Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 20:35:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 00:15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
przy okazji znalazłem dżingiel promujący aktualną trasę:
http://www.youtube.com/watch?v=Mgd38kixnKY :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 06:58:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
siemargo pisze:
Ten projekt akustyczny to poważne wydarzenie muzyczno-kulturalno-socjologiczno-duchowe jakiego nie ma na świecie a na pewno w kraju.
Siemargo, napisałeś co i też ja również pomyślałem...Wczorajszy 2tm23 na Gorlickiej w wawie potwierdził, że Dementi w trasie to właśnie to wydarzenie "jakiego nie ma w świecie"...
Mamy mnóstwo a i owszem:
siemargo pisze:
licencyjnych programów TV i żenujących tańców nie tylko na lodzie, to jest poważna alternatywa dla ludzi, których media próbują ogłupić i ograbić z wrażliwości
Była i tam jedno logo stacji tych od "tańców..." co "próbują ogłupić i ograbić", ale nie w W.Poście o tym pisać...
Zespół w dobrej formie, mój głos o tyle niepopularny będzie, że jak ocen się brzydzę, to Darkowe śpiewanie (daleko stałem, więc nie wiem jak z tą nową gitarrą), oczywiście i Elrondowe czy Mateuszowe zaśpiewania o "Izraelu" to było to. Muzycznie to jak zwykle mistrzostwo świata, no i było mocne słowo Roberta F. o papieżu. Cały zespół zespół na te mistrzostwo zapracował, i Marcin P. (Karola nie widziałem), perkusista, Nepti...
Nepti pisze:
Jak mam ucho i serce otwarte to słyszę wiele a jak mam zamknięte to nie słyszę nic...masz takie same doświadczenia jak ja. Witam w klubie bracie
Nepti, też tak mam dzięki za wyrozumiałość... Siedząc na końcu widoczność miałem ograniczoną, więc nawet nie widziałem kwartetu smyczkowego, a ile osób grało w Tymoteuszu to było nie/do/policzenia. Atmosferę "otwartości ucha i serca" psuł mi trochę fakt, że byłem na występie razem ze swoją kangurkową, przez co odbiór miałem jaki miałem. No i dzisiaj do Puław już nie dotrę...
Ale organizator x. Łapa i znajomi z neo z Gorlickiej widziałem, że byli mocno wsłuchani... No i spokojnie w moim odbiorniku mogę odsłuchać swój ulubiony, utwór 8 z cd 2 (2tm2.3 koncert w teatrze)... To tyle...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 08:37:30 

Rejestracja:
pn, 17 listopada 2008 14:02:35
Posty: 14
Skąd: janowiec n/w krasnystaw
Wczorajszy koncert w Wawie - w DECHĘ
Refleksja, zaduma i piękna muza wzbogacona pięknymi słowami - nie mam pytań.
I zgadzam się z Kaczorem że publika taka jakaś ospała , ale w czasie piosenki Nad rzekami Babilonu Maleo troszeczkę rozruszał towarzystwo.
Myślę że mojemu synkowi - ( 7 miesięcy w brzuszku mamy ) też się bardzo podobało.
Aby do następnego koncertu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 09:34:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Mi się wczoraj w Warszawie niestety nie podobało :( Zespół się starał i to było słychać ale akustyka miejsca była koszmarna :( Zamiast pięknie selektywnego brzmienia, które do tej pory mam w głowie z zeszłorocznego, cudnego koncertu z Dobrego Miejsca tym razem był po prostu hałas i huk. Pozostaje mi przyłączyć się do wymienionych wcześniej życzeń aby ta trasa wreszcie trafiła do sal do tego przeznaczonych, bo inaczej traci ogromnie. Tym razem zaletą były rozmiary kościoła (weszło naprawdę sporo osób) i czyste białe sklepienie, na którym pięknie prezentowały się efekty wizulane. Niestety czysto muzycznie koncert był słaby. I chyba w dużej mierze przyczyniło się to też do faktu, że Mikołaj leciał mi w ramionach i ostatecznie musielismy wyjść wcześniej (po ok. godzinie, w trakcie słów Litzy o Papieżu). W samochodzie słuchalismy jeszcze trochę płyty koncertowej i porównanie dźwięku było druzgocące :(

Niestety

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 09:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Hehe, ale masz serię koncertową.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 10:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
no niestety jeszcze chyba nigdy dwa koncerty pod rząd mnie tak nie rozczarowały :(

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 10:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
marecki pisze:
ale akustyka miejsca była koszmarna

Jakoś się przyzwyczaiłem z czasem (albo akustyk wyciągnął, co się dało), ale na początku rzeczywiście obawiałem się, że będzie kiepsko.

marecki pisze:
Tym razem zaletą były rozmiary kościoła (weszło naprawdę sporo osób)

No właśnie – zajęte były wszystkie ławki, w miejscach do stania dostawiono krzesła, zajęte były balkony, co jakoś nie współgra ze stwierdzeniem na końcu, że spodziewano się większej liczby.


mathew pisze:
Siedząc na końcu widoczność miałem ograniczoną,

Ale za to można było posłuchać rozmów i chichotów z przedsionka, czasem głośniejszych niż wykonawcy. Rozumiem, że koncert Tymoteusza, nawet wielkopostny, to nie msza, ale o ile takie coś na czadowym koncercie Stodole w niczym nikomu nie przeszkadza, o tyle jakoś słabo współgra ze smyczkami. :roll:


Kaczor pisze:
A te włączone do repertuaru niekoniecznie mi też odpowiadały

To o innym koncercie, ale mi dobór starych kawałków odpowiadał. Aranżacje, nie zawsze. Jednak wolę surową wersję Kantyku bez dęciaków, w innych piosenkach partie saksofonowe też czasem cokolwiek bywały za długie. Generalnie – lubię tę folkową surowość utworów wykonywanych przez Budzego – wokal, bęben (nie perkusja), gitara i to wszystko, bez nadmiaru ozdób. Spodobał mi się powrót do tradycyjnego zakończenia koncertu (nawet jeśli potem były bisy i dementiowe zakończenie Per crucem).


PS.
Peregrin Took pisze:
Warszawa to jest jednak inny świat...

Może łatwiej teraz zrozumieć moje i Budyniowe marudzenie, na koncerty, które są w Warszawie, ale gdzieś na Bielanach (to jeszcze teraz pół biedy dzięki metru) albo Tarchominie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 11:09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
panek pisze:
Spodobał mi się powrót do tradycyjnego zakończenia koncertu

co masz na myśli? bo nie wiem - jakie jest tradycyjne zakończenie koncertu...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 11:19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
panek pisze:
No, znowu Kantyk i Słuchaj Izraelu na końcu!

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 12:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
......wczoraj w trzecim rzędzie widziałem Bronka W :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 12:37:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
marecki pisze:
Zamiast pięknie selektywnego brzmienia, które do tej pory mam w głowie z zeszłorocznego, cudnego koncertu z Dobrego Miejsca tym razem był po prostu hałas i huk.

Podobnie jak panek do brzmienia przyzwyczaiłem się, nawet dość szybko, utwór Każda rzecz ma swój czas posłużył na dopracowanie ustawień pewnie najlepiej jak się dało, i potem, przynajmniej mnie, już to tak nie raziło. Dla mnie ubiegłoroczny koncert w Dobrym Miejscu też był lepszy, ale wczoraj również mi się podobało. Siedziałem dosyć blisko, dlatego też z efektów świetlnych niewiele widziałem, były gdzieś z tyłu, no oprócz tych co czasem świeciły mi prosto w oczy. Niestety koncertu słuchałem nie najlepiej się czując, z pękiem chusteczek w ręku, ale cieszę się, że byłem.

Moje najlepsze momenty to:

- Ufaj Izraelu,
- Kantyk (dla mnie to perfekcyjny utwór),
- wykrzyczana zwrotka w Nad rzekami Babilonu - po krzyku świetnie wygasły światła, po czym pojawiły się dwa świetlne snopy i podświetlone, towarzyszące nam cały koncert, zdjęcie Jana Pawła II (zdjęcie ze spojrzeniem Ojca Św., o którym mówił Lica o 21.37),
- wspólnie wyśpiewane Słuchaj Izraelu.

Trochę bardziej polubiłem też po wczorajszym koncercie A głupi myśli, że nie ma Boga. Brakowało Beaty i jej instrumentów, dobrze że była pięknie uśmiechająca się Angelika :wink:

panek pisze:
Ale za to można było posłuchać rozmów i chichotów z przedsionka, czasem głośniejszych niż wykonawcy.

To było bardzo irytujące, i niestety w cichych partiach słyszane również z przodu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 15:05:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
marecki, trochę mnie pocieszyłeś ;-)

ale w ogóle to chciałem się podpisać pod tą myślą:

mathew pisze:
Dementi w trasie to właśnie to wydarzenie "jakiego nie ma w świecie"...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 15:19:34 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Tym razem akustyka była w sposób kapitalny zależna od miejsca, w którym się słuchało koncertu. Ja stałem centralnie, koło Kichy i tu było bardzo dobrze. W bocznych rejonach kościoła było faktycznie fatalnie. W przedsionku kościoła to chyba jakaś impreza była. ZDECYDOWANIE za głośna. :?
Wykonania utworów ze strony Zespołu bardzo mi się podobały. Materiał się przegryzł, dojrzał i trafia z pełną siłą. W każdym razie w moją nieśmiertelną.
Światła w porządku, pogłębiały odpowiednio klimat. Jednakowoż do ewentualnych zdjęć zdecydowanie za mało oświetlenia z przodu (niezbyt przyjemnego dla wykonawców, co oczywiste), co pewnie wyjdzie na kilku fotkach, które za jakiś czas zamieszczę.


Ostatnio zmieniony czw, 02 kwietnia 2009 17:33:26 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 15:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Nie pamiętam czy podczas Dementi Tour 2008 o tym pisano, ale mi w Tymoteuszu akustycznym brakuje Joszka - to takie ludowe przyzwyczajenie, obawiam się, że w dalszej części puławsko-lubelskiej górala (z lubelszczyzny) nie będzie, a to szkoda... Oczywiście jest młode pokolenie Pospieszalskich, ale Broda to dopiero tworzył klimat...
A i owszem:
Erkej pisze:
Wykonania utworów ze trony Zespołu bardzo mi się podobały. Materiał się przegryzł, dojrzał i trafia z pełną siłą. W każdym razie w moją nieśmiertelną.
A co o tym sądzą inni triodantyści?

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 16:20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
o lubelskim koncercie siemargo pisze:
z tego co wiem od wczoraj nie już biletów

jakby się ktoś chciał wybrać, to mam jeden na zbyciu...

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group