Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 08:13:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 czerwca 2006 22:23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28017
A gdzie ty się w ogóle podziewasz Mnichu? Mało Ciebie na forum... Inczej drzewiej bywało.

Może tam 2 Tm 2,3 jest hebrajskimi znakami wpisane?

Swoją drogą wielkie wrażenie zrobiła na mnie okładka tej płyty. W ogóle wycinanki tej pani (nie pamietam jak się nazywała?), ale ta szczególnie. Co ciekawe zinterpretowałem ją po swojemu, zobaczyłem ogień, Archanioły i w ogóle moc, a po konsultacjach z kolegą obeznanym w hebrajskim okazało się że wiele sie nie myliłem... Piekne jest to przedstawienie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 czerwca 2006 23:43:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
co do płyty Amen i jej znaczenia... w tym wątku parę stron wcześniej elrond wypowiada sie na ten temat...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2006 09:10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
aha to poszukam dokładniej. przepraszam, że zadaje pytanie, nie przeczytawszy dokładnie wątku. to nieładnie z mojej strony i niefachowo. z tego co pamiętam czyjeś tłumaczenia (czyje i gdzie, nie pamiętam, ale kojarze, że był to ktoś, komu można było zaufać), to tam na okładce właśnie było napisane amen po hebrajsku. no i taki rzekomo był tytuł całej płyty. Nie wiem, może się dałem nabrać... A z drugiej strony, jeśli rzeczywiście tak było i zespół się z tego wycofał, to szkoda, bo to miało jakiś swój dowcip w sobie.
Co do mojego podziewania się, to jakoś sił mi nie starcza ostatnio, żeby się pilnie udzielać, ale staram się przynajmniej w miarę na bieżąco zaglądać ;) poza tym chyba parę osób wytrącałem już pod koniec z równowagi, bo sam byłem kłębkiem nerwów :) mam nadzieje, że nikt nie wspomina mnie źle :) no to lece poczytać dokładnie co tam szanowny Elrond napisał :)

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2006 09:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
a w ogóle to widzę że powielam plotki z tym całym "amen". szkoda, bo to fajne było. przepraszam zarazem, bo po tylu latach siać jeszcze frment, to już zupełny obciach.

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2006 10:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
swoją drogą po tym całym zamieszaniu, które obiektywnie zaistniało, więc nie jest tylko moim wymysłem, z nazwą drugiej płyty, zespól 2Tm2,3 mógłby nagrać kiedys dla zmyłki płytę "Amen".

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2006 10:11:24 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
ze przypomne post panka widniejacy kilka stron wczesniej: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=89691#p89691 (mozna jeszcze bylo tylko dodac o czytaniu od prawej do lewej).

jakby komus bylo malo tu jest link do interesujacej nas informacji na oficjalnej stronie zespolu: http://2tm23.art.pl/2tm23.html

na dodatek kazdy posiadajacy worda moze sobie to sam napisac uzywajac prawie dowolnej czicionki (:!:): "menu wstaw>symbol" i zjechac na dol. 8)

mnich pisze:
zespól 2Tm2,3 mógłby nagrać kiedys dla zmyłki płytę "Amen".

zespol 2tm2,3 nagrywa teraz dla zmylki plyte o tytule pisanym cyframi arabskimi. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2006 10:16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
tak jak już wszystko znalazłem i przyjąłem do wiadomości.

A zmyłki to w ogóle są fajne. gorzej jak ktoś żartu nie zrozumie, wtedy nie wiadomo co z nim zrobić.

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 lipca 2006 12:54:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wczoraj byłam w Toruniu - przede wszystkim zespół prezentuje się RASOWO pod względem imidżu nareszcie. Odstawał jedynie maleo - niestety nie poddał się presji reszty. nowe kawałki koncertowo są świetne, choć rozumiem, że jestem w lepszej sytuacji, bo znałam je wcześniej. ostra na przykład żaliła się, że nie rozumiała słów. na bis lica uczący publiczność refrenu: Biada biada Babilon upada - jak sodoma i gomora babilon upada biada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
na perkusji grał ślimak i w jednym albo dwóch kawałkach nowych tomek gejs. dzielnie towarzyszył im staś z irokezem na głowie.
ostra filmowała.
przedtem jednym uchem słuchałam katolika front i triquetra - przepaść panowie, przepaść.
:piwo: dla zespołu! rewelacja dla mnie!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 lipca 2006 17:18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
Cytat:
Może w takim razie ci, którzy mieli okazję usłyszeć nowe utwory i kojarzą już ich tytuły, mogliby coś więcej o nich powiedzieć?


no więc Babilon to dla mnie takie trochę Biesy - nie dźwiękowo, ale otwierały koncert we wro no i jest taki... prosty w tekście ale wymowny i dający, przynajmniej mi do myślenia - zwłaszcza jak Budzy powiedział, że już upada [edit mój: Babilon upada, a nie elrond choć w klubie było choilernie gorąco]. (nie wiem doprawdy skąd to odległe skojarzenie z Biesami). muzyka jest generalnie... Trupioczaszkowa. szybka bardzo. dużo dźwięku, mało melodii - mam nadzieję, że na płycie znajdą się jakieś joszko- albo pospieszalskopodobne wstawki które dodadzą jej melodycznego smaczku. wiadomo że koncert to jednak koncert, zwłaszcza, że to nowy materiał. mój przyjaciel - chodzi do szkoły muzycznej mówi że nie mógł znaleźć tam żadnej melodii - ale on Armii nie lubi więc :wink:

tytułowy 888 - numer Malejonka jest opary na tekście Ewangelii Mateusza rozdz 25 (bo byłem głodny....). Porywający refren "nie każdy kto mówi "Panie, Panie" do (mego chyba) Królestwa się dostanie"

jest kawałek starotestamentalny (Księga Sędziów) pod tytułem Debora. "Powstań Deboro".. jakos mi się w pamięć nie wrył ale był całkiem spoko

kolejny to Miłość - oczywiście na podstawie Listu do Koryntian. jak wyżej

następny jest Psalm 108 - bardzo mi się podobał - "Zbudź się harfo cytro (cośtam) i gitaro... (no i budź się serce no i jutrzenko). melodyjny, miły. fajny

no i dla mnie totalny debest - Słowo. jak przed koncertem zobaczyłem setlistę to mi się skojarzyło z utworem Pneumy na podstawie Hymnu o Logosie który bardzo lubię - pierwsza myśl - o matko czy Tymoteusz będzie zrzynał z Pneumy???? tekst opowiada jednak o jeźdźcu z 19 rozdziału Apokalipsy. piękny tekst!! świetna muzyka (dźwięk perkusji jednoznacznie kojarzy mi się z Idzie Wojna - nie znam się na tym ale podobieństwo dla mego laickiego ucha wyraźne). refren po prostu rządzi: "A imie jego jest... a imię jego jest... SŁOWO BOGA!!!!" - total czad i rozwałka.

NOWE UTWORY - OLBRZYMIE :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

P.S. utwór Babilon to właśnie Biada. "biada, biada, Babilon upada")
P.S.2 no i teraz skojarzyło mi się że te utwory 888 są jak parowóz - szybkie, pełne wdzięku i dostojeństwa oraz MIAŻDŻĄCE!!

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 lipca 2006 12:30:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
W Toruniu mi się podobało :D , Katolica Front i Triqetra- średnio, bez rewelacji, ale nie najgorzej....Przecinek- słabizna :roll: pani na wokalu-niezbyt porywająco, chociaż trzeba przyznać, że się starali, starali, noo....
Za to już początek występu Tymoteusza i "Biada, biada"-świetne... mmm....a w nowych utworach faktycznie części słów nie można było zrozumieć...potem poszło już cudownie: "Nie każdy kto mówi Tobie Panie, do Twego Królestwa się dostanie"- tytułowy 888 pięknie popłynął.....teraz nareszczie mogę posłuchać singielka.....wielkie muaaaaaaaa za koncert dla zespołu... :aniolek:

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 16:04:38 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
No więc tak:

Biada - *****+
888 - ****+
Słowo - ******


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 16:08:43 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Piotrek_b pisze:
888 - ****+

:bije: :boks:

888 - *****+


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 16:36:51 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
o! piotrkowe oceny kawalkow z singla prawie pokrywaja sie z moimi: roznica jest taka, ze wszystkie sa za wysokie o pol gwiazdki, no, moze 888 tylko o 1/4.
(jeszcze nalezy wziac poprawke, ze to oceny na goraco).

rozumiem groszek, ze ta muzyka nastawila cie tak bojowo, ale uwazaj, piotrek ma pistolet i nie waha sie go uzyc: http://img362.imageshack.us/img362/6082/pict66695zg.jpg
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 17:12:00 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
ależ ja jestem nad wyraz spokojną jednostką :> a pistoletów się nie boję, hans kloss był moim idolem ;)

po prostu 888 jest obiektywnie najlepszym utworem na singlu :>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 19:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
BIADA BIADA ******
888 ****** (z małym plusem za bridge z tłumieniem)
Słowo ******

Texty rewelacyjne,,,, ciężko jeszcze mi gwiazdkować,,, bo to świetne utwory wszystkie są (aż nie po polsku zaczynam pisać)
A słyszeliście jak stopa na perkusji liczy w 888 (przed tym jak tłumiona gitara wchodzi z wokalem Maleo) ??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group