Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 06:40:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 kwietnia 2009 18:15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Placoo pisze:
wybrałem "Nawiązania biblijne w twórczości zespołu 2 Tm 2,3" i powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak się do niego zabrać.


Obawiam się, że może byc o tyle trudno, że w tekstach Tymoteusza nie ma "nawiązań' biblijnych wplecionych w treśc - są to po prostu fragmenty Pisma. Łatwiej byłoby z tematem "Nawiązania biblijne w twórczości zespołu Armia" :)

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 kwietnia 2009 21:57:52 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 12:39:55
Posty: 692
placoo super temat!
ale jak polonisci i katecheci nie sa w stanie pomoc :lol: ,przepraszam nie moglem sie postrzymac,to najlepiej sam zajrzyj do zrodla,tj biblii.a moze sie przyda :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 01:08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..TEN CHŁOPAK MA PROBLEM !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 08:03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21438
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Placoo pisze:
Cześć Słuchajcie, potrzebuję pomocy. Zespół 2 Tm 2,3 znam niestety nienajlepiej:/ Byłem raz na ich koncercie i spodobało mi się. I w związku z tym gdy wybierałem temat maturalny, wybrałem "Nawiązania biblijne w twórczości zespołu 2 Tm 2,3" i powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak się do niego zabrać. Poloniści i katecheci w szkole też niestety nie byli w stanie mi pomóc. Dlatego proszę o jakąś pomoc:)


A nie mogłeś wybrać jakiegoś innego tematu? Np. "Metodologia tworzenia wypowiedzi i esejów na tematy bliżej nieznane", ewentualnie "Czym jest autorska wypowiedź w XXI wieku? Sposoby wykorzystywania internautów do pisania prac naukowych"

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 08:49:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
proponuję jednak jakiś inny temat, np "nawiązania biblijne w Piśmie Świętym"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 10:17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21438
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Też mocne. A jakie nieoczywiste :!:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 16:38:10 

Rejestracja:
wt, 14 kwietnia 2009 17:21:43
Posty: 3
Dzięki ale wczoraj mnie olśniło i chyba zrobię po prostu tak, że przedstawie kilka tekstów i powiem do jakich mniej więcej historii w Biblii nawiązują, np. piosenka "Getsemani" itd. a następnie trochę ją zinterpretuję i powinno być dobrze:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 17:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 09:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Już ktoś napisał - te teksty nie nawiązują, ale SĄ "historiami" z Biblii. Chyba tyle możesz powiedzieć, że są trochę dostosowane do muzyki.

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 19:02:39 

Rejestracja:
wt, 14 kwietnia 2009 17:21:43
Posty: 3
no tak, są historiami z Biblii ale są to często pojedyncze wycinki "historii":) ogólnie to wybór tego tematu był samobójstwem. najgorzej jest z napisaniem bibliografii bo nie ma zbyt wielu materiałów związanych z tą tematyką.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 21:30:27 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 12:39:55
Posty: 692
placoo nie poddawaj sie,naprawde super temat.po co ci jakies materialy dodatkowe,biblia jest zrodlem tak bogatym i wystarczajacym ze mozna sie zdziwic.jest duzo numerow ktore nie opowiadaja zadnych historii ale sa wyciagnietymi sentencjami.a ile jest numerow ktore mozesz polaczyc w jedna historie.tak na szybkiego to ,,szema izrael..."jako przypomnienie jego prawa,jajkis psalm czy cus jako wolanie o pomoc,,marana tha" jako zapowiedz przyjscia mesjasza,,nie lekaj sie"jako Jego przyjscie,cel,dzialanie,,effatha",,gdzie jest smierc?"odpowiedz czlowieka,dziekczynienie,radosc no i nie wiem np.,,slowo BOGA"jako zapowiedz powtornego przyjscia.
a ile rzeczy mozna napisac w odniesieniu do wlasnego zycia :roll:
ale fajny temat :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 22:19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
bo nie ma zbyt wielu materiałów związanych z tą tematyką.

...ALE Z JAKĄ TEMATYKĄ ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 22:38:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
Placoo pisze:
Cześć Słuchajcie, potrzebuję pomocy. Zespół 2 Tm 2,3 znam niestety nienajlepiej:/ Byłem raz na ich koncercie i spodobało mi się. I w związku z tym gdy wybierałem temat maturalny, wybrałem "Nawiązania biblijne w twórczości zespołu 2 Tm 2,3" i powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak się do niego zabrać. Poloniści i katecheci w szkole też niestety nie byli w stanie mi pomóc. Dlatego proszę o jakąś pomoc:)

...bez drwin to piszę...Kiedyś za moich czasów wypracowanie bo tak się to nazywało, miało w swej konstrukcji
...wstęp
....rozwinięcie
...zakończenie
To przecież idzie wszystko pięknie napisac..troszeczkę sie przyłozyc i nie powinno byc żadnego problemu.....
elrond pisze:
Cytat:
bo nie ma zbyt wielu materiałów związanych z tą tematyką.

...ALE Z JAKĄ TEMATYKĄ ?


...myślę że koledze chodzi nie o samo Słowo Boże a o całokształt , czyli jak to wszystko zacząc. Czyli prawdopodobnie o materiały źródłowe na temat zespołu...tak sądzę. Proponuję szukac w necie , skupic się na osobach , dyskografii..
Pięknie szło by taką pracę napisać...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 kwietnia 2009 22:44:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
gomez pisze:
placoo nie poddawaj sie,naprawde super temat.po co ci jakies materialy dodatkowe,biblia jest zrodlem tak bogatym i wystarczajacym

Może do życia tak, ale do bibliografii maturalnej wypada podać więcej źródeł (choć nie zawsze się da).

Placoo pisze:
nie ma zbyt wielu materiałów związanych z tą tematyką.

Z tematyką biblijną jest milion źródeł (Świderkówna, Chrostowski, Brown... eee ten ostatni może nie ;-) ), z tematyką 2 Tm 2,3 mniej, ale też się co nieco da (zwłaszcza jeśli można cytować internetowe źródła). Możesz podziękować tym, którzy współtworzyli stronę o Armii, bo zebrano tam mnóstwo wywiadów z muzykami Armii i Tymoteusza, w których może coś ci się uda wygrzebać: http://www.armia.kdm.pl/s-prasa/index.html


Placoo pisze:
przedstawie kilka tekstów i powiem do jakich mniej więcej historii w Biblii nawiązują, np. piosenka "Getsemani" itd.

Sam widzisz – masz tekst "Getsemani" – teraz znajdź jakieś opracowania tematu Ogrójca. Weź jakiś zaśpiewany przez 2Tm 2,3 psalm i poszukaj opracowań psalmów jako takich. Na prezentacji nie uda ci się omówić więcej utworów niż jakieś 4-6, wolno ci zrobić multimedia (możesz puścić coś w tle, ale pamiętaj, że tak naprawdę masz mało czasu, a komisja może nie przepadać za metalem).

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 maja 2009 20:10:10 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 12:39:55
Posty: 692
ja mam question.może już bylo.w jednym z filmow z malego studia o tworzeniu 888 chlopacy grają konketny pomysł,riff z melodyjka solówkową.jak juz zdążyłem zauważyć :wink: owy utwór(pomysł)nie trafił na płytę.coś nie moge ostatnio tego znależć ale jeżeli twórcy widzą o który mi chodzi to pytanie brzmi:dlaczego nie trafił na 888,co sie z nim stało,czy bedzie jeszcze kiedyś wykorzystany?
moje 2gie pytanie czy w a.d.2009 na misiąc kwiecień,maj mamy juz jakieś szkielety nowych numerów na nowa płytę?pytam bo kiedy zbliżałem sie na koncert arki w twardogórze(bez licy :? :) )to chłopaki ze s.d.c w celach nagłośnieniowych ,puszczali coś z głosników. :shock: :piwo: to ,,coś"miało vocal budzego,text bibliny,a jakos nie mogłem tego wyłowić z mojej pamieci,ze niby znam.a póżniejsza rozmowa ze ślimim o dziarach zakryła moją mozliwość zaspokojenia ciekawości


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2009 13:49:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
ee, to ja tak zadam inne pytanie....

kiedy 2Tm2,3 zawita na podkarpaciu? dwa lata was nie było!!

no i co z tą płytą czadową? :)

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group