Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:18:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Kto na wokalu?
Angelika 4%  4%  [ 6 ]
Budzy 42%  42%  [ 71 ]
Lica 29%  29%  [ 49 ]
Maleo 26%  26%  [ 45 ]
Liczba głosów : 171
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 08:09:40 

Rejestracja:
ndz, 19 grudnia 2004 18:27:33
Posty: 32
natalia pisze:
dead can dance w takiej sytuacji. nie warte słuchania?



Nie wiem, nigdy nie słyszałem Dead Can Dance. Ja tylko uważam, że jeżeli jakakolwiek muzyka w przeważającej mierze nawiązuje do źródła to warto napić się z samego źródła.

Co do tymka :D Mój wybór jest prosty - nikt nie ma takiego głosu jak Lica. I na nim powinno się zbudować 2TM2,3 a resztę wyrzucić, hehe. To oczywiście mój niewybredny żart. Chociaż gdyby na next albumach nie było Angeliki i Maleo to nie byłbym tym rozczarowany. "Zarzucam" 2TM2,3, że stracił na wyrazistości i autentyczności właśnie poprzez granie coraz subtelniejszych dźwięków. Pana Boga już setki lat temu namalowano, opisano i nagrano subtelnie. A heavy metalowo jeszcze nigdy. I do tego super nadawał się głos Licy, ale nie Angeliki a w szczególności Maleo. Drugą kapitalną sprawą była produkcja tego albumu. I jak Lica spiewa "nie złamie trzciny nadłamanej ani knota nie dogasi tlącego" to mnie to przekonuje. Bo to jest wykrzyczane i agresywne. Ale jak na 3 albumie Tomek (z całym szacunkiem do jego wspaniałego głosu!!! właśnie w Media Markt kupiłem album EXODUS i słucham!!!) zawodzi "tych których kocham doświadczam" to mnie się to kojarzy z oazą.

Ja w ogóle mam jakieś skręcenie w stronę Licy. Ostatnio słucham starych albumów A.D. i uważam, że to co Lica tknie - zamienia się w złoto a na pewno w metal szlachetny. Acid Drinkers, KNŻ, 2TM2,3; Arka Noego, Flapjack. Jego charyzma jest niesamowita.

_________________
- Nick Nack, Tabasco!
- Wait moment, Monsieur Scaramanga!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 20:44:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Masz jakieś skrzywienie w stronę Oazy?
Używasz nazwy tego Ruchu zamiennie z określeniami "zły smak","kiepski styl" itp.?

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2005 20:52:53 

Rejestracja:
ndz, 19 grudnia 2004 18:27:33
Posty: 32
Ależ skąd! Dlaczego miałbym mieć? Mam jedynie pewne zastrzeżenia natury estetycznej. Po prostu muzyczna stylistyka gdzieś w połowie pomiedzy ogniskowym graniem a disco polo niespecjalnie do mnie przemawia. Tak jak nie przemawia do mnie liternictwo ze styropianu na okoliczność pierwszych komunii swiętych albo gipsowe figuryprzed kościołami.

A sam ruch? Jestem jak najbardziej za.

_________________
- Nick Nack, Tabasco!
- Wait moment, Monsieur Scaramanga!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 stycznia 2005 23:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
AndrzejAndrzej pisze:
Pana Boga już setki lat temu namalowano, opisano i nagrano subtelnie
eeeeee....bardzo ciekawe stwierdzenie... Boga! ...setki lat temu nagrano! namalowano!

mi się propaganda podoba - bym powiedział, że jest to skromna i pokorna muzyka, i jest w niej przestrzeń na spotkanie, szukanie. ale inne płyty też cenię.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 00:23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
AndrzejAndrzej pisze:
Nie wiem, nigdy nie słyszałem Dead Can Dance.


Andrzeju musisz to kiedyś nadrobić! Kibic Cracovii powinien znać Dead Can Dance! Przecież to piekna muzyka (sztuka) jest!!! :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2005 02:56:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
AndrzejAndrzej pisze:
Sam się w ogóle dziwę, że Lica śpiewał w tak małej ilości piosenek w każdym z zespołów w którym się udzielał.
Zwłaszcza w Creation Of Death ;]]]]

Propaganda i te wszystkie spokojne utowry mają po prostu niesamowity klimat! To nie jest zwykłe granie na akustykach. To ma Ducha!!! Przy Propagandzie odpływam, a na koncertach to już totalnie! (Tomie, zróbcie wszystko żeby grać już regularnie na Długiej!!! Pliz!! :D )



Ja zagłosowałem na Toma, bo ja nie odbieram tego tylko jako samych walorów głosowych... Po prostu sama osoba Toma najbardziej mnie przekonuje w Tymku (co jest dziwnego/śmiesznego w takim nazwaniu....?). Choć ulubioną moją piosenką Tymka jest Effatha i ogólnie bardzo lubie piosenki z wokalem Maleo. Ale nie tylko o to chodzi.
Litza jest zdecydowanie za rzadko! Ma bardzo fajny głos i powinien częściej znów go poużywać w darciu się do mikrofonu!
A głos Angeliki to totalny odjazd i w sumei Jej też bym chętnie punkt przyznał.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 stycznia 2005 15:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 16:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
otoKarbalcy pisze:
Trochę bez sensu to wybieranie. Niech na przykład Budzy zaśpiewa wstawki Angeliki z Jezus jest Panem
Dlatego nie zagłosuję, tylko wyrażę opinię.

No wlaśnie, takie licytowanie się dla mnie nie ma sensu. Tymoteusz podoba mi się takim jakim jest. :)

_________________
http://www.karpatywschodnie.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 11:25:25 

Rejestracja:
ndz, 19 grudnia 2004 18:27:33
Posty: 32
youzwa pisze:
Zwłaszcza w Creation Of Death ;]]]]


Creation Of Death się nie liczy. Był to sztuczny twór wymyślony przez Dziubińskiego (ponoć też sam nazwę wymyślił). Poza tym Lica na tym albumie usiłuje śpiewac takim death`owym growlingiem, co brzmi mówiąc delikatnie - nieciekawie. To samo z kompozycjami. Dopiero potem się rozwinął - kawałki A.D. "Poplin Twist", "W.G.W.S. Power" (dalej się upieram, że ten kawałek spiewa, przynajmniej częściowo - Lica) , genialny "Solid Rock" + nie pamiętam tytułów 2 pieśni z "High Proof Cosmic Milk".

_________________
- Nick Nack, Tabasco!
- Wait moment, Monsieur Scaramanga!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 11:35:02 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
AndrzejAndrzej pisze:
(dalej się upieram, że ten kawałek spiewa, przynajmniej częściowo - Lica)


Przesłuchałem ten kawałek ponownie pod tym kątem i nie będę się upierał przy Titusie, może to być Litza.. ale nie wiem naprawdę, trudno powiedzieć. Jednak jako wokalista jest wymieniony tylko w utworze Ziomas..

A co do COD - o ile mi wiadomo zespół miał się nazywać Jerusalem, a nazwę zmienił chyba jakiś zagraniczny wydawca, a nie Dziubiński.. ale głowy nie dam. Instrumentalnie jest nawet momentami całkiem całkiem, ale wokal to faktycznie..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 11:46:34 

Rejestracja:
ndz, 19 grudnia 2004 18:27:33
Posty: 32
Hipokryta pisze:
Instrumentalnie jest nawet momentami całkiem całkiem, ale wokal to faktycznie..


W ogóle polskie bandy metalowe lat 80 i 90 to niezła wiocha z małymi wyjątkami do których bym zaliczył właśnie Acid Drinkers, Vadera do "Utimate Incantation". Pamiętasz te wszystkie Dragony, Stosy, Katy?? A feee... I jeszcze ten nadworny rysownik p. Dziuby, który wymyślał loga i okładki do wielu z tych wydawnictw. A podziemie też w sumie nie wyglądało za ciekawie - Cryptic Tales, Pandemonium :((( Ale "Morbid Reich" Vadera to mocna rzecz!

_________________
- Nick Nack, Tabasco!
- Wait moment, Monsieur Scaramanga!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 12:13:48 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
AndrzejAndrzej pisze:
Pamiętasz te wszystkie Dragony, Stosy, Katy??


Nic nie pamiętam, bo metal to mnie nic a nic nie interesuje. Z polskich grup to znam tylko AD i Flapjacka - te trzymają poziom. A z innych to obiło mi się o uszy jakieś Turbo, COD właśnie i parę innych.. ale nic mnie nie ruszyło..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 22:34:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
nieśmiało napomknę, że wczorajszy koncert dobitnie utwierdził mnie w wypowiadanych uprzednio sądach dotyczących wokalnych zdolności jednej z omawianych osób ;-)

Bardzo fajne piosenki wszakże, i Exodus, i Nikt, i See I & I.
Bardzo miły ten Pan też, szkoda że go wczoraj nie było u nas.
Ale są też inne sekcje, może by...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 22:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
hm, Stos był jak dla mnie zajebistym zespołem, jakoś pod koniec lat 90-tych odnalazlem kasetę i dużo słuchałem.... Najlepszy był na niej kawalek pt "Stos" chyba też, który był pomieszaniem stylu Post Regimentu (choć od niego starszy, ale tak wlaśnie to brzmiało) z Ironowymi zaśpiewami....

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 23:01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Ja w tej ankiecie głosowałem na Lice, głównie dlatego, ze najbardziej podobają mi się momenty w czasie koncertów 2TM2,3 gdy on sie udziela, ale pewnie też na niego zagłosowałem, bo najbardziej go lubie z wszystkich członków tymoteusza. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 stycznia 2005 15:23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 12:16:59
Posty: 2
Skąd: Sopot
Jesli chodzi o wokal to najbardziej mi się podoba głos Budzego!!!!!
Natomiast jesli chodzi o kawałki 2tm2,3 to Maleo wykonuje je najlepiej wiec zagłosowałem na niego!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group