Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 22:58:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1542 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 103  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 grudnia 2006 20:57:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 grudnia 2006 19:15:08
Posty: 519
Skąd: metropolia zwana Chełmem
one_way pisze:
hehe, nie z takimi ojczulkami Jahwe sobie radził

masz racje dla niego nie ma rzeczy niemożliwych :wink: :wink:
Cytat:
I ja bym słuchała lecz nie mam kiedy... Myślę, że starsze osoby, których wiele słucha tego radia nie rozumieją takiej muzyki jak rock... po prostu się na czym innym wychowały. Moja babcia też nie przepada za moją muzyką Mama również, ale już Tymek jej się bardziej podoba... Ale dobrze, że pojawiają się na antenie takie zespoły jak 2Tm2,3... Oby coraz częściej!

wiesz bo tymek powstał nie z ludzkiego natchnienia ale z BOŻEGO i dlatego wpada w ucho nawet ludziom starszym (oczywiście nie wszystkim bo niepotrzebnie zamykają na tą muzę) A co do wychowania to masz rację bo starych drzew sie nie przesadza i takim babciom trudno jest przestawić sie na słuchanie np. tymka 8) rozumię je :wink:
Kamila pisze:
U mnie mama słucha przez cały dzień a jak leci ta piosenka tygodnia to nawet ja sie przyłączam A Tymka to ze dwa razy słyszałam w jakiś audycjach do młodzieży, tyle że to było chyba W obliczu aniołów i coś jeszcze takiego spokojnego

ja nawet nie wiem kiedy jest ta piosenka tygodnia hehe :wink: a tymka jeszcze nigdy tam nie słyszałem :( może dlatego że żadko kiedy zdarza mi sie słuchać chyba że mama gdzieś włączy :)
glacek pisze:
ostatnio w nocy z piatku na sobote kolo 1h lecialo "Sluchaj Izraelu" z Propagandy Dei, a w sobote wy piosence tygodnia kawalek "Lew Hadasz"

ej to spoko rozwija sie wątek tymka w radiu maryja :mrgreen: widze że słuchasz troche tego radia hehe :wink: :wink: spoko
glacek pisze:
aj,tak...znam to

a widzisz hehehe :piwo:

_________________
Obyś był zimny albo gorący nie zaś letni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 12:29:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
ja bardzo dawno temu słyszałem w RM 2tm2,3,,, jakieś rekolekcje były albo coś i Budzy i Maleo mówili świadectwo...i kilka utworów grali na akustykach - W obliczu aniołów i Pieśnią moją jest Pan na pewno było... a usłyszałem to dzięki memu kumplowi, który o 22:00 dzwoni do mnie i mówi: włącz na Radio Maryja!! jest coś ciekawego,,, ale to było baaaardzo dawno temu,,,, no i pamiętam jeden telefon od zbulwersowanej słuchaczki ;) na szczęście ksiądz prowadzący skwitował to słowami: niektórzy to chcą być bardziej święci od papieża :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 13:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 grudnia 2006 19:15:08
Posty: 519
Skąd: metropolia zwana Chełmem
Armijny Smok pisze:
ja bardzo dawno temu słyszałem w RM 2tm2,3,,, jakieś rekolekcje były albo coś i Budzy i Maleo mówili świadectwo...i kilka utworów grali na akustykach - W obliczu aniołów i Pieśnią moją jest Pan na pewno było... a usłyszałem to dzięki memu kumplowi, który o 22:00 dzwoni do mnie i mówi: włącz na Radio Maryja!! jest coś ciekawego,,, ale to było baaaardzo dawno temu,,,, no i pamiętam jeden telefon od zbulwersowanej słuchaczki na szczęście ksiądz prowadzący skwitował to słowami: niektórzy to chcą być bardziej święci od papieża

kurcze smoku nie wieedziałem że budzy i maleo byli w radiu maryja :shock: ale cieszy mnie to :D a ksiądz dobrze dogadał tej słuchaczce hehe :mrgreen: :wink:

_________________
Obyś był zimny albo gorący nie zaś letni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 16:35:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
jak już napisałem było to baaardzo dawno temu (jakieś 8 lat wstecz...) - i zdarzenie raczej incydentalne (tzn. że raz tylko się wydarzyło i nie powtórzyło) - choć ja nie słucham tej radiostacji więc pewny nie jestem,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 16:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 grudnia 2006 19:15:08
Posty: 519
Skąd: metropolia zwana Chełmem
Armijny Smok pisze:
jak już napisałem było to baaardzo dawno temu (jakieś 8 lat wstecz...) - i zdarzenie raczej incydentalne (tzn. że raz tylko się wydarzyło i nie powtórzyło) - choć ja nie słucham tej radiostacji więc pewny nie jestem,,,

o kurcze 8 lat to rzeczywiście dawno :wink: wiesz ja też jej nie słucham tej radiostacji :) ale miło że chociaż raz było im dane tam zawitać :mrgreen:

_________________
Obyś był zimny albo gorący nie zaś letni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 18:16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 21:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
Byli byli!!! Nie słuchało się wtedy chyba jeszcze u nas RM ale znalazłam gdzieś w necie zapis z tego spotkania ale za Chiny ludowe nie mogę teraz sobie przypomnieć gdzie to było


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 20:22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
ponoć mogę tutaj ogwiazdkować 888 więc do boju

W roli wprowadzenia nie znam innych płyt 2tm2,3 a pierwszy kontakt z zespołem miałem na woodstocku i po koncercie postanowiłem kupić płytkę no i......

Biada Biada * * * * * świetny kawałek wręcz idealny na początek choć trochę za bardzo kojarzy mi się z motorhead, no i tu pierwsza uwaga co do samej twórczości 2tm2,3 bywa że jest ona powiedzmy to mniej od Armii oryginalna.... Ale kawałek i tak świetny :mrgreen:

888 * * * * No fajny rokowy kawałek jednak drażni mnie maniera Maleo szczególnie przy wypowiadaniu słowa mnie jak dla mnie Maleo to świetny Reaggeowiec a w tej stylistyce wypada gorzej.....

Słowo * * * * * * no i oto opus magnum tej płyty, genialny kawałek pod każdym względem. Niesamowity klimat napięcie i potęga. Genialny tekst, i to właśnie oto chodzi!

Lew Hdasz * * * fajny kawałek ale czegoś mu brakuje hmm po prostu klimatu jest mało klimatyczny.....

PS 108 * * * * no i to już jest kawałek o swoim klimacie i jest taki bardzo przyjemny po prostu bardzo fajny

Miłość * * * * chyba to co wyżej

Nie umrę * * * i pół i tu po prostu wadzi mi Maleo......

Emmanuel * * nie lubię offspring......głównie chodzi mi o refren do refreny wszystko jest w porządku a potem to plagiat, takich rzeczy wszędzie pełno......

Debora * * * * typowy kawałek taki jak np Miłość no i właśnie trochę ta płyta mi się już powtarza.....

Jestem z Tobą * * ten kawałek też nie grzeszy oryginalnością

PS 63 * * * poza solówką nic specjalnego...

Wojna * * kolejny niezbyt oryginalny kawałek....

Homilia Meliona * * * i pół fajny ale również trochę bez klimatu....

Podsumowując
Jeśli płyta jest najlepszą dyskografii 2tn2,3 to może ja sobie resztę jednak podaruję, jak dla mnie w konfrontacji z Armią 2tm2,3 wypada raczej kiepsko..... może 2tm2,3 po prostu nie jest dla mnie?, choć bardzo podobają mi się teksty okładka(i jedna i druga :mrgreen: ) to muzyka chyba trochę słabo. Pochwała dla gitarzysty solówki to niezła petarda!
Ja nie oczekiwałem drugiej Armii ale jednak spodziewałem się czegoś więcej.
Ocena całości * * * i pół

PS na koncertach za to na pewno będę :mrgree

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 20:43:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
MAQ - polecam inne płyty - bo klimatem zupełnie różne jednak od 888,,, - warto -
napiszę tylko z czym sie całkowicie nie zgadzam:

MAQ pisze:
Wojna * * kolejny niezbyt oryginalny kawałek....

:roll:
hehe....

Cytat:
Nie umrę * * * i pół i tu po prostu wadzi mi Maleo......

najlepszy utwór Maleo z 888 (polecam na koncertach zwłaszcza)

MAQ pisze:
Emmanuel * * nie lubię offspring....

:shock: :roll: :) :lol: :mrgreen: nno, to bardzo offspriongowy kawałek (hahaha)... ale spoko - oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie ;)
to moim zdaniem jeden z najlepszych kawałków na płycie - zwłaszcza ze względu na wokal,,,

ale i tak zapowiadałeś trochę bardziej bolesną recenzję (a tu dla jednego z utworów aż sześć gwiazdek),,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 02:05:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 11 grudnia 2006 19:15:08
Posty: 519
Skąd: metropolia zwana Chełmem
MAQ ale wywaliłweś recenzje hehe :wink: ale powiem ci że mi sie tam cała płyta podoba :D :mrgreen:

_________________
Obyś był zimny albo gorący nie zaś letni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 20:17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
MAQ pisze:
plagiat, takich rzeczy wszędzie pełno......
(...)
ten kawałek też nie grzeszy oryginalnością
(...)
kolejny niezbyt oryginalny kawałek....


już jakiś czas temu zauważyłem Twoją obsesję na punkcie oryginalności :-)
tylko dlaczego Ci nie przeszkadza brak oryginalności w utworze CAŁKOWICIE nieoryginalnym?... pt. Biada? od razu zaznaczam, że mi też nie przeszkadza, bo kurde nie wszystko musi być oryginalne, żeby było dobre. Ale skoroś tak się uparł, to nie rozumiem Twojego rozróżnienia, że Wojna jest nieoryginalna, a Biada owszem, bo jest raczej odwrotnie.
Dodam, że oryginalność nie jest żadnym cudownym wytrychem pozwalającym "zobiektywizować" ocenę, więc akurat Wojnę i Biadę cenię bardzo podobnie niezależnie od ich oryginalności czy jej braku... (zresztą uważam je za stosunkowo słabsze kawałki na płycie, ale to chyba nie ma związku z tematem ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 21:38:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
jeeee!!!!! dzięki ludzie za te komentarze są super :twisted:
Po pierwsze Krejzi ja poprostu czekałem na taki odzew :twisted: , bo biada to motorhead ale ten rytm jest bardzo przyjemny i powiedzmy że ten plagiat nie razi mnie tak jak ten wojenny bo wojna jest dla mnie jakaś taka nieprzyjemna i brak oryginalności jeszcze bardziej ją dobił. A jakoś nie miałem weny aby napisać co jeszcze mnie w nim razi i posłużyłem się sprawdzoną metodą :mrgreen: , choć chyba bardziej po najmniejszej lini oporu poszedłem :mrgreen:


Szema pisze:
ale powiem ci że mi sie tam cała płyta podoba

kwestia gustu i surowości oceniania myśle :D


Armijny Smok pisze:
najlepszy utwór Maleo z 888 (polecam na koncertach zwłaszcza)

na koncertach Maleo mi prawie wcale nie wadzi :mrgreen:


Armijny Smok pisze:
ale i tak zapowiadałeś trochę bardziej bolesną recenzję (a tu dla jednego z utworów aż sześć gwiazdek),,,

hmm myśle że w porównaniu z recenzjami z pism muzycznych jest dość bolesna :mrgreen: jest to dla mnie płyta WYBITNIE nierówna ale jak napisałem wyżej ma też swoje zalety :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 22:31:08 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Ja jeszcze całej płytki nie słuchałam... Jednak "Nie umrę" w wykonaniu Maleo jest dobre! :)
I o ile na koncercie najbardziej lubię kawałki bardzo czadowe, to w domu wybieram łagodniejsze... Chociaż może nie do końca... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 23:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
MAQ pisze:
myśle że w porównaniu z recenzjami z pism muzycznych jest dość bolesna

hmmm... masz rację,,, tam piszą dziennikarze co się troche na muzyce znają ;) chyba

MAQ pisze:
A jakoś nie miałem weny aby napisać co jeszcze mnie w nim razi i posłużyłem się sprawdzoną metodą

zabrzmiało to jak słaba prowokacja, a nie rzeczowa ocena,,,może napiszesz jednak coś więcej??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 grudnia 2006 00:29:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
MAQ pisze:
jest to dla mnie płyta WYBITNIE nierówna

phi. dla mnie na pewno nie jest WYBITNA, jak chcą niektórzy, ale jej może największą i naprawdę wielką zaletą jest to, że jest totalnie równa!! wszystkie utwory mieszczą się w obrębie półtorej gwiazdki - takich płyt w zasadzie nie ma!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 grudnia 2006 00:32:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
Crazy pisze:
dla mnie na pewno nie jest WYBITNA, jak chcą niektórzy

eee tam,,, nikt na pewno nie chce chyba aby dla Ciebie ta płyta była wybitna ;)

ale zgadzam się z tym, że płyta bardzo równa :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1542 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 103  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group