koncercie Armii czułem się jak na misterium, przeżywałem ten stan przez kolejnych kilka dni... Chwile, gdy krzyczałem wraz z Budzym "gdzie ja tam będziesz Ty" (zawsze wtedy mam na myśli Jezusa), klimat granych na żywo kawałków z Legendy, Triodante,wściekłe pogo do czadów i niezwykłe, nieporównywalne z niczym uniesienia przy "spokojnych" utworach (Śmierć w Wenecji, Poza prawem)... Nic nie może się z tym równać !

Może na moją ocenę ma wpływ kontuzja, której nabawiłem się na Tymku i która skutecznie spieprzyła mi cały koncert (trudno się dobrze bawić z drętwiejącą, rwącą z bólu ręką) - nie wiem... Wiem jednak, że koncerty Armii zawsze są dla mnie niezapomnianym wydarzeniem.

Co do tekstów... Cóż, są jedyne w swoim rodzaju i w połączeniu z muzyką czasem dają efekt wręcz piorunujący. Nie będę się o tym rozpisywał, wystarczą trzy przykłady z najwyższej półki:"Legenda", "Opowieść zimowa', "To czego nigdy nie widziałem". Chyba każdy wie , o czym mówię...

Armia Team fanatic forever :!: :peace:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 08:38:09 
Ciekawy temat, ale moim zdaniem zasługuje na odrębny wątek, bo ten się do tego zupełnie nie nadaje.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 13:46:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...bardzo czarodziejska muzykę puściłem sobie z rana....."Mirage" Klausa Schulze.....musiałem po 10 minutach wyłączyć bo zacząłem zapadać sie w jakiś stupor katatoniczny...a tu przecież dzień,robota....itd.... :D
ps. polecam jego wczesne płyty "Black dance" i "Picture music"...są bardzo czarodziejskie....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 14:18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
-

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pn, 08 sierpnia 2016 15:51:23 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 22:36:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..Moondown jest bardzo kosmiczny....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 października 2006 08:26:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28017
Kiedyś była tu mowa (Elrond i Pet) o zespole Current 93, że gra piękną muzykę (apokaliptyczny folk) ale przekaz niebezpieczny i okultystyczny.
Otóż w nowej Frondzie jest artykuł poświęcony liderowi zespołu Davidovi Tibetowi. Wynika z niego, że koleżka wrócił do klimatów lektur dzieciństwa (Tolkien, Lewis) oraz, co ważniejsze - do chrześcijaństwa.

"W styczniu 2005 roku Bunting [czyli Tibet] zrezygnował oficjalnie ze swego pseudonimu i powrócił do nadanych mu na chcrzcie imion - David Michael. W czerwcu tego roku ukazała sie najnowsza płyta - "Black Ships At The Sky". To pierwszy jednoznacznie chrześcijański album artysty."

Artykuł bardzo ciekawy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 października 2006 09:46:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
oooooooo !!!! to bardzo ciekawe !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 października 2006 22:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Tibet już dawno zarzucił okultyzm. W połowie lat osiemdziesiątych, po powaznej chorobie przeszła mu fascynacja Crowleyem.

Więcej na ten temat można znaleźć w wywiadzie z 1989 roku:
http://www.uncarved.org/music/OOOc93.html

Dwa tegoroczne wywiady:
http://www.popmatters.com/music/interviews/current-93-060516.shtml
http://www.pitchforkmedia.com/article/feature/37055/Interview_Interview_Current_93

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 października 2006 12:18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Atman "Personal Forest".

Wcześniej płyta znana mi tylko we fragmentach... Coż mogę powiedzieć - jako całość wysuwa sie na prowadzenie moich ulubionych czraodziejskich dźwięków. Sugestywne przestrzenie, mnóstwo różnych instrumentów, eklektyzm gatunkowy - magia. Zdecydowanie lepsze od doskonale mi znanego Soundreams. W tym charakterystycznym słowniańskim brzmieniu można odnaleźć dźwięki kojarzące się z Izraelem, Tybetem czy Australią.... Nie jest to jednak dla mnie etno - nagromadzenie uwodzicielskiej nierealności jest nie do pogodzenia z "folkowym" charakterem takich brzmień. Cześć utworów zagrana na żywo, inne płynnie przechodzą jeden w drugi, jednak zostawiając wrażenie oryginalności. Jedyny mankament to beznadziejna okładka - tak słaba, że nawet jej nie wkleję :-). Trzy osoby - sto tysięcy dzwięków. Polecam!

http://serpent.pl/obuh/sounds/atman_personal2.mp3
http://serpent.pl/obuh/sounds/atman_personal10.mp3
http://serpent.pl/obuh/sounds/atman_personal3.mp3
http://serpent.pl/obuh/sounds/atman_personal7.mp3
http://serpent.pl/obuh/sounds/atman_personal6.mp3


Ostatnio zmieniony wt, 20 marca 2007 14:35:00 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 października 2006 13:01:20 
Boskey pisze:
Nie jest to jednak dla mnie etno - nagromadzenie uwodzicielskiej nierealności jest nie do pogodzenia z "folkowym" charakterem takich brzmień.

A moje definicje etno i folku są jednak inne. Dla mnie etno to element idealnie współgrający z uwodzicielską nierealnością. Często jej warunek konieczny.

Atmana, przyznaję ze wstydem, nie znam... znam tylko jedną płytkę Karpat Magicznych, czyli, zdaje się, spadkobierców. Zapowiada się bardzo ciekawie, choć mi bliżej do, jednak trochę innych, brzmień osjanowych.

Tymczasem wracam do CKB.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 października 2006 20:52:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
Atman "Personal Forest".
. zespół Atman ?...dla mnie to...nudna ,skrajnie nieautentyczna..."muzyka"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 października 2006 21:29:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
elrond pisze:
"Mirage" Klausa Schulze.


Mam jego koncert w Polsce na dwóch winylach. Rzeczywiście czarodziejskie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group