Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:36:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 19:45:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
Nie wiem czy dla czarodzieja, ale na pewno dla czarnoksieznikow i magow :

Death In June

Current 93

..ooooooo tak !!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 19:51:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
..ooooooo tak !!!!!


Czyzbys elrondzie tak jak ja byl milosnikiem dokonan panow Douglasa P. i Davida Tibeta?

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 20:10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Muzyka bajkowa? - Tales from thousand lakes Amorphis :twisted:

(A może wcale nie :twisted: , tylko :idea: )

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 23:31:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
Czyzbys elrondzie tak jak ja byl milosnikiem dokonan panow Douglasa P. i Davida Tibeta?

........miłośnikiem nie jestem..ale muszę przyznać ,że muzyka tych grup jest momentami wyjatkowo piekna.....niestety nie mogę się zgodzić z "przekazem"....powiedziałbym wręcz ,że jest to ścieżka bardzo niebezpieczna ..i "lekkomyslna"......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 00:37:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 00:41:24
Posty: 592
Cytat:
0. Archinta


Boskey, jak posłuchałem tego utworu to mnie coś uderzyło. Kiedy go słucham to przypomina mi się dzieciństwo, dzieciństwo które jawi się z perspektywy czasu jako właśnie taka kraina, tyle że ten powrót jest taki jakiś... trudny. Może dlatego, że te czasy nigdy nie wrócą? Może dlatego właśnie, że czuję ten czar? Nie wiem. Ten utwór jest piękny, ale czym dłużej trwa tym trudniej mi się go słucha. Dziwne, niby powinno być lżej na sercu, kiedy uchwyca się skrawki swojej krainy, a jednak okazuje się to ciężkie. Z drugiej strony jednak - jakież to jest piękne! Wielkie dzięki Boski....

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 08:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
ale muszę przyznać ,że muzyka tych grup jest momentami wyjatkowo piekna.....niestety nie mogę się zgodzić z "przekazem"....powiedziałbym wręcz ,że jest to ścieżka bardzo niebezpieczna ..i "lekkomyslna"......



Masz calkowita racje. To jeden z tych przypadkow, w ktorych wspaniala muzyka wspolistnieje, ze strasznie kiepskim, a wrecz niebezpiecznym przekazem i zeby moc sie cieszyc pieknymi dzwiekami, trzeba calkowicie wylaczyc rozumienie tekstu. Z jednym tylko bym polemizowal... nie nazwalbym tego przekazu efektem "lekkomyslnosci", bo wydaje mi sie, ze jego tworcy odwolujac sie badz do poetyki nazistowskiej (DIJ), badz do "filozfii" Crowleya (Current) robia to swiadomie, z pelna premedytacja i z glebokim przekonaniem niestety. Ostatnio rozmwialem sobie na temat DIJ na innym forum z pewnym kolesiem, ktory ma dosc duza wiedze historyczna dotyczaca III Rzeszy i ktory probowal glebiej przeanalizowac teksty i toworczosc DIJ pod tym katem. Doszedl ostatecznie do wniosku, ze tworczosc Douglasa P. jest naszpikowana symbolami, metaforyka i odwolaniami do nazizmu jak kasza skawrkami... co wiecej, sa to podobno odwolania swiadczace o tym, ze ich autor mial naprawde spora znajomosci rzeczy i wiekszosc tych symboli przez przecietnego sluchacza moze zostac wrecz przeoczona.

Caly czas jednak dreczy mnie pytanie, czy takie zabiegi sa swiadomym skladaniem holdu ideologi nazistowskiej wynikajacym z zafascynowania, czy moze jest to rodzaj prowokacji artystycznej majacej zmusic uwaznego odbiorce do refleksji nad zagrozeniem, jakie niosa ze soba systemy totalitarne (czli cel podobny do tego jaki postawil przed soba Laibach, ale pociagniety jeszcze bardziej w strone ekstremum i jeszcze bardziej niejednoznaczny).

Tyle jesli chodzi o DIJ, bo w przypadku Current 93, nie ulega najmniejszej watpliwoscii, ze Tibet jest zafascynowany postacia Crowleya, co moim zdaniem moze swiadczyc co najwyzej o glupocie tego pana (ktora jednakowoz nie wyklucza wielkiego talentu muzycznego).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 10:52:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....chodziło mi o to ,że każda zabawa w okultyzm ( świadoma czy nie ) to ZAWSZE jest igranie z ogniem....i może miec straszliwe skutki..
Pet pisze:
Tibet jest zafascynowany postacia Crowleya, co moim zdaniem moze swiadczyc co najwyzej o glupocie tego pana (ktora jednakowoz nie wyklucza wielkiego talentu muzycznego).
...dokladnie sie z tym zgadzam...a co do Death in june.. to polecam małą ksiązeczkę Cezarego Michalskiego (Marek Tabor) "Ezoteryczne żródła nazizmu"- chyba wydana przez "brulion"....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 10:59:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
....chodziło mi o to ,że każda zabawa w okultyzm ( świadoma czy nie ) to ZAWSZE jest igranie z ogniem....i może miec straszliwe skutki..


W pelni sie zgadzam... trudno to nawet nazwac robieniem sobie wody z mozgu... nalezaloby to raczej nazwac szatkowaniem sobie mozgu na drobno i mielenie go maszynka do miesa... dlatego jakkolwiek obie w/w kapele graja naprawde piekna i poruszajaca muzyke, to nie polecal bym ich osobom podatnym na wplywy.

Zdrowka zycze

PS:
elrond pisze:
...dokladnie sie z tym zgadzam...a co do Death in june.. to polecam małą ksiązeczkę Cezarego Michalskiego (Marek Tabor) "Ezoteryczne żródła nazizmu"- chyba wydana przez "brulion"....


Nie wiesz moze czy jest to jeszcze gdzies normalnie do kupienia, czy nalezy tej pozycji raczej szukac po znajomych/bibliotekach/antykwariatach.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 11:14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...oj ...na pewno tego nie wznawiali...trza szukac w antykwariatach....
jakby co to mam i mogę Ci podeslać...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 06 marca 2006 12:12:57 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 11:21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja tu już zacząłem buszować, co by jakoś tych kapelek posłuchać, bo odsłuchy na stronach brzmiały interesująco... a wy tu z takim motywem :| .


ps. http://forum.wprost.pl/ar/?O=462028&NZ=0 ??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 13:06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Current 93 - mi to sie najbardziej kojarzy z określeniem apokaliptyczny folk, które po raz pierwszy usłyszałem właśnie przy okazji tej kapeli. I na chwilę mnie to wciągnęło, i nadal mam jakieś ich CDR-y ale od lat niesłuchane. Pamiętam, że najbardziej mi się podobało All The Pretty Little Horses. Tam jakiś fragment z Nickiem Cavem na wokalu był.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 15:42:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
marecki pisze:
Current 93 - mi to sie najbardziej kojarzy z określeniem apokaliptyczny folk



I bardzo dobrze Ci sie kojarzy. Wlasnie oni wraz z DIJ sa sztandarowymi tworcami gatunku zwanego apokalipytcznym folkiem (badz prosciej: neo-folkiem), dlatego pamietam, ze kiedy uslyszalem (jeszcze przed poznaniem plyty), ze "Taniec Szkieletow", bedzie zawieral muzyke, ktora mozna okreslic jako apokaliptyczny folk, to ciut zdebialem i zaczalem sie zastanawiac, czy Tom bedzie spiewal o runach, magicznych rozdzkach i wlasnej woli jako jedynym prawie.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 14:23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pioseneczka pierwsza:
http://www.kv.minsk.by/uria/The%20UR'IA ... tachka.mp3

Białoruska UR'IA jest działającym od 1999 r. projektem muzycznym kompozytora i badacza muzyki etnicznej Yurija "Franca" Vydronaka, w którym tradycyjne motywy archaicznej muzyki białoruskiej zostały połączone z brzmieniem i energią współczesnej muzyki rockowej. UR'IA łączy energię różnych "światów muzycznych" i buduje na ich bazie brzmieniowej muzykę, odwołującą się z jednej strony do klimatów rytualno-obrzędowych, a z drugiej strony do progresywnej i dynamicznej suity rockowej. Ten zaprogramowany "eklektyzm" formy, stanowi jednocześnie siłę przekazu muzyki zespołu, który nawiązuje do najlepszych wzorców muzyki światowej (Hedningarna, Dead Can Dance). Przekaz dodatkowo został wzbogacony o legendę, inspirowaną starożytną, tajemniczą himalajską cywilizacją Ariavarta.


8) :shock:

Pioseneczka druga:
http://d35.yousendit.com/D/2Y32UMBT9FF2 ... 08-%20.mp3

Folklorystyczny teatr z Mińska. W ich repertuarze znajdują się różnorodne spektakle oraz programy koncertowe wykonywane a capella przedstawiające białoruskie tradycje i kulturę w sposób współczesny. Przepiękne głosy śpiewaczek oraz niezwykle interesujący program podbił już serce publiczności nie tylko białoruskiej, ale także i europejskiej.


:aniolek:

Obrazek




* * *

Obrazek

Ktoś mi kupi? Tylko osiem dych...
:evil: :evil: :D :D
Nie dosć że czarodzieje, to jeszcze Żydzi... ;) (może jeszcze są masonami?)

http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=7081


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 16:13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Księżyc dla czarodzieja, ale dla czarownicy trochę też...

Jeszcze była jedna taka bajkowa kapela. Mieli taką piosenkę "Wróżko-czarodziejko"!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 20:47:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
antiwitek pisze:
dla czarownicy trochę też...


Lao Che - Gusła - muzyka (nie) dla wiedźm... :twisted:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group