Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 21:15:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 października 2006 23:51:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elrond pisze:
. zespół Atman ?...dla mnie to...nudna ,skrajnie nieautentyczna..."muzyka"


No cóż, żałuj :-). Dla mnie takie hasła to swego rodzaju ignorancja - zespół wybitnie ciekawy... Muzyka przez duże "M".
Temu zespołowi zdarzyły się utwory na 10 gwiazdek... Przebłyski wprost czystego, klasycznie Niebieskiego Piękna. Choć utworów z Anna Nacher nie lubię.

Dla mnie poniższe dwuminutowe kompozycje (wystarczy kliknąć w link i wcisnąć przycisk play - całe utwory) to coś aboslutnie nieosiągalnego dla 95 % teraźniejszych twórców. Po prostu piękne:

http://www.wrzuta.pl/audio/jdxBZJHZTL/
http://www.wrzuta.pl/audio/461KFLJHLY/

Nuda? "muzyka"? skrajna nieautentyczność?
:roll: :shock: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 00:00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
No cóż, żałuj
...nie żałuję .....nie lubię sie nudzić.....

Boskey pisze:
Dla mnie takie hasła to swego rodzaju ignorancja
.....pomyliły się pojęcia ?

Boskey pisze:
zespół wybitnie ciekawy... Muzyka przez duże "M".

...tylko gdzie ta ...."muzyka"...... dla mnie raczej pitolenie....( spontaniczne ma sie rozumieć)

Boskey pisze:
Temu zespołowi zdazyły się utwory na 10 gwiazdek
...nawet jednej nie dam.....
Boskey pisze:
Dla mnie poniższe dwuminutowe kompozycje (wystarczy kliknąć w link i wcisnąć przycisk play - całe utwory) to coś aboslutnie nie osiągalnego dla 95 % teraźniejszych twórców

....tak...na przykładzie tego zespołu okazuje się ,że każdy kto stuknie w bylejaki bębenek może być artystą.... :cry: :cry: :cry: w zachęcie jedna " artystka" obierała ziemniaki....to też podobno była sztuka..... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 00:07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A Asunta, instrumentalny Księżyc i Za Siódmą Górą to nie pitolenie? Ja tu chyba zauważam syndrom "nie lubię Voo Voo". Nadal całkowicie Cię nie rozumiem, szczególnie tego prześmiewczego tonu. Innym polecam posłuchać wklejonych dwa posty wyżej linków i porównać je z twórczością np. Merlina czy Za Siódmą Góra... - bo Atman to dla mnie najjaśniejsze wydawnictwo Obuha... Ale pewnie się nie znam i mam się zapisać do szkoły muzycznej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 00:12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
Za Siódmą Górą to nie pitolenie?
....Za siódmą górą to świetna kapela ,Księzyc też ..TO JEST POEZJA !.....natomiast Atman to pretensjonalne ,nudne pitolenie .....(jak dla mnie) Karpaty Magiczne ..niewiele lepsze...

Boskey pisze:
Ja tu chyba zauważam syndrom "nie lubię Voo Voo".

a co to za syndrom ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 00:23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
....Za siódmą górą to świetna kapela ,Księzyc też ...


I Atman też. Wymieniam je jednym ciągiem - jaka jest różnica pomiędzy nimi skłaniająca ludzi do takich sądów? Chyba chęć nie lubienia dla zasady, czyli syndrom VV :-).

A Asunta to nie pitolenie? A studyjna Ummagumma? Sorry, ale to nie jest muzyka rockowa. W takim razie wiekszość muzyki etnicznej lub nią inspirowanej musi być dla Ciebie katorgą. Co jest dla mnie dziwne.

Z Karpatami sprawa ma się zupełnie inaczej. Są płyty/numery których słuchać wprost nie mogę, a i przyznaję, że za panią Nacher również nie przepadam - jednak wiele rzeczy na poziomie muzyczno-konceptualnym jest bardzo fajnych... Pół na pół.

Polecam posłuchać płyty zespołu o którym gadamy (bo ja tu pitolenia nie słyszę - dochodzą za to do mnie piękne kompozycje na gitarę i flet) niż gadać o kartoflach w galerii (co to w ogóle ma do rzeczy).

Dającym do myślenia jest też fakt, iż płyty Atmana to obok Cracow Klezmer Band, Kapeli Ze Wsi Warszawa i Możdzera/Preisnera chyba jedyne polskie płyty dostępne w Europie i Ameryce w większych sklepach...

Ps. Z 2 numery Atmana kojarzą mi się dosyć ogólnie z Armią :-). W tym z utworem z płyty UT :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 09:15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
I Atman też. Wymieniam je jednym ciągiem


Mnie się to, co dajesz Atmana (bo z innych źródeł niż twoje nie znam) bardzo kojarzy z Open Folkiem. Konkretniej - Forest vibration z czymś z Bretonstone. A to dla mnie bardzo dobre skojarzenie. Zastanawia mnie, jak to się dzieje, że na półkach z tabliczką "Muzyka Etniczna" itp. nie ma nic wydawnictwa Folk Time.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Ostatnio zmieniony czw, 26 października 2006 09:19:42 przez panek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 09:18:05 
Mnie się podoba. Ale oczywiście rozumiem, że dla Ciebie:

elrond pisze:
Atman to pretensjonalne ,nudne pitolenie

To chyba dość naturalna reakcja.

Hehehe, ciekawe, co byś w takim razie powiedział o dziele pt. KOSMOS SZUMI niejakiego Sindirisa Solo... hehehe...


Ostatnio zmieniony czw, 26 października 2006 09:37:14 przez kk, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 09:25:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Mnie też.
A z dwóch utworów zalinkowanych przez Boskiego wyżej - baaardzo spodobał mi się ten drugi - "Forest Vibrations"...
Właśnie słucham drugi raz :-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 09:53:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Boskey pisze:
Dającym do myślenia jest też fakt, iż płyty Atmana to obok Cracow Klezmer Band, Kapeli Ze Wsi Warszawa i Możdzera/Preisnera chyba jedyne polskie płyty dostępne w Europie i Ameryce w większych sklepach...

nie słuchałam atmana - od razu mówię - ale powyższy argument na świetność tej muzyki mnie nie przekonuje w ogóle i nic nie daje mi do myślenia.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 10:33:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
No to się mylisz - naturalną koleją rzeczy jest refleksja, iż skoro z milionów polskich kapel Atman jest dostępny w japońskich sklepach - tuż obok bardzo dobrych i ogólnie szanowanych zespołów (CKB, KZWW...) - to widocznie może być w tym coś interesującego. Sorry, ale wolę zachęcić uznaniem w USA, niż zniechęcać bliżej dla mnie nie jasnym porównaniem do obierania kartofli w galerii... :roll:

Natalia, a co jest argumentem potwierdzającym świetność muzyki? Serio jestem ciekaw. Bo pozostaję nam tylko subiektywna ocena, ja mówie, że genialne, a Elrond - pitolenie - no i co teraz? Moim zdaniem nie może być tu mowy o jakiś argumentach gdyż to nie awanturum, ja tylko polecam świetną kapelę, a co mnie bardzo cieszy - kilku osobom się chyba spodobało.

Ps. Trudno żeby przekonał Cię argument o popularności na świecie, jeśli nie słyszałaś tego zespołu - czyż nie? :-)

Ps. 2 Open Folk wychdoził w "Folk Time" który chyba padł, albo miał problemy z dystrybucją, oraz wydawał za dużo rzeczy na kasetach - ale może coś pokręciłem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 14:59:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
ja tylko polecam świetną kapelę

...dla mnie jest to słabieńka kapela...i nikomu bym jej nie polecił...i jeszcze raz powtarzam..... jest to przykład na to, jak każdy może być "artystą" :oops:
Boskey pisze:
No to się mylisz - naturalną koleją rzeczy jest refleksja, iż skoro z milionów polskich kapel Atman jest dostępny w japońskich sklepach - tuż obok bardzo dobrych i ogólnie szanowanych zespołów (CKB, KZWW...) - to widocznie może być w tym coś interesującego
...rozumiem ,że Armia jest zespołem tragicznym...bo......... nie ma jej w japońskich sklepach....????

ps. natomiast Za siódma górą...a i owszem...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony czw, 26 października 2006 15:03:00 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 15:01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
Trudno żeby przekonał Cię argument o popularności na świecie

...sorry ale nie bądz śmieszny......popularny na świecie to jest U2....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 15:18:59 
Jakaś dziwna ta Wasza dyskusja...
Dla odprężenia proponuję fragment "Haniela" w wykonaniu CKB.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 15:21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elrond pisze:
...rozumiem ,że Armia jest zespołem tragicznym...bo......... nie ma jej w japońskich sklepach....??


A właśnie że jest - http://www.amazon.co.jp/gp/product/B000 ... UTF8&s=dvd


elrond pisze:
...sorry ale nie bądz śmieszny......popularny na świecie to jest U2....


Z tego co wiem, U2 nie jest z Polski.


Czyli ogólnie rzecz biorąc - mylisz się po raz kolejny w tym wątku :D .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 października 2006 16:45:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Kamik pisze:
Dla odprężenia proponuję fragment "Haniela" w wykonaniu CKB.

...ale co to jest CKB ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group