Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 13:46:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 02:27:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
No i... pozdrowienia dla amerykańskiej Polonii w Londynie :)

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 02:43:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Wow jaka relacja Smoka :D


Sunguest ***
Dagadana ****
EMP3 ****
Magda Anioł **
Arka Noego *******!
Tomasz Budzyński *******
New Life M
2TM23 *******
Voo voo ***pół
2TM23 *****

To tak, dzień wcześniej przyjechałem do stolicy na jakąś imprezę. Nazajutrz o 11 wsiadłem do pociągu relacji Chełm - Bydgoszcz Główny. W przedziale, przerobionym z pierwszej klasy znalazłem znajome twarze Smoczycy, Inverness i Smoka. Oprócz nich było tam jeszcze 4 kolegów i 1 koleżanka, ale jak się okazało nie piszą na Forum. Zdążyłem się przywitać ze Smokiem i ruszyłem szukać wolnego miejsca. Usiadłem, odetchnąłem, przeczytałem gazetę i ruszyłem z powrotem do znajomych. Przywitałem się już porządnie, jak Pan Bóg przykazał i zaczęliśmy rozmawiać by umilić sobie podróż. W tak zwanym międzyczasie ktoś rzucił pomysł gry w państwa miasta (pierwsze słyszę, że ta gra to Inteligencja?) no i tak zgadując i podliczając punkty dojechaliśmy do Torunia. Zaopatrzyliśmy się w bilety powrotne i robiąc zdjęcia ruszyliśmy w stronę fosy i Bulwaru Filadelfijskiego. Na miejscu zastaliśmy odpoczywających na trawie ludzi, próbę Arki Noego i przywitaliśmy się z Elrondem, Gerem i jeszcze jednym Forumowiczem, ale przepraszam nie zapamiętałem imienia i z Artypathem :wink: Po skończonej próbie spotkaliśmy jeszcze Youzwę i Agnieszkę i Midę. W końcu ruszyliśmy by coś wrzucić na ruszt. Pierwszą napotkaną pizzeria okazała się ta wyżej przedstawiona ze Smokiem :wink: Muszę powiedzieć, że naleśnik był przedni. W dodatku podczas konsumpcji spoglądał na nas zza sufitu ogromy, siarczyście czerwony smok. Po posiłku przenieśliśmy się z powrotem do fosy. I zaczęło się:

Na pierwszy ogień poszedł Sunguest. Beata znakomita za zestawem. Kaja dość swobodnie sobie radziła. Jeszcze zawojują świat ***

Następnie wystąpił zespół Dagadana. No dla mnie rewelacja. Nie wiem ile grają ze sobą, ale dają na prawdę radę. Ja byłem zachwycony. Po moich ostatnich zachwytach Jacaszkiem doszedł mi następny zespół, który tworzy niebanalną muzykę. I wcale, muszę powiedzieć, nie zgodzę się z tym, jak przyznawali niektórzy, że to niefestiwalowe granie. Dla mnie jak najbardziej daje radę. ****

EMP3. Trzech Pospieszalskich i perkusista. Pokazali klasę. Chciałbym jeszcze ich kiedyś zobaczyć w jakimś niezłym klubie. ****

Magda Anioł - no trochę dyskutowaliśmy w drodze powrotnej o jej pierwszej i późniejszych płytach. Próbowałem jej trochę bronić ale koniec końców mam po tym koncercie jakąś taką neutralną postawę recenzencką. **

Potem nadejszła wiekopomna chwiła. Ten koncert był moim z dotychczasowych arkowych NAJLEPSZYM. Arka Noego w iście rodzinnym, wielopokoleniowym :wink: składzie. Dzieci na scenie wyglądały jak zwykle pięknie. Tata Lica panował nad wszystkim. Zawiadywał i wiosłował jak wytrawny kapitan statku. Dzieci stwarzały niesamowitą aurę kolorów, uśmiechów ale i czasem grymasu. Przy mikrofonie uwijały się jak małe żuczki. Po kilku utworach nadszedł czas na gości. Pierwsza pojawiła się Magda Anioł. Dwa utwory i zmiana. Potem już nie pamiętam jaka kolejność ale na pewno był jeszcze Budzy, Maleo i Mumio.
I tak: Budzy - co za wykonanie piosenki o Mamie. Ale to świetnie brzmiało i wyglądało. Miszczostwo świata. Potem Niezwyciężony. Potężnie, bajecznie, czadowo :D Maleo miałchyba dwa numery, w tym żyję w tym mieście ze swoimi dziećmi - fajnie to wyszło. I wreszcie Mumio. No nie spodziewałem się, że te dwa zespoły tak na prawdę to jedna całość. Z powodzeniem mogliby występować na arenach i stadionach świata. Mumio zaprezentowało "Krowę" - dzieci śpiewały refren. Co za czad!!! Ale moim zdaniem - utwór, który porwał i rozradował do granic możliwości to "Kakao" Śpiewam to cały czas. Wersja toruniowa rządzi. Na zakończenie wykonali razem utwór: "Dobre, dobre, bardzo dobre" z rewelacyjnymi zwrotkami i nie mniej rewelacyjnymi nawijkami. No po prostu za nim skończę recenzję tego fragmentu festiwalu ocena: *******! Na zakończenie było "emeryckie" odśpiewanie "Taki duży, duży taki mały" tort, sto lat i przedstawianie dzieci dużych i małych. Uff co to było za wydarzenie. Arka Noego sprawiła że moje oczekiwania co do Budzego solo i Tymka w dwóch odsłonach znacznie opadły. Przez ten zespół przemawia tak wielka prostota, piękno i pokora, że nie da się ich nie lubić. Mega szacun.

Następnym wykonawcą był Budzy solo. Po Arce szybko przebiliśmy się do Igora, który okupywał już wcześniej barierkę :) W oczekiwaniu na występ Igor pozdrawiał wszystkich muzyków w charakterystyczny sposób, zachęcający do dania z siebie wszystkiego na scenie. I tak zaczął się koncert. Budzy w świetnej formie wokalnej. Gero również. Wszystko brzmiało jak należy. Jeszcze w pamięci mam ten trochę, muszę przyznać, ale tylko z początku, felerny koncert z HRC, na którym po raz pierwszy usłyszałem na żywo Lunę. Koncert był bardzo piękny. Obrazy wyświetlane na telebimie wypełniały jakby całą scenę. Muzycy doskonale się rozumieli. Jedynym minusem było to, że koncert trwał tak krótko - zagrali chyba z siedem numerów? Ale i tak to wszystko było bardzo bardzo bardzo piękne. Wielki szacunek. *******

Potem nastąpiło coś w postaci modlitwy czy coś takiego. Ruszyliśmy trochę "odpocząć". Poznałem Morellę, był jeszcze Maq, potem jeszcze dołączył Gero. Po "odpoczynku" dotarliśmy z powrotem na fosę - grał już New Life M. Oceniał nie będę, bo nie znam tego zespołu za bardzo - także nie wiem czy dawali radę czy nie - w każdym razie, do mnie nie trafiali.

Po nich nastąpił istny atak, kanonada. Boanerges nie powstydziliby się takich gromów a byliby wręcz zawstydzeni, jakby zobaczyli jak nieświęci z 2TM23 sobie radzą na scenie, jak młyn pod sceną kręci się - przyspiesza i spowalnia. Panowie byli w wyśmienitej formie. Biada, biada, Debora i 888 rozgrzały wszystkich do czerwoności. Normalnie szaleństwo. Forma astralna. Barierki ledwie wytrzymywały a panowie ochroniarze dziwili się jak ludzie mogą grozić pięścią szatanowi i wychwalać Wszechmogącego Boga! Koncert obrócił w pył wszystko. Po nim nie zostało nic. To była kulminacja SoS. *******

Potem nastali panowie z Voo voo. I nastało także znużenie. No dla mnie to był najgorszy koncert Voo voo na jakim było mi dane do tej pory być. swego czasu zasłuchiwałem się "Płytą" i "Płytą z muzyką" ale to trwało około roku i już mi przeszło. Chciałem zobaczyć co panowie pokażą. No i pokazali. Stopa jak zwykle w fenomenalnej formie - tu nie mam zastrzeżeń - 3 występy. Mateusz Pospieszalski również. Miał niesamowity wieczór - 3 występy. Ale basista Karim - był bez kontrabasu - jak dla mnie trochę minus. Ale to pewnie było skutkiem tego, że... Wagiel miał chyba słabo nastroją gitarę. To białe pudło tak piszczało i skamlało momentami, że nie dawało rady wytrzymać. Jak byłem ostatnim razem na ich koncercie to zagrali kulturalnie, z subtelnym brzmieniem kontrabasu i lepiej dostrojoną gitarą. A tu wielki klops. Jak dla mnie - choć pół gwiazdki dam za jak zwykle fajne wstawki punkrockowe - ***pół

Po ochłonięciu przyszedł czas na piękną sprawę. Trochę już podmęczeni muzycy 2TM23 wlali psalmy w toruńską publikę. Zespół zrezygnował z wielu solówek, które mogliśmy słyszeć podczas trasy akustycznej. Piękna angelika, piękne brzmienie kwartetu i cymbał. Tłum falował lekko przy kawałkach regałowych - od tego przestawały boleć nogi :!: Koncert generalnie na ***** Zespół niedojrze, że fizycznie wytrzymał to jeszcze w jakim stylu :D

Na koniec chcę wyrazić radość ze spotkania ze wszystkimi forumowiczami: Smoki, Invi, Igor (jak bym do gwiazdkowania dołączał jeszcze best momenty, to wszystko już by było wiadomo - wielki szacun Igorze) Tosisława, Wiki, Artyphat, Gero, Morella, Maq, Gomez, Mida, Youzwa z Agnieszką, widziałem też Erkeja jak walczył z "gupimi" ochroniarzami i wszyscy, których być może pominąłem ale już późno i nie mogę sobie więcej przypomnieć - hej!

Biada, biada Babilon upada

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Ostatnio zmieniony ndz, 28 czerwca 2009 14:06:02 przez Boanerges, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 02:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Tosisława pisze:
No i... pozdrowienia dla amerykańskiej Polonii w Londynie Smile

dołączam się :twisted:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 11:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Boanerges pisze:
zagrali chyba z siedem numerów?

o, rzeczywiście było siedem:
-Radio Rivendell
-Cuda
-Dzień bez Duchów
-Umieraj
-Taniec Szkieletów
-Serce
-Tren

Powracam myślami do tego koncertu także i dziś, widziałem - że trochę młodzieży tańczy na niektórych utworach, ja się nie odważyłem, choć taki - trochę alternatywny sposób przeżywania solowej twórczości Tomasza Budzyńskiego bardzo mi zaimponował...

Czy na koncercie była Manool?? ja jej nie widziałem...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 13:57:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 04 czerwca 2008 22:38:37
Posty: 77
Skąd: z Raszkowa
polake, dzięki za nagrania. fajnie sobie to jeszcze usłyszeć.
swoją drogą, myśle że nie wytrzymał bym słuchając tego w radiu z myślą że mógłbym tam być a mnie tam ni ma.

świetna sprawa ten tegoroczny SOS. pełen niespodziewanych akcji.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 16:18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
a ja byłem ale sie nie ujawniłem, hheehe. Smoka widziałem w koszulce Armii, chyba Pocałunek M.K.
konczac watek 2tm2,3. nie zauwazylem zeby w czesci czadowej gral Joszko. czemu juz nie gra z zespolem?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 16:36:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Bialy_Kruk pisze:
czemu juz nie gra z zespolem?

brak Joszka jest już od ponad dwóch lat na występach 2Tm2,3 :( - choć na koncertach w Lublinie bywał zapewne częściej niż w innych miejscach...

...zapomniałem wcześniej dodać, że sptkałem Gomeza (pozdrawiam) !!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 16:49:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...występ zespołu MP3 - rewelacja !!!!
z innych występów- miłe bardzo wrażenie zrobiła na mnie wokalistka zespołu Sunguest , z kolei Arka Noego jest klasą samą dla siebie więc nie ma co pisać...wuwu- nuda (gdyby nie Mateusz to byłaby wprost tragedyja) ale ogólnie festiwal całkiem dobry

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 18:36:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
Tymek mistrz. Budzy solo dobrze ale stanowczo za krótko.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 18:52:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 22:47:24
Posty: 794
Skąd: one two three everybody Rzeszotary
elrond pisze:
.wuwu- nuda (gdyby nie Mateusz to byłaby wprost tragedyja)



ee tam
nuda to nie była
ale co kto lubi

stanowczo bardziej nudziłam się na Lunie :mrgreen:

jak dla mnie najlepszy koncert to Tymek czadowy
....

eee gdzieś pisałam swa fascynującą relację i pozdrowienia ale to forum jest dla mnie za trudne w obsłudze i okazuje się że w innym wątku (również dotyczącym SOSu napisałam)

Are You A Rebel?
jedyną rzeczą która mnie zdziwiła to obecnosć Gomeza i to że Litza się zdziwił iż ubrałam się na kolorowo ...

też gdzieś kiedyś wrzuce fotki
narazie macie Malejonasa

Obrazek
Obrazek

kiedyś jeszcze dam tutaj fajne fotki Dręzmaka, Litcę no i moze jakiś Budzy się wynajdzie bo ostrość trudno było na nim złapać

i tak na marginesie pozdrawiam tych co poznałam
fajni jestescie naprawdę

a wróciłam bardziej padnięta niż po trzy dniowej trasie z Acidami :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 20:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Cytat:
wuwu- nuda

Kto takich wykonawców zaprasza na ten SOS? Czy ta scena nie gości już młodych wykonawców? Przeca inne zespoły: Dzieci z Brodą, Małe WuWu śpiewa x Twardowskiego czy solowa Lidia Pospieszalska to projekty, gdzie i ten waglewski magli (widać nie wszystko dla agory), ale jeszcze da się to znieść... Ale taką nudę zaserwować na sosie to szok... Szkoda jednak, że w taki sposób można było "poszatkować" występ TYMOTEUSZA...

_________________
II.OP.OP


Ostatnio zmieniony ndz, 28 czerwca 2009 20:57:31 przez mathew, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 20:57:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
o Erkeja widzę :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 21:01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Chyba garnitur jest krótki, stąd te gwiazdy poza środowiskowe. Jestem ciekaw jak za kilka lat będzie wygladał SOS?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 21:32:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 22:47:24
Posty: 794
Skąd: one two three everybody Rzeszotary
ja bym zaprosiła KNŻ
i obowiązkowo Pneumę

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 21:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Acidolka pisze:
stanowczo bardziej nudziłam się na Lunie

...spoko ! nikt cię tu nie podejrzewa o zaiteresowania kulturą wysoką :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group