Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 05:41:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 maja 2006 23:01:50 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 17:15:53
Posty: 253
888 to alternatywa do Heretic Anthem (moje odczucie, moje pierwsze skojarzenie)
if you 666 i'am 888!!!
apropos najlepszych albumów 2Tm2,3 to hmm.. hehe.. 4 ich było?
a kawalki
1. Genesis;P gdyby w ta strone poszedl Slipknot byłby to zapewne najlepszy zespół metalowy na swiecie.
2 Psalm 34
3. Amen
4. Getsemani
5. Psalm 13
i tak dalej, i tak dalej;D
kolejnosc dowolna az do wyczerpania limitu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 maja 2006 00:37:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A najlepszy utwór tegoż zespołu to Psalm 8! Bardzo mi się kojarzy z... górami. O dziwo Budzy kiedyś tam mówił o śpiewaniu tegoż psalmu w Tatrach, ciekawe.
Niestety, zespół mnie średnio interesuje od czasów płyty z Barankiem, mam nadzieje, że coś mnie teraz zaskoczy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 21:12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Boskey pisze:
najlepszy utwór tegoż zespołu to Psalm 8

jakkolwiek dla mnie najlepszy jest bez dwóch zdań Kantyk, to jednak jestem bliski zgodzenia się - Psalm 8 jest REWELACYJNY, przede wszystkim czysto muzycznie... bo Kantyk to taka mantra, wielka siła rażenia i w ogóle, ale wręcz programowa jednostajność i w kółko to samo ;-) A Psalm 8 jest muzycznie niezwykle bogaty i wszystko chodzi jak w zegarku.

Boskey.. rozumiem Cię i innych, że nie podoba im się akustyczny Tymoteusz, ale bardzo bym się zdziwił, gdyby Tobie (akurat TOBIE szczególnie) nie podobał się ten koncert, o którym pisałem. Kurde... zdziwiłbym się, gdybyś się nei zachwycił! :D

panek pisze:
"Słuchaj Izraelu" jest perłą folku.


oo! dobrze mówisz!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 12:45:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
panek napisał:
"Słuchaj Izraelu" jest perłą folku.


oo! dobrze mówisz!


TO "Słuchaj Izraelu"????????????
z pierwszej płyty? grane na każdym koncercie i śpiewane przez całą salę?
NIE MOGĘ TEGO SŁUCHAĆ!!!!!!!!!!!!!!
:twisted:
jest to jedyny utwór tego zespołu, na którym wychodzę daleko na papierosa. nie wiem czy miałam tak od początku, ale od paru lat na pewno.
OI!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 13:22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Pamiętam klimat koncertów Tymka z końcówki lat dziewięćdziesiątych. To se ne vrati... :|

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 14:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
natalia pisze:
TO "Słuchaj Izraelu"????????????

to samo :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 14:51:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Utwór pod względem muzycznym całkiem udany, jednak zarżnięty i jednoznacznie oazowy, iż przez to absolutnie niestrawny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 16:21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 maja 2005 17:46:12
Posty: 93
Skąd: Krotoszyn
a ja wam powiem com ostatnio zauwazył u mnie w szkole:
wśród moich kumpli (mało co słuchających tymka) stał się "słynny"utwór "gdzie ona jest,gdzie ona jest,jej zwycięstwo". idą i nucą to po szkole :shock: . musze przyznac ze jak na nich to bardzo ciekawy przypadek. zaden tymka z tego co wiem zbyt nie zna, a ten utwór musieli skąs podłapać.czekam na opinię jakiegos psychologa :|

_________________
....a ja się tego bardzo boję...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 18:34:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 lutego 2006 20:23:40
Posty: 80
Jeżeli to byli kibice Legii to prawdopodobnie śpiewali o Wiśle K. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 19:43:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
eee ja kiedys slyszalem jak w podstawowce w mojej szkole mlody krzysio sobie nucil 'czy tu sie głowy ścina... ;) '


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 21:02:20 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 17:15:53
Posty: 253
jesli o klimat w kawałku chodzi to zdecydowanie 2 sa nie do przebicia

nr 1. Getsemani- przerobiłem go na 1000 sposobów i za każdym, ale to za każdym razem, kiedy go słucham przez plecy przechodzą ciarki. ma moc ten utwór. zaznaczam, że jeśli nie usłyszę go na tegorocznym woodstock'u będę zmuszony użyć środków przymusu bezpośredniego w stosunku do artystów

nr 2. psalm 23- bez komentarza co nie :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 maja 2006 22:18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
psalm 23 jasne, ale jaki to jest jeszcze jeden utwór, który śpiewa Angelika (ale nie Stabat Mater) - wydaje mi się, że to z drugiej płyty, takie bardziej płynące i o lekkim rytmie niż Stabat i Psalm 23.. ale i trochę podobne

powinienem mieć to gdzies nagrane i nawet podpisane, ale dziwnie nie mogłem znaleźć a na stronie tekst np. Psalmu 23 jest po polsku, więc i tego nie odróżnię po dziwnym języku ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 maja 2006 08:30:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Crazy pisze:
jaki to jest jeszcze jeden utwór, który śpiewa Angelika (ale nie Stabat Mater) - wydaje mi się, że to z drugiej płyty, takie bardziej płynące i o lekkim rytmie niż Stabat i Psalm 23.. ale i trochę podobne


Psalm 103. Ale ona nie śpiewa tego po polsku, na stronie jest zaś tekst polski.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 maja 2006 10:26:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Zrecenzowanie płyt tak genialnego zespołu, jakim jest 2TM2,3 nie należy do najłatwiejszych. Tytułem wstępu napiszę tylko, iż słucham tego zespołu od pierwszej jego płyty i miał on niesamowity wpływ na ukształtowanie się mojego gustu muzycznego. Przy każdej ocenie płyt 2TM2,3 dopisałem kilka słów sentymentalno-refleksyjnych, gdyż taka będzie też i moja ocena tych płyt

PRZYJDŹ * * * * * i 1/4
Płyta wydana 1997 roku. Byłem wtedy w VI (może VII) klasie podstawówki. Słuchałem głównie Kazika Na Żywo, Sepultury, Houka, ale również Listy przebojów Programu III - gdzie leciały różne utwory - od U2 do Cranberies. Płytę kupiłem na kasecie-dostałem jeszcze plakat który wisi u mnie na ścianie do dziś. Płyta była bardzo mocno promowana (głównie przez wieści o nawróconych rockowych muzykach) - nawet w talk show jakimś byli. Wszystko to (muzyka + te teksty) dla mnie było mistyczno - emocjonalne przeżycie, bo i moja wiara wówczas taka po części była...
A teraz kilka słów o muzyce:
Genesis - Od pierwszego utworu zaczyna coś w człowieku się dziać...
Marana Tha niesamowity utwór...do dziś uważam go za jeden z najlepszych zwolnienie na Psalmie 8, po to by ruszyć z kopyta w Kto nas odłączy...Kantyk, który bardzo długo był dla mnie nudny...ale dziś z perspektywy czasu jest utworem rewelacyjnym...
NAJLEPSZY UTWÓR: Przez lata "Słuchaj Izraelu-bo umiałem go grać na gitarze ;) ale tak na serio to bardzo trudno jest wybrać najlepszy utwór z tej płyty...z resztą to ciągle się zmienia, ale na chwilę obecną KTO NAS ODŁĄCZY... rewelacyjna wersja koncertowa (!)
NAJGORSZY UTWÓR: chyba jeszcze trudniej to wybrać... na tej płycie takiego nie ma...
BEST MOMENT:jest kilka: bębny w wejściu do Słuchaj Izraelu, ostrzejsza część Benedictusa (na zakończenie), pierwsze dźwięki Marana tha (gitarowe)
TEXT KTÓRY DO MNIE NAJBARDZIEJ TRAFIA: na dzień dzisiejszy: miej nadzieję w Panu, Alleluja (benedictus)
KRÓTKIE PODSUMOWANIE: płyta rewelacyjna,pełna nadzieji,świeżości,mocy,wiary,miłości i niosąca człowieka na skrzydłąch. Niestety bardzo niespójna...niektóre utwory zupełnie nie pasują, choć gdyby zabrakło chociaż jednego, ta płyta nie byłaby już aż tak dobra. Na uwagę zasługują też momenty, w których wokaliści modlą się w językach (tylko w jednym utworze Armii to słychać). Na późniejszych płytach już tego brak.

AMEN * * * * *
Płyta, która była dla mnie kolejną płytą, której mogłem słuchać bez przerwy... choć będąc w liceum, gdy przychodziłem po lekcjach kładłem się na łóżko, włączałem do odtwarzacza, i zasypiałem. Singlem promującym stał się Psalm 13... słuchając go w radiu, jeszcze przd tym jak miałem płytę - bardzo często podkręcałem volume na maxa... wtedy serce zaczynało bić duuuużo mocniej. Było tak przez kilka miesięcy, gdy słyszałem ten utwór, całe życie stawało mi przed oczami...
Płytę kupiłem i jeszcze jedną wygrałem podczas nocnej audycji w Radiu Plus (Rebert Tekiela puszczał na okrągło najbardziej łagodne utwory...) to też były niesamowite chwile, gdy nocami siedziałem przy radiu spragniony usłyszeć o tym, że ktoś doświadczył dotknięcia Boga... właśnie przypomniałem sobie tytuł Audycji: Pocieszenie i strapienie... wtedy dużo ludzi otwierało się na Boga i otwarcie świadczyło o jego miłości... to był jakiś znak czasu. Ja potrzebowałem tego świadectwa... dziś już bardzo rzadko można usłyszeć w mediach, że ktoś doświadczył miłości Boga (wyjątkiem był program Warto rozmawiać z dn.22.05.2006. w którym był Litza)
NAJLEPSZY UTWÓR: byłbym niekonsekwentny, gdybym po tym, co napisałem wyżej, wybrał inny utwór niż Psalm 13, ale na płycie utworów genialnych jest cała masa:Shlom lech Mariam (metal rządzi!), Z tą samą miłością (3 wielkie wokale), Psalm 18...
NAJGORSZY UTWÓR:zdecydwanie Kim jest ta... bardzo lubię reggae i wokal Maleo,ale ten utwór to nie jest to
BEST MOMENT: oddechy w Psalmie 18, Cały psalm 13 (a w szczególności ostatnie refreny Baruch ata Adonai/O Panie mój - śpiewane jednocześnie)
TEXT KTÓRY DO MNIE NAJBARDZIEJ TRAFIA: O Panie mój, chciej się zatrzymać, O Panie mój, nie omijaj mnie!!!
KRÓTKIE PODSUMOWANIE: Płyta bardzo spójna... niestety są momenty słabsze,ale przejścia perkusyjne - rewelacyjne (no, przecież moja ulubiona perkusistka grała). Po wydaniu tej płyty byłem po raz pierwszy na koncercie 2TM2,3... był to czas którego jeszcze bardzo długo nie zapomnę

Pascha 2000 * * * * * - (z minusem)
Płyta która jest bardzo krótka, energetyczna.
NAJLEPSZY UTWÓR: znów kilka propozycji: Psalm 40 (mam nadzieję,że na koncertach będzie grane z czadem), Shalom, Shema Izrael, ale najlepsza jest Effatha... baaardzo podoba mi się list do Kościoła
NAJGORSZY UTWÓR:Psalm 122 (choć w wypadku 2TM2,3 nie można powiedzieć najgorszy, a raczej nie tak dobry jak pozostałe)
BEST MOMENT: Szema Izraeeeeeeel (chodzi mi o to długie "e" na zakończenie), a także solo w środku Effathy
TEXT KTÓRY DO MNIE NAJBARDZIEJ TRAFIA: "Znam twoje postępowanie, nie jesteś zimny, ani gorący (...)"; a także "Zaufałem memu Panu, on pochylił się nade mną"
KRÓTKIE PODSUMOWANIE: Płyta bardzo zwarta, jednak występowanie utworów bliźniaczych jest małą przesadą (Pozwólcie dzieciom, Gdzie ona jest). Do płyty dołączone są teledyski (bardzo fajnie że są).

Pascha 2000 tour * * * + (z plusem)
Płyta dziwna.... bałem się przez moment, że zespół pójdzie w tą stronę (choć po przesłuchaniu nowej wersji Żyję w tym mieście w wykonaniu MRR i VenioPele zastanawiam się co gorsze:hip hop czy techno).
NAJLEPSZY UTWÓR: Podoba mi się Shalom (tack 4)... jest w nim coś metalowego... bardzo fajny
NAJGORSZY UTWÓR: Shalom (track 1) z tępym rytmem na początku :(
BEST MOMENT: Gdy Maleo śpiewa a'capella (no, są jednak organki w tle): Gdy usłyszałem jego głos (...) Panie móóóóóój"
TEXT KTÓRY DO MNIE NAJBARDZIEJ TRAFIA: j.w.
KRÓTKIE PODSUMOWANIE: płyta dziwna, w empiku prawie 25zł kosztowała... początkowao wartościowy był tylko teledysk... płyta do której sięgam rzadko,ale jej słucham...

Propaganda Dei * * * *
Płyta nagran na koncercie, którym byłem i było trochę dziwnie (no bo z jednej strony Tom łowił ludzi na mikrofon i zaczęło się pogo, a z drugiej Litza wołał, że to Wielki Post, itp.) Światła były cały czas na KULowewj auli zapalone i brak klimatu,ale Koncert oczywiście był i tak niesamowity.
NAJLEPSZY UTWÓR: List do Kościoła, SeeI&I, Kocham Cię Panie
NAJGORSZY UTWÓR: Święty szczyt, ale jeszcze gorszy:By the rivers of Babylon
BEST MOMENT: Wstawka instrumentalna w utworze Angeliki (Ps. 103) - gdy tak jakby wszystko się skończyło, a potem leci dalej (05:26)
TEXT KTÓRY DO MNIE NAJBARDZIEJ TRAFIA: Psalm 130... nic dodać, nic ująć.


i jeszcze kilka słów o okładkach: 2tm2,3 ZAWSZE miało REWELACYJNE okładki... od monumentalnej z pierwszej płyty, przez wprost ze Syjonu AMEN, rewelacyjny obraz Kiko i futurystyczny Krzyż z ulic na Paschy 2000 tour, a kończywszy na obrazie z Propagandy... Mam nadzieję że projekt okładki do 888 się zmieni (ale to moje subiektywne zdanie).

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 maja 2006 17:44:53 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 17:15:53
Posty: 253
kiedyś miałem hopla na punkcie psalmu 23 (i jak wcześniej wspomnieliście) niestety wszędzie krążą teksty po polsku
to ja się wyłamię- znalazłem to na jakiejś żydowskiej stronce. szukałem poł dnia- naprawde. ale to było dawno i nieprawda;D

PSALM 23

23:1 mizmor ledhâvidh Adonay ro`iy lo' 'echsâr

23:2 bin'othdeshe' yarbiytseniy `al-mey menuchoth yenahaleniy

23:3 naphshiy yeshobhebhyancheniy bhema`geley-tsedheq lema`an shemo

23:4 gam kiy-'elekh beghey'tsalmâveth lo'-'iyrâ' râ` kiy-'attâh `immâdhiy shibhthekha umish`antekhahemmâh yenachamuniy

23:5 ta`arokh lephânay shulchân neghedh tsorerâydishantâ bhashemen ro'shiy kosiy revâyâh

23:6 'akh thobh vâchesedh yirdephuniykol-yemey chayyây veshabhtiy bebheyth-Adonay le'orekh yâmiym


miłego uczenia się na pamięć- przykład jak to czytać macie;P


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group