Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:05:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 10:43:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
KoT pisze:
akby zespół nagrał płytę koncertową teraz to miałbyś na półce obok Dementi płytę Dementi w wersji live i mógłbyś sobie porównywać czy lepsza jest wersja każdej rzeczy z początku, czy z końca płyty Wink a te wszystkie piękne numery co są nagrane na Propagandzie żyłyby tylko w naszej pamięci...

Ale przecież nie chodzi o nagranie teraz, tylko rok później, niż była nagrana. Jestem tego samego zdania co Crazy, za wyjątkiem tego, że Propaganda jest moją ulubioną płytą 2tm23. Jest czwartą.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 11:20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
no i wszystko wyjaśniłeś, a możnaby się jeszcze trochę poprzekomarzać...

co do zasady zgadzam się z Crazy'm... dla mnie też trasa z 2005 roku była objawieniem... z dużym wkładem Mateo i Marcina, ale jeszcze bez kwartetu... Nowe kawałki które wtedy zaprezentowali miały dla mnie większy potencjał niż te z Dementi... chociaż w sumie były to 3 czy 4 numery a tyle nowych świewtnych kawałków jest też na Dementi... w sumie do koncertu w 2005 zwyczajnie ignorowałem akustyczne oblicze zespołu, a po tym koncercie to oblicze wydało mi się nawet ciekawsze niż wersja czadowa...
podsumowując to powiedziałbym że jak najbardziej bardziej bym się cieszył gdyby podwójny album koncertowy był nagrany w 2005 roku a zamiast zapychaczy na płycie były psalmy 6, 40, 42 i 137... zwłaszcza, że mimo całego zachwytu nad koncertem Dementi, wydaje mi się jednak, że w 2005 były idealne proporcje jeżeli chodzi o instrumentarium, a z sekcją smyczkową robi się nieco ciasno...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 12:01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
zasadniczo zgadzam się z Crazym, ta płyta jest bardzo dobra ale mam nieodparte wrażenie, że nagrana rok czy dwa lata później byłaby jeszcze lepsza.

"minusem" Propagandy są zapychacze wymieniane juz wcześniej. Pamiętam, że sam zespół (nie pamietam czy w jakimś wywiadzie czy w rozmowie bezpośredniej) twierdził, że nie mieli wystarczającego repertuaru gotowego na tą trasę. Konsekwencją tego jest brak jeszcze psalmu 6, 40 i Rzek Babilonu (poniekąd są ale to jeszcze nie to) - te rzeczy trafiły dopiero na Dementi gdzie niestety wokalnie wypadły znacznie słabiej niż na koncertach :|
"plusem" (w stosunku do Dementi) jest przede wszystkim wokal Angeliki!!

Repertuar akustyczny poznałem w Warszawie u Paulinów w 2004 (i na tym koncercie zakupiłem Propagandę z trasy rok wcześniejszej). Wyszedłem oszołomiony. Rok później (początki forum dla mnie, tuż po sławetnych urodzinach) było równie dobrze. Tak jak ostatnio wspominałemz Crazym, za drugim razem nie było już elementu zaskoczenia - wiedziałem czego się spodziewać. Drugi koncert miał za to coraz lepszy repertuar (patrz wyżej).
W 2006 koncert w ramach trasy Pokolenie JP2 był w Proximie i wspominam zdecydowanie najmniej udanie. Miejsce kompletnie nie pasowało i w kontekście wcześniejszych koncertów było niewypałem.
W zeszłym roku chyba nic nie było, bo sobie nie przypominam. 888 wtedy królowało i chyba trasy nie było, przynajmniej nie w Warszawie.
Koncert sprzed niecałych dwóch tygodni - piękny. Znów to samo miejsce. Chyba najlepiej przygotowany i wyprodukowany (światła!). Plus dla mnie jeszcze w części nieznany repertuar. Plus pierwszy koncert Tymka dla mojego Mikołaja.

Teraz czekam na niedzielę.
Peregrin Took pisze:
Kantyk III Młodzieńców
Jakie nie można? Słyszałem przedwczoraj.

Może by tak w Warszawie też?
To jeden z ulubionych utworów Mikołaja z Propagandy.


Smoku - chyba mylisz wrażenia z pojedynczych koncertów (co jest skrajnie subiektywne) z kwestią repertuarową którą poruszył Crazy

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 12:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
marecki pisze:
W zeszłym roku chyba nic nie było, bo sobie nie przypominam.

dla niezorientowanych w podforum 2tm2,3: jest TU taki wątek, w którym można zauważyć, że "mała" trasa akustyczna w 2007 roku była,,,


marecki pisze:
Smoku - chyba mylisz wrażenia z pojedynczych koncertów

:? nie rozumiem,,, wrażenia mam takie a nie inne,,, trudno je zmienić,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 12:50:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Armijny Smok pisze:
dla niezorientowanych w podforum 2tm2,3: jest TU taki wątek, w którym można zauważyć, że "mała" trasa akustyczna w 2007 roku była,,,

ach to lenistwo :wink: wiem, pamiętam
sprawdziłem była mała trasa (4 koncerty)


Armijny Smok pisze:
marecki napisał:
Smoku - chyba mylisz wrażenia z pojedynczych koncertów

nie rozumiem,,, wrażenia mam takie a nie inne,,, trudno je zmienić,,,

nie zrozumielim się
chodziło mi o to, że odnosiłeś swoje wrażenia z konkretnego koncertu do uwag Crazyego, które dotyczyły głównie wyboru repertuaru a nie jakości koncertów. Ja też mam wrażenie że tą płytę nagrano za wcześnie i brak mi tam kilku utworów, które z koncertami akustycznymi mi się nieodmiennie kojarzą. Nie zmienia to faktu, że Propaganda jest płytą bardzo dobrą. Zważ, że Crazy pomimo tego ocenił ją bardzo wysoko.

Miałem nadzieję, że te utwory trafią na Dementi i tam będzie ich udokumentowanie. Niestety wersje studyjne nie wytrzymują porównania z koncertowymi co jest dla mnie najsłabszym punktem całej płyty.

Tym bardziej czekam na kolejny koncert. :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 12:59:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
marecki pisze:
Niestety wersje studyjne nie wytrzymują porównania z koncertowymi co jest dla mnie najsłabszym punktem całej płyty

ha ! czyli jednak brakuje Ci nananaj ! ;)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 13:04:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
zdecydowanie! i przyspieszającego klaskania w Psalmie 6 :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 13:24:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 marca 2009 13:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dla potomnymch...znalazłem bilet z koncertu w Katowicach...

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2009 17:22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:59:44
Posty: 363
Skąd: Rogoźna na Oberschlesien
powyższy koncert wtedy to w głownej mierze i decydyjace mierze zasługa pewnego damiana m. znanego jako mirus

_________________
w tym kraju, nigdzie nie ma ubitej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2009 17:54:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
kono pisze:
powyższy koncert wtedy to w głownej mierze i decydyjace mierze zasługa pewnego damiana m. znanego jako mirus

....oooooo!!!... to szacun dla Damiana "Mirusa" :brawa: .....Ja to pierwszy raz byłem wtedy na "akustyku". Mirus coś ostatnio wspominał że zna dyr. Chorzowskiego Centrum Kultury ...i coś wspominał o koncercie "Luny"(w kontekście że byc może....) Było by git!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2009 18:04:41 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
wzruszenie odebrało mi mowę hehe :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 11:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 marca 2008 01:56:50
Posty: 170
Skąd: że znowu
Propaganda Dei byłaby naprawdę najlepsza gdyby nie ukazała się plyta "KONCERT W TEATRZE".

Widać że zespół się rozegrał i wszystko nie wisi tyllko na Mateuszu Pospieszalskim i jego świetnych solówkach, ale kazdy ma swoje pięć minut. Kwartet też pokolorował nieźle, cymbały dodały a Beata na analogowych przeszkadzjakach (nie tak jak na Propaganda Dei - plastickach ) brzmi dużo lepiej naturalniej.

Propaganda Dei ****

Koncert w Teatrze *****

_________________
Punk Not Dead


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2022 18:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Czy jest nadzieja na reedycję?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2022 15:03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Wątpię. Wszystko jest na Spotify. I tak jakimś cudem to the best of + 888 zostało wydane (choć tak naprawdę to nie jest to samo co "pierwsze" wydanie.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group