Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:07:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 11:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 marca 2008 01:56:50
Posty: 170
Skąd: że znowu
MAQ pisze:
Przede wszystkim brzmienie - w tym momencie jest to dla mnie najlepiej brzmiąca polska płyta ever.


No wiadomo jak Lica mixuje to musi być super :mrgreen: :piwo:

tylko realizator nie jest cudotwórcą i wszystko zależy od tego kto, jak i co gra.
Dla mnie brzmi na pewno żywiej od DEMENTI, ale szkoda że nie ma "Ufaj Izraelu" i "Miłuję Pana".

_________________
Punk Not Dead


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 12:39:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
siemargo pisze:
ale szkoda że nie ma "Ufaj Izraelu" i "Miłuję Pana".

To może w piątek w Lublinie też koncert by nagrywać i potem przy reedycji dograć do płyty, w końcu koncert w filharmonii będzie więc i akustyka też powinna być prawidłowa 8)

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 12:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie ma Kjurowego na płycie? Szkoda. :( Ale i tak kupię!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 12:43:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
siemargo pisze:
ale szkoda że nie ma "Ufaj Izraelu" i "Miłuję Pana".
...wokalista był w stresie i na diecie...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 23:37:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Peregrin Took pisze:
Nie ma Kjurowego na płycie? Szkoda.


:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 kwietnia 2009 10:51:57 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Wspaniała, artystycznie przebogata, brzmieniowo znakomita płyta... Ten materiał na żywo trafia do mnie ponownie bardzo silnie. Wracają piękne wspomnienia z dwóch koncertów w Poznaniu sprzed roku...
Jestem ponadto pod wrażeniem tak obfitego wykorzystania moich zdjęć, bardzo ciekawie opracowanych przez Budzego.
Nie ma ikony oddającej wzruszenie. Niech będzie w takim razie tak: :cry: :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2009 22:35:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Moze to offtop, ale jak Ci sie Erkeju spodobał Izrael nabyty w Stodole????
Want some more?

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 kwietnia 2009 10:16:11 

Rejestracja:
pt, 23 stycznia 2009 15:52:18
Posty: 93
Skąd: Lubelszczyzna
Płyta na szóstkę z plusem :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 kwietnia 2009 09:55:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 stycznia 2009 13:11:47
Posty: 43
Skąd: Mysłowice
A ja po kocercie w Chorzowie ją nabyłem i mi się bardzo podoba. Moim zdaniem lepsza niż Propaganda (chyba tylko dlatego że w 98% twórczość 2TM 2,3 jest), ale podobnie jak moi przedpiszący dodam, że brak Ufaj Izraelu i początku takiego jak koniec za minusy tej płyty trzeba uznać.

_________________
Bóg nie żyje - Friedrich Wilhelm Nietzsche,
Friedrich Wilhelm Nietzsche nie żyje - Bóg.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 kwietnia 2009 10:25:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tinta pisze:
chyba tylko dlatego
O, wydaje mi się że nie tylko dlatego...
Między Propagandą i Teatrem zespół się bardzo rozwinął, a brak coverów jest tylko jednym z tego znaków.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 kwietnia 2009 12:36:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 stycznia 2009 13:11:47
Posty: 43
Skąd: Mysłowice
antiwitek pisze:
a brak coverów

, ale ja bardzo lubię te covery, natomiast Elrond jaby w Teatrze mniej rozgadany niż na Propaganda :D No i napewno muzycznie dużo lepiej, tych wszelakich dzwięków jakby więcej.

_________________
Bóg nie żyje - Friedrich Wilhelm Nietzsche,
Friedrich Wilhelm Nietzsche nie żyje - Bóg.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 kwietnia 2009 10:36:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
W ostatnim czasie akustyczne wcielenie zespołu 2Tm2,3 nie było u mnie najchętniej słuchaną propozycją muzyczną. Właściwie, umiarkowanie entuzjastycznie przyjąłem informację, że ukaże się CD live, a w późniejszym czasie DVD – właśnie z trasy akustycznej (no bo właściwie to ja bardziej koncerty czadowe lubię nad akustycznymi), ale czasem po prostu życie mocno weryfikuje własne zapatrzenia, chęci, a miało to właśnie miejsce w moim przypadku. Oczywiście uczestnictwo w koncercie akustycznym, także miało tu olbrzymie znaczenie, jednak o tym napisałem w innym wątku… Prawdą jest także to, że już kolejny dzień ta płyta nie schodzi u mnie z odtwarzacza, a gdy próbuję posłuchać czegoś innego – to od razu chcę wracać do „Koncertu w Teatrze”… przejdę teraz do samej płyty…

To co napisali przedmówcy o brzmieniu płyty – to nie są jakieś zmyślone bajki… to szczera prawda! Ale po kolei:
CD1:
Każda Rzecz Ma Swój Czas” – doskonałe rozpoczęcie płyty – wydawało mi się, że skoro jest to wersja z bisów – będzie to bardziej słyszalne, ale jednak ja aż tak wielkiej różnicy nie słyszę. Jest żywiołowo – i co najważniejsze – wszystkie instrumenty jakby oddychały świeżym, wiosennym powietrzem, no i jest ta głębia dźwiękowa, której jednak brakowało w wersji studyjnej. Cieszy fakt, że w tym utworze słychać atmosferę koncertu. Zamykam oczy – i znów tam jestem – to piękne odczucie.
Łania” – potężny bas dr Kmiety, a później łagodniej – towarzyszy mu już kwartet smyczkowy. Gdy wchodzi głos Angeliki – nadchodzi spokój. I to „na na na na na na na”, jeszcze bardziej wpadające w ucho niż w "Psalmie 40".
Kiedy Izrael Był Dziecięciem” – jest bardziej reggae’owo, najlepszym momentem instrumentalnym jest wejście saksofonów. Aranżacja perkusyjna też mi się podoba, choć ta stopa w wersji studyjnej tego kawałka jest trochę bardziej rozbrajająca. Wokal Maleo – dużo bardziej przejmujący niż na „Dementi”…
O Boże Tyś jest mym Bogiem”… i znowu jest więcej świeżości i oddechu i światła w tym utworze… mimo, że „ziemia jest zeschła i spalona – bez wody”, to ten utwór jednak zabrzmiał jak jedna z odpowiedzi na pytania stawiane na „Lunie”… utwór brzmi (dla mnie właśnie w wersji live) naprawdę emocjonalnie…
Nad Rzekami Babilonu” – mój ulubiony utwór w wersji live, właściwie znany już od kilku dobrych lat – teraz zabrzmiał tak, jak go pamiętałem z koncertów… jest wspólny śpiew z publiką, jest to wspaniałe zakończenie…
Ty któryś jest wierny” – na początku pięknie brzmią cymbały, ale i w tle słychać gitarę na przesterze typu „wah-wah” (i zapewne nie tylko)… późniejsze cięższe tąpnięcia basu przypominają mi jakby kroki, zbliżającego się „Tego, który jest wierny”… pięknie słychać tu z lekka narastające emocje…
Nie karz mnie Panie w swym gniewie” – najbardziej działa na mnie ten moment zatrzymania, a także późniejsze przyspieszenie. Takie emocje może oddać tylko koncertowa wersja. Marcin Pospieszalski – brawo!!
Kantyk trzech młodzieńców” – śpiewany wraz z publicznością. Podoba mi się to akustyczne brzmienie gitar, jest ono piękne.

CD2:
Adonai Elohenu” – rozpoczyna drugą płytę z zestawu „Koncert w Teatrze”. Znów jest trochę mroczniej, nieco orientalnie. Pamiętam, że kilka czadowych koncertów (po płycie „Pascha 2000”) rozpoczynała właśnie ta kompozycja.
Kocham Cię Panie” – utwór, który znalazł się zarówno na czadowym, koncertowym DVD z 1999 roku, albumie Propaganda Dei”, jak i studyjnym „2Tm2,3”. Na każdym z tych wydawnictw jest w nieco innej wersji. Mimo, że bardzo lubię piszczałki i inne instrumenty Joszka Brody, to jednak na tej płycie ten utwór jakby oddycha świeżością – i znowu się powtórzę: świetne brzmienie!
Jahwe, Tyś Bogiem mym” – świetna aranżacja, zbliżona linia melodyjna do tej znanej z płyty „Propaganda Dei”, ale tu sekcja dęta brzmi okazale i potężnie, no i te smyczki. A nad wszystkimi muzycznymi smaczkami – słychać mocny, płynący – bas! (kurde, chyba zostanę basistą – tak mi się spodobało to brzmienie na tym albumie!)
Z Głębokości Wołam do Ciebie” – transowy kawałek…
Gdy usłyszałem Jego Głos” – teraz to już sam nie wiem, czy wolę wersję – z „na na na” czy bez… Zarówno w wersji koncertowej, jak i tej z albumu „Dementi” – jest dużo życia, mocy. Utwór rusza do przodu, wybija się dynamiką, jest wyrwaniem z pewnego transu w który wprowadza wcześniejsza kompozycja. Z tego co kojarzę, jest to chyba najstarszy kawałek – wykonywany na koncertach, który pojawił się już podczas drugiej akustycznej trasy zespołu 2Tm2,3 i znalazł się na płycie „Dementi”. W końcówce bardzo przejmująco brzmi wokal Maleo – trochę delikatnie, z lekką chropowatością, bardzo podoba mi się ta wersja.
A głupi myśli, że nie ma Boga” – klasyczne reggae, wnoszące olbrzymią ilość światła na ten album, ale i jak pamiętam z koncertów – grany głównie na bis, w nieco luźniejszej atmosferze. Jest to jeden z moich ulubionych utworów na tej płycie. Ta piosenka z powodzeniem mogłaby być wykonywana zarówno na koncertach czadowych, jak również i bezproblemowo brzmiałaby w repertuarze zespołu Maleo Reggae Rockers.
Zaśpiewam i Zagram” – apogeum wokalne Angeliki – to chyba mój ulubiony utwór w jej wykonaniu. Znów jest klimat mroku, znów jest trochę orientalnie, ale i nastrojowo.
Wysławiajcie Pana” – piękne zakończenie albumu „Dementi” – tu również umieszczone przy końcowej części albumu. Jest radość, jest nadzieja. Bardzo podoba mi się ten Psalm. Przeszkadzajki – świetne.
Crucem Tuam” – szkoda, że nie rozpoczyna płyty, ale bardzo dobrze, że jest (zawsze można sobie przecież ustawić track listę – i słuchać go zarówno na początku – jak i na końcu albumu. Ciszy fakt, że ta kompozycja towarzyszyła koncertom wielkopostnym.
Co do okładki i książeczki – zdobią je głównie fotografie wykonane przez jednego z najlepszych profesjonalistów w strzelaniu z aparatu fotograficznego w naszym kraju. Piękne zdjęcia! Niezmiernie ucieszyło mnie, pojawiające się w kilku miejscach, tradycyjne logo zespołu, które bardzo lubię, no i wydane wszystko jest w formie tradycyjnego opakowania – płyty CD, a nie tekturowego opakowania (mam zawsze wrażenie, że zaraz takie opakowanie się rozklei albo rozerwie).

Kilka ogólnych uwag… Dużo bardziej na płycie koncertowej podobają mi się utwory w wykonaniu Angeliki. Smuci brak „Ufaj Izraelu” – pozostaje mieć tylko nadzieję, że na zapowiadanym za rok wydawnictwie – DVD, tym razem go nie zabraknie. Generalnie zastanawia mnie jeszcze to, czy właśnie na tym DVD będzie zachowana taka sama kolejność utworów jak na tym albumie, czy też jednak będzie to trochę inaczej skonstruowane. Trudno mi wybrać jeden, najlepszy kawałek z tej płyty. Póki co jestem na etapie, że jednego dnia mówię: „o, ten jest najlepszy!”, a drugiego dnia: „Ale ten jest jeszcze lepszy!”. Na dzień dzisiejszy wyróżnię szczególnie trzy utwory: „Jahwe, Tyś Bogiem mym”, „Każda rzecz ma swój czas” i „Nad rzekami Babilonu”. Generalnie - to najlepsza akustyczna płyta 2TM2,3. Jeśli ktoś się zastanawia czy ją nabyć (tak jak ja to czyniłem) – niech przestanie tracić czas na takie rozmyślania – tylko śmiało bierze się za słuchanie, bo to po prostu piękna płyta jest.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 kwietnia 2009 10:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Smok pisze:
Dużo bardziej na płycie koncertowej podobają mi się utwory w wykonaniu Angeliki.

Śpiew Angeliki na Dementi jest... dosyć zastanawiający :) . Bo wytwarza dziwną aurę, jej natężenie jest dosyć silne i nie wiem czy to do końca mi pasuje. I mam trochę kłopot z manierą, która się tam pojawia. Że śpiewane prawie bome słaby :) . Ale można się przyzwyczaić.
Natomiast na koncercie wszystko wypada (opieram się na pierwszych wrażeniach) bardziej przewiewnie i naturalnie.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 kwietnia 2009 09:00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 15 listopada 2008 20:38:31
Posty: 101
Skąd: Cieszyn
Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie ten album zakupić; bo czytając pierwsze opinie jest to pozycja co najmniej obowiązkowa :P

Czasem trzeba posłuchać czegoś spokojniejszego :)

_________________
Iz 1, 18...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 kwietnia 2009 23:43:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Smok pisze:
który pojawił się już podczas drugiej akustycznej trasy zespołu 2Tm2,3

A mi się wydaje, że słyszałem go (Gdy usłyszałem Jego głos) już na pierwszej trasie...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group