Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 13:25:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 16:03:03 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
manool pisze:
bo ma na "a"

wszyscy wiedza, ze ta plyta nazywa sie 2tm2,3, a nie "amen" i zaczyna sie na ב, (czyli hebrajskie "2").


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 16:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
nie wszyscy, ale mi źródło nieścisłości wsiąkło... no i wycofałam się przecie!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 20:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ZESPÓŁ 2TM2,3 NIGDY NIE NAGRAŁ PŁYTY POD TYTUŁEM "AMEN"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 22:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
elrond pisze:
...ZESPÓŁ 2TM2,3 NIGDY NIE NAGRAŁ PŁYTY POD TYTUŁEM "AMEN"

ok, ale skąd w takim razie ta fama...? stąd: http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=1614
a może stąd:
http://pl.wikipedia.org/wiki/2_Tm_2,3
a może jednak stąd:
http://www.2tm23.kdm.pl/wywiady/rec01.html
:roll:
ale jak Panek zakazał, to nie mącę! :wink:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 23:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
manool pisze:
elrond napisał:
...ZESPÓŁ 2TM2,3 NIGDY NIE NAGRAŁ PŁYTY POD TYTUŁEM "AMEN"
...mam powtórzyć jeszcze raz czy może 5 razy ??

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 23:03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
manool pisze:
nie mącę!

a ja? :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 maja 2006 23:15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
elrond pisze:
..mam powtórzyć jeszcze raz czy może 5 razy ??



dawaj :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 00:10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A ja nie lubie wesołych numerów Tymka :x :? :( . Tak w sumie to chyba najbardziej mi odpowiada cieżar i nastrój tylko pierwszej płyty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 14:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
elrond pisze:
...mam powtórzyć jeszcze raz czy może 5 razy ??

ile chcesz, ale chyba wszyscy juz przyjęli, że ta płyta tak się nazywa

natomiast manool zapytała, i ja również pytam, czy wiesz może skąd się wzięła ta nazwa w obiegu - jak to określili w Wikipedii - "komercyjnym"?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 14:28:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
o nic już nie pytam, Crazy... :lol:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 16:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
czy wiesz może skąd się wzięła ta nazwa w obiegu
...za chiny nie wiem!... wiem tylko z całkowitą pewnością, że
druga płyta 2tm2,3 nazywa się 2tm2,3


EDIT:
Crazy pisze:
ile chcesz, ale chyba wszyscy juz przyjęli, że ta płyta tak się nazywa
...nie kumam kolegi......... :roll: ...ani koleżnki... :?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 17:22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
a te hebrajskie litery nie oznaczają Amen???

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 17:31:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Armijny Smok pisze:
a te hebrajskie litery nie oznaczają Amen???


te hebrajskie litery to po kolei, od prawej ku lewej (po ich latynizacji):
b.tm.b.g,
uwzględniając zaś hebrajski system zapisu liczb (choć chyba wtedy powinny być jakieś kreseczki to sygnalizujące):
2.400 40.2.3

Z tego łatwo wykombinować 2.tm.2.3, ale jak z tego wykombinować "amen", to nie mam pojęcia (nawet liczba liter się nie zgadza, chyba że ktoś policzył TM za jedną)...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 20:16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
elrond pisze:
...nie kumam kolegi.........

oj, błąd popełniłem literrowy!! chodziło mi o to, że wszyscy po Twoich SPROSTOWANIACH już przyjęli, że płyta ta nie nazywa się Amen! więc nie ma potrzeby więcej powtarzać :-)
sorry, głupio wyszlo.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 19:24:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Pamiętam gdzie i kiedy pierwszy raz usłyszałem o projekcie stworzenia takiego zespołu jak 2 Tm 2,3. Było to w Wołczynie w 1995 roku. Armia grała tam na zlocie młodzieży zorganizowanym przez Kapucynów. Budzy opowiadał, że Kostrzewski nagrał płytę z "biblią" satanistyczną więc trzeba zrobić coś w drugą stronę.

Ej, to były czasy! Ważne rzeczy się działy!
Bardzo czekałem na pierwszą płytę zespołu. I w sumie nie było rozczarowania. Były tylko lekkie wątpliwości - bo muzyka bardzo mi się podobała, uważałem, że jest świetna, świeża, rewelacyjna; do tekstów też zastrzeżeń mieć nie mogłem - zastanawiała mnie tylko kwestia połączenia jednej z drugimi. Nie szło przy tym o względy etyczno moralne a artystyczne. Ale w słuchaniu zbytnio jednak to nie przeszkadzało... :)

Krejze pisze:
Trzeba będzie kiedy się przejść po kolejnych utworach, bez tego nie może tu być dobrej oceny...



2Tm2,3 *Przyjdź* - płyta - wydarzenie. Oczywiście względy muzyczne są tu częścią siły jego rażenia. Albo też siła rażenia wydarzenia wyraża się tu mocno i z mocą przez muzykę. Dla mnie było to jednak wstrząs. A pierwszym utworem który poznałem był utwór numer 3 "Jezus jest Panem" - to był wstrząs! Ale po kolei:
GENESIS - trudno gwiazdkować intro, ale co tam: jest bardzo dobre i mocne - silne wrażenie przy każdym słuchaniu: **** i pół.
MARANA THA - jaki cios, długo zastanawiałem się czy to jeszcze jest muzyka? Joszko Broda przechylał tu szalę. Super numer bo taki prymityw: *** i 2/3.
JEZUS JEST PANEM - wstrząsający i olśniewający utwór! Strasznie dużo się w nim zawiera, ale trudno o tym mówić, nie jest to już tylko czad czy muzyka młodzieżowa - uderza w zupełnie niespodziewane struny - wysokie. Bez wątpienia: *****. Szkoda, że nie wychodził na żywo - tak wnoszę z dwóch razów gdy słyszałem wykonania...
PSALM 8 - muzyka tu, wg. mnie, podporządkowana jest tekstowi. Zwrotki to trochę takie Dues Meus :wink: , dobrze sobie to zanucić gdzieś w lesie, na górce... Ale jest ta ptasia okaryna trochę z innej bajki lub innego świata i to co po niej: ów fragment instrumentalny bardzo piękny. W sumie: +****.
KTO NAS ODŁĄCZY - ej! Jakie wejście! Jaki riff! Jaki czad! I wyciszenia (ani śmieeeerć ani życieeee). I w końcu bardzo podoba mi się, że łomot w tym kawałku odchodzi ale już nie wraca. **** i pół.
KANTYK TRZECH MŁODZIEŃCÓW - coż, dla mnie to najlepszy utwór na całej płycie! Natchniony, chasydzki trans. Chwalcie i wysławiajcie, bo na wieki Jego Łaskawość! *****.
UWIODŁEŚ MNIE PANIE - bardzo podoba mi się tu gitara, fajne bębny, może nieco zbyt dyszący wokal Maleo :wink: ale: **** na luzie.
BENEDICTUS - no i tu nie wiem co począć bo z tego utworu bije wielka radość, ale muzycznie to jest taki misz-masz! Radość i okrzyki "Alleluja!" (za niektóre :brawa: ), ten czad na końcu, to zamiatanie gitarą - bomba! Ale w sumie: *** :)
W OBLICZU ANIOŁÓW - często sobie to nuciłem. Podoba mi się zwłaszcza solo gitary, ta cała jej partia i część instrumentalna. I fragment "Jahwe dokona we mnie tego co rozpoczął!"...! ****.
MAGNIFICAT - jaki piękny czad! To jest MOC! Zapowiedź następnej płyty! Riff! Perkusja! Wybrzmiewanie gitarr! Czadowa część a potem sola :brawa: . **** i pół!
GETSEMANI - ja powiem tak: to jest bardzo dobry numer, który zbliża się do Tajemnicy, próbuje ją pokazać, ale moim zdaniem nie udźwiguje jednak ciężaru Tematu. Mam jednak obawy czy muzyka rockowa lub film (podobnie myślę o Pasji) w ogóle jest w stanie to udźwignąć... Wrażenie może być silne, owoce również mogą być, natomiast dla mnie osobiście artystycznie nie można mówić tu o powodzeniu... Dlatego nie będę gwiazdkował, nie umiem.
SŁUCHAJ IZRAELU - bardzo ładne i bardzo lubię! Nie miałem okazję obrzydzić sobie :wink: . Spokojnie daję ****. I dopowiadam, że wersja koncertowa była zwykle jeszcze lepsza. Na pierwszym koncercie Tymoteusza jakim byłem (a był to ich w ogóle drugi koncert) to było zaskoczenie: wszyscy muzycy wyszli na scenę i zaśpiewali ten jakby cerkiewny wstęp. Ech - ale to było poruszające wrażenie, bardzo byłem wzruszony...

Czyli 2Tm2,3 - płyta 'Przyjdź': -*****
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group