Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:34:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomożecie?
PostWysłany: wt, 08 września 2009 22:50:09 

Rejestracja:
wt, 08 września 2009 22:40:46
Posty: 3
http://protestanci.info/viewtopic.php?p ... 9f31#71729


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 września 2009 23:02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Poczytałem. Ja już dawno 'wysiadłem' z dyskusji z takimi osobami (a w różnych miejscach toczyłem ich bardzo wiele). Jak ktoś kurczowo trzyma się swoich poglądów i uważa, że jest najmądrzejszy na świecie, no i osobiście oświeca go Pan Bóg, więc zaprzeczając jego opinii, zaprzeczasz Bogu, to sorry, ale żadne argumenty go nie przekonają... Ale życzę powodzenia tym którym się chce :)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 września 2009 23:04:32 

Rejestracja:
wt, 08 września 2009 22:40:46
Posty: 3
szczerze mówiąc podobny klimat pojawia się w kilku innych wątkach. Przeraża mnie to, bo poziom wypowiedzi niektórych naprawdę przypomina sekciarski kaganiec umysłowy.
ten temat tyczy się okultyzmu w muzyce, zaś przykład 2 tm 2,3 pojawił się niejako przy okazji. Próbuje coś zrobić w temacie poprawy PR-u zespołu, ale czasami ręce opadają...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 września 2009 04:55:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
mamoń pisze:
http://protestanci.info/viewtopic.php?p=71729&sid=cc8fe376c0301ab3710f2f4dbe869f31#71729

....ło matko!... :lol: Nie chcę nikogo obrażac ale ta koleżanka chyba mieszka w słoiku!..albo w krauzie nawet... :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 września 2009 15:19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
przeczytałem ostatnio takie słowa : "potrzebujemy więcej katolickiej szerokości, ewangelickiej głębi i prawosławnego dynamizmu. I wyjaśnia, że katolicy mogą szczycić się swoją otwartością na innych, ale od ewangelików mogą uczyć się głębi, czyli skoncentrowania na Chrystusie, na krzyżu i na Piśmie Świętym. Prawosławny dynamizm to moc płynąca z Ducha Świętego. Pierwszą ekumeniczną postawą jest nawracanie się. Nie z jednego wyznania na drugie, ale ku Chrystusowi. Im bliżej będziemy Niego, tym bliżej siebie".

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 września 2009 10:37:56 

Rejestracja:
wt, 08 września 2009 22:40:46
Posty: 3
Cytat:
potrzebujemy więcej katolickiej szerokości, ewangelickiej głębi i prawosławnego dynamizmu.


to coś jak sygnalizacja świetlna - Każde światło robi swoje, ale potrzeba wszystkich trzech żeby przeżyć :wink:
Szkoda, że tak wielu ludzi każde światełko interpretuje po swojemu i rozjeżdzają się wzajemnie :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 września 2009 11:05:49 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Wiecie co, ja myślę,że to nie jest sprawa przynależności religijnej, a po prostu indywidualnego mniemania.
Jestem katoliczką i zetknęłam się z katolikami, dla których niewyobrażalne i gorszące jest granie ciężkiej muzyki z Bożymi tekstami. Zetknęłam się też z katolikami, którzy kibicują takiej ewangelizacji całym sercem. Spotkałam protestantów, którzy odnajdują w ciężkim rocku z Ewangelią wiele dla swojego rozwoju duchowego, ale i takich, którzy są przekonani,że tego Pan Bóg nie chce.
Osobiście myślę,że niektórzy wkładają Pana Boga w jakieś straszliwie ciasne ramki, a Pan Bóg jest dużo większy, dużo bardziej kochający i rozumiejący niż się wydaje.
Wydaje mi się też,że ludzie bardzo przywiązani do zasad i prawa trudniej akceptują to, co nie mieści się w ich systemie, i czasami pewnie wynika to z troski o wiarę, czasem może z lęku,żeby jej nic nie zaszkodziło, a wystarczyłoby trochę miłości... Panie Inżynierze, nic na siłę, tylko Pan Bóg może przemienić ludzkie serce, nie liczyłabym na to,że uda sie Panu przekonać ludzi, którzy kurczowo trzymają się własnych stanowisk ;))

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 września 2009 16:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 września 2009 15:59:22
Posty: 36
Jeśli komuś się nudzi to takie przekonywanie ma sens :shock: Przeczytałem trochę wpisów na tym forum i niektóre interpretacje cytatów z Biblii jeżą mi włosy na głowie, spór o wykorzystywanie ostrzejszej muzyki do niesienia Słowa Bożego: jeśli ktoś pisze Bóg tego nie chce, Bóg myśli o tym w ten sposób a nie inaczej, Bóg słucha tylko muzyki kameralnej -to chyba nie tędy droga. Kilka opinii tam umieszczonych o wyglądzie drugiego człowieka też jest dosyć obraźliwych i dziwnych w świetle wiary, na którą powołują się umieszczający takie wpisy. (jeden obraża mnie osobiście :? ) Jeśli chodzi o ekumenizm i odczytywanie woli Bożej, to najczęściej kończy się na przepotężnym JA.
Moja rada - lepiej się za to pomodlić :wink:

_________________
rozradują się kości, które skruszyłeś


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 15:49:13 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Herezja, to herezja, a najlepszą formą walki z nią jest heteroseksualna agresja :twisted: wyrażająca się w zdrowy sposób np. poprzez granie mocnej muzyki...Niekoniecznie chodzi tu o wyznanie, ale raczej o heretycki sposób myślenia, który łączy się z nienawiścią do wszystkiego, co zdrowe, normalne, naturalne, heteroseksualne i nieodpicowane do bólu na zewnątrz (pod picem to się najbardziej lubi kryć demon).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 18:08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 11:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
poczytałam trochę to forum, nie ma sensu kłótnia (bo rozmową tego nazwać nie można) z niektórymi osobami - mają swój punkt widzenia, który jest bardzo prosta linią ich poglądów i nie widzą niczego poza nią. jeżeli coś do tej linii nie pasuje to trzeba to skasować, bo na pewno jest złe. nie potrafią rozmawiać tylko atakować i kasować tych, którzy myślą inaczej, bo są siedliskiem wszelkiego zgorszenia. szkoda tylko, że Ci ludzie nie widzą, że BÓG używa różnych narzędzi, żeby przyciągnąć człowieka: u jednych to będzie biblia u innych takie doświadczenia jak muzyków z Tymka. Tu nie można szufladkować tu trzeba poszerzyć swoje horyzonty i chcieć rozmawiać :)
oby BÓG kiedyś naprawdę ich oświecił

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 21:23:33 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Istnieje taki ciekawy rodzaj zależnosci, że ludzie, którzy żyją w jakichś realnych zgorszeniach, które przed świadomością swoją i innych ukrywają, zazwyczaj w sposób chorobliwy czepiają się różnych kwestii zewnętrznych, estetycznych, światopoglądowych itp. Zawsze trzeba na coś/na kogoś przecież zwalić winę za całe to zło, które dokonuje się wewnątrz mnie. "Oczyście najpierw wnętrze kubka, a wtedy wszystko dla was stanie się czyste..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 listopada 2009 10:21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Bóg pozna swoich.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 listopada 2009 13:20:19 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Problem w tym, że często Ci, któży należą do demona uważają się za najbardziej 'Bożych"...i odwrotnie :twisted: "przyjdzie czas, kiedy każdy, kto was zabije, będzie myślał, że oddaje chwałę Bogu...". Trzeba jasno uświadomić sobie, od jakiego ducha ta postawa pochodzi...nie ma litości dla skurwysynów!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 listopada 2009 14:57:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Cytat:
nie ma litości dla skurwysynów!
A ta postawa to od jakiego ducha pochodzi, bo ja się chyba zgubiłem...?

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 listopada 2009 15:46:27 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Od ducha świętej inkwizycji...W takim sensie, ze jeśli ktoś czyni realne zło innym ludziom, albo wkłada komuś do głowy kłamstwa, głupoty i fałszywy obraz rzeczywistości albo trzeba mu to powiedzieć, a jeśli nie posłucha, wziąc świadków, a jeśli i tych nie posłucha, zastosować środki prawne w celu zaapobiegania dalszemu złu. Brak litości dla skurwisyństwa to nazywanie zła po imieniu. Miłosierdzie trzeba okazać wtedy przede wszystkim potencjalnym ofiarom. Oczywiście od ustalania w takim momencie kto ma racje sa ludzie KOMPETENTNI, czyli np. Magisterium Kościoła.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group