Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 14:28:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 16:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Erkej pisze:
Tym razem akustyka była w sposób kapitalny zależna od miejsca, w którym się słuchało koncertu. Ja stałem centralnie, koło Kichy i tu było bardzo dobrze. W bocznych rejonach kościoła było faktycznie fatalnie.

ja niestety trafiłem w boczny sektor :(

Crazy pisze:
marecki, trochę mnie pocieszyłeś
to pewnie tez się cieszysz że nie byłeś na Sisters Of Mercy :wink:

mathew pisze:
Nie pamiętam czy podczas Dementi Tour 2008 o tym pisano, ale mi w Tymoteuszu akustycznym brakuje Joszka
pisano ale to chyba tez konsekwencja tego że na samym Dementi go brak również


Erkej pisze:
Wykonania utworów ze trony Zespołu bardzo mi się podobały.
ja powiem tak, z tego co udało mi się poobserwować zespół to tez miałem takie wrażenie. Widać było jednocześnie skupienie ale i radośc z grania tych utworów. Tylko słabo to było u mnie słyszalne...

Erkej pisze:
Światła w porządku, pogłębiały odpowiednio klimat. Jednakowoż do ewentualnych zdjęć zdecydowanie za mało oświetlenia z przodu
właśnie się też zastanawiałem czy udało Ci się coś z tego wydobyć, bo światła były bardzo ładne ale słabe (w sensie mocy :wink:)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 17:41:14 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
mathew pisze:
A co o tym sądzą inni triodantyści?

Znaczy, że ja niby triodantysta jestem? :wink:
Ja jestem procesowiec ex-legendowiec.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 19:59:25 

Rejestracja:
ndz, 16 grudnia 2007 22:28:22
Posty: 15
Skąd: Kolno
Czy ktoś może posiada utwór rozpoczynający i kończący koncerty dementi?
Ta muzyka jest niesamowita!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 20:44:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
Czy ktoś może posiada utwór rozpoczynający i kończący koncerty dementi?

Właściciele płyty z teatru. :faja:

http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=219920#p219920

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 21:49:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
To ja o koncercie trochę bardziej od strony duchowej...
Wczorajszy koncert był dla mnie dość trudny, muszę powiedzieć.
Zespół grał pięknie i czuć było atmosferę modlitwy. Próbowałam wczuć się w tą modlitwę, tylko, że przyszłam tam licząc na jakąś duchową pociechę, ukojenie. Tymczasem było mi jakoś tak... wewnętrznie twardo, miałam zamęt w środku, poczułam się wyprowadzona na kamienistą pustynię. Do tego doszła podnosząca się z każdą chwilą gorączka, pod koniec miałam już normalne dreszcze, hehe. I nie wiem, czy to z powodu tej gorączki, czy kiepskiej akustyki (siedziałam raczej z boku), pewne dźwięki mnie wręcz męczyły... zupełnie inaczej, niż w zeszłym roku w Dobrym Miejscu, gdzie wszystko mi brzmiało przepięknie, dokładnie tak, jak powinno.

To, co Litza mówił o Janie Pawle II, do mnie na tamten moment bardzo trafiło, chociaż jako tekst o Bogu, a nie Ojcu Św. Na koncert przyszłam z jakąś zadrą w środku... Że z ludźmi to tak bywa - łatwo osądzają bez wnikania w przyczyny, czasem nie wybaczają nawet drobnych potknięć, potrafią mścić się nawet za cudze krzywdy i to popełnione nienaumyślnie, tylko przez głupią niezręczność, której zresztą bardzo żałuję i ech... gdybym tylko mogła cofnąć czas... A z Bogiem jest inaczej - On wybacza wszystkie, nawet ciężkie grzechy, kocha i nie odrzuca mnie, mimo, że zna wszystkie prawdziwe paskudztwa w moim wnętrzu, każdą realną potworność, niegodziwość, okropieństwo jakie mi się w duszy kryją. To było takie wezwanie, które kazało mi się zastanowić nad tym, jak od jakiegoś czasu wygląda moja modlitwa. Że powinnam koncentrować się przede wszystkim na Bogu i szukać Jego woli, zamiast monotematycznie zamęczać Go w kółko tylko proszeniem o to, co ja chcę.

Pod koniec atmosfera zrobiła się bardziej radosna. Od jakiegoś czasu bardzo brakowało mi takiej właśnie formy chwalenia Pana. A tu tymczasem jakoś nie umiałam w to za bardzo wejść, czego żałuję. Chociaż było kilka takich naprawdę upojnych momentów, kiedy dawałam się ponieść.

Co by nie było, sam zespół spisał się świetnie i za to dziękuję! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 03:45:23 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 09:02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Ciężko było mi się skupić na koncercie.. Ze względu na stoisko z płytami i koszulkami, musiałem stać z tyłu, a tam gówniarze z Gorlickiej dawali 'czadu' :roll: Poza tym dźwięk dziwny dochodził.. Jak podchodziłem do miejsca gdzie stał Kicha, to zupełnie inne brzmienie było. Chyba wyciągnięto z tego kościoła wszystko co się dało.
Ameryki nie odkryje pisząc, że brakowało Beaty.. Ale z drugiej strony, brak każdego byłby odczuwalny. W tym m.in. tkwi niesamowitość tego zespołu, że mimo tylu muzyków, takiego bogactwa dźwięków, nie ma tam niczego 'na doczepkę'. Ale przez brak Beaty można było lepiej się wsłuchać choćby w grę braci Pospieszalskich, czy kwartetu. Utwory z Dementi rzeczywiście brzmią konkretniej niż na płycie. Mi trudno wskazać najlepszy moment koncertu, ale po reakcji Agnieszki wnioskuję, że dla Niej był to Psalm 18.
Zresztą ja chłonąłem ten koncert mniej od strony muzycznej, bardziej od duchowej.. I to bardzo budujące, że jest coś takiego jak ta trasa wielkopostna, bo w tym zaganianiu często umyka ten Wielki Post, a tak jest dodatkowa okazja, żeby na chwilę się zatrzymać..

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 09:54:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
youzwa pisze:
Zresztą ja chłonąłem ten koncert mniej od strony muzycznej, bardziej od duchowej.. I to bardzo budujące, że jest coś takiego jak ta trasa wielkopostna, bo w tym zaganianiu często umyka ten Wielki Post, a tak jest dodatkowa okazja, żeby na chwilę się zatrzymać..

właśnie o tym też chciałem jeszcze napisać
bo pomarudziłem już wystarczająco :wink:
na szczęście wielkopostny koncert Tymka to oprócz przeżycia czysto muzycznego również ważny element tego okresu dla mnie od lat paru i za to serdecznie dziękuję i trochę jednak żałuję, że zasypiający Mikołaj nie pozwolił mi zostać do końca :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 10:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 13:44:05
Posty: 3
Skąd: Przychodzisz?
Dla mnie też Ps18 był jednym z mocniejszych momentów. Lica i Budzy w duecie na początku - super, takie proste, czyste brzmienie (wreszcie było dobrze słychać - też byłem z boku), postne prawie, ale jaki pełne Ducha.

Do tego słowa Licy o spojrzeniu Ojca... tak już teraz wiem że tak chciałbym patrzeć na swoje dzieci (jak one tego potrzebują)... i na innych... w Bogu nadzieja, sam nie dam rady :wink:

No i "Per Crucem tuam, Adoramus Te Domine" na koniec. Choć gadający "młodzi" byli wkurzający to może lepiej że byli jednak tam, a nie gdzie indziej?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 12:00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
rebel pisze:
Choć gadający "młodzi" byli wkurzający to może lepiej że byli jednak tam, a nie gdzie indziej?

Dla mnie to żaden argument. Jak się chce popisywać przed kumplami/koleżankami to trzeba gdzie indziej się udać.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 14:22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 13:44:05
Posty: 3
Skąd: Przychodzisz?
Dla mnie też to nie jest argument, tylko pytanie.

Nie byłem z tyłu więc nie wiem jak tam było - może za ostro. Mi przeszkadzało gadanie na ostatnim Per Crucem tuam, które było słychać także z przodu.

Ale pomyślałem że może nawet ci którzy przyszli się popisywać usłyszeli jakieś słowo. Albo Słowo. Choć jedno. Choć jeden z nich. Tego nie wiem i chyba nikt poza nimi nie wie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 17:22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Erkej, jedynie zartowałem, a zdjęcie z papieżem w tle mocne...
A co do młodzieży z końca (trochę tej ze wspólnoty neo czy innej), jeśli oni hałasowali to może byli pierwszy raz na czymś takim. Muzyka Tymoteusza być może jest im daleka. Ale na nich Najwyższy też na nich czeka...
Po co dzisiaj narzekać...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 17:27:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Tak zerkam na Erkejowe zdjęcie i zastanawiam się - czy zespół (przynajmniej częściowo) wystąpił w marynarkach?

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 17:59:31 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Jea.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 19:53:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
mathew pisze:
Po co dzisiaj narzekać...

Bo mnie wkurwili, i jak sobie ponarzekam, to mi ulży.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group