Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:13:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 08:43:59 

Rejestracja:
czw, 28 lutego 2008 08:31:12
Posty: 2
Ten post jest skierowany do zespołu 2Tm23

Po pierwsze pozdrawiam was serdecznie. Zwracam się do was z braterskim napomnieniem.
Św Paweł do Tymoteusza powiedział głoś naukę nastawaj w pore i nie wpore, w innym miejscu pisze pismo o głoszeniu Królestwa i ewangelii wszędzie gdzie jest taka sposobność.
Wczoraj mieliście szanse głosić Jezusa Chrystusa dla wielu młodych ludzi z miasteczka, którzy tam przyszli usłyszeć opowieść o Nim, a zobaczyli świetnie wykonany koncert sakralny i nic więcej i odebraliście Chwałę należną Jezusowi, dostaliście większe oklaski niż On sam, a to od Niego otrzymaliście te dary! Ci ludzie potrzebowali świadectwa, dlatego upominam was "Z tej właśnie przyczyny przypominam Ci abyś na nowo rozpalił charyzmat Boży który jest w Tobie" " albowiem nie dał nam Bóg Ducha bojaźni ale mocy i miłości"

Czas jest krótki i błogosławię wam abyście głosili ewangelię naszego Pana wszędzie gdzie jesteście.


Marcin Gąsiorek

_________________
marcingas


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 09:35:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 06 lutego 2007 11:26:14
Posty: 140
Skąd: łodzisko - brzydkie aż oczy pękają
marcingas pisze:
a zobaczyli świetnie wykonany koncert sakralny i nic więcej


chyba ludzie wiedzieli sami gdzie i po co idą. W końcu szli na koncert.
Poza tym bardzo kolego generalizujesz i morałami mi tu pachnie, ponieważ to jak ktoś odebrał koncert to jest jego sprawa, a Ty piszesz jak ludzie to odebrali i wypowiadasz się w imieniu wszystkich tam zebranych. Lepiej mów jak Ty to odebrałeś, bo jeśli mówisz jak inni odebrali koncert to dla mnie jest mało wiarygodne.

marcingas pisze:
i odebraliście Chwałę należną Jezusowi,


nie wiem jak można Bogu odebrać chwałę, tym bardziej jeśli źródłem tekstów jest Biblia, a poza tym zdaje mi się że w sercu swym naprawdę oddaje się lub nie chwałę Bogu. czasami jak patrzę na własne życie to dopiero widzę jak sam potrafię "odbierać Bogu chwałę" i uwierz, najczęściej robię to gdzieś w skrytości serca. przynajmniej tak pokazują fakty mojego życia.

marcingas pisze:
dostaliście większe oklaski niż On sam, a to od Niego otrzymaliście te dary!

Z reguły koncerty kończą się brawami. To co lepiej nie chodzić na koncerty, bo na końcu są brawa?
Te brawa jak dla mnie świadczą o tym czego naprawdę ludzie doświadczyli słuchając koncertu.
Jakie to oklaski otrzymał ON SAM???? Piszesz - mam takie wrażenie - jak o I sekretarzu partii
Bogu to ludzie już pokazali jak go oklaskują, szczególnie wtedy gdy go przybijali do krzyża (wtedy gdy ja Go do krzyża przybijam)

marcingas pisze:
Ci ludzie potrzebowali świadectwa


A skąd Ty możesz wiedzieć czego potrzebują ludzie, czego potrzebuję ja. Mów za siebie.
jak patrzę na swoje życie, to żeby przeżyć dzień i nie wpaść w kanał, nie narobić bałaganu potrzebuję Słowa Boga. na razie słyszałem 2 numery z płyty i nie zauważyłem tam niczego - w warstwie tekstowej- oprócz Słowa.

z jednym się zgadzam:

marcingas pisze:
świetnie wykonany koncert



co do muzyki sakralnej to chyba różnimy się również.

_________________
<b>NADAJE ZIEMIA śMIERCI JUż NIE MA!!!</b>


Ostatnio zmieniony czw, 28 lutego 2008 10:18:13 przez arturo, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 10:02:22 

Rejestracja:
pn, 25 czerwca 2007 23:33:42
Posty: 190
Cytat:
Wczoraj mieliście szanse głosić Jezusa Chrystusa dla wielu młodych ludzi z miasteczka, którzy tam przyszli usłyszeć opowieść o Nim, a zobaczyli świetnie wykonany koncert sakralny i nic więcej
O jakim koncercie Ty mówisz :?: Był jakiś alternatywny wcześniej albo później :?: No bo chyba mi nie wmówisz, że o tym, na którym sam byłem...
Cytat:
Ci ludzie potrzebowali świadectwa
Przecież świadectwo i to moim zdaniem wspaniałe, było przed koncertem :!: Chyba jedno podczas koncertu wystarczy. W końcu to koncert. Zresztą moim zdaniem cały koncert, teksty i atmosfera były jednym wielkim świadectwem.

Wydaje mi się, że gdybyś chciał, to potrafiłbyś przeżyć ten koncert zupełnie inaczej. Wsłuchaj się w teksty, muzykę... Na mnie to działa dużo bardziej od powiedzmy różańca, z którym mam wielkie problemy i pomimo dużych starań "wymiękam" po 2-3 dziesiątce. A podczas wczorajszego koncertu sam się wzruszyłem i wiem, że nie byłem sam. To co tam przeżyłem działa na mnie do teraz i mam nadzieję, że zostanie na dłużej.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 10:17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 stycznia 2008 09:18:16
Posty: 25
Skąd: krakow/sanok
marcingas pisze:
Ten post jest skierowany do zespołu 2Tm23


troche sie wtrace, ale chcialbym tez sie wypowiedziec w kwestiach ktore poruszasz.

marcingas pisze:
Wczoraj mieliście szanse głosić Jezusa Chrystusa dla wielu młodych ludzi z miasteczka, którzy tam przyszli usłyszeć opowieść o Nim, a zobaczyli świetnie wykonany koncert sakralny i nic więcej


Moje pytanie do Ciebie Marcinie, jaka byla Twoja wizja tego koncertu ? Jak imi metodami zespol mial wedlug Ciebie glosic ?

Koncert poprzedzilo swiadectwo, modlitwa o przyjecie Jezusa.
przyznam ze dosc chaotycznie to bylo poprowadzone (bez obrazy), ale wierze ze Bog i tak przez to dziala.

Nie wiem czego doswiadczyli ludzie ktorzy siedzieli obok mnie na tym koncercie, ale ja doswiadczylem ogromnego dzialania Ducha, muzyka zechacala mnie do modlitwy - do rozmowy z Panem.

marcingas pisze:
Ci ludzie potrzebowali świadectwa,


Czy swiadectwem nie jest wyjscie na scene i spiewanie o Bogu ? Czy to nie jest konkretny czyn ? Czy to nie jest odwaga ?

Dla mnie swiadectwem bylo to w jaki sposob Oni to graja/spiewaja, czulem ze zespol tez sie modli ta muzyka. I osobiscie jak sluchalem tej muzyki tez mialem chec przemiany, nie bylo zbednych slow byla piekna muzyka i Zywe Slowo.

Przyznam ze na przyklad swiadectwo mowione jakiegos czlonka zespolu moglo byc dobre, ale ufam ze zespol rozeznaje swoje poczynania na modlitwie i to Pana pyta co robic (ufam).

Jednak to glownie naszym zadaniem (studentow) jest gloszenie Ewangelii w swoich srodowiskach, dlatego warto sobie postawic pytanie czy ja wszedzie jestem swiadkiem Jezusa ?

marcingas pisze:
i odebraliście Chwałę należną Jezusowi, dostaliście większe oklaski niż On sam, a to od Niego


Wedlug mnie strasznie mocnych slow tutaj uzywasz, czy nie uwazasz ze caly koncery byl wlasnie na Chwale Jezusowi ? Czy nie uwazasz ze w tym koncercie Jezus byl uwielbiony ?


Cytat:
Św Paweł do Tymoteusza powiedział głoś naukę nastawaj w pore i nie wpore, w innym miejscu pisze pismo o głoszeniu Królestwa i ewangelii wszędzie gdzie jest taka sposobność.


2 Tm 4, 1-2
Mk 16,15

Amen!
Życze wszystkim aby te Slowa sie wypelnialy w ich zyciu !


"Izraelu, pokładaj w Panu nadzieję teraz i aż na wieki!" (Ps 131,3)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 10:39:22 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
nie masz co sie rozpisywac arturo - szkoda zachodu.

mi jest tylko przykro, bo marcin nie zobaczyl nic wiecej niz swietnie wykonany koncert. z tej prostej przyczyny klaskal tylko dla wykonawcow. szkoda, ze zaklada, iz wszyscy mieli tak plytki odbior - po prostu sie myli.
nie wiem jak wieczor przezywali inni, ale ja uslyszalem glos boga, a oklasli byly forma feedbacku na forme tego [bozego] przekazu.

marcinie - wiara jest dla ludzi. jest wielka, ale dostepna rowniez dla prostaczkow, przychodzi wiec w roznej formie - trzeba tylko dostrzec. moze tobie nie jest dane widziec tego na koncercie... (mnie jest).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 10:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 16:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
Jest czas mówienia i czas śpiewania.
Cytat:
Zwracam się do was z braterskim napomnieniem

Zwracam się z braterskim napomnieniem: :P
Żaden człowiek nie jest maszyną ewangelizującą i nie można traktować go instrumentalnie.
Czasem taka totalizacja świata mnie przeraża.

Pozdrawiam nie mniej serdecznie :)

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 11:12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
nie powinno być "w miasteczku"?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 11:34:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 16:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
Drogi Budyniu, może nie powinnyśmy tutaj wchodzić w kwestie poprawności językowej, ale skoro pytasz :):
Językoznawstwo kognitywne wyjaśnia tę sprawę w taki sposób: to czy powiesz 'na' (rynku, miasteczku, Hucie) czy 'w' (rynku, miasteczku, Hucie) zależy od twojej konceptualizacji tej przestrzeni. Możesz ją widzieć jako zamkniętą (wtedy mówisz 'w'), albo jako rozległą (wtedy mówisz 'na'). Jednak moim zdaniem znaczenie ma tutaj forma zwyczajowa. Jeśli chodzi o miasteczko AGH w Krakowie, to nie słyszałem nigdy innej formy, niż "na miasteczku". Choćbyśmy podchodzili do tej sprawy z puryzmem, nie uda nam się zahamować wejścia tego zwrotu do języka - on żyje własnym życiem.

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 11:45:11 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
"duszpasterstwo akademickie na miasteczku" to nazwa wlasna.
poza tym (przynajmniej w krakowie) majac na mysli miasteczku studenckie, mowi sie "na miasteczku", np agh.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 12:12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
dziękuję bardzo za wyjaśnienia

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 13:05:51 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 21:47:27
Posty: 71
Skąd: Łoniowa
Marcinie gdybyś tylko spojrzał na twarze muzyków, dostrzegłbyś że Oni przeżywali ten koncert, a nie tylko go grali. Sami oddawali chwałe Bogu, więc jak mogli zbierać chwałe dla siebie.
Piszesz że mieli okazje głosić Jezusa Chrystusa. Tak mieli okazje i ją w pełni wykorzystali! Uważasz, że Słowo powinno się głosić w sposób moralizatorski?
Bóg wie najlepiej jakie są najlepsze drogi..I 10 lat działalności Tymoteusza świadczy o tym, że ich droga jest drogą Bożą "Po owocach ich poznacie"
Poza tym życzę wszystkim takiej pokory jaką mają muzycy Tymoteusza. Czapki z głów!!

A co do wczorajszego koncertu- był powalająco piękny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 14:58:02 

Rejestracja:
czw, 08 listopada 2007 00:12:24
Posty: 10
Skąd: zGalicji
Byłem na koncercie w Krakowie i chcę powiedzieć ,że bylo to wielkie świadectwo wiary Muzyków ,teksty tych utworów są zaczerpnięte ze Słowa Bożego więc bronią się same jeśli ktoś nie słyszy głosu Boga w tym słowie to znaczy że nie otworzył się na Niego, i niech szuka przyczyny w sobie a nie w innych.

_________________
Ty jesteś Kluczem Ciebie świat nie jest wart
Światło! świeć!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 15:03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
:?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 15:07:52 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Cytat:
zobaczyli świetnie wykonany koncert sakralny



Właśnie świetnie wykonany koncert sakralny jest sto razy lepszą ewangelizacją niż napompowane emocjonalnie protestanckie frazesy, bo nawet głębia samej muzyki bez słów pokazuje pewne przemiany w życiu muzyków i jest wyrazem ich wiary- czystym i bezpretensjonalnym. Nie wiem, czego oczekiwałeś, ale pomyliły ci się chyba charyzmaty i wyznania. Tutaj najpierw rzeczywistość życia musi być adekwatna do tego, co sie głosi.
Jak mówi tekst z Koheleta, którym zaczynał się koncert - każda rzecz ma swój czas.

marcingas pisze:
Ci ludzie potrzebowali świadectwa


tak, zapewne zewangelizowana młodzierz z duszpasterstwa na miasteczku, które pewnie stanowiła większość audiencji.
Szczerze mówiąc, ja uważam nawet, że świadectwo przed koncertem było trochę ni w pięć ni w dziesięć do tego koncertu.


Ostatnio zmieniony czw, 28 lutego 2008 15:18:16 przez heavy drummer, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 lutego 2008 15:15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 18:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
To troche przykre dla mnie jako odbiory koncertu i dla muzyków zapewne jeszcze bardziej, jeśli słyszą słowa tak ostrej krytyki.

Głoszenia Słowa muzyką wymaga odwagi. Ona jest od Ducha. Duch uzdalnia do doskonałego wykonania koncertu.

Każdy człowiek czerpie coś innego z takich wydarzeń. <b>Może akurat Twoje "uszy Twojej duszy" były zamknięte wczoraj NA SłOWO a otwarły się tylko na muzykę. Bóg kształtuje nas wedle tego, co akurat jest nam potrzebne w danej chwili.</b> Może akurat miałeś popaść w zachwyt dla muzyki....rozważ to.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group