Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 03:35:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 sierpnia 2006 14:04:30 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 22:56:04
Posty: 252
Getsemani
Psalm 23 z " Paschy"
888..albo Słowo


Ostatnio zmieniony wt, 08 sierpnia 2006 00:04:25 przez heavy drummer, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 sierpnia 2006 14:12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 24 stycznia 2006 09:40:46
Posty: 16
Skąd: Poznań
Po łudstoku to:

1) Słowo
2) Shalom
3) II Pieśn Sługi Pańskiego

_________________
Stoocku Poocku Qoocku


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 sierpnia 2006 14:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
Po woodstocku:
1) Biada/888
2) Kto nas odłączy
3) Słowo/Shalom

niestety - po łódstoq nie da sie wybrać tylko trzech najlepszych :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 sierpnia 2006 15:34:30 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 13:18:17 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 00:11:42 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 17:15:53
Posty: 253
no ok
po łódstoku

miłość
psalm 108
effatha

jeeeejjjj!! pamietacie jak tłum krzyczał effatha, efathaaaa!!!
ja chce sie cofnac w czasie!!

_________________
o_O


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 16:26:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 30 lipca 2006 22:28:12
Posty: 11
Skąd: Nowa Sól
ja też!!

po łoodzie
1. Biada
2. Effatha
3.Magnificat

I czemu nie było Sh'ma Izrael Adonai Elohenu...???? :(

_________________
UWieLbia DusZa MojA PAna MeGo MOc !!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 17:45:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
sh'ma Izrael Adonai Elohenu - moj ulubiony kawałek tymka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 20:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 16:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
No, dobra to ja też po Woodstocku :P :

1. Effatha
2. Przebudź się
3. Biada

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 08:04:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 11:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
już wiem ;)

Psalm 40
Kto nas odłączy
Słowo

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 11:43:29 

Rejestracja:
pn, 31 lipca 2006 19:27:59
Posty: 3
Wybor ciezki, wiec trojki nie wskaze. Zawsze chyba podobal mi sie najbardziej "Psalm 13" (a moze po prostu za czesto go sluchalem?). Jednak po Woodstocku na pozycje lidera niesmialo (acz systematycznie) wysuwa sie "Effatha" (tez tam bylem i tez krzyczalem- czad!).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 17:52:56 

Rejestracja:
pt, 04 sierpnia 2006 14:59:27
Posty: 33
Najlepsze kawałki na woodstock:

1. Druga pieśń sługi pańskiego
2. Biada, biada
3. Effatha
4. Kto nas odłączy
5. Miłość
6. 888
7. Psalm 13


Bardzo trudny wybór jak dla mnie :arrow: każdy z tych kawałków to faworyt na 1 miejsce :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 13:57:11 

Rejestracja:
sob, 08 lipca 2006 00:31:04
Posty: 28
z łudstoku psalm 13 jest bardzo dobry


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 sierpnia 2006 10:13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 05 maja 2006 13:29:36
Posty: 15
Skąd: W-WO
EFFATHA

_________________
Obrazek
Babilon spłonie- splamione krwią jego dłonie!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 sierpnia 2006 17:05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
To ja może dla odmiany przed woodstokiem, bo się nie zaznajomiłem jeszcze z materiałami.

Sześciogwiazdkowiec bezdyskusyjny w karierze zespołu dla mnie jest jeden, pozwolę sobie przekleić, co napisałem w wątku o płytach:

Cytat:
Kantyk trzech młodzieńców - muzyczne opus magnum zespołu. To takie Triodante Tymoteusza. Inne rzeczy mogą głębiej docierać, mieć w sobie więcej niewyrażalnego, ale czystomuzycznie to jest to. Mantra porywająca w taki sposób, jak tylko mantra potrafi, przepiękny tekst, bogaty a jednocześnie najprostszy jak się da, wspaniałe brzmienie, bogactwo barw, znowu instrumentalny refren, ale w porównaniu z Ps.8 ile w nim dramatyzmu. Najdłuższe, a przecież mogłoby trwać i drugie tyle..... * * * * * *


Dwa utwory są blisko.. nie mogę się zdecydować.

Stabat Mater - piękno melodii równoważne z pięknem śpiewu, mi tu w dodatku nieodmiennie pobrzmiewa saksofon Mateusza P. :-)
Ale to wszystko nie jest jeszcze ten geniusz, który by dawał szóstą gwiazdkę... ten geniusz to jest... nie umiem nazwać... chodzi o taką szlachetność, może swoiste dostojeństwo, ale takie, które płynie z ducha. Najwyższa godność człowieka brzmi w tym utworze. Tak, chyba sześć.

No i takie sześć na kredyt, bo słyszałem tylko jeden jedyny raz, na żywo, i wiadomo, że różnie by to w innym przypadku mogło być:

Psalm 6, czyli ten ze śpiewem Andżeli znowu i z nutkami żydowskimi :-) Nieprawdopodobny duet wokalno-skrzypkowy (Marcin P.!), coraz to bardziej podkręcane tempo, ach! Słowo "czad" rzeczywiście można różnorako rozumieć, bo dla mnie ten utwór to był większy czad niż cokolwiek, co wyprodukowały w Tymoteuszu gitary :!:

Wspominany wyżej Psalm 8 to jeden z grupy pięciogwiazdkowców, którą widzę następująco:

Crazy pisze:
Jezus Chrystus jest Panem - przejście z poprzedniego do tego jest najlepszym przykładem, jaką mimo wszystko siłą jest różnorodność tego albumu; zaczyna się utwór wspaniały, bez zarzutu, z pięknie brzmiącym, pełnym mocy wokalem i idealnie go uzupełniającą wokalizą, a w tle wybitni muzycy w rozkwicie swoich możliwości..... * * * * *

Psalm 8 - dla mnie to jest utwór jazzowy, w tym sensie, że wszystko, co najciekawsze rozgrywa się poza głównym tematem. Kompozycyjnie uwazam ten utwór za poprawny, ale nic specjalnego, dlatego nie wychodzi on najlepiej na manewrach. Natomiast już to przejście po wszystkich zwrotkach, które niejako zastępuje refren, wszystkie podkłady, wszystkie fragmenty instrumentalne - rewelacja..... * * * * *

BEST MOMENT PŁYTY!: wybrzmiewa straszliwe Getsemani, chwila ciszy i... całkowita zmiana! Bęben, flety, radość!!! jak przejście ze śmierci w życie ten moment jest, jak rezurekcyjna procesja o świcie, kiedy jeszcze duchem człowiek tkwi w zadumie i skupieniu Triduum, ale już wybudzają go dzwony na ulicach!

Słuchaj Izraelu - oczywiście można było sobie skatować ten numer i chyba przez pewien czas też tak miałem, ale wystarczy zrobić sobie dłuższy post i można odkryć na nowo jego piękno, prostotę, energię... Perła folku, jak napisał panek! Minusik za przewidywalność, ale..... * * * * * -


Następnie Psalm 51 za zbolały głos pokutnika.

I Psalm 18 Kocham Cię Panie za pełną spokoju żarliwość (paradoks? ale tak to odczuwam), choć znowu minusik za pewną przewidywalność.

I Psalm 103 za niebiański głos Andżeliki połączony z porywającym, frunącym rytmem.

I Psalm 23 za tenże głos i może piękniejszą melodię niż powyżej, ale mniej fascynujący rytm, więc się równa ;-)

I jeszcze może Psalm 40 w wersji z lalala, tej niby akustycznej, ale dla mnie o wiele bardziej czadowej niż nudzący oryginał (hehe, specjalnie się narażam :P ).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 sierpnia 2006 14:20:43 

Rejestracja:
sob, 01 kwietnia 2006 21:28:42
Posty: 88
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)
jak mówiliśmy o najgorszych utworach wcześniej, to ja bym chyba właśnie wymienił Psalm 40, bo taki strasznie przebojowy, prawieże nu metal... dlatego akustycznę, oryginalniejszą wersję uważam za lepszą, ciekawszą...

to teraz razem z Crazy spodziewam się linczu : P


po łudstoku chyba całkiem przekonały mnie do siebie nowe utwory, ale jakoś spojrzenia na całość mi to niezmieniło. z tych nowych które znamy za najlepsze uznałbym miłość, 888 i słowo.

_________________
Twego prawa w głębi mego serca


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group