Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:58:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 26 września 2006 19:35:49 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
wydaje mi sie, ze, by nie czynic strasznego balaganu w temacie informacyjnym, wypada zalozyc niniejszy.

pierwszy koncert odbyl sie 23.09 w piotrkowie, bylem, widzialem, slyszalem, pare innych rzeczy robilem - opisze, a co mi tam.

dosc pobiezna relacje d52 znajdziecie tu: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=109602#p109602, ja ja uzupelnie.

koncert odbywal sie w ramach dziekczynienia za koronacje obrazu mb trybunalskiej (juz o tym pisal(a) tymoteusz-ka: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=105909#p105909).
najpierw wiec czesc rodziny d52 (mysmy byli zajeci) ogladala transmisje z mszy koncelebrowanej przez kardynala dziwisza na tvp1. :shock: niestety, wiecej nie pokazali.
do piotrkowa dotarlismy ok 15.00 i w 10 minut doczlapalismy do niewielkiego rynku. po drodze 0 plakatow i 2 grupki mlodziezy wygladem sugerujace, ze przyszli na koncert. na miejscu bylo sporo ludzi w najrozniejszym wieku i ekipa rozkladajaca sprzet na wystep arki noego (cytzu: lafjoy ma plyty dla ciebie), wiec sie dolaczylismy. w miedzyczasie zaczeli pojawiac sie muzycy, bardzo sympatycznie wygladalo gdy sie witali po, zdaje sie, dluzszym niewidzeniu.
arka noego rozpoczela ok 16.30, zagrala bardzo skocznie i sympatycznie, jednak u cadyka bylo lepiej jakos (moze liczniejszy sklad wtedy?), nie powiedzialbyl wszak, zeby mial ten wystepwplyw na zmeczenie niektorych muzykow podczas uczty wieczoru. pod koniec dolaczyl joszko, ktory do ciekawych brzmien dorzucil sympatyczna konferansjerke - dzieciaki (i nie tylko) mialy frajde! podobala mi sie tez zabawa bartka malejonka z publicznoscia (jo jo jojojo), prawie jak tata. 8)
niestety po arce slimak zlozyl swoj zestaw i marzenia o moim pierwszym show na 2 perki prysly (zaluje, ze nie poprosilem go o goscinny wystep chocby w 1 kawalku). do domu poszla polowa rodzicow z dziecmi (okazalo sie wtedy, ze mlodziez jest jednak w odwrocie) i dojechal tomek.
troche sie zasmucilem gdy zaczeli ustalac setliste, bo uboga byla a jeszcze z niej wyrzucali (stopie np dzis nie podejdzie shema - skreslic). no coz, ich prawo.
zaczeli bardzo wczesnie, ok 18.00. najpierw kawalkow z nowej plyty set tomka, czyli czad konkretny - przez chwile stalem obok sceny, ale zaraz wskoczylem w specyficzny tlum (bowiem dookola niewlelkiego kotla stalo sporo ludzi, w tym babcie [rowniez przy barierkach :!:] wprawdzie z czasem wymiekaly, jednak erozja nie wytrzebila ich do konca koncertu nawet z barierek frontowych, choc honoru bronilo jakies 2, 3. kociol na dodatek rozbijal sie o dwie spore pamiatkowe plyty wystajace akurat w tamtym miejscu z ziemi na jakies 30 cm, po dwoch kawalkach kociol sie poddal i tylko skakal w miejscu, albowiem plyty nie ustaplily). w tej czesci na szczegolna uwage zasluguja biada i debora. potem wyskoczyl darek "slipknot" malejonek (tylko czarny dresik z bialymi paskami wygladal smiesznie) i zaprezentowal miedzy innymi wojne (moj jego nr 1 na plycie) i nie umre (moj jego nr 1 podczas koncetu). nastepnie po przerwie na reklamy (tom zachwalal nowe kawalki) polecial moj nr 1 koncertu: marana tha. taka miazga, ze po musialem odpoczac z boku sceny przy mojej d52. tu slowo o brzmieniu: malutki ryneczek ze stosunkowo wysokimi kamienicami odbijal porzadnie i zadziwiajaco selektywnie potezny dzwiek. calosc rozbila masywne, miesiste wrazenie, ktore wcale nie gubilo sie w tlumie, nawet gdy glowe trzymalem na wysokosci "ponizej metra". pod tym wzgledem bylo fantastycznie, dziwie sie wiec temu co napisal(a) tymometusz-ka, ja rowniez slowa slyszalem swietnie. wracajac do fabuly: prawie wyczerpujac repertuar 888 z wplecionymi az trzema starszymi kawalkami (jeszcze shalom i effatha z best moment koncertu, gdy podczas koncowego walca drezmak, maleo, budzy i lica w jednej linii (wszyscy na czarno) [komplement]wyginali prawie jak slipknot[/komplement] (kmieta stal nieco z tylu). z boku robilo to wrazenie! strasznie zaluje, ze nie mialem aparatu. bardzo dobrze wypadl tez emmanuel i rzecz jasna slowo.
zeszli ze sceny. wskoczyl na nia mlody diakon, zziajany podczas pogo. wywolal ich na 2 kawalki (w tym czwarty starszy, oczywiscie psalm 13, choc liczylem na magnificat, bo byl w setliscie, nie doczekalem sie jednak). i tak wyczerpali zasoby 888 z pominieciem ps. 63 (i wyjdz). gdy diakon ponownie wchodzil na scene by wywolywac na bisy, cos go powstrzymalo, skonczyl wiec blogoslawienstwem. wtedy sie okazalo, ze 90% mlodziezy to jakas grupa w stylu ksm - wszyscy ladnie odpowiadali. z jednej strony dobrze, z drugiej widac, kto spoza grupy wiedzial o koncercie (3 osoby w tym forumowicz z odleglego rzeszowa, paranoja).
tak wiec w czasie dobranocki skoczylo sie przedstawienie. lafjoy sprzedal kilka plyt i koszulek (chyba nikt nie kupil :shock: bluzy), mysmy pogadali, poskladali sprzet, joszko zamknal sie w samochodzie puszczajac na maxa 888 (chyba wczesniej nie slyszal), ale wkrotce trzeba bylo isc na pociag. w domu bylismy przed 22.00. :shock: po drodze zostawilismy kilka vlepek. :D
dzieki robertino za bardzo atrakcyjne zaproszenie, nie mozemy sobie jednak tak po prostu przyjechac, mam jednak nadzieje, ze uda sie skorzystac. moze pojawimy sie bez zapowiedzi. :D

reasumjac: dosc ciekawy koncert. z jednej strony kolosalne brzmienie, z drugiej ten wystep byl troszke jak rozgrzewka (zeby nie bylo, nie chodzi o podejcie muzykow). przyjemnie wiedziec, ze oto widzialem premierowe wykonanie na zywo polowy (swietnej, koncertowej) 888, ale maszyna jednak jeszcze nie pracowala jak w zegarku. jeszcze.


Ostatnio zmieniony śr, 27 września 2006 18:00:30 przez taki1, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 20:16:58 

Rejestracja:
pt, 07 lipca 2006 23:31:04
Posty: 28
Cytat:
potem wyskoczyl darek "slipknot" malejonek (tylko czarny dresik z bialymi paskami wygladal smiesznie)


najlepsze z całego przeczytanego tekstu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 20:50:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 25 września 2006 11:37:20
Posty: 101
Skąd: z prochu (i w proch)
a jakby tak wszyscy panowie zaczęli występować w maskach a'la Slipkonot? np. jako jeźdźcy apokalipsy? tylko że ich było czterech. no i kto byłby kim?

_________________
żywy. już nie trup.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 21:36:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
a shema to które mieli zagrać? (mam nadzieję że w Lublinie zagrają to z Paschy)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 21:46:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
q51 pisze:
mb trybunalskiej


:shock: :shock: :shock: A to co za twór?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 22:23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 23 września 2006 21:03:15
Posty: 9
Skąd: ciemnogród piotrkowski/lodzLumumby
q51 pisze:
wtedy sie okazalo, ze 90% mlodzierzy to jakas grupa w stylu ksm

:shock: a co to jest?
i chyba jednak wydaje Ci się, bo tego księdza (i już nie tak młodego :wink: ) po prostu kojarzono z organizacją pewnego festiwalu dlatego
q51 pisze:
wszyscy ladnie odpowiadali


plakaty dotyczące całej uroczystości były wielkości A4, na dole minimalistyczną czcionką napis 'Tymoteusz' o zgrozo

_________________
użytkowniczka wyrejestrowana


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 22:26:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 sierpnia 2006 13:50:57
Posty: 302
Skąd: Nowy Tomyśl
Katolickie Stowarzyszenie Młodych, chyba tak

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 września 2006 23:29:52 

Rejestracja:
sob, 01 kwietnia 2006 20:28:42
Posty: 88
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)
super relacja, q51!! : )

_________________
Twego prawa w głębi mego serca


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 09:10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Białystok, Gwint, 26.09.2006

Obecni: Budzy (mimo kłopotów z głosem), Maleo (na antybiotykach), Litza, Drężmak, Kmieta, Stopa.
Nieobecni: Joszko.

Imidż łódstokowy (co widać na załączonych zdjęciach)

Już chyba tradycyjnie będę się czepiał nagłośnienia.
Ale to chyba wina "lokalnego" sprzętu, zajechanego na dyskotekach.

Jeśli chodzi o muzykę to na początek Biada Biada, potem Miłość, dalej setlisty nie spamiętałem ale było prawie całe 888 i kilka starszych czadowych klasyków. Zespół mknął jak ekspres, praktycznie żadnych przystanków na odpoczynek.
Na bis była powtórka Nie Umrę.

Miło było patrzeć jak młodzież "kotłuje". Spokojniejszych też coraz bardziej ruszało.
Frekwencyjnie pewnie mogło być lepiej, no ale cóż na to poradzić.
Ci co nie byli niech żałują.

Polecam sklep "U Lafjoya" - ceny bardzo przystępne. :piwo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Ostatnio zmieniony czw, 28 września 2006 07:26:39 przez pablak, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 09:23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
fajne zdjęcia,,,, dużo ludzi było??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 17:20:12 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
żywy trup pisze:
a jakby tak wszyscy panowie zaczęli występować w maskach a'la Slipkonot? np. jako jeźdźcy apokalipsy? tylko że ich było czterech. no i kto byłby kim?
to chyba jednak nie o to chodzi. maleo ubiera sie na smierc i ma to jakies znaczenie, nie chodzi tu o tania zabawe, choc moze niektorzy odbieraja to wylacznie na tej zasadzie. gdyby wszyscy (czy ten nawet czterech z nich) ubrali sie podobie, prawie kazdy powie "slipknot!", ba napisza o tym w gazetach - bedzie szum, ktory z efektem nie ma wiele wspolnego.

Armijny Smok pisze:
a shema to które mieli zagrać? (mam nadzieję że w Lublinie zagrają to z Paschy)
w zasadzie to nie wiem, mowili po prostu "shema", ale wydaje mi sie, ze wlasnie o tej z paschy 2000.

Gravi pisze:
q51 pisze:
mb trybunalskiej

:shock: :shock: :shock: A to co za twór?
matka boska trybunalska - pani pocieszenia.
Obrazek

ksm to katolickie stowarzyszenie mlodziezy, ale wcale nie napisalem, ze to byl wlasnie ksm. na pewno byla to jakas grupa o podobnym charakterze (nie wiem, moze oaza? ram? kolko rozancowe?), widac to bylo po nich.
nie wiem czy akurat ten ksiadz (ktorego nie znam) byl czlonkiem grupy, pewnie nie. ja napisalem tylko, ze zakonczyl, cale obchody zreszta zdaje sie, blogoslawienstem, a ludzie odpowiadali skladniej niz typowa publicznosc koncertow, nawet 2tm2,3.

ale to niewazne przeca. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 18:51:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
a robiłeś fotki?
fajny temat i wasze dosyć dokładne relacje

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 19:44:50 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
...


Ostatnio zmieniony wt, 06 listopada 2012 13:41:18 przez Ptak ze wschodu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: olsztyn 888
PostWysłany: śr, 27 września 2006 20:42:37 

Rejestracja:
śr, 27 września 2006 20:35:10
Posty: 1
bylem kiedys na koncercie tymoteusza i bylem zachwycony po dzisiejszym koncercie jestem "lekko" zdezorientowany : uwaga ostra jazda, szybko, glosno, jestem rozczarowany ale kto mowil ze bedzie latwo, jesli spodziewasz sie spokojnego Tymoteusza to sie rozczarujesz. naglosnienie kiepsciutko. jesli ktos lubi punkowe klimaty to polecam jesli ktos idzie posluchac muzy to odradzam miazga!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 21:53:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
to super! już nie mogę się doczekać!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group