Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 15:03:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 00:38:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Z przykrością dopisuję się do żalów Crazy'ego dopisującego się do Lotana...

Być może metoda Natalii byłaby lepsza...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 04:19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 marca 2008 02:56:50
Posty: 170
Skąd: że znowu
panek pisze:
przykrością dopisuję się do żalów Crazy'ego dopisującego się do Lotana...

Być może metoda Natalii byłaby lepsza...


Sory ale o co chodzi? Może się nie wgłębiłem w poprzednie posty ale panek też nie grzeszy czytelnością... :?:

_________________
Punk Not Dead


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 09:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
siemargo pisze:
Sory ale o co chodzi?

o wcześniejsze zapoznanie się z płytą, a potem koncert, a nie na odwrót,,,

,,,mi jednak metoda standardowa (najpierw koncert - później płyta) oswajania się z Dementi jak najbardziej pasuje,,, mimo iż koncert to jest to!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 12:14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 24 stycznia 2006 09:40:46
Posty: 16
Skąd: Poznań
Czy Agelikowe chórki w "Nad rzekami Babilonu" śpiewane są w jidysz czy po węgiersku?

_________________
Stoocku Poocku Qoocku


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 12:37:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
po węgiersku

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 12:43:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
zgadzam się z Lotanem i Crazy'm... Dementi jako płyta studyjna to zupełnie inna bajka niż koncerty... Sama płyta jest świetna, dobrze, że kapitalne aranżacje akustyczne doczekały się zarejestrowania na albumie. Po kilku przesłuchaniach nie mam wątpliwości, że jednak nie ma startu do Luny...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 marca 2008 20:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 12:56:31
Posty: 440
a można już Dementi kupić w sklepie?

Ja jestem jeszcze przed płytą i przed koncertem...

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 marca 2008 22:08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 06 sierpnia 2007 15:12:01
Posty: 243
Skąd: Trzebiechów!
Nicole pisze:
a można już Dementi kupić w sklepie?

Chyba dziesiątego marca była premiera, jeśli dobrze pamiętam, więc płyta Dementi powina być dostępna w dobrych sklepach muzycznych ;)

Ja Dementi zakupiłem na koncercie dziewiątego marca ale dopiero dziś ją przesłuchałem. Wrażenia? Rzeczywiście - koncert a płyta to zupełnie inna bajka. Koncert podobał mi się bardziej. Płyta trochę za wolna i za smutna jak dla mnie :? Jednak niektóre utwory są porywające (nie swoją energicznością, ale swoim pięknem). Zachwycająca jest rola kwartetu smyczkowego! Aż brak mi słów, żeby opisać jak bardzo mi się podoba wkład tej grupy w klimat płyty (a tym bardziej w klimat koncertu!).

Jeśli chodzi o porównanie Luny i Dementi - ta pierwsza zaskoczyła mnie bardziej pozytywnie.

P.S. A w opakowaniu Dementi znalazłem miły prezent w postaci naklejki. Teraz muszę wykombinować gdzie ją przylepić :D

_________________
Every knee shall bow!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 marca 2008 22:28:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
a nie brakuje wam budzowego "Boga żywego" w "Łani"
bo to chyba w tym kawałku było...

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 marca 2008 21:03:11 
O!, dobra płyta!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 02:13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
A jak Wam się wydaje, kto tam pogrywa na gitarce w utworze tytułowym? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 02:35:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 03 września 2006 01:15:59
Posty: 112
Skąd: mam: to: wiedzieć:?
Crazy pisze:
A jak Wam się wydaje, kto tam pogrywa na gitarce w utworze tytułowym?

Germazeze :wink:

_________________
lepiej NIC niż WCALE


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 02:37:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Ty śpij po nocach zamiast psuć zagadki :P :D


P.S. No właśnie, ale skoro już wysypałeś, to powiedzcie czemuż to nie odznaczony on w spisie wykonawców jako "bas, gitara"? W końcu zagrał!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 10:44:36 

Rejestracja:
pn, 25 lutego 2008 00:51:16
Posty: 31
Skąd: JIHLAVA
No właśnie Nepti :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 12:30:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
po dziesięciu dniach odsłuchiwania klarują mi się następujące ulubieńczynie na płycie Dementi:

Każda rzecz ma swój czas*****
Wszystko na swoim miejscu, świetny dialog nieco wycofanego (pod względem emocji) wokalu Budzego i atakującego wokalu Maleo - wspaniały refren (nigdy bym nie powiedział że słowo "marność" może być tak kojące) i świetny temat skrzypiec

O Boże Tyś jest mym Bogiem *****
Najlepszy utwór jak dla mnie na płycie, cudowny refren z tym dwugłosem w punkcie kulminacyjnym, brawo Tom (jak już pisałem: harmonia godna Abbey Road: i pod względem wymyślenia i brzmienia), a potem jeszcze BEST MOMENT PŁYTY - to spiętrzenie na koniec: gitara akustyczna w rytmie walca i poszukująca innych podziałów perkusja - niespodziewanie progresywny moment, można się w nim zapomnieć ;) (to Nepti gra? :brawa:) i jeszcze w prawej słuchawce zawołania groźnych dzikich zwierząt ;) w prawej słuchawce w ostatniej zwrotce (gitara elektryczna ?), trochę jak w zakończeniu Kto nas odłączy, super!

Miłuję Pana*****
Bardzo ciekawa melodia w dość wysokich rejestrach i lekko porywający refren, świetne gitary po bokach, czego chcieć więcej?

Gdy usłyszałem Jego głos **** i 1/4
Wielkim fanem piosenki samej w sobie nigdy nie byłem, ale tutaj zwraca uwagę świetna oprawa; dołączam się do Frakcji Anti Nananaj ;) (dla mnie ten skąpy temat cymbałów zupełnie wystarcza, niesie w sobie dużo spokoju i przestrzeni); no i jest tu przede wszystkim ta niska "indyjska" gitara (jak to było strojone? wszystko do jednego dźwięku?) no i dobrze że jest ten koniec, który przepięknie przechodzi w burzę i...

Ufaj Izraelu **** i 3/4
Piękny tekst, który niestety jest dla mnie za daleki, bo w moim sercu jest pełno pretensji - może kiedyś do niego dojdę, na razie pozostaje zasłuchać się w świetne curowe gitary, przeszkadzajki które pomagają i najgłębszy głos Budzego ever; dobre harmonie w refrenie i poszeptywania grzmotów

Ty, Któryś jest wierny**** i 1/4
To chyba klawisz, nie tylko flet? I to od tyłu (w zwrotce)? (Trochę nawet przypomina mellotron!) Kolejne zaproszenie do zastygnięcie. Melodia trochę mniej pamiętna, oprawa ją przebija. Świetne rozsypanie delayowe głosu w refrenie! Byc może ten utwór jeszcze we mnie zaowocuje, bo sprawia wrażenie takiego do którego się dojrzewa

A gupi myśli że nie ma Boga****
Nie lubię reggae, a to mi się podoba! To pewnie przez tę nie-reggae'ową, bardziej kosmicznie-barokową produkcję, no i tę świetną progresję akordową wołam dzień i noc (o, tu!) DZIEŃ i noc... Dobre przygotowanie na najmocniejszą dla mnie fazę płyty

Łania*****
Zauważyłem, że pochwały zbierają raczej pozostałe piosenki Angeliki na tej płycie, mi najbardziej podoba się ta. Jest urzekająca w tej melodii i melizmatach i - co u mnie rzadkie - wywołuje obrazy rajskich i ziemskich ogrodów i strumieni. Piękny moment z delayem - tak jak zresztą na całej tej płycie: efekty nie są efekciarskie tylko służą spotęgowaniu piękna, wielkie brawa dla Robertino'a!!!! Oj, warning, ten utwór wysuwa się na prowadzenie :)

Wysławiajcie Pana*****
Bardzo dobre zakończenie płyty, przynoszące nadzieję i pozwalające odejść od wieży z podniesioną głową. Chyba w tym utworze najlepiej słyszę Słowo. Co nie znaczy że instrumenty jakoś gorzej: przepiękny, przepiękny klarnet, wspaniały wokal, dobrze że ten utwór taki długi

Bardzo dziękuję za tę przepiękną płytę!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group