Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:13:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Kto na wokalu?
Angelika 4%  4%  [ 6 ]
Budzy 42%  42%  [ 71 ]
Lica 29%  29%  [ 49 ]
Maleo 26%  26%  [ 45 ]
Liczba głosów : 171
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 11:13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
juz zdaje się na Gery'ach stłukliśmy się z Crazy'm o wokal Malejonka... Przesadzacie panowie... Skala szeroka , śpiewa czysto, potrafi manipulować barwą :) ... chociaż zgadzam się że czasami jego maniera może irytować...

ja głosuję na Budzego, chociaż z wielkimi wątpliwościami... bo reszta depcze po piętach...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 11:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Ze niby akustycznt 2Tm2,3 brzmi oazowo? To jakaś pomyłka, jedyną piosenką oazowa, której osobiście nie mogę już słuchać jest szema Izrael. No nie wiem, czy saksofony mateusza mają coś wspólnego z oazą... Dla mnie własnie propaganda dei jest najlepszą płytą tymka, i koniec, a hevymatalowe porykiwania sa całkowiecie wtórne. nic oryginalnego. po co nasladować sepulturę? może lepiej wymyslić coś swojego, jak własnie na propaganda dei?
Z wokalistów podoba mi się: Budzy a również angela oraz maleo. :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 11:40:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
I ja zaglosowalem na Toma ale w zasadzie Maleo podoba mi sie tak samo :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 11:48:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Trochę bez sensu to wybieranie. Niech na przykład Budzy zaśpiewa wstawki Angeliki z Jezus jest Panem :twisted:
Dlatego nie zagłosuję, tylko wyrażę opinię.

Najbardziej lubię głos Toma, choć za najlepszego wokalistę w 2Tm2,3 uważam Darka Malejonka.

Rozróżniam dar Boży od umiejętności. Uważam, że Budzemu Bóg dał chyba najpiękniejszy i najwybitniejszy męski głos, jaki znam. Porównałbym go z Morrisonem, choć mimo wszystko Toma jest czystszy. Ale umiejętności największe ma moim zdaniem Maleo - umiejętność właczania się z drugim głosem, różnorodność środków wyrazu, jakieś takie wyczucie wokalne...
Angelika też oczywiście, choć to jest kompletnie inne śpiewanie i jakoś trudno mi ją porównać z resztą.

PS.
Dla mnie Tymek może grać spokojne kawałki, byle nie wyłącznie! A na Propagandzie są same spokojne i to jest odrobinę usypiające. Ten zespół ma tak niesamite, wybitne kompozycje rockowe, taką moc i potencjał, że szkoda je marnować. A za marnowanie właśnie uważam młócenie w nieskończoność numerów typu Exodus, Redemption Song i By The Rivers Of Babilon kosztem Szema... z drugiej płyty, Shlom lech Mariam, Psalm 34, Amen, Effatha, Gdzie ona jest, Pozwólcie dzieciom..., że wymienię tylko kilka z brzegu.
I nie lubię tego bratania się Maleo z publiką przy regowych kawałkach - łojojoj-łojojojoj.
Ale to chyba jedyne rzeczy, których w tym zespole nie lubię :D


Ostatnio zmieniony sob, 22 stycznia 2005 12:42:16 przez otoKarbalcy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 12:10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 23 listopada 2004 14:56:58
Posty: 8
Skąd: warszawa
dla mnie zdecydowanie Maleo

_________________
Pośród tylu brudnych spraw możemy zostać czyści.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 12:16:35 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3407
natalia pisze:
Ze niby akustycznt 2Tm2,3 brzmi oazowo? To jakaś pomyłka, jedyną piosenką oazowa, której osobiście nie mogę już słuchać jest szema Izrael. No nie wiem, czy saksofony mateusza mają coś wspólnego z oazą... Dla mnie własnie propaganda dei jest najlepszą płytą tymka, i koniec, a hevymatalowe porykiwania sa całkowiecie wtórne. nic oryginalnego. po co nasladować sepulturę? może lepiej wymyslić coś swojego, jak własnie na propaganda dei?

Wyjęłaś te słowa z mojej głowy, Natalio. :wink:

Najlepszym wokalem w 2TM2,3 dysponuje Tom, bez dwóch zdań.
Angelika pośród kobiet. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 12:21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
mimo, ze Tom jest zdecydowanie lepszym wokalista i ma czystsza barwe glosu, to Maleo jakos bardziej do mnie trafia i na niego tez zaglosowalem...

a twierdzenia, ze Maleo nie potrafi spiewac, nie skomentuje...

(sorry, ale nadal nie mam polskich literek)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 13:35:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
otoKarbalcy pisze:
Porównałbym go z Morrisonem, choć mimo wszystko Toma jest czystszy


:shock: bez przesady ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 13:37:03 
Rzecz jasna, Angelika jest poza wszelką konkurencją (por ejemplo: "Psalm 23") i jak dla mnie, jej kandydatura trochę mija się z celem. Ale skoro już została umieszczona w niniejszym zestawieniu, to na nią właśnie oddałem swój głos.
Z męskiej części wokalistów, to zdecydowanie Maleo prezentuje największe umiejętności (choć, zdarza się, że popada w męczącą manieryczność), Budzy zaś, obdarzony został najpiękniejszą barwą.
Dodam, że wśród moich ulubionych utworów 2Tm2,3, znajduję utwóry, każdego z wokalistów, jak i te, w których śpiewają wszyscy (przynajmniej część męska, patrz: "Z tą samą miłością"). Znaczna część tych utworów, to piosenki, w których śpiewa Budzy (choćby: "Jezus jest Panem", czy "Kantyk trzech młodzieńców), ale i wśród tych najsłabszych moim zdaniem, najwięcej jest właśnie śpiewu Toma ("Psalm 34", czy "Amen").


Ostatnio zmieniony sob, 22 stycznia 2005 13:58:21 przez kk, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 13:55:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Bardzo lubię głos Malejonka. Także za nieporozumienie uważam opinię, ze on nie potrafi śpiewać. Słyszałem występy Maleo samego z gitarą akustyczną, gdzie potrafił zaśpiewać naprawdę pięknie. Trochę drażni mnie może tylko niechlujność i błędy podczas śpiewania tekstów anglojęzycznych :)

Co do Tymoteusza, to nie jestem jakimś mega-fanem (zdecydowanie wolę Armię), ale jeśli już to preferuję "wcielenie" elektryczne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 14:15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
ceigrektezet pisze:
otoKarbalcy napisał:
Porównałbym go z Morrisonem, choć mimo wszystko Toma jest czystszy


bez przesady ...


Naprawdę tak uważam. I uważam, że nie przesadzam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 14:23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
otoKarbalcy pisze:
Naprawdę tak uważam. I uważam, że nie przesadzam


nie zgadzam sie, ale szanuje zdanie ;) :piwo:
a co do maleo - on umie spiewac, i to calkiem fajnie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 17:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
lotan pisze:
Trochę drażni mnie może tylko niechlujność i błędy podczas śpiewania tekstów anglojęzycznych



nie wiem w sumie czy tu chodzi o niechlujnosc, czy po prostu zbytnio stara sie zaciagac "z jamajska" :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 stycznia 2005 20:11:07 

Rejestracja:
ndz, 19 grudnia 2004 18:27:33
Posty: 32
natalia pisze:
hevymatalowe porykiwania sa całkowiecie wtórne. nic oryginalnego


Po pierwsze nic nie mówię o heavy metalowych porykiwaniach tylko o potężnym głosie Licy, który jest stanowczo niedoceniany na scenie. Sam się w ogóle dziwę, że Lica śpiewał w tak małej ilości piosenek w każdym z zespołów w którym się udzielał.

Po drugie pod hasłem "oazowe" mam na myśli akustyczne dokonania tymka (jak ładnie ten band nazwałaś). I jeśli mowa o oryginalności a raczej jej braku to - z całym szacunkiem, ale właśnie jego wersje akustyczne są dopiero wtórne! Posłuchaj dokonań Jordiego Savalla i jego żony Monsterrat Figueras. Są to niesamowite Hiszpańskie spiewy z okresu średniowiecza i późniejszego. Albo "La Tarantella". Myśle, że interesujące w 2Tm2,3 było to, że grali właśnie agresywnie. Bo akustycznie i w takiej stylistyce grano już setki lat temu. Dlatego moim zdaniem "Propaganda Dei" świeci światłem odbitym i do tego jeszcze słabym. Odkąd usłyszałem Jordiego Savalla i Tarantellę zapomniałem o tym albumie.

_________________
- Nick Nack, Tabasco!
- Wait moment, Monsieur Scaramanga!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 00:31:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jedno z drugiem nie ma nic wspólnego. to co powiedziec o dead can dance w takiej sytuacji. nie warte słuchania????????????????
naprawdę nie słyszysz tego saksofonu? ej, cos mi się wydaje, że poleciałeś jesli chodzi o to, ze w stylestyce propaganda dei grano już setki :shock: lat temu.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group